Şimdi Ara

HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
2
Favori
320.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben bir h100 kullanıcısıyım..l300 ün kalite bakımından h100 lerden üstün olduğu tartışılmaz.ve tartışmıyorumda...ortada bir gerçek varki her iki araçtada 100 km yol yaptığında h100 ler 2 litre daha az mazot yakmaktadır.bu mazot olayını yıllara vurduğun zaman dehşet bir rakam ortaya çıkmaktadır...benim aracımın motoru varsayalım 300 bin km yapsın,,l300 lerde 700 bin km yapsın ...ya arkadaş bir hyundainin motoru kaç ytl ye çıkıyor allah aşkına işçiliğe verdiğiniz parayı hesaba katmassanız parça parası 500 ytl yi bulmuyor(eğer krankta ve kollarda kapakta sorun yoksa) l300 lerin aynı şartlarda sadece parça konusunda fiyatlarını bilmiiyorum...ama tek bildiğim kaporta ve elektrik malzemelerinin h100 lerden çok çok daha pahalı olduğudur
  • quote:

Orjinalden alıntı: 58_L300_58

ArkadaşLar burda Laf kavgasına gerek yok...Objektif bir şekiLde her iki aracın + ve -'Leri...
    H100,L300'den konforLu,ekonomik,orj.parça sıkıntısı yaratmayan,parçası ucuz,dayanıksız
    L300'de bi kere sürüş zevki deniLen bişey war...DayanıkLı,sağLam şase vs.Ayrıca her kim ne derse desin L300 H100'den daha çok KM yapar...Bi H100'Le 300-400 Bin yapan warmı...Ama araştırırsanız L300'Le 1-2MİLyon km biLe war...Sıktığımı düşünmeyin sor soruştur...Ustasına sor...Her kim ne derse desin L300,H100'den dayanıkLıdırrrrr,kaLiteLidirrrrr,H100 TakLittttt,Bi makasa kaLkış bakem H100Le,parçaLarın nerde acaba...ÖyLe saçma bi süspansiyon warki...Bide L300Le denersen zevk gibi geLecektir yatmadan makas atmak,yanLamak vs...Ayrıca L300 H100'den çabuk satıLıyor piyasası yüksek,fiyatı yüksek,orj parça sıkıntısı war,parçaLar çok pahaLı...Ben kısaca şöyLe diyim bu Lafıma yaLan dien Hyundai'cidir ve MİTSUYU ÇEKEMİYORDUR...Eğer kısa vadede param cebimde kaLsın,rahat oLuym,yedek parça sıkıntısı çekmiym,ucuz yaksın vs. diyen warsa : H100...
    Eğer yakıt önemLi değiL,DayanıkLı oLsun kaLiteLi oLsun,arıza çıkarmasın,beni üzmesin,sağLam oLsun güven versin diyen oLursa IsrarLa L300...

Eğer bunLara yaLan diyen warsa : O ŞAHIS HYUNDAI TARAFTARI VE MITSUYU ÇEKEMİYOR DEMEKTİR...AYRICA 1-2 SİTEDE ANKET YAPTIM ŞAHSIMCA L300-H100mü die...L300 34,H100 11...
    DİĞER ANKETE BAKILINCA H100'ÜN DURUMU İÇLER ACISI...26-03...DAHA FAZLADA SIKMAYIN BIRAKIN BU İŞLERİ H100 L300DEN İYİ AYAKLARINI...FOREVER L300...

