Şimdi Ara

i5 6600k'dan i7 6700k'ya geçmek mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar. kısa bir süre önce uygun fiyatlı bir tepe model z270 anakart ve CM liquid lite 120 sıvı soğutucusu aldım,daha elime ulaşmadılar.şuan 6600k işlemcim var. 1060 6gb ile 75hz monitör ile kullanıyorum genellikle 1080p aaa,bf1,pubg gibi oyunlar oynuyorum.bu güncelleme ne kadar mantıklı eğer yaparsam uzunca bir süre güncellemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih5343 -- 13 Haziran 2018; 23:55:48 >

• Böyle bir sistem için abartılı olur. Ben 1070 ile 144hz monitörde kullanıyorum ve pek bir sıkıntı görmedim. Çok da uzak olmayan bir gelecekte o anakarta 8700k takabilir olacaksınız modderlar çoktan kırmayı başardılar (https://youtu.be/YW8e5HThe3w) bence bekleyin. Şuan bile takarsiniz isteseniz ben sadece uzerinden zaman gecip sorun cikacak mi bu yontemlerde ondan emin olmak icin bekleyin diyorum. O sistemde islemco degismek icin bir sebebiniz yok cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 14 Haziran 2018; 1:6:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyata bağlı. uygun bir fiyata geçilecekse uzun süre sistemi güncellemeyeceksiniz geçilebilir. şu videoyu izleyip sonra karar verebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F3point -- 14 Haziran 2018; 2:44:8 >
  • şöyle bir mantık var. ileride ekran kartınız yeni oyunlar için yetersiz kalacaktır. belki 1080ti geçiş yapacaksınız, ve o zaman 6700k bile bu ekran kartını tam olarak beslemeyecektir. yani mantıklı olan elinizdeki sistemi biraz daha kullandıktan sonra toplu olarak upgrade etmektir. diğer türlü boş yere harcama yapmış olacaksınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 14 Haziran 2018; 3:9:54 >
  • i5 6600k 5ghz OC yapsanız yine i7 6700k default gücünü alamazsınız.
  • 6700k ve 1080ti kullanıyorum, tam olarak besleyemeyecek dediğiniz şeyler nelermiş söyleyin de test edeyim, hem sizin iddaanız havada kalmamış olur hem de biz bilmediğimiz bir şey öğrenmiş oluruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kucukkara2 kullanıcısına yanıt
    Pc’nin ne amaçla kullanıldığına göre değişir bu durum. Oyun amaçlı toplanan bir sistemde bu söylediğiniz geçerli değil ne yazık ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 950 lira civarında 6700k bakıyorum,bütçe o kadar yetiyor uzunca bir sürede güncelleme yapmayı düşünmüyorum.
  • allaturca89 kullanıcısına yanıt
    1080p cozunurlukte 1080ti i tam anlamiyla besleyebilen bir islemci henuz piyasaya cikmadi zaten. 2k da besler tabii o ayri.

• 6600k yi satip üzerine münasip bir ücret ödeyerek 6700k ya gecmek tabiki de düsünülebilir. Bunu sormanin lüzumu yok. Piyasasinin ne kadar oldugunu bilmiyorum lakin 250-300 lira kadar üste verebilirdim. Daha fazla isteniyorsa biraz daha bekler yada sistem degisikligi icin uygun zamani beklerdim.
  • merhaba,
    bende şu sıralar i7 güncellemesi düşünüyorum, i56400 kullanmam ve z170 ile overclock yapamıyor olmam böyle bir istek doğmasına neden (her ne adar bios mode ile k serisi olmayan işlemcileri overclock yapabiliyor olsam dahi)
    lakin 1080p 60hz monitör kullanıyor olmam ve oynadığım oyunlar da 60fps yi yüksek grafik ayarlarında yakalıyor olmam bir yandan da beni engelliyor.
    sizin özelinizde ise benden daha iyi bir işlemci kullanıyorsunuz, kolay overclok imkanınız var ve 1080p 75hz momitör kullanıyorsunuz, yerinizde olsam masraf etmezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: allaturca89

6700k ve 1080ti kullanıyorum, tam olarak besleyemeyecek dediğiniz şeyler nelermiş söyleyin de test edeyim, hem sizin iddaanız havada kalmamış olur hem de biz bilmediğimiz bir şey öğrenmiş oluruz.
    https://www.youtube.com/watch?v=uB4D1YZZN-o&t=136s
    https://www.youtube.com/watch?v=62M3ICr4POE&t=48s

ayrıca ben 1080ti almadan önce emin olmak adına foruma başlık açmıştım ve herkes benim düşündüğümü düşünüyordu. tabi oyunları 2k ya da 4k oynarsanız o zaman 6700k 1080ti'yi tam besleyebilir. ama 1080p de beslemiyor. benim kullandığım işlemci 8600k, oyunlarda 8700k'dan bir farkı yok.

• 1060 75 fps vermez gibime geliyor. Upgrade çok da anlamlı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

1080p cozunurlukte 1080ti i tam anlamiyla besleyebilen bir islemci henuz piyasaya cikmadi zaten. 2k da besler tabii o ayri.
    8700k gayette iyi besliyor 1080ti yi.
  • darkdevil35 kullanıcısına yanıt
    Açın gta 5 online veya bf1 64 kişi multiplayer testi bakın.

• quote:

Açın gta 5 online veya bf1 64 kişi multiplayer testi bakın.
    Şimdi kıstas bumu yani? 1 oyunda multiplayerde falanda ki gta 5 tede bir sıkıntı görmedim ben.Ayrıca hade var diyelim 1 oyun hiç bir zaman kıstas değildir.
    O zaman ilk mesajimi tekrar okuyun sonra anlayacaksınız hatanızı. Anlamıyorsaniz zaten yapacak birşey yok sizinle mi uğraşayım?

• nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    Siz önce bir şeyler hakkında yorum yapamadan önce o sistemi kurun test edin oradan buradan okuduklarınızla yorum yapmayın.Zaten kendi sisteminiz olsaydı

fazlasıyla yettiğini görürdünüz, dersenizki nereden biliyorsunuz zaten o sistemi kullanıyorum da yorum yapıyorum,bol kepçeden sallamıyorum,neyse konuyu

uzatmayalım zaten herşey belli.
    Ha sizin türkçeniz zayıf değil ben bilmeden sallıyorum. Bakar kör. İpucu vereyim. "TAM ANLAMİYLA" Bahsi geçen mesajda bunu arayıp görün ve mesaj içinde bulunmasının sebebi hakkında 10 15 dk düşünün. Artik bu da anlamanıza yeter diye ümit ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 16 Haziran 2018; 5:0:59 >
  • quote:

Ha sizin türkçeniz zayıf değil ben bilmeden sallıyorum. Bakar kör. İpucu vereyim. "TAM ANLAMİYLA" Bahsi geçen mesajda bunu arayıp görün ve mesaj içinde bulunmasının sebebi hakkında 10 15 dk düşünün. Artik bu da anlamanıza yeter diye ümit ediyorum.
    Bakar kör kim belli,lafları oraya buraya çeken sizsiniz,şimdi gelip burda lafları çevirip durmayın,dünyadan bir habersiniz laf salatası yapıp durmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkdevil35 -- 16 Haziran 2018; 12:19:40 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.