Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (897. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 895896897898899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yol bilgisayarını, tüket,m kısmına getirip basılı tutarsan sıfırlar göstergeyi, kümüle tüketim dir zateni bence sık sık sıfırla.
    lastikler inik gibi durabilir aldırma, bu getzin bir özelliği
    benzinli ise 30 30
    dizel ise 32 32 standart basınçlardır
    bir de unutmadan gösterge kesin sonuç vermez aldatıcıdır.

quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Ben de 2007 getz te kasetçalarlı eski tipler var.
    Bu Mp3 çalar Orj Getz mi?
    Yoksa haricten aldığın bir oto teyb mi?
    Orj ise ben de taktırabilir miyim?
    Evet ise nerden..

quote:

Orijinalden alıntı: kvolkany

arkadaşlar size bir sorum olacak.
    Arkadaşımın getzinin mp3 çaları 2 gb lık usb bellekten çalmıyor sadece mp3 player bağlayınca çalıyor sizdede böyle mi usb bellekleri okumuyor mu?

Arabamda Sis far yuvası var
    Sis farı bağlamak kolay mıdır? ,Çok gerekli midir?

Yol bilgisayarı sürekli 7,2 Lt / 100 km gösteriyor
    Bilgisayar mı bozuk yoksa hep bu değerde mi harcıyor?
    Geçen gün kontrol ettim Ev - iş arası 25,5 km ( % 70 E5 ve bağlantı yolu, kalanı yan yol ve şehir içi )
    Göstergeye göre Ben 15 km lik benzin harcamışım.
    Bunu neye yormalıyım ?

İlk arabam ve acemi olduğum için yavaş yavaş öğreniyom her şeyi
    Lastiklerin havası bana sanki hep inik gibi geliyor (Pskolojik olabilir )
    Lastik havası kontol ve şişrmesi nasıl oluyor?
    benzinci de hava basıyom ama şiştiği belli olmuyor
    Ekrandan değer ayarlıyom sinyal vermeye başlıyor.
    Hortumu sibopa kitleyince alıyor mu hava mı kaçırıyor anlamıyorum valla..:)
    32 - 33 olması gerekiyor anladığıma göre
    Mesela Lastik havası 35 - 40 olursa ne oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: joyviva

merhabalar 2006 model getzim var. şu otomatik kiliti nasıl devre dışı bırakabilirim...sizdede öylemi bilmiyorum....kapıları kapatınca bir süre sonra kilitliyor..kontağı kapatırsan açıyor...bunu devre dışı bırakabilirmiyiz....ben sitediğim zaman kilitleyeyim istediğim zaman açık dursun...

alarmı sonradan taktın sanırım

orj alarmlılarda bu özellik yok en azından eski kasada yok yeni kasayı bilemiyorum

eğer sonradan taktırdıysan alarmcıya götürmen gerekiyor sanırım o halleder ama devre dışı bırakılmayabilirde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 9 Eylül 2009; 10:53:42 >
  • quote:

Kul kılavuzu GETZ bütün modelerde aynı mıdır?

Yoksa 2007 Modelini mi bulmam lazım?
    Nette aradım bulduğum linkin içi boş çıktı
    http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf

quote:

Orijinalden alıntı: biuu
    Merak ettiğiniz diğer sorulara da cevap gelir fakat bence kullanma kılavuzunu okuyun. Elinizde yoksa internetten indirebilirsiniz.

kasadan kasaya değişir

yılla pek alakası yoktur

yani eğer bi değişiklik varsa makyajlanma motor vs o zaman değişir tabii klavuz

• quote:

Arabamda Sis far yuvası var
    Sis farı bağlamak kolay mıdır? ,Çok gerekli midir?

Yol bilgisayarı sürekli 7,2 Lt / 100 km gösteriyor
    Bilgisayar mı bozuk yoksa hep bu değerde mi harcıyor?
    Geçen gün kontrol ettim Ev - iş arası 25,5 km ( % 70 E5 ve bağlantı yolu, kalanı yan yol ve şehir içi )
    Göstergeye göre Ben 15 km lik benzin harcamışım.
    Bunu neye yormalıyım ?