• kalite bakımdan L300 H100 den iyi doğrudur ama işin yol tutuş sürüş olayına gelince ikiside aynı takoz hiç bir fark yok kimse yol tutuş konfor bakımından karşılaştırmasın ikiside aynı altyapıya sahip ikiside aynı şasiye aynı ön takıma aynı mimariye sahip birbirlerinden farkları iç mekan kaporta birde emin değilim ama motor bloğu ile şanzıman olmalı ama bilinen en büyük ve gözle görünen fark ataklık H100 daha ataktır test edilmiştir 1998 yılından beri h100 kullanırım arkadaşımdada L300 vardır ikimizde bu araçları çok iyi tanıyan çok uzun süre bu araçları kullanan insanlarız yaptığızım her kapışmada ve denemede H100 mitsubishiye üstünlük sağlamıştır şöförler değiştiğinde bile bu böyle olmuştur
    58_L300_58 arkadaşım nickinden belli L300 fanatiğisin ama bir yerde doğruları konuş bu araçlar aynı amortisörü aynı mühendisliği taşımaktadır bir kaç farklılık dışında ikiside aynı araçlardır çoğu civata vida yerleri bile aynı yerdedir ikisi ile aynı makası atarsın biriyle ne yaparsan öteki ile aynı şeyi yaparsın ben yakıt konusundada aynı yaktıklarını düşünüyorum ikisinin arasında çok büyük bir fark yoktu ikisininde parça fiyatları dışarda aynıdır belki H100 türkiyede üretiliyor diye bazı parçalarını ucuza temin edebilirsin ama ithal parçalarda fiyatlar çok yakındır o sebeple h100ü kötüleceksen kalite yönünden kötüle(H100 türkiyede üretilmeye başladığından beri kalite konusunda sıkıntılıdır ithal olan ise tank gibidir bilirim L300 olan arkadaşta L300 den önce H100 vardı eski kasa onunla türkiyeyi dolaştık hoş L300 ilede dolaştık ama H100 kadar değil)
    Son olarak H100 aldığımızda bizimkileri ikna edemedim L300 istiyordum onlar H100 aldı şimdi de olsa L300 alırım ama artık bu araçların modası geçti
    quote:

ArkadaşLar burda Laf kavgasına gerek yok...Objektif bir şekiLde her iki aracın + ve -'Leri...
    H100,L300'den konforLu,ekonomik,orj.parça sıkıntısı yaratmayan,parçası ucuz,dayanıksız
    L300'de bi kere sürüş zevki deniLen bişey war...DayanıkLı,sağLam şase vs.Ayrıca her kim ne derse desin L300 H100'den daha çok KM yapar...Bi H100'Le 300-400 Bin yapan warmı...Ama araştırırsanız L300'Le 1-2MİLyon km biLe war...Sıktığımı düşünmeyin sor soruştur...Ustasına sor...Her kim ne derse desin L300,H100'den dayanıkLıdırrrrr,kaLiteLidirrrrr,H100 TakLittttt,Bi makasa kaLkış bakem H100Le,parçaLarın nerde acaba...ÖyLe saçma bi süspansiyon warki...Bide L300Le denersen zevk gibi geLecektir yatmadan makas atmak,yanLamak vs...Ayrıca L300 H100'den çabuk satıLıyor piyasası yüksek,fiyatı yüksek,orj parça sıkıntısı war,parçaLar çok pahaLı...Ben kısaca şöyLe diyim bu Lafıma yaLan dien Hyundai'cidir ve MİTSUYU ÇEKEMİYORDUR...Eğer kısa vadede param cebimde kaLsın,rahat oLuym,yedek parça sıkıntısı çekmiym,ucuz yaksın vs. diyen warsa : H100...
    Eğer yakıt önemLi değiL,DayanıkLı oLsun kaLiteLi oLsun,arıza çıkarmasın,beni üzmesin,sağLam oLsun güven versin diyen oLursa IsrarLa L300...

Eğer bunLara yaLan diyen warsa : O ŞAHIS HYUNDAI TARAFTARI VE MITSUYU ÇEKEMİYOR DEMEKTİR...AYRICA 1-2 SİTEDE ANKET YAPTIM ŞAHSIMCA L300-H100mü die...L300 34,H100 11...
    DİĞER ANKETE BAKILINCA H100'ÜN DURUMU İÇLER ACISI...26-03...DAHA FAZLADA SIKMAYIN BIRAKIN BU İŞLERİ H100 L300DEN İYİ AYAKLARINI...FOREVER L300...

