Şimdi Ara

Hyundai Getz nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
31.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 21-22 bin tl ye araç bakınıyorum. işte kmsi 130 bini en azından geçmesin 2004 2005 model civarı araçlara bakarken en mahkul arabanın hyundai getz olduğunu gördüm. ama inanınki öyle çok arabalardan anlamam.
    Hyundai getz kullanıcısı varmı arabası nasıldır. İlk arabam olacak arkadaşlar..

• 7 senedir getz kullanan biri olarak;

Artıları:

- 1 kere tık demedi. Haşin kullanıyoruz köy yollarına da giriyoruz 7 senedir en ufak arıza hata vermedi. Periyodik bakım dışında masrafı 0 tl.

Eksileri:

- aşırı düz sert bir araç. Malzeme kalitesi sıfır. Güven vermiyor. İç ses aşırı fazla. Uzun yolda bel fıtığı olma riskiniz var.
    Valla hocam üstteki arkadaşa katılmıyorum.
    2005 Getz 1.3 GLS kullanıcısıyım. İçi öyle ahım şahım geniş değil tabi ki B segmenti olmasından dolayı. Ancak belki Jazz'dan sonra içinin ferahlığı olarak sınıfının en iyisi olabilir.
    1.3 GLS'ler 82 HP, performans beklentiniz varsa karşılamaz ancak her türlü idare eder, vites düşürürsünüz yine gidersiniz. LPG'siz binilmez kesinlikle, hele de son zamlardan sonra. Ancak motoru LPG'ye uygundur, Atiker,BRC,Prins vs seçmez, hangisini takarsanız problem çıkarmaz. Yakıtı LPG'de uygundur. Uzun yolda konforlu değildir ancak üzmez de. 1200 kg ağırlığında, cüssesine göre ağırdır, uzun yolda kamyonların rüzgarından görece olarak az etkilenirsiniz. Şehir içinde pratik bir araç boyutları dolayısıyla. 1.4 DOHC'lar daha çok tercih ediliyor 1.3 GLS'ye göre. Yakıt verileri de daha uygundur. 1.5 CRDI ise bu araba için sağlıklı bir motor değil, fazla güçlü(110'luk galiba) Ancak söylediğiniz bütçeye ve yıllara göre 1.3 GLS bakıyor olmalısınız. 21-22 bin TL'ye alınabilecek mantıklı bir arabadır bence. Kronik bir problemi yoktur, kliması soğutur ancak üşütmez yazları. Şimdilik aklıma gelen, diyebileceklerim bu kadar. 1.5 sene önce öğrencilik zamanında aldım Getz'i, periyodik bakımlar haricinde LPG taktırdıktan sonra bir bujiler ve kabloları değişti. Onun haricinde 20000 km yol yaptım ki buna uzun yolda dahil, bi sıkıntısını yaşamadım.
    Tabi sizin tercihleriniz nedir yazmadığınız için spesifik yorumlar yapamadım ancak yardımcı olabilirim sorularınız varsa.
    3 yıl 2005 model Getz kullandık, yaz ayında bir kaza geçirdim, araba pert oldu, sigortadan parasını aldık, gittik 2008 model Getz aldık. Dün de 2006 Model Getz aldık, birisi benim benim birisi abimin

