Şimdi Ara

HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
2
Favori
320.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kesinlikleee her konuda hyundai h 100 l300 den üstündürr her konuda 98 model h 100 delüx var onun çektiğini hiç bir araç çekmemiştir benim yaptığımı hiç kimse yapmamıstır ama hala maşşallah tık yokkk yakıt 280 kuruş km kaporta boya taş gibi 250 binde arkadaş isityo gel 13000 ytl vereyim sat bana yok kardeş git baska all değil 13 15000 ytl de versen satmam öyle araba zor bulunur zorrr
  • Bırak Kardeşim Bırak,Objektif Ol.altındaki dökük h100'ü dodgenin şu piakaplarından sananlardan kaynıyor bu topic
  • Artık bu konudan bezginlik geldi 1 aylık aralıklarla cevaplar yazılıyor ve millet hala aynı şeyleri yazıyor iki aracıda türkiye genelinde uzun süreli olarak kullanmış biriyim konunun gereksiz yere uzatıldığını düşünüyorum aslında 10 nisanda yazdığım yazıya 58_L300_58 verdiği cevaptan sonra L300 cülere bir şey kanıtlamanın imkansız olduğunu anladım ama yinede tekrar yazıyorum

bunu özellikle antali_27 senin okumanı istiyorum

yazıcağım araçlarla binlerce km yaptım
    1. sini kendi aracım hyundai h 100 1998 model kendi aracımdı 190.000 km de iken sattım sattığımda saat gibi çalışıyordu yakıt tüketimi sattığım gün 10lt 100 km civarıydı
    2. 2001 model mitsubishi L 300 arkadaşımın aracıydı kendisi nalbur toptancısıydı yaz tatilinde gezmek amaçlı olarak onlarla mal pazarlamaya gittim yolun yarısını ben yaptım.

şimdi tekrar yazıyorum iki aracında mimarisi aynıdır ikiside nerdeyse aynı süpansiyon amortisör sistemini kullanır (belki görünmeyen mimlimetrik farklılıklar vardır) iki araçta zıplar iki aracında yol tutuşu aynıdır iki aracında limitleri aynıdır.iki araçta 120 yi geçtin mi sakıncak muamelesi yapar.dünya genelinde aracının tüm parçalarını kendi üreten otomobil firması yoktur hyundai de mitsubishide amortisör makas süspansiyon yayı ve bir çok parçayı fason olarak ürettirir ve araçlarında kullanır hyundai h 100 ün tasarlanmasında mitsubishiden teknik destek aldığına göre fason parçalarında aynı fabrikalardan çıkma ihtimali çok yüksektir ki özellikle parçacılarda fark ettiğim şöyle bir durum var örneğin iki araç içinde orjinal debriyaj balatası almaya kalktığınızda size valeo marka balata takımı vereceklerdir çünkü iki firmada fason olarak valeo marka debriyaj balatalarını kullanmaktadır ve bu ürününü kutusunda l300 h100 gibi bir ibare vardır ayrıca ülkemizdeki l 300 lerin güncel modeller olmadığını düşünürsek bu ihtimal çok daha yükselmektedir neyse konu dağalmaya başladı(not servislerde satılan parçalarda valeo ama mitsubishi ve hyundai marka olarak görünür)
    iki aracın arasındaki farklılıkları söyleyim mitsubishi L300 daha sağlamdır H100 daha zayıftır
    l300 75 beygirdir h100 80 beygirdir ve h 100 daha ataktır
    iddalara göre h100 l 300 e göre daha az yakıyormuş bunu gerçekten çok duydum ama ben iki aracıda kullandığım sıralar 1999 2001 yıllarında o kadar yüksek bir fark görmüyordum

