Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (896. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 894895896897898
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum özel mesaj atamaıyorum.biraz daha detay verebilirmisin birde ne kadar istiyorsun araca..?
  • aracımın 33bim km de far motoru bozuldu..

daha önceden far motoru bozulan kişi var mı? bir de bu far motorunu en ucuz nerede bulabilirim bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

tşkler..
  • ben birşey danışmak istiyorum. getz'im 2005 model. orta konsol da vites kolundan sonra yukarı çıkacakken kesilen bir kısım var ya oraya acaba bir konsol parçası yaptırıp konulabilir mi, koyan var mı , hazır üretilmiş parça satan / bilen var mı ? bence gereksiz yere orayı boş bırakmış hyundai. ekleyebilirsem foto ekleyeceğim.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• 2006 ve üstü modellerde o dediğin kısım dolu, sanırım 2006 modellerin aynın kısmının yedek parçasını temin edersen sorun kalmaz.
  • doğru ir tespit yapmışsın ama yedek parça olarak orta kısım blok olarak olabilir. bu duruma karşı o kısma bir çözüm üreten birileri yok mu ?
  • Arkadaşlar 2010 start otomatik getz almak üzereyim.
    Bildiğiniz kronik problemler veya önerileriniz varsa lütfen paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mosan

Arkadaşlar 2010 start otomatik getz almak üzereyim.

Eğer bütçeni arttırabilirsen start yerine donanımlısını al derim... Bi fasılalı sileceği bile koymamışlar start modele...

Hatta benzinli yerine dizel öneririm, ancak onun da otomatik vites seçeneği yok... Ama yakıt için otomatik lüksünden vazgeçmeye değer...

Onun dışında ufak tefek şeyler var: Direksiyon biraz ağır (eps'den dolayı), bagaj yok gibi bişey, arka süspansiyonlar oturanları biraz fazla sarsıyor... Motor problemsiz ama motor süper... Hele de dizeli...

• ARKADAŞLARIM:BU GÜN ARACIMI ALIŞIMIN 18. GÜNÜ DÜN İZMİR_KINIK GİDİŞ GELİŞ 243KM YOL YAPTIM,GÖZÜM YOL BİLGİSAYARI,KM, SAATİ VE DEVİR SAATİNDEYDİ%80 90 İLE GİTTİM B.SAYAR 4.7_İLE4.9 VE ORTALAMADA 4.8 YAKTIĞINI GÖSTERDİ,RODAJ DÖNEMİ OLDUĞUNDAN 3000 DEVRİ GEÇMEDİM VE 90DA GİDERKEN(5. VİTES) DEVİR SAATİ TAM 2000 DE GÖRÜNÜYOR, ACABA, DEVİRSİZMİ KULLANIYORUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    RODAJ BİTİMİ,130, 160 DENEMESİ YAPIP SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM. ŞİMDİLİK MEMNUN OLDUĞUMU(VİRAJ YOL TUTUŞU HARİÇ)SÖYLEYEBİLİRİM.
    YARIN JİM BEAM ARKADAŞIMIN YAZDIĞI GAZİEMİR SHELL'DEN GTL DİZEL ALACAĞIM .
    TÜM ARKADAŞLARIMA SELAM VESAYGILARIMLA. HOŞÇAKALIN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acun1110

arkadaşlar malesef getzimi satmak durumundayım.
    2006 model dizel 56bin kmde hasarsız tertemiz. isterimki aracın değerini bilecek birilerine gitsin. ilgilenen veya çevresinden arayanlar lütfen pm atsınlar.

