Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (753. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: jacks

bugün corolla 1.4 dizel ile(2007 model eski kasa ile) Ankara'dan Abant'a ve dönüş yaptık.mübarek araç ne ya.inanılmaz bi araba.140-160 km arası gidildi ve toplamda bu hızda 450 km yapıldı ve yarım deponun üstündeydi hala.araba 160 km'ye kadar harika bi araç 160'dan sonra 6. vitesi istiyor ama yok.araba 5 kişi ve full bagajda bile yokuş yukarı 160 görüyor rahat.

burda clio veya benzeleri falan daha mı iyi diyenlere diyorum.hyundai almıyacaksanız toyota diyorum.saçma sapan konuşmayın.getz sınıfının kaliteli ve ucuz versiyon arabasıdır.paran varsa toyota al.ben ki ford hastası biri olarak bunu söylüyorsam bi bildiğim var.renault araba değil

alırsam toyotadan priusu alırım bi de verso, başka almam toyotadan mal..

• quote:

Orjinalden alıntı: engink

quote:

Orjinalden alıntı: martygetzfly

İKİNCİ el GETZ almanı tavsiye etmem daha doğrusu sıfır araç almaya her model için tavsiye ederim tabi eknomin yeterliyse.Ama Getzi tavsiye ederim 97 ps ve 1400 motor sınıfında o güç de araba yok.Bırak clio yu bu güçle 1600 cc veya bi üst sınıf arabalarla yarışıyor.Benzinli 97 ps veya dizel 110 ps lik bir sıfır getzi dene bayi de deneme sürüşü yap mutlaka farkı farkedeceksin.Clio ya binmezsin bu çekiş gücünü ve motoru görünce ama herşey motor ve performans değil diyosan işçilik donanım yol tutuş garanti hepsinde clio dan ya üstün ya da denk.Bunu objektif olarak yazıyorum.14000 de getzim var sıfır aldım.Hiç bir problem yaşamadım zaten yeni getzlerde 2008 ve üzeri 2007 leri bilmiyorum eps yok normal hidroilk direksiyon hiç problem çıkmıyor.O sorun sadece eps li bazı eralarda çıkmış.Kesinlikle getz al derim eğer clio almayı düşünüyosan ha üst sınıf araba alcaksan seni ancak getz den sonra bi golf tatmin eder hatcback olarak ya da bir i 30 ya da laguna bence..

ben 2 yıl önce ikinci el 2005 getz aldım sorunsuz biniyorum. bu vergilerle sıfır araç bana saçma geliyor. hele garajın yoksa sokağa koyuyorsan israftan başka birşey değil.

başka ne denirki...

• arkadaşlar orjinal direksiyon kılıfı eskidi bu tip kılıfları nereden temin edebilirim.
  • ceo7 sana tavsiyem aracın garantisi devam ediyorsa garantiden direksiyon simidini değiştir.benim direksiyon simidim ve vites topuzum aşındı (65.000km de) garantim devam ettiği için dün servise gittim ikisinide garantiden deiştiririz dediler salı gününe randevu verdiler gelin takalım dediler
  • quote:

Orjinalden alıntı: _By_BoSs_

ceo7 sana tavsiyem aracın garantisi devam ediyorsa garantiden direksiyon simidini değiştir.benim direksiyon simidim ve vites topuzum aşındı (65.000km de) garantim devam ettiği için dün servise gittim ikisinide garantiden deiştiririz dediler salı gününe randevu verdiler gelin takalım dediler

helal bea...

• quote:

ceo7 sana tavsiyem aracın garantisi devam ediyorsa garantiden direksiyon simidini değiştir.benim direksiyon simidim ve vites topuzum aşındı (65.000km de) garantim devam ettiği için dün servise gittim ikisinide garantiden deiştiririz dediler salı gününe randevu verdiler gelin takalım dediler

ne servisler var be...helal olsun
  • quote:

kardeş bu servisin adı ne ve hangi ilde, güzergah tarif etsene... bizde arabaları oraya götürelim..
  • getzden sonra bu arabayı almaya değer mi arkadaşlar?

http://www.haber7.com/haber/20081023/Hibrid-Prius-2009da-Turkiyede.php
  • quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

kardeş bu servisin adı ne ve hangi ilde, güzergah tarif etsene... bizde arabaları oraya götürelim..

reklam yapıyo diye ban yemiyelim (adapazarı ferhat otomotiv eskişehir yolu tank palet fabrikası yanı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _By_BoSs_ -- 26 Ekim 2008; 18:55:48 >