ve tekrar yazıyorum h 100 aldığımız zaman bile ben l 300 istiyordum ve hala söylüyorum l 300 h 100 den iyidir özellikle sağlamlık ve ikinci elde sağladı prim öne çıkmaktadır.
    burda en çok kızdığım şey L 300 ü nissan navara sınıfına sokupta iş h 100 e gelince onu eski bmc kamyonetlerdende aşağı görülmesidir H 100 bu kadar aşağılanmayı hak etmiyor özelliklede L300 kullanıcılarının bunu yapmaya hiç hakkı yok 190.000 km boyunca beni kendi hatalarım dışında yolda bırakmamış olan bir kere bile motor arızası vermeyerek bekaretini korumuş gerektiğinde 2 ton yükü hiç kızmadan taşıyan sadece traktörlerin girdiği soğuksu şenpazar yolunda benim yüzümü kara çıkarmayan ve çok önemli bir anda kendi yükünün dışında birde 50 nc kamyoneti çekebilen bir araba bunu bence hak etmiyorum.kendisi şuan araba sürmesini bile bilmeyen birilerinin elince ve en son gördüğümde saat gibi tıkır tıkır çalışmaktaydı bursalı arkadaşlar 39 sa 591 plakalı beyaz bir h 100 görürseniz benden selam söyleyin.
    L300 sahibi sayın arkadaşlar zırt pırt arabalarınızı h100 den iyi diyerek lanse etmeniz arabalarını transporter yapmaz ama bazen o kadar ileri gidiyorsunuz ki duyanda sizin arabaların transportendan iyi olduğunu sanar altınızdaki L300 ler 80 yıllarda japonyada satılan modeldir güncel değildir bunu unutmayın iki araçta aynı sayılır o sebeple transporter sahibi olmadığınız sürece h 100 aşağlamasında bulunayın buna hakkınız yok bence

• az önce konuyu baştan sona okudum önceden görmediğim bazı yerler varmış ama özellikle antali_27 arkadaşımızın yazdığı bazı şeyleri kınamak ve cavap vermek istiyorum çünkü gerçekten hakediyor

....senın hayatın kadar alete bınmısımdır..oyle bebe işleri ayakları cekme ...biz burda murekkep de yaladık mazotta..ok...
    bi itirazın varsa..... antali_modifiye@ hotmail. derdini anlat ok..burda kus grubuna yer yokkk..
    ayrıca kullanma kılavuzunu ıyı okumussun tebrıkler....biz seriserseriyız gerekırse o alet geecemezse benzın doker yakarız...bızde boyle

senin hiç bir halt yakabileceğini düşünmüyorum yaksan bile cahilliğinden yakarsın
    burda asıl senin gibi yazanlara yer yok nesin sen ağamı çetecimi birde serseriyiz diye övünüyor benim bildiğim insanlar efendiğili ile övünür.
    yazdıklarından yaşının en fazla 16 olduğunu düşünüyorum daha büyüksen demekki aklın o yaşlarda kalmış birde arkadaşa senin hayatın kadar araba sürmüşlüğün var diyorsun.

sen bızımkını seyrette abılerın napıyo ogren..yıne allah korumus altında dagılmamıs..blok catlatmamıssın +5....dıs aksam modıfıye varmı ..motor performans ...cakamısı satar asfaltı yakarız...karakollar mekanımız kelepceler kolsaatımız.....ok bizimgozumuz kara....grubunun adını yaz yeter..
    biz antalya yenı sanayii_07 genclık l 300cüler..... youtube yaz..07 cvd 33..07sk 115..ok yaz seyeret

karakollu kelepçeli yeri okuyunca sinir tepeme vurdu kendini bir şey sanıyor yada sandırmaya çalışıyorsun bu ağızlardan yeni yetme olduğuna kesinlikle emin oldum böyle yazınca milleti sindireceğini mi sanıyorsun dikkat ette gerçek bir kabadayıya çarpma sonra kötü olur

l300 le attıız makası h100de attık alet altımızdan ucacak dıye korktuk...bi dene bakalım 120 ile el frenı cek netarafa savruluyo beklıyorummm...l 300 ustune baska panelvan tanımam kendı sınıfında....3 viteste uzt bakam kac goruyo uzat...biz l300 de 120 gorduk h100de 90da takılı kaldı nerdeyse blok kıracaktı..boyle dandık kaportası nazık....motoru zayıf cabuk bozulan alet gormedık.....yakında youtub koyucaz ezık h100 un yenılısı..artık işi okadar akaraya sardıkkı drag bile yaptık

sen L300 ile 120 km hızda el freni çek takla atma gel ben sana arabamı hediye edicem. düz yolda 3. viteste 120 yap gene hediye edicem istersen F-1 pilotu ol arabanın limitinden yukarı hız yapamazsın modifiye olsa belki ama o zaman stok bir araba modifiyeli bir aracı karşılaştırmanın ne espirisi kaldı ki L300 e yapacağın bir modifiye yok.ancak dışına bir şeyler yaparsın.

