Şimdi Ara

i5 2500K Overclok Rehberi (5.00 GHz) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
9
Favori
14.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar msi z77a-g43 anakart kullanıyorum yanındada 2500k.. ama manuel voltaj veremiyorum. bu sorunu yasayanlar varmı?
  • uefi bios olması lazım bios menüsü benim ki ile aynı yani OC sekmesine gelince orda core voltage yazar birde şöyle bir şey var diye hatırlıyorum o anakartta voltajı manuel giriyorsun ama 1.250,1.350 şeklinde değil +,100 +,200 gibi arttırılıyordu sanki öyle hatırlıyorum
  • evet aynen öyle artıyor. ben kendim klavyeden değer girmek istiyorum. offset şeklinde değil. +0.02000, +0.04000 falan var. olmuyorsa neye göre artırmak lazım? atıyorum 100 mhz de +0.02000v mu artırcam nasıl bu? off niye böyle saçma bişey yapıyolarki ya. almam bidaha msi msi. asus candır.
  • Atıyorum işlemcinin vid değeri 1.200v sen onu 1.450v yapmak istiyorsun bunun için ne kadar vermen gerek +0.250v olacak bitecek bunda bir şey yok heyecan yapmana gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: _G_K_N_

Atıyorum işlemcinin vid değeri 1.200v sen onu 1.450v yapmak istiyorsun bunun için ne kadar vermen gerek +0.250v olacak bitecek bunda bir şey yok heyecan yapmana gerek yok

öyle ara voltajlar yok. bide 4.5 ghz yaptım biosta orda 1.296v yazıyo. ama cpu z de 1.320 lerde falan. o neden öyle gösteriyoki? hangisi dogru?
  • otomatik veriyor olabilir ayrıca ara voltajlar olması lazım öyle saçma şey mi olur hatta 0.010v şeklinde detaylı şekilde veriliyor olması lazım
  • quote:

otomatik veriyor olabilir ayrıca ara voltajlar olması lazım öyle saçma şey mi olur hatta 0.010v şeklinde detaylı şekilde veriliyor olması lazım

olanlar sunlar.. 0.00000 0.02000v 0.04000v 0.6000v 0.08000v 0.10000v ben burda 0.04000v seçtim 4.5 ghz yaptım. suan cpu z de 1.360v gösteriyor. normal midir?
  • vid 1.200v +0.400v verince cpuz'de 1.360 gözükmesi normal değil az gözüküyor, +0.200 vermiş olabilirmisiniz ??
  • hocam bende aynı işlemciden aldım ve sabertooth p67 anakart aldım ramlerde tamam sadece bi işlemci sogutucum kaldı onuda aldıgım zaman hemen kapınızı çalacagım
  • Güzel çalışma. Elinize sağlık.
  • quote:

vid 1.200v +0.400v verince cpuz'de 1.360 gözükmesi normal değil az gözüküyor, +0.200 vermiş olabilirmisiniz ??

Hocam simdi tamam olddu benim işlemci çok obur voltaji çok isteyenlerden. 0.040v verdim 4.5ghz 1.376v oldu. Burn in test ten de geçti. Suan durum normal galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende Bu Adjust CPU Ratio Yok Biosta Vardı Ama Şimdi Yok Neden Olabilir ? Bios Pili Bitik Değiştircem Onu Düzelirmi Ozaman Acaba ?
  • gayet faydalı buldum bu incelemyi fakat overclocktan korkuyorum işlemciye bir şey olur diye
  • merhabalar, benim sistem:

2500k
    msı z77gd55ü
    4 gb ram
    7850 ekran kartı
    750W güç kaynağı

oc geneide yi kullanmak istemiyorum.çünkü işlemciye voltaj veriyor.işlemciye bir şey olmasından korkuyorum.işlemciye volaj vermeden 4.0 ghz'yi nasıl yapabilirim?yani saat çarpanları ile oynayarak 700 mhz hız aşırtacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

merhabalar, benim sistem:

2500k
    msı z77gd55ü
    4 gb ram
    7850 ekran kartı
    750W güç kaynağı

oc geneide yi kullanmak istemiyorum.çünkü işlemciye voltaj veriyor.işlemciye bir şey olmasından korkuyorum.işlemciye volaj vermeden 4.0 ghz'yi nasıl yapabilirim?yani saat çarpanları ile oynayarak 700 mhz hız aşırtacam.

aynı sisteme sahibiz ben voltajsız 4ghz da kullanamadm 1.19v da 4ghz stabil kullanıyorum

bu voltajda işlemcinize veya anakartınıza hiçbirşey olmaz 1.3 1.4 volt verenler var bu yanında birşey degildir zaten normal calışma voltajı 1.15v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyperchondriac -- 23 Eylül 2012; 13:21:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

merhabalar, benim sistem:

2500k
    msı z77gd55ü
    4 gb ram
    7850 ekran kartı
    750W güç kaynağı

aynı sisteme sahibiz ben voltajsız 4ghz da kullanamadm 1.19v da 4ghz stabil kullanıyorum

bu voltajda işlemcinize veya anakartınıza hiçbirşey olmaz 1.3 1.4 volt verenler var bu yanında birşey degildir zaten normal calışma voltajı 1.15v

voltaj vermeden 4,2 yaptım

http://forum.donanimhaber.com/m_66147168/mpage_1/f_/key_//tm.htm#66147168

• Bende cpu çarpanı yok bios ta neden dir ?
  • @gkn
    hocam dediğiniz ayarları yaptım fakat stok fan kullanmam sebebiyle 4ghz de kullanıyorum işlemci hep 4ghz de calısıyor bosta ve yukte boşta oto hız düşürme secenegini nasıl yapacagım?
    anakart z77 gd55
  • Bende eskiden p7 p67 pro anakart vardı ve 1.65 v ramler sıcaklık 50 derceydi boşta akasa venomla şimdi z68 deluxe var 1.5 v gskill ramler sıcaklık 28 derece boşta

Sb lerde ram çoook mühim çünki ram kontrolcü işlemcinin içinde ve bundan dolayı acayip derecede etkileniyor. Uygun ram seçimi şart. Ayrıca bu durumdan dolayı anakartlarda işlemci altında kalan kısımda sogutucu blok yok bazı modellerin haricinde bu konuda kendi tecrübem olmayan la olan arasında çok fark var

p67 pro dan z68 deluxe geçince bu şekilde tecrübem oldu . Lütfen bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar eklesinler. Anakart alacak bir çok insana ışık tutarız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rylai2113

Bende eskiden p7 p67 pro anakart vardı ve 1.65 v ramler sıcaklık 50 derceydi boşta akasa venomla şimdi z68 deluxe var 1.5 v gskill ramler sıcaklık 28 derece boşta

Sb lerde ram çoook mühim çünki ram kontrolcü işlemcinin içinde ve bundan dolayı acayip derecede etkileniyor. Uygun ram seçimi şart. Ayrıca bu durumdan dolayı anakartlarda işlemci altında kalan kısımda sogutucu blok yok bazı modellerin haricinde bu konuda kendi tecrübem olmayan la olan arasında çok fark var

p67 pro dan z68 deluxe geçince bu şekilde tecrübem oldu . Lütfen bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar eklesinler. Anakart alacak bir çok insana ışık tutarız.

hocam bendede Asus P8P67 Pro anakart var ve oc yapmayı düşünüyorum Ramlerim bunlarhttp://www.gskill.com/products.php?index=342
    Ama şunlarla değiştirmeyi düşünüyorumhttp://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-cmz8gx3m2a1600c9r-8gb-(2*4gb)-vengeance-ddr3-1600mhz-cl9-dual-kit-ram/productdetails.aspx?I_ID=56399
    kısa zamanda siz ne dersiniz eski bir P67 tecrübeniz doğrultusunda..?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.