Şimdi Ara

i20 dizelmi benzinlimi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
36
Cevap
0
Favori
8.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Valla dizel i20ye 6.9l, 1.2 benzinliye 10.5l yaktiran bu tarz sürüşle ne kullansan kar etmez hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Draper

30bin km yapıyorsanız tabiiki dizel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nzhsvc

1.2 benzinli kullandim. Cidden az yakiyor ve performansı tatminkar. Dizeli de cok iyi yakit ve performans olarak. Otomatik vites sıkıntısız. Ama yakit fark eder. yılda 30k km de az degil.

1.2benzinlisi 8valf mi bilginiz var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 valf hocam. O motor eski tip bir motor degil zaten

• celal_55 C kullanıcısına yanıt
    Bu nasıl hesap araba her zaman 6.9 mu yakacak 190 ile giderken o kadar yakıyor araç

Uzun yolda 3.8 ortalama ya 3 kişi klima açık düşüyor 100 110 km ile

• Benzin otomatik 10-11 litreden aşağısı çok zor şehir içi. Senede 30bin km çok fazla dizel tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: krkmz1666

Bu nasıl hesap araba her zaman 6.9 mu yakacak 190 ile giderken o kadar yakıyor araç

Uzun yolda 3.8 ortalama ya 3 kişi klima açık düşüyor 100 110 km ile

ya ben araba sürmeyi bilmiyorum ya bizim araba bozuk.

İstanbul trafiği full klima açık 6.9 yakıyorum ben yaz kış klimayı kapatmam.İstanbul Sarıyerde oturuyorum arabayla beyazıta işyerime gidiyorum geri geliyorum.İşe geliş saatim sabah 7.30-8 gibi iş çıkarım.Ben öyle 100-110 gibi hızlarda arbanın yakışına bakmam.
  • celal_55 C kullanıcısına yanıt
    Trafik ve kullanıma bağlı doğaldır yakması

kışın bari klimayı kapatarak motor ısınınca fanı açın

gaza hafif dokunuşlar ile bu tüketimi düşebilirsiniz

• 1.2 manuel kullanıyorum lpg ile dizel hiç düşünmedim arasa aklım otomatiğe gidiyor arada 1 tl oynuyor ise otomatik bence lpg ile kullanılabilir. Bugün şehirler arası araç anlık tüketim 5.1 gösterdi 120 km mesafede 95 km sabitleyici ilet yolun 30 km si 3.vites isticek kadar rampaydı. 5.1 tüketime 1 tl yanılma payı koysam Shell’de 2.84 aldım . 17.5 kuruş yakmış :) normalde 3.05 lpg ile 400 km gidiyordum . Bugün fark ettim ki 100 ile 94 km bile fark ettiriyor . Demek istediğim devir çok önemli araba a yakarken 120 km şle sabit 25 kuruşta yakıyor ama en baba şehir içi 7.5 8 tl gördüm kısacası en ucuz 1.2 manuel lpg yakıyor keşke 6. Vites ve biraz beygir yüksek oluşsaymış 108 km de 3.000 değilde 120 km ile 2.700 devir yapmasını isterdim imzalan yine 18 20 kuruşları düşük devir ile yakalardı. Otomatiği 6 ileri tam olsa düşünmeden değiştirirdim . Ama dizelim vergisi sesi bakımı hiç bir türlü 1.2 manuel lpg karlı değil hele crdi diğer motorlara göre fazla yaktığını düşünürsek

• nzhsvc kullanıcısına yanıt
    1.4 Dizel i20 istanbul trafiğinde 7 lt yakıyor. Üstelik agresif va de kullanılmıyor araba.Ama sıkışık gitmeyen sabah trafiğinde. O trafikte 5 lt yakarım diyen varsa helal olsun diyorum.

Uzun yolda 110-120 arası kasmadan 4 lt yakar.Üzerine çıktıkça 5 lt civarında dolaşır. 160 bandından sonra ne olur bilmem ama çok müsrif bir araba değil uzun yolda. Özellikle 6. Vites 2 bin devirde 110 km yapmasının bunda etkisi büyük.

• Kesinlikle benzinli veya dizel olması farketmez otomatik almayın.

• Benzinli otomatik 2017 olanını kullandım bi ara, araç daha 3.000 km de idi. Yokuşlarda falan araba bayılıyordu, vites yükseltmesi gerekirken bi türlü yükseltmiyordu. Yakıtı da 11 litre gibi falan ölçmüştüm ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: furkansalih1

1.2 manuel kullanıyorum lpg ile dizel hiç düşünmedim arasa aklım otomatiğe gidiyor arada 1 tl oynuyor ise otomatik bence lpg ile kullanılabilir. Bugün şehirler arası araç anlık tüketim 5.1 gösterdi 120 km mesafede 95 km sabitleyici ilet yolun 30 km si 3.vites isticek kadar rampaydı. 5.1 tüketime 1 tl yanılma payı koysam Shell’de 2.84 aldım . 17.5 kuruş yakmış :) normalde 3.05 lpg ile 400 km gidiyordum . Bugün fark ettim ki 100 ile 94 km bile fark ettiriyor . Demek istediğim devir çok önemli araba a yakarken 120 km şle sabit 25 kuruşta yakıyor ama en baba şehir içi 7.5 8 tl gördüm kısacası en ucuz 1.2 manuel lpg yakıyor keşke 6. Vites ve biraz beygir yüksek oluşsaymış 108 km de 3.000 değilde 120 km ile 2.700 devir yapmasını isterdim imzalan yine 18 20 kuruşları düşük devir ile yakalardı. Otomatiği 6 ileri tam olsa düşünmeden değiştirirdim . Ama dizelim vergisi sesi bakımı hiç bir türlü 1.2 manuel lpg karlı değil hele crdi diğer motorlara göre fazla yaktığını düşünürsek

Başka bi dilden Google Çeviri ile mi yazdiniz bu mesajı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• atom-karınca A kullanıcısına yanıt
    5.000.000 suriyeli var

• quote:

Orijinalden alıntı: nzhsvc

Valla dizel i20ye 6.9l, 1.2 benzinliye 10.5l yaktiran bu tarz sürüşle ne kullansan kar etmez hocam

i20 dizelmi benzinlimi?

192 km'h de yakıyor 10.5 litre
  • Tavsiyeler için teşekkürler. Accent blue 1.6 dizel otomatik aldım. 2016 model sıfır vardı bayide. Geri görrüş, sensör, kol dayama vs. 80e mal oldu. Benzin ışığı yanıyordu aldığımda, 100 tl mazot aldım yarım depo gösterdi. 200 km yaptım 150 km daha yapılabilir yazıyor panoda. Sadece kalkışta yavaş geldi fakat sonra vites ve çekiş gayet iyi bu fiyata göre. Çok dik yokuşlar var yolumun üzerine ama gayet rahat çıkıyor. Kalkış dışında Şimdilik memnun olmadığım iğrenç şey ise ses, telefonumdan müzik dinlesem daha iyi ses var.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.