• arkadaşlar konuyu gördüm üye oldum l300 tamam 2. elki yüksek ama bizim gibi gencler için konfor ve görüntüde önemli kabul edin h100 daha sempatik l300 bildiğin kalas..resim ekleyebilirsem h100ümün resmini koyim

HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ?

• isteyenlere detaylı resim atarım özellikie kendilerini l300cü ilan eden arkadaşlar.. izmitten tanıdığınız veya olanınız varsa ŞIMARIK olarak bilinir

• ortalama 3 ay kadar 2006 model h100 kullandım ve ben bu aracı sürerken bukadar keyif alacağımı düşünmezdim. çok rahat ve yaylanması çok güzel bir araçtır kendileri
  • bizde 2001 L300 var yakıt derken biz uzun yola gittik 230 l. yaktı kmde acayip dayanıklı araç yazın 4000 km yol yaptık ist. trabzona gittik geldik oralarda baya bi gezdik araba gündüz neredeyse hiç yatmadı... dağ yayla yılları full dolu en ufak bi arıza vermedi... gerçekten süper yani asfaltta ise bence baya bi serii bırakıyosun kendi gidiyo sanki 120 geçmek istemesekte ibreue bi bakıyosun 140a dayanmış :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: 1atasoy

L 300 ÜN MOTORU H 100 DEN SAĞLAMDIR DİYEN ARKADAŞLAR HERALDE MOTORLARIN AYNI OLUĞUNU BİLMİYORLAR BENDE BİR H 100 VAR 98 MODEL SIFIR ALDIM HALA BİNİYORUM 178.000 KM OLDU DAHA MOTORU ELLETMEDİM VEDE UZUN SÜRE ELEETMEYECEĞİM GALİBA BİR ARKADAŞ 100.000 KM YAPILMIYOR H 100 LERLE DEMİŞ İSTERSE 200.000 OLUĞUNDA RESİM ÇEKİP YOLLAYIM ONA

dizel araçlar düzenli bakımdan sonra 600.000 bile aşar bizde ki L300 300.000 olmustu ama hala tık demiyodu

•  HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ?
  • ya MITSUBISHI motoruyla sizce zottirik HYUNDAI motoru aynımıdır birisi japon birisi kore ?

daqlar taşlar kadar fark var arada
  • bende her 2 sini kullandım ben bunları işi amacıyla aldım ve bos iken hyundai h 100 lr daha iyi diyodm fakat hyundainın uzerine 1 tonluk fındık attıktan sora kararım değişti bolu dağında çünki h100 motor bakımından üstüne yük koyunca daha zayıf kalıyor bolu daqının rampasında gaza bastıkca araba boğulmaya basladı vites düşürüp çıkarmaktan bıktım sonra aynı yolda mitsubishi ile gtmeye basladım mitsubishi daha iyi cekiyordu bolu daqının rampasında gayet güzel çok hoşuma gtti ardından otobanda ise araba benim kontrolumde olduğunu hissettrdi bana hyundai bana bunu hissettirememişti bilmiyorum ama ben böle düşünüyorum ayrıca h100 daha masrafsız diyenler war ama kesinlikle katılmıyorum tamam arabanın parçası ucuz ama arabayı sık sık tamire götrdükten sonra daha ne anlamı kalırkı parcanın ucuzz olması _?
    34 NYL 22..... mitsubishi L300 diyorm kesinlikle her koşulda yanınısda olur
  • quote:

Orjinalden alıntı: kayhanQ

isteyenlere detaylı resim atarım özellikie kendilerini l300cü ilan eden arkadaşlar.. izmitten tanıdığınız veya olanınız varsa ŞIMARIK olarak bilinir

arkadaşım bende o kadar para harcasam benim L300 de bebek gibi olur. şahsen ben de 2000 model L300 var bi arkadaşımdada 1998 model H100 var ikisinide devamlı kullanırım L300 den şaşma derim ben. hem makyaj da bi yere kadar yani. ben L300 le yaptığım hareketleri H100 le yapamıyorum mesela