• quote:

Orjinalden alıntı: 1atasoy

kalite bakımdan L300 H100 den iyi doğrudur ama işin yol tutuş sürüş olayına gelince ikiside aynı takoz hiç bir fark yok kimse yol tutuş konfor bakımından karşılaştırmasın ikiside aynı altyapıya sahip ikiside aynı şasiye aynı ön takıma aynı mimariye sahip birbirlerinden farkları iç mekan kaporta birde emin değilim ama motor bloğu ile şanzıman olmalı ama bilinen en büyük ve gözle görünen fark ataklık H100 daha ataktır test edilmiştir 1998 yılından beri h100 kullanırım arkadaşımdada L300 vardır ikimizde bu araçları çok iyi tanıyan çok uzun süre bu araçları kullanan insanlarız yaptığızım her kapışmada ve denemede H100 mitsubishiye üstünlük sağlamıştır şöförler değiştiğinde bile bu böyle olmuştur
    58_L300_58 arkadaşım nickinden belli L300 fanatiğisin ama bir yerde doğruları konuş bu araçlar aynı amortisörü aynı mühendisliği taşımaktadır bir kaç farklılık dışında ikiside aynı araçlardır çoğu civata vida yerleri bile aynı yerdedir ikisi ile aynı makası atarsın biriyle ne yaparsan öteki ile aynı şeyi yaparsın ben yakıt konusundada aynı yaktıklarını düşünüyorum ikisinin arasında çok büyük bir fark yoktu ikisininde parça fiyatları dışarda aynıdır belki H100 türkiyede üretiliyor diye bazı parçalarını ucuza temin edebilirsin ama ithal parçalarda fiyatlar çok yakındır o sebeple h100ü kötüleceksen kalite yönünden kötüle(H100 türkiyede üretilmeye başladığından beri kalite konusunda sıkıntılıdır ithal olan ise tank gibidir bilirim L300 olan arkadaşta L300 den önce H100 vardı eski kasa onunla türkiyeyi dolaştık hoş L300 ilede dolaştık ama H100 kadar değil)
    Son olarak H100 aldığımızda bizimkileri ikna edemedim L300 istiyordum onlar H100 aldı şimdi de olsa L300 alırım ama artık bu araçların modası geçti

Kardeş bu kadar oLmaz diyorum...Süspansiyon L300Le aynıysa H100 L300'den nasıL konforLu oLuyor...Ne şanzuman ne motor ne şasi ne amartisör nede parçaLarı aynı değiL...Amartisör aynı demişsin:D:D:DAraştır bakaLım H100'Le L300 arasındaki süspansiyon farkını...BiLmediğin konudan emin gözükerek konuşuyorsun...Ha tipLeri aynı ona kabuLum...Ama ne kaLitesi ne fabrikası nede fiyatı aynı...Tüm ekipmanLar için bunLar geçerLi...MeseLa iLk oLarak aynaLar aynı...Bende L300'ümde H100 aynası kuLLanıyorum...Dengesizin biri kırmış orijinaLini pahaLı oLduğu için H100'ünkini kuLLanıyorum...94'ten beri L300 kuLLanıcısıym...2000 yıLında L300'ümLe birLikte H100 sahibide oLdum fakat L300 kıyasLamam...Neden çekemiyorsunuz L300'ü anLamış değiLim kabuL edin artık,Yani kendi kendinize H100 iidir H100 iidir dierek kendinizi avutursunuz...2 gün sonra L300 aLınca Mitsucuyum die geçinirsiniz...pLs objektif oLaLım...Burası bir payLaşım,yardımLaşma sitesi...YanLış biLgiLendirmeLerLe sadece kendinizi avuturusunuz...Ayrıca makası deneyebiLirsin serbestsin...O zmn L300'ü kötüLediğini anLarsın...Artık üstüne konuşursan benimmi L300 seninmi H100 fanatiği oLduğun beLLi oLur...Ya benim anLamadığım insanLar kendi sahip oLdukLarı şeyLeri neden överLer...Kendini kandırmak deyimi burdada kuLLanıLabiLir...;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvolutionATK -- 9 Nisan 2008; 20:30:11 >

