Şimdi Ara

i20'nin Jump paketi nasıldır (???)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

I20'nin otomatik jump paketi hiç alınmaz mı? Sürücülüğüm çok iyi değil. Ancak jump paketine hiç mi para verilmez..? Style mi almalı..?

2015 üstü düşünüyordum.

• Sürücülüğün iyi değilse trafiğe çıkma sonra milletin arabasına sürtecen çarpacan.
  • I20'nin 1.4 otomatiğinden bahsediyorsanız, en dolusu dahi olsa ben tercih etmem. İ20"nin en ağır modeli. Yada bana aşırı hantal geldi.

Opelde boş pakette kol dayama bile yok, i20'de vardı diye hatırlıyorum.
  • Alınır çok da iyi binilir. Acemiysen orijinal geri görüş kameralı olan araçlara bak. Ben 6 ay kullandım en ufak sıkıntı yaşamadım 8000 lira fazlasına sattım. Yalnız 1.4 otomatik 8-9 litre yakıyor onu da bil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Alınır çok da iyi binilir. Acemiysen orijinal geri görüş kameralı olan araçlara bak. Ben 6 ay kullandım en ufak sıkıntı yaşamadım 8000 lira fazlasına sattım. Yalnız 1.4 otomatik 8-9 litre yakıyor onu da bil.
    Hocam çok teşekkür ederim.

Yani style paket ile arka camlar manuel ve hız sabitleyici dışında bi fark yoksa bence de alınır diye düşündüm. Ancak çok boş paket alınmaz denilince duraksadım.

Bu arada Sizin kullandığınız pakette mi jump idi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Hocam çok teşekkür ederim.

Yani style paket ile arka camlar manuel ve hız sabitleyici dışında bi fark yoksa bence de alınır diye düşündüm. Ancak çok boş paket alınmaz denilince duraksadım.

Bu arada Sizin kullandığınız pakette mi jump idi acaba?

Alıntıları Göster
    Hocam milletin dediğine bakma bizim millet arabadan anlamaz. “Sanruf” varsa araba “gırtlak dolu” bizim vatandaşa göre yoksa tenekedir.
    Elite alabiliyorsanız elite alın çünkü 6 hava yastığı var, ancak jump ile style aynı 2 hava yastığı var.
    Benim aracım jump idi. Ama fabrika çıkışı geri görüş kamerası, navigasyon ve dokunmatik büyük multimedya ekran vardı. Bu saydıklarım style paketlerin yüzde doksanında yoktur.
    Jump ile style arasında hız sabitleyici ve arka camların manuel olması farkı var bildiğim kadarıyla. Hız sabitleyici orijinali 500 liraya falan takılabiliyor ama uzun yol dışında zaten kullanılmaz, ben gerek duymamıştım. Arka camlarıysa belki hiç açmadım bile, çünkü 2 kişilik aileyiz.
    Satış konusunda ise hiç kafanda bir şey kalmasın. İlana koyduğum gün 5-6 kişi aradı fiyatta esnek davransam ilana koyduğum saat satardım. Fazla pazarlık yapmak istemediğim için 15 gün kadar ilanda bekledi en son 1 lira pazarlıksız yazdığım fiyata satıldı.
    Referens olması için aracım 2017 model 2018 çıkışlıydı 10 bin km hatasızdı. 75 bine sattım.

• 3-5 fazla ver en azından style al derim sonra pişman olma jantları yine yeter.
  • hakim bey kullanıcısına yanıt
    Hocam style ile jump paket arasında dağlar kadar fark var yapmayın,jump pakette hız sabitleyici,hız limitörü,çelik jant,mercek far,gündüz led farı,farın üstündeki led,ayna ledleri,arka elektrikli cam yok ayrıca style da 4 hoparlör 2 tweeter bulunurken jumpta 2 hoparlör var.

bunları dışında;
    -deri direksiyon simidi deri vites topuzu
    -ön kol dayama
    -çakmaklık
    -viraj içi aydınlatma
    -arka park sensörü
    -kaput altı izolatörü

gibi özellikler jump pakette yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

Hocam style ile jump paket arasında dağlar kadar fark var yapmayın,jump pakette hız sabitleyici,hız limitörü,çelik jant,mercek far,gündüz led farı,farın üstündeki led,ayna ledleri,arka elektrikli cam yok ayrıca style da 4 hoparlör 2 tweeter bulunurken jumpta 2 hoparlör var.

bunları dışında;
    -deri direksiyon simidi deri vites topuzu
    -ön kol dayama
    -çakmaklık
    -viraj içi aydınlatma
    -arka park sensörü
    -kaput altı izolatörü