• bence
    hiace
    mazda
    l300
    h100
    elinden geldiği kadar üst sıralardan al bence
  • slm.h 100 diyen varmı !!!!
  • biri japon.biri g.kore arada fark var birkere..h100ler hafif l300 ona göre biraz daha agırdır .ama kalıte saglamlık dersen tabii ki l 300..tersini söyleyen varsa buyrun tartısalım
  • 1 atasoy kardes.ben benm motor sade demedımki..extra turbo-perfonmans hava filtresi. biz sanayici oldugumuz için heryerıyle oynama imkanımız var perte çıkmıs arabaların motorlarıyla oynama test yapıyoruz uygulamasıını kendı arabamıza yaptık .gayet guzel oldu turbo ve filtre.antalya yeni sanayii yolunuz düşerse beklerim.(japon tamircisi)
  • Bizde L300 kullanıyoruz tek sıkıntısı ön tarafın 1+1 kişilik olması,ustalarla otururken sıkıntı oluyor.L300'ün ön tarafını nasıl h100deki gibi 3 kişilik yaparız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kayhanQ

isteyenlere detaylı resim atarım özellikie kendilerini l300cü ilan eden arkadaşlar.. izmitten tanıdığınız veya olanınız varsa ŞIMARIK olarak bilinir

aaa ben bu aracı gördüm KUMCAĞIZDA geçen sene içine fln az çok baktım çok saglam makine taşş mubarrek taşş :D
  • *motoru ve kaportası l300 ün daha dayanıklı olabilir ama bu arabaların boyutları ve yerden yükseklikleri birebir aynı o yüzden o daha iyi yol tutar bu daha iyi yol tutar muhabbetlerini bırakalım.l300 e binemediğim için konforunu bilemeyeceğim.

*h100 grandsaloon 96 model kullanıyorum.2 sene oldu.l300 e hiç binmedim açık söyleyeyim.ama kendi arabamızı değerlendirebilirim.şöförlüğü öğrendiğim araba bu araba.

*üniversiteye giderken bu arabayı kullanıyordum ve 10-11 kişi bindiğinizde frenler rampa aşağıya çok ağırlaşıyor,şişiyor.düz yolda gittik 9 kişi gibi o zaman frenlerde pek birşey hissetmedim çünkü çok fren kullanmadım,rampa indiğimizde acayip balata kokuyor,hatta kocaeli kartepe tepesinden indiğimizde balatalarımız tutuşmuştu.Allah'tan söndürebildik.

*96 modelinde hidrolik direksiyon yok,yağ veya hidrolik artık direksiyona katılan ne ise o azaldı mı direksiyon çok ağırlaşıyor.

*ehliyeti ilk aldığımda otobana çıktık,yanımdan ilk defa tır geçtiğinde araba yoldan çıkcak sandım şöyle bi geldik gittik yolda,şimdi alıştığım için normal karşılıyorum.L300ünde çok yere bastığını zannetmiyorum.

*100 binde motor yaptırırsınız diyen arkadaşlar var,alakası yok arabamız 208 binde ve bizden önce hor kullanılmıştı,geçen servise götürdük ve motor iyi durumda.

*bazı arkadaşlar 120-130dan bahsetmiş düz yolda 130 görürsün ama stabil o hızda çok fazla ilerleyemezsin 1-2 dakika ancak.bu arabalarla güvenli gidilecek en fazla hız 100-110 dur.

*vites geçişleri ve debriyaj kavraması h100ün güzel.

*ama azıcık sulu ortam kar buz görmesin hemen arka taraf patinaj çekiyor.rampada sakın kalmayın kalkması çok zor olur.geçen gün toprak yoldu 2 den bire ani attım gaza yüklendim patinaj çekti az daha çıkmayacaktı rampayı,babamdan da azar işittim arabanın huyunu biliyon kalırsın yolda diye : )

sonuç olarak,eksileri olsa da bize yetiyor,mazotu bizi üzmüyor,istediğimiz yere gidip geliyoruz,bagaj problemimiz veya oturacak kişi sayı problemimiz olmuyor.4 kişiyken arkadakiler yayıla yayıla oturuyor. hatta ben arkada oturduğumda grandsalon olduğu için ayaklarımı karşı koltuğa atıyorum harika oluyor : )

11 kişilik ama 11 kişi anca düz yolda biner,rampada çok zor.

hyundai de abartan arkadaşlar olmuş,yok tonlarca yük atmış,o arabayla rampa çıksın veya insin bakalım ne oluyor.ben de h100 kullanıcısıyım ama abartmama gerek yok.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.