Şu kadarını söyleyeyim. Yakıt alıp almadığını unutursun, neredeyse 0 sıkıntı diyebilirim. Periyodik bakımını yap yeter. Bence tatlı hoş bir araba. Geniş aile değil de bekar veya 2 kişilik aile filan kullanacaksa gayet yeterli. Biz 4 kişi ve bagaj tamamen dolu İzmir-Antalya yaptık, araba ne tekledi, ne de güçten düştü. Rüzgar sesini de 110'dan sonra filan almaya başlar. Tavsiye ederim, alabilirsiniz.
  • Biraz daha koy punto al. Bir kere bindim bir daha binmem getze. Ön koltuğa sığman için koltuğu en arkaya kadar çekmen gerek boy 1.85 daha uzunlar için tam facia. Bagaj sıfır. Puntonun plastiği kötüdür eyvalah ama punto getz yanında 2 sınıf daha iyi..
  • Valla hocam üstteki arkadaşa katılmıyorum.
    2005 Getz 1.3 GLS kullanıcısıyım. İçi öyle ahım şahım geniş değil tabi ki B segmenti olmasından dolayı. Ancak belki Jazz'dan sonra içinin ferahlığı olarak sınıfının en iyisi olabilir.
    1.3 GLS'ler 82 HP, performans beklentiniz varsa karşılamaz ancak her türlü idare eder, vites düşürürsünüz yine gidersiniz. LPG'siz binilmez kesinlikle, hele de son zamlardan sonra. Ancak motoru LPG'ye uygundur, Atiker,BRC,Prins vs seçmez, hangisini takarsanız problem çıkarmaz. Yakıtı LPG'de uygundur. Uzun yolda konforlu değildir ancak üzmez de. 1200 kg ağırlığında, cüssesine göre ağırdır, uzun yolda kamyonların rüzgarından görece olarak az etkilenirsiniz. Şehir içinde pratik bir araç boyutları dolayısıyla. 1.4 DOHC'lar daha çok tercih ediliyor 1.3 GLS'ye göre. Yakıt verileri de daha uygundur. 1.5 CRDI ise bu araba için sağlıklı bir motor değil, fazla güçlü(110'luk galiba) Ancak söylediğiniz bütçeye ve yıllara göre 1.3 GLS bakıyor olmalısınız. 21-22 bin TL'ye alınabilecek mantıklı bir arabadır bence. Kronik bir problemi yoktur, kliması soğutur ancak üşütmez yazları. Şimdilik aklıma gelen, diyebileceklerim bu kadar. 1.5 sene önce öğrencilik zamanında aldım Getz'i, periyodik bakımlar haricinde LPG taktırdıktan sonra bir bujiler ve kabloları değişti. Onun haricinde 20000 km yol yaptım ki buna uzun yolda dahil, bi sıkıntısını yaşamadım.
    Tabi sizin tercihleriniz nedir yazmadığınız için spesifik yorumlar yapamadım ancak yardımcı olabilirim sorularınız varsa.

• 7 senedir getz kullanan biri olarak;

Artıları:

- 1 kere tık demedi. Haşin kullanıyoruz köy yollarına da giriyoruz 7 senedir en ufak arıza hata vermedi. Periyodik bakım dışında masrafı 0 tl.

Eksileri:

- aşırı düz sert bir araç. Malzeme kalitesi sıfır. Güven vermiyor. İç ses aşırı fazla. Uzun yolda bel fıtığı olma riskiniz var.
  • TwinExist kullanıcısına yanıt
    hocam öncelikle cevabınız için teşekkürederim. gayet açıklayıcı olmuş. Hazır sizi bulmuşken şunları sormak istiyorum. Malum sitedeki ilanlar evet 1.3 olan modeli var bazıları lpg li bazıları benzinli. Benzili hali kaç kuruş yakıyor hocam. birde kronik problemleri olmaması konusunda sevindim çünkü elbette 10 12 senelik araç arıza çıkarcaktır ama kronik bir problemle uğraşmamak güzel olcaktır diye düşünüyorum
  • Code140 kullanıcısına yanıt
    benım boyumda 185 ama o fiyata palio var punto yoktu yada bu aralar ben iyi modellerini göremiyorum.
  • defansın bel kemiği kullanıcısına yanıt
    peki yakıt tüketimi nasıldır kardeşim. yani şehir içi kullanıcam genellikle
  • 20 21bine getz e verilmez.

Anca 15bin.

Fabia 1.4 e bakın.
  • Valla bende araç arayışı içindeyim fiyatlar öyle arttı ki kafam allak bullak getz bende düşündüm ama fiyat aralığı sanki yüksek gibi 20-21 in üstünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanelly

Bizimki 1.4 dohc motor lpg yok. Şehiriçi 30 kuruş civarı yakıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cuma günü 2005 1.3 ü 21 e sattım fiyatına göre iyi arabadır 2 yıl kullandık bir kere bile sorun çıkarmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanelly

Benzinde çok yakıyor tüpsüz alma 21 22 kuruşu geçmez tüpde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Code140

Biraz daha koy punto al. Bir kere bindim bir daha binmem getze. Ön koltuğa sığman için koltuğu en arkaya kadar çekmen gerek boy 1.85 daha uzunlar için tam facia. Bagaj sıfır. Puntonun plastiği kötüdür eyvalah ama punto getz yanında 2 sınıf daha iyi..