• mrb arkadaşlar ben motoru 10 gün önce yaptırmıştım toplam 1500 km yaptım.bu arada adanaya ve gaziantebe gittim uzun yolda yakıtını deneme fırsatını tam ve net olarak buldum...uzun yolda sabit 100 km sürat ile gaziantebe gittim ve geldim giderken 800 kilo kadar yük vardı gelirkende yüksüz geldim
    toplam 540 km yaptım yaktığım mazot miktarı 41 litredir..hesaba vurduğum zaman yüz kilometreye % 7.5 litre tüketim harcamış bilginize
  • kimin marka taraftarı olduğu belli ben L300 ün H100 den kötü olduğunu söylemedim H100 ün L300 den daha konforlu olduğunu hiç söylemedim bu bir
    Benim şuan H 100 üm yok bu iki
    L300 ü H 100 e tercih ederim yazdım bu üç
    sen konfor deyince sadece arabanın amortisörlerini konfor sınıfına sokuyorsan o senin arabadan ne kadar anladığınla alakalı ben yorum yapmıyorum
    parça olayına gelince servis dışınadaki bir yere git ikisi içinde yağ filitresi hava filitresi yakıt filitresi amortisör şarj dinamosu marş dinamosu su pompası kızdırma bujisi ve kontrol ünitesi hidrolik direksiyon pompası fren diski balatası kaliperi merkezi debriyaj balatası alt merkez üst merkez v.s.....(şimdilik aklıma bunlar geliyor) gibi parçaları iste bak bakalım ikiside aynı parça diyorlarmı demiyorlar mı?
    Artık üstüne konuşursan benimmi L300 seninmi H100 fanatiği oLduğun beLLi oLur...Ya benim anLamadığım insanLar kendi sahip oLdukLarı şeyLeri neden överLer...Kendini kandırmak deyimi burdada kuLLanıLabiLir...;)
    her yazının sonunda bunu yazarak tartışmayı bitirmek istemen senin arabana inanmadığının kanıtıdır.
    Gerçekler merçekler deyip beni yalancı durumuna düşürmeye çalışma bu araçlardan senden daha iyi anladığımı şöyle ispat edeyim iki aracında aynaları aynı demişsin görünüşte öyledir ama H100 aynasının çıtası daha kalın L300 ün ki daha dardır ben bunu parçacı önüme L300 aynasını H 100 aynası diye koyduğunda söyledim adam inanmadı gitti baktı ki öyleymiş inanmazsan ikisininde servisten orjinalini iste karşılaştır dışarda yan sanayileri ikisine birden takıyorlar o sebeple özellikle servislerden iste
    ayrıca iki aracıda biliyorsan birinin fren pedalının diğerininde debriyaj pedalının birbirlerinden sert olduğununuda bilmen lazım(orjinal fabrika çıkışlı hiç oynanmamış araçlar için yazıyorum)
    elinin altında internet nimeti var araştırısan Hyundai nin H100ü tasarlarken alt yapı ve motor konusunda mitsubishiden yardım ve mühendislik hizmeti aldığını türkiyede ve avrupada satılan L300 lerin aslında güncel modeller olmadığını öğrenebilirsin (örneğin 1980 küsür model L300 ü biz 1998 yılında gördük bunun muhabbeti forumdada var)
    Ayrıca tüm forum şahittir gene yazıyorum H100 L300 den iyi değildir ikiside aynı takozdur tek farkları kasaları performansları ve konforudur
    konfor derken neyden bahsettiğimide yazayım konfor deyince arabanın amortisör sisteminden değil koltuklarının rahatlığından çift sürgülü kapısı olmasından kasasında ve iç kısmında kullanılan çoğu malzenin H100 e oranla daha kaliteli olasından bahsediyorum.
    Gene söylüyorum H100 L300 aynı arabalardır biri daha kaliteli biri daha hızlı ama ikiside aynı yol tutuşa aynı manevra kabiliyetine sahip

