Şimdi Ara

I5 6600K overclock hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biosta cpu ratio autoda , sadece cpu base clock oynayarak cpu voltage 1.21 , dram voltage 1.22 ile 4370mhz civarında gösterirken burda kendi kendine x33 çarpanında çalışıp 4137 civarında oluyor işlemci. Ramlerde 2400mhz'lik ama 3000mhz'lere çıktı. Stress testini de geçti. bios hızını nasıl alabilirim ? cpu ratio kullanmak mı lazım illa x35 olması için ? cpu ratio kullanınca ram mhz'i yükselmiyor sanırım.

Hedefim düşük sıcaklıkta , ramlerin mhz'i de yükselip 4.4Ghz veya 4.5 ghz'da yükte çalıştırmak.

Cpu derecesi yükte 47-50 arası boşta 30 derece. Noctua u12s kullanıyorum.

I5 6600K overclock hakkında ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 15 Haziran 2017; 18:33:22 >

• Intel speedstep özelliğini disabled yap. Aksi takdirde çarpan değişkenlik gösterir. Base clock u değiştirme onun yerine manuel olarak çarpanı arttır. Ramlerin frekansıyla oynamanı tavsiye etmem stabil çalışmıyor ve performans olarak pek bi fark göremezsin. Biosu güncelle performans fark ediyor. Xmp açılabiliyorsa onu da aç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirbey123

Intel speedstep özelliğini disabled yap. Aksi takdirde çarpan değişkenlik gösterir. Base clock u değiştirme onun yerine manuel olarak çarpanı arttır. Ramlerin frekansıyla oynamanı tavsiye etmem stabil çalışmıyor ve performans olarak pek bi fark göremezsin. Biosu güncelle performans fark ediyor. Xmp açılabiliyorsa onu da aç.

Hocam bende şuan stabil çalışıyor ramler. 2400mhz'de olacağına 3000mhz'de dursa daha iyi olmaz mı ?
  • Olur tabi bendeki 3200mhz ramleri 3600mhz ye çıkrattım okuma yazma hızları arttı. doğru voltaj ve timing leri ayarlarsan faydalı olur. ama bazı benchmark testlerinde hata alıyordum baya uğraşmak lazım. bu yüzden ramleri xmp ile belli frekanslarda satıyorlar kendi üretici firmalar hızını ayarlayıp.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirbey123

Olur tabi bendeki 3200mhz ramleri 3600mhz ye çıkrattım okuma yazma hızları arttı. doğru voltaj ve timing leri ayarlarsan faydalı olur. ama bazı benchmark testlerinde hata alıyordum baya uğraşmak lazım. bu yüzden ramleri xmp ile belli frekanslarda satıyorlar kendi üretici firmalar hızını ayarlayıp.

biostan cpu base clock oynayarak 4.5 yaptım. Fakat çarpan windowsta x32 olarak düştü. x33'dü. Steepstep özelliğini de bulamadım anakarttan. anakart gigabyte z170x gaming 5 Neden çarpan böyle kendi kendine düşüyor ki ? biosta hız farklı windows 7 de farklı

cpu voltage 1.22
    ram voltage 1.22

voltajlar iyi mi ? ne kadara kadar çıkmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ` quaD. -- 15 Haziran 2017; 21:35:30 >
  • M.I.T menüsünde advanced cpu core settings e gir. orda aşağılarda cpu EIST function var onu disabled yap. Enhanced Intel speedstep technology kapat. 6600k 3.5ghz default 4.2ghz den fazla zorlama işlemciyi
    base clock 100mhz de kalsın yükseltme. cpu ratio yu 42 yap. vcore 1.25 volt normal stabil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.