Benim boy 1.97. Tabi ki yayla gibi değil ama sınıfındaki pek çok araçtan daha rahat geldi bana. B sınıfında hiç bir araçta benim arkamda biri rahat yolculuk yapamaz zaten.
  • 3 yıl 2005 model Getz kullandık, yaz ayında bir kaza geçirdim, araba pert oldu, sigortadan parasını aldık, gittik 2008 model Getz aldık. Dün de 2006 Model Getz aldık, birisi benim benim birisi abimin

Şu kadarını söyleyeyim. Yakıt alıp almadığını unutursun, neredeyse 0 sıkıntı diyebilirim. Periyodik bakımını yap yeter. Bence tatlı hoş bir araba. Geniş aile değil de bekar veya 2 kişilik aile filan kullanacaksa gayet yeterli. Biz 4 kişi ve bagaj tamamen dolu İzmir-Antalya yaptık, araba ne tekledi, ne de güçten düştü. Rüzgar sesini de 110'dan sonra filan almaya başlar. Tavsiye ederim, alabilirsiniz.
  • Ben de 77.000de getz aldım 100.000 de sattım. Piyasası iyi araç ben ilana koyduğumda telefon hiç susmuyordu herkes eşine kızına arıyor. Bakım hariç kuruş masraf yapmadım hiç üzmedi. Bu arada boyum 1.94 hiçbir sıkıntı yaşamadım kuşadası-adana arası 14 saat yolculuk yaptım öyle oram buram ağrımadı. Elbette çok keyifli değil ama o fiyata daha iyi araç yok hele bir de abs'li bulunabilirse tadından yenmez.

• Amcamda 2005 gls modeli var daha aküsüyle egzosu orjinal ustunde duruyor gaz attı 15 kurusa geziyor sunroof klima felanda var yani tam f/p arabası.

• Merhaba 2004 model 1.3 gls Getz kullanıyorum
    Öncelikle motordan başlarsak yumurta kasa accent deki motorla aynı ancak 7 hp daha yükselmiş motor gücü
    82 hp 12 valf ustten tek egzantrik li modeli şehir içi için ideal ancak uzun yokuslu yollarda arabada birden fazla kişi olursa çekiş duser , motorubiraz devirli kullanmak gerekiyor max torkunu 3200 devir dakikada veriyor alt devirlerde atmosferik benzinli motor olduğu için cansız
    Özellik olarak ise emsallerinden daha fazla donanım olduğunu düşünüyorum otnek vermek gerekirse sis farı elektrikli ayna 4 cam otomatik hava yastığı klima asimetrik yatan koltuklar surucu koltuğu yükseltme ayarı bel destekli surucu koltuğu gözlük kabı hidrolik direksiyon vb özellikleri var
    Araç tupe son derece uyumlu 1.3 motor için tupsuZ benzin tüketimi çok olacaktır zira araç ufak gozukmesine ragmen ağır motor kasayı anca kaldirabiliyor
    Bagajı göreceli bir kavram aslında iki kişilik ailelere fazlasıyla yeterli gelir.
    Parçası ucuzdur ve yan sanayi bulma imkanı oldukça yüksektir
    Konfor konusunda pek başarılı sayılmaz.
    Malzeme kalitesine gelince tüm akşamlar sert plastikten yapılmış yüksek km li bir model alırsanız trim sesi gelme ihtimali yükselecektir.
    Ayrıca 4 kapıda fabrikasyon hoparlör bulunmaktadır. Kalitesi pek iyi değil ama iyi bir teyp ile ses kalitesi artar
    Hidrolik direksiyon biraz serttir. Ayrıca kronik geri vites sorunu vardır bazen geri vitese geçmek istemez debriyaj yeniden basmak gerekir
    Dışarıdan oldukça küçük gozukmesine ragmen içi çok geniş ve ferahtir burada ön camın ileriye doğru konumlandirilmasinda büyük pay var arka yolcu koltuğunda diz mesafesi yeterlidir.
    Fabrikasyon lastik ebadı 14 inc tır
    Mobilde olduğum için noktalama işaretlerine ve kelimelere çok özen gosteremedim sıra gözetmeksizin aklıma gelenleri yazdım
    Biraz karışık oldu ama idare et

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanabana -- 7 Aralık 2016; 1:42:10 >

• cihanabana kullanıcısına yanıt
    üstad eyv aradığım cevaplardı bunlar. gayet yeterli anlatmıssın teşekkürederim. şuan ilanlara bakınıyorum denk gelirse bakmaya gideceğim
  • defansın bel kemiği kullanıcısına yanıt
    Hocam Getzin tık dicek bi halti yokki 4 laylon bi dreksiyon kalır konfor namına elle tutulur hiç bsey yokki arıza versin..Elektrik hattıni ben bile çekerim..

• Daha önce dizel aracını kullandım. Dizeli gerçekten seri bir araba çok hoş. Fakat kalite olarak çok iyi değil araç gidiyor ama durmuyor. Artık üretilmeyen bir araç. Şuan kuş gurubuna 15 bin isteyenler le dolu piyasa o fiyatlara dizel bulunursa çok güzel olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.