Şimdi Ara

Hyundai i40 -1.6 GDI Prime - Düşünce

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
1
Favori
3.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yakın bir zaman da aracı değiştirmeyi düşünüyoruz piyasada sürekli Passat,Civic,Focus bu tür araçları görmekten sıkıldım diyebilirim farklılık olsun diye araştırdım aynı sınıfta olmayabilir aşağıdaki aracı buldum Hyundai i40 1.6 GDI Prime araç beni benden aldı diyebilirim bu araç hakkında fikri,bilgisi ve düşüncesi olan arkadaşlarımdan yardım bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-batindan-hatasiz-boyasiz-ilk-sahibinden-i40-long-187803490/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-cok-temiz-ilk-sahibinden-i40-hundai-186155954/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-karataslardan-hyundai-i40-1.6-gdi-prime-19.349-km-lpgli-hatasiz-184414091/detay

• Araç bence çok güzel sadece alt sınıftaki Hyundai modellerine fazlaca benzeyen tasarım detayları bu araçta keşke daha farklı olsaymış dedirtiyor, bir de tabi 1.6 atmosferik motoru ile bu donanımlı ve büyük karoserin hakkını ne denli verebilir iyi araştırmak lazım.
  • Aracın içine bindim sadece oldukça kaliteli ve hoş bir iç mekana sahip ancak ucuz gösteren mavi göstergeler, aracın son sahibi olma ihtimali, elantra ve i30 kırması tasarım yüzünden ben tercih etmem.

Ama 52 bine emsali yok gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vetenes -- 19 Kasım 2014; 23:50:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Aracın içine bindim sadece oldukça kaliteli ve hoş bir iç mekana sahip ancak ucuz gösteren mavi göstergeler, aracın son sahibi olma ihtimali, elantra ve i30 kırması tasarım yüzünden ben tercih etmem.

Ama 52 bine emsali yok gibi
    Buna 1.6 dizel ve otomatik gelirse şenlenir
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Son cumleye +1

Tup takilip ekonomi, donanim ve ic mekan kalitesi ile performans ve 2. el dezavantajlari gozardi edilir.
  • Kia Optima var buna rakip onuda inceleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Kia Optima var buna rakip onuda inceleyin
    bayiide bu arabanın içine oturduğumda "hyundai daha iyi araba yapamaz heralde" demiştim, harika makine.

emin değilim ama motor konusu biraz sıkıntılı olabilir, bu motorun sübapları magnezyum olduğu için lpg'ye uyumsuzdu diye biliyorum. lpgsiz kullanım sorun olmayacaksa ya da lpg'ye uyumluysa bence o fiyata daha iyi araba pek yok piyasada.

1.2 tamtakırline jettalar bile daha pahalı.
  • vidanj kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yalnız GDI motora lpg çok yüksek ücret ile takılıyor :) yani biraz yakıyor

Benim aklımdan direk Avensis geçti ama bu kadar dolu değil Avensis
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Isin asli benim de aklima ilk rakibi olarak Avensis geldi ama i40 daha az gorulen bir arac. Ikisi arasinda cok gidip gelirdim ve i40'i bitirirdim.

Lpg pahali olsun, her turlu amorti edecek kendisini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vidanj -- 20 Kasım 2014; 0:12:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Kia Optima var buna rakip onuda inceleyin
    @esmerce Hocam aslında dediğinize katılıyorum fakat bunu uygulayan pek firma yok örnekleri bol golf passat vs..Donanım konusunda prime modelinde özellik açısından dolu zaten hyundai son zamanlar da donanımı bol tutuyor.Motora gelince aracın ağırlığı 1447 KG bu aracı taşır mı onu bende merak ediyorum.

@vetenes Hocam elantra ve i30 da hoşuma gidiyor almayı düşünmemde ki amaç farklılık olsun diye evet o fiyata bu donanımlar da araç az.

@Thomassee 1.7 dizeli var hocam i40 1.7 CRDi EXECUTIVE OTM. (DİZEL) - 136.400 TL

@pro-black Kianın tipini sevmiyorum hocam tavsiye için sağolun tekrar.

@vidanj Zaten 2.el piyasasını geçtim Türkiye de çok az var araçtan
  • pro-black kullanıcısına yanıt
    Abi ben o araca hastayım Passat alacak adamlara döve döve aldıracak dereceye bile geldim.