• quote:

quote:

quote:

reklam yapıyo diye ban yemiyelim (adapazarı ferhat otomotiv eskişehir yolu tank palet fabrikası yanı )

süpersin ya,,,

• neden süperim? :S
  • quote:

neden süperim? :S

için...
  • hacı hiç bişe anlamadım bilionmu
  • quote:

hacı hiç bişe anlamadım bilionmu

orası buraya çok uzak 1000kmden fazla, benim yerimde sen olsan naparsın... onun için
  • quote:

quote:

hacı hiç bişe anlamadım bilionmu

orası buraya çok uzak 1000kmden fazla, benim yerimde sen olsan naparsın... onun için

ffmsahin sen trabzon servislerinden hangisine gittin. memnunmusun?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

maçka yolundaki küçük sanayinin içindekine gittim. hiç memnun değilim.. aracım ziganadan inerken arka frenleri hava yaptı. gittim, adamların tutumları enteresan..zorla yaptırdım 20ytl verip siz yetkili servis değilmisiniz diye..havasını aldılar göya... halbuki sorun benim yağdaymış, yağın değişmesi gerekiyormuş vizikozitesi bozulmuş 2.5 yılda.. onu bile sormadılar ne zaman değiştirdiğimi...bi alem adamlar yani..yedek parça yok bişey yok, bir tane lift tek araba sığacak küçük bir tamirci dükkanı...
  • quote:

quote:

maçka yolundaki küçük sanayinin içindekine gittim. hiç memnun değilim.. aracım ziganadan inerken arka frenleri hava yaptı. gittim, adamların tutumları enteresan..zorla yaptırdım 20ytl verip siz yetkili servis değilmisiniz diye..havasını aldılar göya... halbuki sorun benim yağdaymış, yağın değişmesi gerekiyormuş vizikozitesi bozulmuş 2.5 yılda.. onu bile sormadılar ne zaman değiştirdiğimi...bi alem adamlar yani..yedek parça yok bişey yok, bir tane lift tek araba sığacak küçük bir tamirci dükkanı...

bende ilk 2 servis deneyimi orda yasadım. sonra havaalanından otede şana da çakırlar servis var oraya gittim bakımlara. daha once garanti kapsamında degistirdiklerini yazmıssın. orda baktım ki aynı arızalar. bende hic kaliper pimi degismedi. hep lif e kaldırıp bir seyler sıktılar, birde kramiyer burcu mudur nedir o degisti. galiba bu getzlere en kotu yollara sokan biziz ki hep aynı arızalarla karsılasıyoruz. bu arada nerdensin?

• quote:

quote:

quote:

bende ilk 2 servis deneyimi orda yasadım. sonra havaalanından otede şana da çakırlar servis var oraya gittim bakımlara. daha once garanti kapsamında degistirdiklerini yazmıssın. orda baktım ki aynı arızalar. bende hic kaliper pimi degismedi. hep lif e kaldırıp bir seyler sıktılar, birde kramiyer burcu mudur nedir o degisti. galiba bu getzlere en kotu yollara sokan biziz ki hep aynı arızalarla karsılasıyoruz. bu arada nerdensin?

kramiyer burcunun ne olduğunu bilmiyorum.. direksiyonun altında olan ve ön takımlarla bağlantıyı sağlayan şey olma ihtimali olmalı... ancak önceden de bana kramiyer burcu değişmemiz lazım demişlerdi arıza düzelmezse diye 2 kez, oysa kaliper pimlerini değiştirdiler düzeldi..

hele 2.garantiden yaptırdığımda aracı lifte kaldırıp (GÖRTAN-GEBZE-KOCAELİ) aracın motorunun altında havalı pompa vida sıkacağıyla 4 saat bir sağa bir sola bu olmadı öteki uğraşıp duran adamı gözümün önüne getirdiğimde (uğraşıp yapmıştı ama helal olsun) bunların yaptıkları sıcak suya şeker katmak kadar kolay, emek yok tecrübe yok-hoş geldin ver 20 kağıt-al git oldu.. mantığı...

kötü yollara sokmayı hiç istemiyorum ama başka çarem yoktu.. GEBZE'de oturuyordum daha önce 2.5 yıl, gebzeye doğalgaz getirdiler heryer çukur, biyerden gitmezsen diğerinden mutlaka geçmek zorundasın..öyle yerler yani... şehrin göbeğini bir doğalgaz için kazıyorlar, bir telefon hattı için, bir elektriği yeraltına almak için, bir su şebekesi, bir kanalizasyon şebekesi. bunlar olurken de kimsenin aklına düzeltmek ve üstüne asfalt dökmek gelmiyor, yazın toz kışın çamur... ne olduysa o zaman oldu.. şimdi asfalt heryer, ama 60000 bakımında frenleri kontrol ettirip akıllı bir kaliper pimi taktıracam, icabında japonlamı yapıştıracaklar ne yapacaklarsa yapsınlar yani,, yeter artık yaw....

şuanda..

böyle bir problemim yok,, frenler sapasağlam, kaliper pimi problemim yok... direksiyon çok rahat hatta ilk aldığımdan daha da yumuşak...

sorun ne ozaman dersen, içim hiç rahat değil,, takılan kaliper pimini hiç gözüm tutmadı, yakında aşınır gene sallar enseyi diye düşünüyorum.kalıcı çözüm lazım diye düşünüyorum..

• quote:

quote:

quote:

trabzonluyum.

şanada çakırlar dediğin merkezden yomra'ya giderken yolun üstünde var bir hyundai bayi orasımı? hızlı geçtim tam göremedim de...

• quote:

kaç km garantisi var birde senin araç kaç modeldi?
  • 
Sayfa: önceki 751752753754755
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.