İlk arabam ve acemi olduğum için yavaş yavaş öğreniyom her şeyi
    Lastiklerin havası bana sanki hep inik gibi geliyor (Pskolojik olabilir )
    Lastik havası kontol ve şişrmesi nasıl oluyor?
    benzinci de hava basıyom ama şiştiği belli olmuyor
    Ekrandan değer ayarlıyom sinyal vermeye başlıyor.
    Hortumu sibopa kitleyince alıyor mu hava mı kaçırıyor anlamıyorum valla..:)
    32 - 33 olması gerekiyor anladığıma göre
    Mesela Lastik havası 35 - 40 olursa ne oluyor ?

sis farı bağlayabilirsin ama bilgi lazım tabii

düğme vs gerekiyor sonuçta

gereklimidir bilemme sis varsa sürekli senin oalarda lazım tabii normal far kabak gini prlatıyor önünün

5 yıldır kullanıyorum benim arabayı 2 kez kullandım sis farını ama işime yaradı sonuçta

getzlerin yol bilg sürekli sıfırlamalısın doğru sonuç almak için

her depoda misal yada her yakıt alışında

bi süre sonra etkilemiyor tüketim değerleri bilgisayarı

dizellerin ön ağır olduğu için inik görünüyor bu normal

bide yanak yüksek olduğu için dayanamıyor tabii lastik şişiyor

lastik çok şişerse araba çok zıplar ve sonuçta yüksek basınç yüzünden hasar görmesi kolaylaşabilir bide

ben 32 veya 34 felan basıyorum

• 15.000 bakımı yapıldı aracın dün yetkili serviste yaptırmayı düşünmüyordum ama babamın baskısıyla yetkili serviste yaptırdık

balatalarla beraber 356 tl ye yapıldı

bu arada getzler kaç litre yağ alıyor servis 5.5 litre yağ'a 95 tl para almış bu fiyat nasıl bana yüksek geldi
  • geçen hafta yağı değiştirdim yağ filtresi değişmeden 3 lt den biraz fazla aldı seninkide alsın 3,5 lt abartı çok yazmışlar bence servisi bir ara sor neresine koydunuz bu kadar yağı diye

quote:

Orijinalden alıntı: quiet_dead

15.000 bakımı yapıldı aracın dün yetkili serviste yaptırmayı düşünmüyordum ama babamın baskısıyla yetkili serviste yaptırdık

bu arada getzler kaç litre yağ alıyor servis 5.5 litre yağ'a 95 tl para almış bu fiyat nasıl bana yüksek geldi
  • klavuzda yazar

filtre ile beraber 4,5 litre alıyor benimki

ama servis her zaman 5 yazar sanki kutu açıyolar

varilden döküyorsun işte ne diye yuvarlıyorsun
  • quote:

15.000 bakımı yapıldı aracın dün yetkili serviste yaptırmayı düşünmüyordum ama babamın baskısıyla yetkili serviste yaptırdık

Servislerin fiyat politikaları farklı.(Bunu Hyundai sitesinde de belirtmiş zaten) O yüzden servis zamanı geldiğinde farklı servislerden fiyat almadan servise gitmeyin. 15000 bakımında yağ ve filtre değişimlerinden başka bir şey yapılmıyor. Balataların 15 binde değişmesi de -kullanımla alakalı ama- çok erken olmuş maalesef...
  • Yeni getz sahiplerine hayırlı olsun arkadaşlar.bende sıfır aldım ama vergisi yıllık bakımı ve sigortasının bukadar olacağını düşünmemiştim.bu tip araçlara anca parası yeten insanlara devlet bi kolaylık yapması lazım.730 ytl vergi,230 ytl yıllık bakım,100 ytl sigorta bu daha bitmez.... 2009 97 hp start
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

ARKADAŞLARIM:BU GÜN ARACIMI ALIŞIMIN 18. GÜNÜ DÜN İZMİR_KINIK GİDİŞ GELİŞ 243KM YOL YAPTIM,GÖZÜM YOL BİLGİSAYARI,KM, SAATİ VE DEVİR SAATİNDEYDİ%80 90 İLE GİTTİM B.SAYAR 4.7_İLE4.9 VE ORTALAMADA 4.8 YAKTIĞINI GÖSTERDİ,RODAJ DÖNEMİ OLDUĞUNDAN 3000 DEVRİ GEÇMEDİM VE 90DA GİDERKEN(5. VİTES) DEVİR SAATİ TAM 2000 DE GÖRÜNÜYOR, ACABA, DEVİRSİZMİ KULLANIYORUM DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    RODAJ BİTİMİ,130, 160 DENEMESİ YAPIP SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM. ŞİMDİLİK MEMNUN OLDUĞUMU(VİRAJ YOL TUTUŞU HARİÇ)SÖYLEYEBİLİRİM.
    YARIN JİM BEAM ARKADAŞIMIN YAZDIĞI GAZİEMİR SHELL'DEN GTL DİZEL ALACAĞIM .
    TÜM ARKADAŞLARIMA SELAM VESAYGILARIMLA. HOŞÇAKALIN.

Selam kingboysan.

Aldınız mı GTL yakıtınızı ?