Ben Cevap Yazanlar hakkında bir yorum yapmıyorum cevap yazmak marka fanatikliği anlamına gelmez kimse kimseye artık bunun üstüne yazarsan şöylesin böylesin diye itamlarda bulunamaz

quote:

quote:

kalite bakımdan L300 H100 den iyi doğrudur ama işin yol tutuş sürüş olayına gelince ikiside aynı takoz hiç bir fark yok kimse yol tutuş konfor bakımından karşılaştırmasın ikiside aynı altyapıya sahip ikiside aynı şasiye aynı ön takıma aynı mimariye sahip birbirlerinden farkları iç mekan kaporta birde emin değilim ama motor bloğu ile şanzıman olmalı ama bilinen en büyük ve gözle görünen fark ataklık H100 daha ataktır test edilmiştir 1998 yılından beri h100 kullanırım arkadaşımdada L300 vardır ikimizde bu araçları çok iyi tanıyan çok uzun süre bu araçları kullanan insanlarız yaptığızım her kapışmada ve denemede H100 mitsubishiye üstünlük sağlamıştır şöförler değiştiğinde bile bu böyle olmuştur

Kardeş bu kadar oLmaz diyorum...Süspansiyon L300Le aynıysa H100 L300'den nasıL konforLu oLuyor...Ne şanzuman ne motor ne şasi ne amartisör nede parçaLarı aynı değiL...Amartisör aynı demişsin:D:D:DAraştır bakaLım H100'Le L300 arasındaki süspansiyon farkını...BiLmediğin konudan emin gözükerek konuşuyorsun...Ha tipLeri aynı ona kabuLum...Ama ne kaLitesi ne fabrikası nede fiyatı aynı...Tüm ekipmanLar için bunLar geçerLi...MeseLa iLk oLarak aynaLar aynı...Bende L300'ümde H100 aynası kuLLanıyorum...Dengesizin biri kırmış orijinaLini pahaLı oLduğu için H100'ünkini kuLLanıyorum...94'ten beri L300 kuLLanıcısıym...2000 yıLında L300'ümLe birLikte H100 sahibide oLdum fakat L300 kıyasLamam...Neden çekemiyorsunuz L300'ü anLamış değiLim kabuL edin artık,Yani kendi kendinize H100 iidir H100 iidir dierek kendinizi avutursunuz...2 gün sonra L300 aLınca Mitsucuyum die geçinirsiniz...pLs objektif oLaLım...Burası bir payLaşım,yardımLaşma sitesi...YanLış biLgiLendirmeLerLe sadece kendinizi avuturusunuz...Ayrıca makası deneyebiLirsin serbestsin...O zmn L300'ü kötüLediğini anLarsın...Artık üstüne konuşursan benimmi L300 seninmi H100 fanatiği oLduğun beLLi oLur...Ya benim anLamadığım insanLar kendi sahip oLdukLarı şeyLeri neden överLer...Kendini kandırmak deyimi burdada kuLLanıLabiLir...;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1atasoy -- 10 Nisan 2008; 21:51:11 >

• quote:

kimin marka taraftarı olduğu belli ben L300 ün H100 den kötü olduğunu söylemedim H100 ün L300 den daha konforlu olduğunu hiç söylemedim bu bir
    Benim şuan H 100 üm yok bu iki
    L300 ü H 100 e tercih ederim yazdım bu üç
    sen konfor deyince sadece arabanın amortisörlerini konfor sınıfına sokuyorsan o senin arabadan ne kadar anladığınla alakalı ben yorum yapmıyorum
    parça olayına gelince servis dışınadaki bir yere git ikisi içinde yağ filitresi hava filitresi yakıt filitresi amortisör şarj dinamosu marş dinamosu su pompası kızdırma bujisi ve kontrol ünitesi hidrolik direksiyon pompası fren diski balatası kaliperi merkezi debriyaj balatası alt merkez üst merkez v.s.....(şimdilik aklıma bunlar geliyor) gibi parçaları iste bak bakalım ikiside aynı parça diyorlarmı demiyorlar mı?
    Artık üstüne konuşursan benimmi L300 seninmi H100 fanatiği oLduğun beLLi oLur...Ya benim anLamadığım insanLar kendi sahip oLdukLarı şeyLeri neden överLer...Kendini kandırmak deyimi burdada kuLLanıLabiLir...;)
    her yazının sonunda bunu yazarak tartışmayı bitirmek istemen senin arabana inanmadığının kanıtıdır.
    Gerçekler merçekler deyip beni yalancı durumuna düşürmeye çalışma bu araçlardan senden daha iyi anladığımı şöyle ispat edeyim iki aracında aynaları aynı demişsin görünüşte öyledir ama H100 aynasının çıtası daha kalın L300 ün ki daha dardır ben bunu parçacı önüme L300 aynasını H 100 aynası diye koyduğunda söyledim adam inanmadı gitti baktı ki öyleymiş inanmazsan ikisininde servisten orjinalini iste karşılaştır dışarda yan sanayileri ikisine birden takıyorlar o sebeple özellikle servislerden iste
    ayrıca iki aracıda biliyorsan birinin fren pedalının diğerininde debriyaj pedalının birbirlerinden sert olduğununuda bilmen lazım(orjinal fabrika çıkışlı hiç oynanmamış araçlar için yazıyorum)
    elinin altında internet nimeti var araştırısan Hyundai nin H100ü tasarlarken alt yapı ve motor konusunda mitsubishiden yardım ve mühendislik hizmeti aldığını türkiyede ve avrupada satılan L300 lerin aslında güncel modeller olmadığını öğrenebilirsin (örneğin 1980 küsür model L300 ü biz 1998 yılında gördük bunun muhabbeti forumdada var)
    Ayrıca tüm forum şahittir gene yazıyorum H100 L300 den iyi değildir ikiside aynı takozdur tek farkları kasaları performansları ve konforudur
    konfor derken neyden bahsettiğimide yazayım konfor deyince arabanın amortisör sisteminden değil koltuklarının rahatlığından çift sürgülü kapısı olmasından kasasında ve iç kısmında kullanılan çoğu malzenin H100 e oranla daha kaliteli olasından bahsediyorum.
    Gene söylüyorum H100 L300 aynı arabalardır biri daha kaliteli biri daha hızlı ama ikiside aynı yol tutuşa aynı manevra kabiliyetine sahip

Ben Cevap Yazanlar hakkında bir yorum yapmıyorum cevap yazmak marka fanatikliği anlamına gelmez kimse kimseye artık bunun üstüne yazarsan şöylesin böylesin diye itamlarda bulunamaz

quote:

quote:

Kardeş diyorumki sadece görünümLeri aynıdır...Bi araştır bakaLım H100-L300 yedek parçaLarının çıktığı fabrikaLarı...1-2 ustanın demesiyLe oLmuyor...Usta L300'ünki farkLıdır dese sende orijinaL getittir bana desen getittiremez değiLmi...Onun için öyLe diyorLar...Hem yansanayi maLdan daha çok kâr ediLir...
    Ayrıca amartisör konusunu şu H100 L300'den konforLudur amartisörLeri vs. aynıdır diyenLere yazdım...YanLış anLamışsın...

