Şimdi Ara

I Am Legend (2007) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
254
Cevap
0
Favori
8.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Film i izledim benim gercekten houşma gitti

Ama Konu bakımından biraz özentilik yapmışlar sanki 28 hafta sonra isimli film de de bu konu işlenmişti sanki..
    Herşeye rağmen Will Smith varsa film de bence izlemeye değer diyorum. 7/10
  • quote:

Orjinalden alıntı: Caglar.1903

Ama Konu bakımından biraz özentilik yapmışlar sanki 28 hafta sonra isimli film de de bu konu işlenmişti sanki..

bu tür filmlerin hemen hemen hepsi birbirine benziyor. son zamanlarda bu tür filmlere dikkat ederseniz hepside 28 gün sonra filminden sonra çekildi. bir nevi ilham kaynağı oldu. hatta zombi filmlerinin üstadı romero bile yeni bir zombi filmi çekmişti.
  • ya bu filmi nasıl beğeniyosunuz anlamıyorum valla.filmde bişey yokki aksiyon yok ne olduğunu anlamadan film bitiyor.he dram filmi olabilir ama.zaten 90dk cok kısa bence senaryosu yetersiz ama will var diye atlıyoruz işte olay bu.
  • Hocam 7,5 iyidir
    quote:

Orjinalden alıntı: begu_

10 numara bi filmdi
  • güneş çizgisi olayıda çok dandik bence 5-6 cm lik yerden geçemiyorlarmı :s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crabeinmorn -- 13 Şubat 2008; 10:16:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Usturlab

quote:

Orjinalden alıntı: Caglar.1903

bu tür filmlerin hemen hemen hepsi birbirine benziyor. son zamanlarda bu tür filmlere dikkat ederseniz hepside 28 gün sonra filminden sonra çekildi. bir nevi ilham kaynağı oldu. hatta zombi filmlerinin üstadı romero bile yeni bir zombi filmi çekmişti.

Katılıyorum ama Hiç biri 28hafta sonra kadar sağlam olmadı olcagınıda sanmıyorum pek .. fakat I am legend hiç fena olmamış özellikle o vampirin pit bull ları saldıgı sahne gercekten iyiydi

• | Dikkat Spoiler! |

En üzüldüğüm sahnesi Neville'in öldüğü bölümdü ama Efsane olmak için ölmek zorundaydı zaten. Filmin isminden sonu anlaşılıyor. :)

Samantha'nın "öldüğü" sahne de müthişti.
  • Kafama takılan soru işaretleri : Bubi tuzğı kuracak kadar zeki bi varlık neden acaba will smithi(inş doğru yazmışımdır) karanlık bi alana çekmedi pek ala ayağına takılan iple istediği bi alana çekebilirdi. Sonra bu bubi tuzağı meselesi de biraz karışık mesala o kadar denek yakalamış o denekleri yakalarken bu tuzağın farkında değillerdi de şimdi mi farkına vardılar. Ha birde köpek yaralandığında hava karanlıktı eve giderken onu takip etmediler de son sahneyimi beklediler.
  • Ben izledim çok güzel film kesinlikle izlenmeli...
  • dvd si çıksada izlesek
  • güzel bi film ama bitişi daha iyi olabilirdi.
  • Kaliteli bir yapımdı.Ve Will Smith kalitesini yine gösterdi.Adeta tek kisilik bir oyun sahneledi desek yalan olmaz.Köpeğinin ölmesine üzülmüştüm ben de.Yalnızlık gercekten de çok zordur.Allah kimseyi yalnız bırakmasın.
  • filmi izledim aksiyondan çok dram ön plandaydı ben daha aksiyon bekliyordum ama film gene müthişti bence beğenmeyen arakdaşlar filmi anlayarak izlesin

8.5/10 veriyorum ben

bu arada bu filmin 2. si gelecek diyorlar da nasıl gelecek adam gitti yani anlamadım birşey
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahweto

Kafama takılan soru işaretleri : Bubi tuzğı kuracak kadar zeki bi varlık neden acaba will smithi(inş doğru yazmışımdır) karanlık bi alana çekmedi pek ala ayağına takılan iple istediği bi alana çekebilirdi. Sonra bu bubi tuzağı meselesi de biraz karışık mesala o kadar denek yakalamış o denekleri yakalarken bu tuzağın farkında değillerdi de şimdi mi farkına vardılar. Ha birde köpek yaralandığında hava karanlıktı eve giderken onu takip etmediler de son sahneyimi beklediler.