• SAYIN JİM BEAM:KARABAĞLAR'DADA KALPET SHELL' DE VARMIŞ ORASI BANA DAHA YAKIN.
    YARIN 10 GÜNLÜĞÜNE TATİLE GİDERKEN ALACAĞIM. İYİ GÜNLER DİLERİM.
  • balata değişmemiş olabilir, ben 48000 km gibi bir yerde değiştirdim sadece önleri, ne balatasıymış yada sen nasıl bir kullanıcymışsın ki balata bitivermiş, servislere güvenim yok zaten.

quote:

Orijinalden alıntı: 4polat

quote:

Servislerin fiyat politikaları farklı.(Bunu Hyundai sitesinde de belirtmiş zaten) O yüzden servis zamanı geldiğinde farklı servislerden fiyat almadan servise gitmeyin. 15000 bakımında yağ ve filtre değişimlerinden başka bir şey yapılmıyor. Balataların 15 binde değişmesi de -kullanımla alakalı ama- çok erken olmuş maalesef...

• valla servislerin üçkağıdı olabilir

bende ilk balatayı 20binde değişmişti karalar dı sanırım

ama 22000 km geçti bu bakımda servis değiştirmedi balataları

başka bi yere götürmüştüm

sonuçta aynı güzergahta kullanıyorum arabayı yıllardır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kingboysan

SAYIN JİM BEAM:KARABAĞLAR'DADA KALPET SHELL' DE VARMIŞ ORASI BANA DAHA YAKIN.
    YARIN 10 GÜNLÜĞÜNE TATİLE GİDERKEN ALACAĞIM. İYİ GÜNLER DİLERİM.

Anladım. İyi tatiller, hayırlı yolculuklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilefe

Yeni getz sahiplerine hayırlı olsun arkadaşlar.bende sıfır aldım ama vergisi yıllık bakımı ve sigortasının bukadar olacağını düşünmemiştim.bu tip araçlara anca parası yeten insanlara devlet bi kolaylık yapması lazım.730 ytl vergi,230 ytl yıllık bakım,100 ytl sigorta bu daha bitmez.... 2009 97 hp start

Kasko yok mu kasko?
    Evet özellikle sıfır araçların vergisinin ve kaskosunun yüksekliği bel büküyor gerçekten, ama hamama giren terler.
    Hayırlı olsun, güle güle kullan...

• Bende 2006 yeni kasa dizel getz var. Kullanma kılavuzunu mart ayında hyundainin resmi internet sitesinden indirmiştim. Kullanma kılavuzu yeni kasa (2006 ve sonrası) olan tüm çeşitlerini (start, hy klm. vb.) kapsıyor. Mesela sürücü koltuk yükseltmeyi resimle anlatırken parantez içinde Varsa diye ifade kullanıyor. Yani en donanımlı modeli anlatırken satın aldığınız getzde olmayabilir diyor.

İlginç olan güney Kore üretimi olan getz model otomobillerde kendi ülkelerinde kasetçalar, manuel cam açma kapama gibi en basit ve ilkel özellikleri bile otomobile koymuşlar. Kılavuzu incelediğimde şaşırmıştım.

Kullanma kılavuzunu isteyen arkadaşlar için bendeki kılavuzu internette r a p i d s h a r e sitesine yükledim. Aşağıdaki kısayola tıklayarak yeni kasa getzin kullanma kılavuzunu indirebilirler. Dosya boyutu: 27 MB

http://r a p i d s h a r e.com/files/278586651/Getz.pdf.html

quote:

Kul kılavuzu GETZ bütün modelerde aynı mıdır?

Yoksa 2007 Modelini mi bulmam lazım?
    Nette aradım bulduğum linkin içi boş çıktı
    http://www.hyundai.com.tr/pdf/Getz.pdf

quote:

Orijinalden alıntı: biuu
    Merak ettiğiniz diğer sorulara da cevap gelir fakat bence kullanma kılavuzunu okuyun. Elinizde yoksa internetten indirebilirsiniz.

• İyigünler getz kardeşliği bende hyundai getz 1.3 gls 2005 model var anlamadığım bir şey var kilometre bilgisayarında trip A trip B var bunların ikiside gittiğim kilometreyi mi? gösteriyor çözemedim?

resimlerini bir ara ekleyeceğim arabamın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RAGGA_ -- 10 Eylül 2009; 19:00:31 >
  • merhaba arkadaşlar getz 'ler için hangi lpg kitini önerirsiniz SAYGILAR
  • bu tip bir otomobil düşünüyordum, tasarımı en hoşuma giden HYUNDAI Getz oldu. sade ve derli toplu duruyor. 2000 model WV Polo'ya da çok benziyor.
  • Arkadaşlar bu sabah servise gittim. Arka amortisörler için. Burçları değiştirmelerini istedim. Aracı görüntü için yarım saat içerde tuttular. Sonra bana gelip aracın burçlarını kontrol ettik herhangi bir problem yok bu araçlar böyle deyip yolladılar. Kime şikayet ederiz bu işi nasıl çözebiliriz ?
  • 
Sayfa: önceki 895896897898899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.