Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (873. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: getz61

arkadaşlar bütün borular bizden geçiyor.Ama bütün borular bize giriyoor.

evet aynen öyl
  • quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

tabii ki vergi toplamak gerekiyor da, benim de tespitim şu;

araç satışlarındaki ötv yi kriz zamanı düşürürsen ne olur, krizden etkilenmeyen daha az ötv ödeyerek araba alır, yani hazırda parası olan

ben eğer bu fırsatı değerlendiremeyip arabamı sıfırlayamadıysam, demekki imkanım yoktur, ama şimdi kullandığım mazottan daha fazla vergi ödeyeceğim

soru şu;
    parası olupta yeni araba alabilecek olandan almadıkları vergiyi parası olmayandan alırlarsa bu kime yaramış olur ?

yeni araç alıp aramıza katılan arkadaşlar alınmasınlar hepsine de hayırlı olsun ama kamu maliyesi açısından hoş bir durum değil.

mantıklı yaklaşmışsın üstadsonuçta arabaya binmemeyi teşvik eder hale getirdiler durumu

• ihsan Allah daha beterinden korusun,

benim arabada da var kaputda ve her iki ön kapıda ters yatmış S şeklinde anahtarla veya çivi ile çizmişler,
    rütüş boyası ile anca kapatabildim pasta cila ile geçecek gibi değildi çünkü,
    arabayı çok fazla temizlemiyorum ve parlatmıyorum,
    çizilen yerleri de kesinlikle satana kadar veya başka bir şekilde gerekmedikçe boyatmayacağım,
    yoksa yine çizecekler,
    göze kötü geliyor ama yapacak birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuci -- 16 Temmuz 2009; 13:41:39 >
  • niye çizerler arabayı bi şeymi batıyor anlamamki.
  • quote:

Orjinalden alıntı: getz61

niye çizerler arabayı bi şeymi batıyor anlamamki.

çekememezlik,
    para kazanmanın ne demek olduğunu bilmeme,
    cahillik vs.vs
  • BENİM arabayıda az bi çizmişlerdi.geçen sene .Öteki dünyaya havale ettim.Ne diyim Allah belasını versin.
  • arkadaşlar aracım 110 bg. getzin en dolusu sorusu olan varsa cevaplarım...
  • Adamlar artık resmen bızımle dalga gecıyorlar akaryakıt fıyatları bırgun artıyor bırgun dusuyor ama genelde dustugunden cok artıyor. Az önce hazıran ve temmuzda aldıgım yakıt fişlerine baktım 19 tane fiş arasında aynı lıste fıyatı topu topu 4 unde vardı dusunun artık hep dalgalı fıyatlar bu ulkede benzının lıtresı 20 lirada olsa genede e5 de yol sıkısık olur cunku kımse tepkı vermez herkez koyun gıbı razı olur butun maasını benzıne yatırmaya....

• arkadaşlar getz almaya karar verdim 2005 2006 modeli düşünüyorum acemiyim biraz acaba sizce doğru bir kararmı otomatik vites istiyorum iyimidir sizce ayrıca yakıt dizel mi olsun benzinli,mi az yakar mı yedek parçası ucuz mu yani kararım doğrumu lütfen yardım bekliyorum birde boyum 1.84 acaba sığarmıyım getz e teşekkrüler arkadaşlar..
  • dizelde otomatik yok o yüzden benzinli alıcaksın

yakıtı makuldür çokda az değildir ama

arabaya sığarsın zaten getze sığmazsan anca 5.20 ye felan sığarsın belki

yedek parçası bütün markalarda olduğu gibi ucuz değildir

şuan sadece doğan şahinlerin parçası ucuzdur geri kalan her arabanın parçaları inanılmaz derecede pahalıdır çünkü artık arabasdan değil parçadan para kazanmaları gerektiğini öğrendiler

2006 model 1.4 motor olanlarını tercih et eskilerin perf pek tatmin etmez
  • arkadaşlar yeni kasa getz için bir çift sis farı satılıktır. sıfır kutusunda orjinal. kablo vs yok. ilgilenen arkadaşlar pm atabilirler
    saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: lm_lm

arkadaşlar getz almaya karar verdim 2005 2006 modeli düşünüyorum acemiyim biraz acaba sizce doğru bir kararmı otomatik vites istiyorum iyimidir sizce ayrıca yakıt dizel mi olsun benzinli,mi az yakar mı yedek parçası ucuz mu yani kararım doğrumu lütfen yardım bekliyorum birde boyum 1.84 acaba sığarmıyım getz e teşekkrüler arkadaşlar..