---spoiler olabilir---

bu canlıları düşünebilen bir insan olarak yorumlama. onlar içgüdüleriyle hareket ediyorlar. elbette bir anda zekileşmediler. izleye izleye öğrendiler ve ne öğrendilerse onu yaptılar. zaten olması gereken de o. birden akıllanıp, düşünseler, daha iyi tuzaklar kursalardı insan olurlardı. eve dönüş sahnesinde de aynı olay var.

bir arkadaş da incecik güneş çizgisinden mi geçemiyorlar demiş. geçemezler tabi. cam kafese konulan bir köpekbalığı hikayesini biliyorsunuzdur umarım. çevresindeki yeme saldırmak ister ama sürekli cama çarpar. bir süre sonra siz kafesi kaldırınca, köpek başığı yeme saldırmaz içgüdüsel olarak

bir de başaşağı şöyle 1-2 saat durun bakalım kan beyninize insin bi (tuzağa düştüğü sahne için yazıyorum). sonrasında ne kadar düzeliyosunuz. ne zaman yürümeye başlıyosunuz

bu arada film bence çok iyiydi. vermek istenilen mesajı alamayan ya da yanlış yorumlayan, filmden yanlış beklentielri olan arkadaşlar sevmemiş olabilirler ancak yalnızlık ve çaresizlik bu kadar iyi işlenebilirdi.

filmi izlerken kendinizi will smith in yerine koyun da izleyin bi daha. ailesi ölmüş 2 yıldır kimseyle konuşmayan, tek dostu köpeğini de elleriyle öldüren birisi. ve virüsü yok etmeye kendini adamış birisi. özellikle kızla buluştuktan sonra ki tanrı sorgulaması mükemmeldi.

• görünüşe göre baya izleyen var bu filmi.bencede güzel bi filmdi ilk yarısı ikinici yarıya göre daha iyiydi.tek başına koca şehirde yaşayan bi insan daha değişik şeyler yapabilirdi.
    will smith iyi iş çıkarmış.
  • ----spoiler-----

Ayrıca tanrı var mı yok mu sorusuna da değişik bir bakış açısı getiriyordu. Will tanrı yok herşeyi biz yaptık,biz yıktık diyordu filmde, kelebek olayı ise tanrının varlığına inanmasına neden oluyordu. dinlediği zaman görebildi bu işareti (kızın demesiyle - etraf o kadar sessizleşti ki sen de dinlesen onun sesini duyabilirsin...)
  • Film biraz kısaydı bence.Biraz daha finali uzatabilirlerdi.Doymadım filme desem yeridir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: tek_korsan

quote:

Orjinalden alıntı: <SoRGuCu>

quote:

Orjinalden alıntı: tek_korsan

quote:

Orjinalden alıntı: microph

kelebek sahnesi sağlamdı

evet o sahne güzeldi...birde adamın mutantlara durun sizi kurtarabilirim demesiii biraz saçma geldi...

ben de izledim de kelebek sahnesinin anlamı ne ben anlamadım. ok. kızı kelebek yapıyodu, cam kelebek şeklinde çatladı eee????ne anlamam gerekiyo?

yok bea öyle bişey değil cam kelebek şeklinde falan çatlamıyo hani başlarda adamın küçük kızı kelebek yapıyodu 'anne bak kelebek' diyoduya... sonundada mutantı eski haline getirmişti,ve getirdiği kızın boynunda kelebek dövmesi vardı...adamda kızının dediklerini o dövmeye bakınca hatırladı ..sonra iyileştirdiği mutanttan kan örneğini aldı..umarım anlatabilmişimdir

İyi izlememişsin heralde, cam kelebek şeklinde çatlıyor. Dövme de Anna'nın boynundaydı.

• quote:

Orjinalden alıntı: joerwill

will smithin o sacma sapan bir konusu olan ve gerceklikle hic bir alakasi olmayan i am robot filmini muhtesem yapmissa bunu acaba nasil yapmistir

hocam her seneryoyu gerçekle bağdaştıramassınki...sonuçta bilim kurgu yani böle bişe...

ayrıca i am legend da sonunda höööö dediğim bi filmdir...bittim bitmedimi nası yani ? gibi terimler arasında gidip geldim...ama sonuçta güzel filmdi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitzkrieger -- 24 Şubat 2008; 2:57:10 >
  • Spoilerle karışık soru.

Arabayla giderken sağa sola bakarken Fred(manken) i gördüğünde kamera 1-2 saniyeliğine göstermişti mankeni o zaman kafasını sola doğru çeviriyor gibi gördüm, yanlış mı gördüm desem 2 kere gittim filme 2. gidişimde daha dikkatli baktım yine çeviriyor gibiydi.
    İlk izleyişimde mutantlar kıyafet giymeyi öğrenip gündüz de dışarı çıkabilecekleri gelmişti aklıma
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.