donanım fiyat vs de yazsan eyi olurdu açıkçası

bi arkadaşa otomatik araç bakıyoruz çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLARIM:BU GÜN ARACIMI ALIŞIMIN 18. GÜNÜ DÜN İZMİR_KINIK GİDİŞ GELİŞ 243KM YOL YAPTIM,GÖZÜM YOL BİLGİSAYARI,KM, SAATİ VE DEVİR SAATİNDEYDİ%80 90 İLE GİTTİM B.SAYAR 4.7_İLE4.9 VE ORTALAMADA 4.8 YAKTIĞINI GÖSTERDİ,RODAJ DÖNEMİ OLDUĞUNDAN 3000 DEVRİ GEÇMEDİM VE 90DA GİDERKEN(5. VİTES) DEVİR SAATİ TAM 2000 DE GÖRÜNÜYOR, ACABA, DEVİRSİZMİ KULLANIYORUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    RODAJ BİTİMİ,130, 160 DENEMESİ YAPIP SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM. ŞİMDİLİK MEMNUN OLDUĞUMU(VİRAJ YOL TUTUŞU HARİÇ)SÖYLEYEBİLİRİM.
    YARIN JİM BEAM ARKADAŞIMIN YAZDIĞI GAZİEMİR SHELL'DEN GTL DİZEL ALACAĞIM .
    TÜM ARKADAŞLARIMA SELAM VESAYGILARIMLA. HOŞÇAKALIN.

ne mutlu sana 5. vites 2000 devirde gidebiliyorsun

ben hiç gidemedim benim arabayla hep tıkırdadı durdu

devir normal olarak düşük ama ekonomi için böyle olmalı

en azından arada bir 2500e çıkarmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: mosan

Arkadaşlar 2010 start otomatik getz almak üzereyim.

valla start modeline yazık

bu kadar konfordan uzak bi arabada almaması lazım insanın kendine
  • Gerçekten araçlarımız çok güzel 0 km start alacağına 2. el donanımlı bir araba al daha iyi.

Bilrisinski getzlerdeki donanım her araçta olmuyor olanlar ise dünyanın parası.

mesela vazgeçilmezlerim

* yan ayna elektrikli. Park ederken hayat kurtarıyor. Tak aynayı ayarlıyorsun.
    *4 cam otomatiği çok önemli. camlara cocuk kilidi koyabilmen.
    * fasılalı silecek muhabbeti zaten resmen rezalet. 2009 arabada fasılasız silecek :D
    *bide ABS olsun canım.

Kronik sorun ise. Yeni kasa araçlar için.

Arka dan ses geliyor.

Bunun içinde Amartisörlerin orda bir işlem yapılıyor.

Tabi bize söylemesi kolay ama birkaç milyar daha ver 1.25 motor i20 start modelini al.

Şu an aldığın getzin stokları bitince çok uzuza elinde kalacak, kasko bedelleri inanılmaz düşecek. Bu sebeplerden ve konforunun daha yüksek olmasından ötürü i20 almanızda fayda var. Arabada direksiyon yok ya, üflesen dönüyor.

• Cevap veren herkese teşekkürler.
    Benim de içime çok sinmiyor ama maddi boyutunu da düşünmem lazım pek tabi.
    Bir de illaki otomatik olmalı zaten start otm.de tek konfor da vitesi zannedersem

Neyse az daha sabredip i20-corsa-micra bakayım zannedersem en ucuz micra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosan -- 8 Eylül 2009; 15:46:00 >
  • ..................

quote:

Orijinalden alıntı: acun1110

arkadaşlar malesef getzimi satmak durumundayım.
    2006 model dizel 56bin kmde hasarsız tertemiz. isterimki aracın değerini bilecek birilerine gitsin. ilgilenen veya çevresinden arayanlar lütfen pm atsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acun1110 -- 20 Nisan 2010; 15:50:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvolkany

arkadaşlar size bir sorum olacak.
    Arkadaşımın getzinin mp3 çaları 2 gb lık usb bellekten çalmıyor sadece mp3 player bağlayınca çalıyor sizdede böyle mi usb bellekleri okumuyor mu?

dosya sisteminin fat32 olup olmadığını kontrol et, eğer ntfs ise çalmaz..
  • Ben de 2007 getz te kasetçalarlı eski tipler var.
    Bu Mp3 çalar Orj Getz mi?
    Yoksa haricten aldığın bir oto teyb mi?
    Orj ise ben de taktırabilir miyim?
    Evet ise nerden..

quote:

Orijinalden alıntı: kvolkany

arkadaşlar size bir sorum olacak.
    Arkadaşımın getzinin mp3 çaları 2 gb lık usb bellekten çalmıyor sadece mp3 player bağlayınca çalıyor sizdede böyle mi usb bellekleri okumuyor mu?