İç mekan ve görünüş olarak rakibi yok ama motoru 1.7Crdi yani vergi maduru bir araç kendileri.

Bir de Çelik Motor getirmeyi bıraktı aracı.

2.eli kötü olsa da 50-60 daha düşmedi.

Patlağı 70.000TL'ye anca alınır.
  • T.GhostNetwork kullanıcısına yanıt
    Bizim burada kapinin onunde var bi tane, crdi degil eminim. Ama her zaman gormuyorum arabayi. Eger ciddi ciddi dusunurseniz sahibini gordugumde merak ettiginiz konulari sorarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Abi ben o araca hastayım Passat alacak adamlara döve döve aldıracak dereceye bile geldim.

İç mekan ve görünüş olarak rakibi yok ama motoru 1.7Crdi yani vergi maduru bir araç kendileri.

Bir de Çelik Motor getirmeyi bıraktı aracı.

2.eli kötü olsa da 50-60 daha düşmedi.

Patlağı 70.000TL'ye anca alınır.
    @r0x Ben tek görüşte aradığım araç bu dediğim hele ki ön farları beni benden aldı :) LPG konusunda hocamhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-karataslardan-hyundai-i40-1.6-gdi-prime-19.349-km-lpgli-hatasiz-184414091/detay burda takılmış.

@Automobilista Passat görmekten artık sıkıldım he araç kötü mü değil tabi ki ama farklılık her zaman iyidir.1.7 motor konusunda malum vergilerimiz sağolsun ama 1.6 düşünüyorum lpg taktıracağım zaten performans arayan biri değilim.Çelik motor bıraktı derken ve patlağı 70.000 derken neyi kastettiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: vidanj

Bizim burada kapinin onunde var bi tane, crdi degil eminim. Ama her zaman gormuyorum arabayi. Eger ciddi ciddi dusunurseniz sahibini gordugumde merak ettiginiz konulari sorarim.

Hocam merak ettiğim sorular kasayı taşıyor mu tamam performanslı bir araç aramıyorum ama en azından kasayı taşısın araç bayılmasın,bunun yanında bakımları pahalı mıdır ? Aklıma geldikçe yazarım sağolun tekrardan
  • T.GhostNetwork kullanıcısına yanıt
    Kia Optima için yazdım.
  • quote:

Kia Optima için yazdım.

He pardon hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.GhostNetwork

quote:

Kia Optima için yazdım.

He pardon hocam

Alıntıları Göster
    Bu arada Volvo S40 düşünebilirsiniz.

Şayet 2.0 benzin + LPG almayı düşünürseniz Mazda 6 da sizi memnun edecektir.

Ne kadar farklı gelir bilmem ama yine yakıtı üzmezse Opel İnsginia ama gerçekten 1.6T si yakar.(Tabi yakıt göreceli bir kavram.)

• i40' ı sorgulamak yersiz. Sorma, al.

Bana göre arabanın türü, sahibinin kişiliğini yansıtmaktadır.

Siyah ceketli, beyaz gömlekli, sakallı ve kalın kaşlı isen ww ye veya audio ya bin:) Mümkünse siyah olsun!
  • quote:

Bu arada Volvo S40 düşünebilirsiniz.

Şayet 2.0 benzin + LPG almayı düşünürseniz Mazda 6 da sizi memnun edecektir.

Ne kadar farklı gelir bilmem ama yine yakıtı üzmezse Opel İnsginia ama gerçekten 1.6T si yakar.(Tabi yakıt göreceli bir kavram.)

Mazda 6'nın da tasarımı çok hoşuma gidiyor ona da baktım,opel zaten istemiyorum.Volvoyu da hiç düşünmedim nedendir bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.GhostNetwork

@esmerce Hocam aslında dediğinize katılıyorum fakat bunu uygulayan pek firma yok örnekleri bol golf passat vs..Donanım konusunda prime modelinde özellik açısından dolu zaten hyundai son zamanlar da donanımı bol tutuyor.Motora gelince aracın ağırlığı 1447 KG bu aracı taşır mı onu bende merak ediyorum.

Ix35 1.6 GDI kullanmışlığım var, yüklü kullanım ya da yokuşta haliyle tork eksiği yaşatıyordu ama asla hantal diyebileceğim bir araç da değildi, i40 da sandığım kadar ağır değilmiş bence kısa tutulmuş ilk viteslerle ya da son dişli oranı ile tatminkar olabilir.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.