Ben boyum da 1.80. Rahat rahat sığarsın arabaya
  • bu arabaların en güzel yanı tavanının yüksekliği.ben 1,80 boyundayım ama kafamla tavan arasında 7-8 cm bi boşluk kalyor.kapıdan binerken çok rahat.geçen lagunaya bindim arkadaşın ama kapıdan girerken kafam üst direğe çarptı.alışmışım bizimkinin yüksekliğine.içi gayet geniştir.jackdaniel biraz fazla yakıyor gibi demiş ama yazın ben 770-800 km arası gidiyorum şehir içi.bence iyi bir rakam.ama kışın hakkatten çok yakıyor.valla kışın soğuk havada 650-680 anca gidiyor.anlamadım gitti.bu kadar oynarmı yazla kış arası.....
    quote:

Orjinalden alıntı: lm_lm

arkadaşlar getz almaya karar verdim 2005 2006 modeli düşünüyorum acemiyim biraz acaba sizce doğru bir kararmı otomatik vites istiyorum iyimidir sizce ayrıca yakıt dizel mi olsun benzinli,mi az yakar mı yedek parçası ucuz mu yani kararım doğrumu lütfen yardım bekliyorum birde boyum 1.84 acaba sığarmıyım getz e teşekkrüler arkadaşlar..

• Aracın yakıt sarfiyatının artması elbette hava sıcaklığıyla da ilgili ancak yazın özellikle büyükşehirlerde trafik inanılmaz rahatlıyor. Sabahları 45 dakikada aldığım yolu 15- 20 dakikada geçiyorum. Daha az dur- kalk yapıyoruz...

Bu arada arkadaşım, yeni 2004 dizel otomatik araç aldı, bi depoyla 900 kilometre yapıyomuş. Deposu 48 litre alıyo. Yine de 900 km çoook çoook iyi bir rakam... Öyleyse bizim getzler hakikaten çok yakıyor...
  • ama semb bizim araçlar bildiğim kadarıyla 45 lt depo
  • Arkadaşlar anlatacaklarım sizdede oluyormu hiç.Bazen kırmızı ışığa yaklaştıgımda 60 km hızla giderken frene bastıgımda tam durmaya yakın.Bu arada frene sapit basıyorum.Sanki fren bi tutuyor bir tutmuyor.Birde düz yolsa 130-140 km hızlarla giderken. frene basınca on takımdan ses geliyor sanki balatalardan geliyormuşgibi.Yalnız frene bastıgımda araba sağ sol hiç bir yere sapmıyor.
  • fren pedalında zıplama oluyormu yüksek süratte frene basınca.
    quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Arkadaşlar anlatacaklarım sizdede oluyormu hiç.Bazen kırmızı ışığa yaklaştıgımda 60 km hızla giderken frene bastıgımda tam durmaya yakın.Bu arada frene sapit basıyorum.Sanki fren bi tutuyor bir tutmuyor.Birde düz yolsa 130-140 km hızlarla giderken. frene basınca on takımdan ses geliyor sanki balatalardan geliyormuşgibi.Yalnız frene bastıgımda araba sağ sol hiç bir yere sapmıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: JETDEVRİYE
    ama semb bizim araçlar bildiğim kadarıyla 45 lt depo

Evet bizimkiler 45 litre ama kapak ağzına kadar biraz daha alıyor. Eski fişleri de kontrol ettim, en fazla 44.89 litre almışım ama mutlaka bir miktar mazot oluyor depoda. O bölümün netini bilmiyoruz. Daha tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilir belki...

Onun dışında Opel'deki 3 litrelik yakıtın 100 kilometre fark yapmayacağı muhakkak...
  • quote:

Orjinalden alıntı: JETDEVRİYE

ama semb bizim araçlar bildiğim kadarıyla 45 lt depo

45 lt ama iyice bitirtirsen 48 litre alıyor

ben doldurtmuştum bikaç kez 47 litre felan tıkabasa oluyo ama taşana kadar nerdeyse
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Arkadaşlar anlatacaklarım sizdede oluyormu hiç.Bazen kırmızı ışığa yaklaştıgımda 60 km hızla giderken frene bastıgımda tam durmaya yakın.Bu arada frene sapit basıyorum.Sanki fren bi tutuyor bir tutmuyor.Birde düz yolsa 130-140 km hızlarla giderken. frene basınca on takımdan ses geliyor sanki balatalardan geliyormuşgibi.Yalnız frene bastıgımda araba sağ sol hiç bir yere sapmıyor.

tıkır tıkır fren pedalıda vuruyorsa 130 la giderken fren disklerin eğilmiş demektir

ya taşlatıcan yada değiştirtecen diskleri

balatalar herhalukarda değişmesi gerekiyor hangi işlemi yaparsan yap
  • 
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.