Arabamda Sis far yuvası var
    Sis farı bağlamak kolay mıdır? ,Çok gerekli midir?

Yol bilgisayarı sürekli 7,2 Lt / 100 km gösteriyor
    Bilgisayar mı bozuk yoksa hep bu değerde mi harcıyor?
    Geçen gün kontrol ettim Ev - iş arası 25,5 km ( % 70 E5 ve bağlantı yolu, kalanı yan yol ve şehir içi )
    Göstergeye göre Ben 15 km lik benzin harcamışım.
    Bunu neye yormalıyım ?

İlk arabam ve acemi olduğum için yavaş yavaş öğreniyom her şeyi
    Lastiklerin havası bana sanki hep inik gibi geliyor (Pskolojik olabilir )
    Lastik havası kontol ve şişrmesi nasıl oluyor?
    benzinci de hava basıyom ama şiştiği belli olmuyor
    Ekrandan değer ayarlıyom sinyal vermeye başlıyor.
    Hortumu sibopa kitleyince alıyor mu hava mı kaçırıyor anlamıyorum valla..:)
    32 - 33 olması gerekiyor anladığıma göre
    Mesela Lastik havası 35 - 40 olursa ne oluyor ?

• merhabalar 2006 model getzim var. şu otomatik kiliti nasıl devre dışı bırakabilirim...sizdede öylemi bilmiyorum....kapıları kapatınca bir süre sonra kilitliyor..kontağı kapatırsan açıyor...bunu devre dışı bırakabilirmiyiz....ben sitediğim zaman kilitleyeyim istediğim zaman açık dursun...
  • Lastik havaları aşırı yüksek olursa araba en ufak tümsekte top gibi zıplamaya başlar yolcuları rahatsız eder.

Sürüş güvenliği içn büyük tehlikedir. Lastiklerin yol ile teması azalır, haliyle yol tutuş azalır.

Patlama ihtimali artar.

Hata kaza mıcıra girersen kaza yapma riskin aşırı artar.

Benzinli araçlarda 30 30 önerilendir. Kalabalık kullanıyorsanız şu anki basınçlar idealdir.

Lastik havaları ile siz uğraşmayın servise veya lastikçiye gidin yapsınlar, benzinliklerdeki pompalar sağlıklı olmuyor.

Sis farını temin ettikten sonra bağlaması kolay ama 2 si 150 gibi bişi tutuyor, çok da gerekli değil.

Sırf görüntü olsun diye kullanan çok.

Merak ettiğiniz diğer sorulara da cevap gelir fakat bence kullanma kılavuzunu okuyun. Elinizde yoksa internetten indirebilirsiniz.

• Kul kılavuzu GETZ bütün modelerde aynı mıdır?

Yoksa 2007 Modelini mi bulmam lazım?
    Nette aradım bulduğum linkin içi boş çıktı
    http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf

quote:

Orijinalden alıntı: biuu
    Merak ettiğiniz diğer sorulara da cevap gelir fakat bence kullanma kılavuzunu okuyun. Elinizde yoksa internetten indirebilirsiniz.
  • uzaktan kumanda mı var ki arabanda, bende yok öyle bir özellik.

quote:

Orijinalden alıntı: joyviva

merhabalar 2006 model getzim var. şu otomatik kiliti nasıl devre dışı bırakabilirim...sizdede öylemi bilmiyorum....kapıları kapatınca bir süre sonra kilitliyor..kontağı kapatırsan açıyor...bunu devre dışı bırakabilirmiyiz....ben sitediğim zaman kilitleyeyim istediğim zaman açık dursun...
  • 
Sayfa: önceki 894895896897898
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.