• quote:

Orjinalden alıntı: berse_01

MRB ARKADAŞLAR BENDE H100 VAR 1999 MODEL UZUN YOLDA SABİT SURATDA (90-110 A
    RASI) BİR DEPO İLE 650 KM YAPIYORUM****ŞEHİR İÇİ KULLANIMDADA 500 RAHATLIKLA KULLANIYORUM****ŞU ANA KADARDA 50 LİTREDEN FAZLA DOLDURAMADIM***EN FAZLA ALDIĞI 50 LİTRE HESAPLARIMA GÖRE 100 KİLOMETREDE 7.9 LİTRE MAZOT SARFİYATI VAR.....ANCAK L300 KULLANICILARINA SORDUĞUM ZAMAN BU KADAR YOL YAPAMADIKLARINI AÇIK İFADE EDİYORLAR,,BUNUN NEDENİ L300 İLE H100 ARASINDAKİ AĞIRLIK FARKINDANMIDIR YOKSA L300 BEYGİR GÜCÜ H100 LERE GÖRE DÜŞÜK OLMASINDANMIDIR BİLMİYORUMMMM****ŞİMDİ SORUYORUM H100 KULLANICILARINA ACABA BENİM ARACIM GİBİ YAKAN BİR H100 SAHİBİ VARMI ***PAYLAŞIM İÇİN TŞK

95 L300 - 2007 aralık ayında (410.000 km) motor sıfırlandı ve şu anda (15.000 km) şehir içi agresif kullanımda 500 - 550 (+-10) km, şehir içi sakin kullanım 550 - 600 - km (+-10) 45 Litre ile. şehir dışı hiç çıkmadım.

• L300 için "Delica D5" diye aratırsan turkiyede olmayan yeni kasalarıı görebilirsin.
    quote:

Hala bilip bilmeden konuşan arkadaşlar var yok H-100 100.000 km yapmazmış hassasmış
    1998 yılından beri h-100 kulanmaktaydım yeni sattım sattığımda 190.000 km yi yeni geçmişti
    beni uğraştıran tek yanı vites senkromeçleri idi oda çok devirli ve seri kulandığım için dayanmıyorlardı
    ayrıca bir parçacıya gidip sorarsan H-100 ile L-300 ün motor parçalarının ve sisteminin çoğu ortaktır parçaları birbirlerine uyar tabi bahsettiğim 2003 modele kadar olanlardı şimdi 2600 motor var H-100 lerde L-300 ü bilmiyorum iki aracında 2. eli hızlıdır ama mitsubishi daha çabuk satlır önerim mitsubishi al ikisinide birbirine ikiz kardeş gibi benzeyen araçlar ama gerçekten mitsubishi daha primli ve müşterisi olan araçtır
    quote:

Orjinalden alıntı: BESEN

BU 2 ARACIN ARASINDA NE GİBİ( + )LAR VEYA( - )LER VAR????

( ayrıca da bu araçların şu an piyasada yeni kasası yok sanırıım!!!)

HYUNDAI H 100 (van) Mı YOKSA MITSUBISHI L 300 MÜ?

• konuyla ilgisi yok ama aşağıdaki linkte mazda e2200 kasası delica cargo olarak geciyo çok şaşrdım

http://www.mitsubishi-motors.co.jp/lineup/index.html

neyse cevabını buldum.bunu ve o garip farlı l300ü mazda üretiyomuş.

http://www.globalautoindex.com/maker.plt?no=86

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fade to Black -- 15 Nisan 2008; 23:00:03 >
  • ustalar bence hıç laf geveligine gerek yok.şu bir gercektirki.l300 daha saglamdır.h100 bıraz zayıftır.bunu kıme sorarsanız sorun soylerler..tabiiki turkiye sartlarına gore dag tas bayır demeden giden tek arac sınıfında l 300 dür.bence suspansıyon veamartısorler bundan kaynaklanıyor.h10 besik gibi yolda 120yı gectıkten sonra allaha emanetsin... tabiki bu benım gorusum baskaları neder bilemem ama l300 bence+5
  • usta bunlar da aslında gercegı bılıyorlarda kabullnemıyorlar..alttarafı kore malı ne bekleyebilirsinki..
    adı yeter japon...bıkere hersey aynı olsaydı besık gıbı olmaz h100.l300ona gore takoz gıbıdır ama dayanınıklık saglamlık tek gecer ..nere gıdersen gıt kıme sorarsan sor l300..ama turkıye ekonomık sartlara gore fıyat+yakıt+konfor.. napalım turkıyede boyle ...ama dısarı ulkeler de konfor +yakıt fiyat en sondur.bos ver 2 side burun olmadıgı cın onden vurrusan sans artık kurtulman..gerceklerı konusalım kolpa işer konusmayın...sız burda konusmanız fayda etmez atı alan gıttısız amele arabalrla ugrasmayın
  • usta h100 den tek fark tork+süspansıyon farkları vardır ...bence dogrusu budur
  • ya mutsubishi L300 arabamı.sizce hangi arabayı türkiyede daha çok görüyorsunuz. süspansiyon süper frenler süper motor süper estetik görünüş süper bunların hangisi l300 de var arkadaşlar
  • bendede h100 var şu anda güzel araba ama sağlam deil top değse yamuluyor önce mazda e2200 vardı o daha sağlamdı ama çekiş olarak hyundai daha iyi
  • L300 tasarım-kalite-güvenlik
  • quote:

Orjinalden alıntı: BESEN

İŞTE BUDA MITSUBISHI NIN YENİ KASASI HYUNDAI DA YAPSINDA GÖREYİM HADİ...

bu arabanın arkası önünden berbat yani bence bu kadarda olmaz japonlar (honda hariç) tip konusunu pek beceremiyorlar alın buda arabanın arka çaprazdan görünüşü
    (kusura bakmayın resim jpeg olmadığı için koyamadım link veriyorum)http://digiads.com.au/car-news/latest-MITSUBISHI-news/2007_Mitsubishi_Delica_D5_200702/photos_2.html
    buda hyundaininki ama siz mitsubishi ci olduğunuz için beğenmeyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullDH -- 9 Mayıs 2008; 16:32:00 >

• Yaw gardaş haLa hyundaiciLik yapıonuz konu H-1 _ L300 değiL,L300 H100
    KabuL H100,L300den yakışıkLı konforLu parçası boL ucuz aLınır satıLır vs. Ama utanmadan H100 L300'den kaLiteLi diyosunuz ALLAHIM kafayı yiyecemmm...Bide H100 ii kaçar ve 3 ton ayakLarını bırakın,o işLere şoför bakar;););)...FrenLer süper demeyin 2 araçtada yükLüyken uçarsınız ama zor durursunuz...Boşken haLiyLe mükemmeL oLacak 2 araçta sonuçta son modeL araçLarda biLe zor buLunan çift servo devreLi fren mevcut...Ayrıca ben objektif oLarak değerLendirirsem şimdiye kadar L300'ün hiç bir yoL tutuş kusuruna rastLamadım...MarkacıLık yapmak insanLarı yanıLtmaktan başka birşey değiLdir...
    H100=YakışıkLı-KonforLu-Az yakar-Hiç bir şekiLde parça ve servis sıkıntısı çektirmeyen bi araçtır
    L300=H100'den kaLiteLi,sağLam,dayanıkLı,yıLLara meydan okuyan,su gibi mazot içen,tatmin edici düzeyde konfora sahip oLmayan,arıza yapmayan bir araçtır...
    WaLLaha topic Hyundai ci kaynıo yaw...Biraz objektif oLun kardeşim,H100 L300'den iyidir deyince sadece ve sadece kendinizi avutmuş oLuyorsunuz...Yukardaki L300'e has özeLLikLeri "Hayır hayır onLar H100'ün özeLLikLeri,H100 daha ii daha ii" demeyin aLLah aşına yaw...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvolutionATK -- 21 Mayıs 2008; 22:47:10 >

• kartalda pazardan geliyoruz.adım başı h100.
    en az 2005 model l300 arıyoruz.ama yok olanlarda camsız.
    98 model kendi l300 zümüzü satıcaz.
    artık türkiyeye mi gelmiyor nedir camlı l300 lerden.bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^^ranuna^^ -- 1 Haziran 2008; 13:01:03 >
  • CamLı L300 zaten yoktu VIP oLanLarı Japonyadan özeL sipariş...Sen PaneLvan aL sonradan camLıya çevir...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.