gibi özellikler jump pakette yok
    Hocam bilgiler arkadaşımıza faydalı olacaktır teşekkürler.
    Ben aracı şehir içi belli bir süre kullanmak için almıştım bu saydığınız özelliklerin hiç biri benim işime yaramayacaktı. Ama biraz abartmışsınız çakmaklık vardı, gündüz farı var, kaput izolatörü ikisinde de yok diye biliyorum mesela:) Fazladan Hoparlör jant kol dayama hız sabitleme vs hepsi sonradan takılabiliyor ama benim en ufak ihtiyacım yoktu. Bana göre o özellikler gereksizdi, ama mesela dediğim gibi elite pakette 6 airbag var, bana göre işte bu gerçek bir farktır. Arka park sensörü demişsiniz ben geri görüş kamerası diyorum.
    Jump ile style arasında ciddi fiyat farkı var bence bu özelliklere ihtiyacı olmayan biri jump da alabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Hocam milletin dediğine bakma bizim millet arabadan anlamaz. “Sanruf” varsa araba “gırtlak dolu” bizim vatandaşa göre yoksa tenekedir.
    Elite alabiliyorsanız elite alın çünkü 6 hava yastığı var, ancak jump ile style aynı 2 hava yastığı var.
    Benim aracım jump idi. Ama fabrika çıkışı geri görüş kamerası, navigasyon ve dokunmatik büyük multimedya ekran vardı. Bu saydıklarım style paketlerin yüzde doksanında yoktur.
    Jump ile style arasında hız sabitleyici ve arka camların manuel olması farkı var bildiğim kadarıyla. Hız sabitleyici orijinali 500 liraya falan takılabiliyor ama uzun yol dışında zaten kullanılmaz, ben gerek duymamıştım. Arka camlarıysa belki hiç açmadım bile, çünkü 2 kişilik aileyiz.
    Satış konusunda ise hiç kafanda bir şey kalmasın. İlana koyduğum gün 5-6 kişi aradı fiyatta esnek davransam ilana koyduğum saat satardım. Fazla pazarlık yapmak istemediğim için 15 gün kadar ilanda bekledi en son 1 lira pazarlıksız yazdığım fiyata satıldı.
    Referens olması için aracım 2017 model 2018 çıkışlıydı 10 bin km hatasızdı. 75 bine sattım.

Alıntıları Göster
    Hocam açık konuşayım bu zamana kadar hep bu yargıdan Jump pakete karşı soguktum. Ancak bundan sonra onlara da bakcam.

Hiz sabitleyici pek kullanacak gibi değilim. Onun dışında arka camlar varsın manuel olsun napalim. Evet bu devirde biraz nahoş bir görüntü ama olsun. (Tabii gene de Style veya Elit bulabilirsem ne âlâ)

- Bir de hocam sizce 2015 Elite paket mi yoksa 2017 Style paket mi dersiniz..? Yani üst donanım düşük model mi yüksek model düşük paket mi? Bu gibi durumlarda nasıl hareket edilmelidir?

- Bir de ben benzinli istiyorum. Senede 10 bini geçmem gibi... Bu noktada yine lpg yi düşünmeli miyim? Açıkçası lpg korkutuyor ama bilemedim.

*** Hocam bide Style paket ayarında Kia Rio lar var. Onlar için ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akustik34 -- 28 Temmuz 2019; 6:35:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

Hocam açık konuşayım bu zamana kadar hep bu yargıdan Jump pakete karşı soguktum. Ancak bundan sonra onlara da bakcam.

Hiz sabitleyici pek kullanacak gibi değilim. Onun dışında arka camlar varsın manuel olsun napalim. Evet bu devirde biraz nahoş bir görüntü ama olsun. (Tabii gene de Style veya Elit bulabilirsem ne âlâ)

- Bir de hocam sizce 2015 Elite paket mi yoksa 2017 Style paket mi dersiniz..? Yani üst donanım düşük model mi yüksek model düşük paket mi? Bu gibi durumlarda nasıl hareket edilmelidir?

- Bir de ben benzinli istiyorum. Senede 10 bini geçmem gibi... Bu noktada yine lpg yi düşünmeli miyim? Açıkçası lpg korkutuyor ama bilemedim.

*** Hocam bide Style paket ayarında Kia Rio lar var. Onlar için ne dersiniz?

Alıntıları Göster
    Hocam bunun cevabı kişinin ihtiyaçlarına göre değişir. Ama bana göre her zaman daha yeni daha temiz olanı almak daha iyidir aynı fiyatsa. Ben yine almam gerekse yine kendi aracımı alırdım sanırım çünkü hiç bir donanım eksikliği hissetmedim.
    Kol dayaması var, çelik jantı var, 4 tane hoparlör fazla var diye neden 8-10 bin fazla vereyim ki ? Hiç şehir dışına çıkmadım araçla, apaçi gibi camları açıp müzik dinletmedim vatandaşa, dediğim gibi zaten en fazla 2 kişi bindiğimiz için arka camı açmadık bile belki.
    Ama 3 çocuğun varsa sürekli şehir dışına gidip geliyorsan işler değişir o zaman jump yaramaz ama o zaman da c sınıfı araç bak derim.
    Dediğim gibi bence bütçene uygun temiz elite alabiliyorsan al, alamıyorsan da bütçene uyan en temiz hangisiyse onu al hocam.
    Mesela örnek veriyorum 2015 120 bin km de elite 75 bin, 2018 10 bin km de jump ( ama benimki gibi geri görüş paketli) 75 bin lira ise ben gidip jump alırım. Ama 2017 30 binde elite olsa o alınır mesela.

• jump alma 2016 1.4 crdi jump kullanıcısı olarak yazıyorum.

Biraz eski al style olsun bari.
  • Bende i20 style var 2018 gayet iyi araba sunroof falanda var fakat jump paket sizi sıkabilir dijital ekran yok sunroof yok 3 5 daha verin style alin derim.
  • dizel otomatik olsa alacagım ilk arabada işte
  • jump alınmaz satarkende yüzüne kimse bakmaz düşük olsun style ve cam tavanlı olanını tercih edin
  • 2017 1.2 Jump modelini kullaniyoruz. Bizim evdeki 2. araç uzun yola gitmiyor sadece şehir içi okul marker alisveri icin kullanılıyor. Biz 2. araç olarak kullandiğimizdan sikinti olmuyor. Bütçe varsa elite alın uzun yolda hiz sabiteyici falan olmayan araç bu devirde üzebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.