Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.890
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      848 Mesaj
      19 Ekim 2008 01:11:42
      quote:

Orjinalden alıntı: sp@wn

Arkadaşlar 1.3 GLS almayı düşünüyorum 2. el olarak tabii ki...

2005 model 12000 Km ve 35000 Km arasında değişen arabalar var. Bu model ve yılı için görüşleriniz nedir?

GLS modeli almaya değer mi?

1.5ten aşağısını alma, yakıt artıyor yoksa, çekmiyor aracın ağırlığını
      |
      |
      19 Ekim 2008 01:21:18
      quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bencede 0 yerine temiz bir ikinci el bak derim

ayrıca i20 davasına bekle derim biraz eğer illa 0 alıcam diyorsan

ve azda yapsan çokda yapsan dizel al

çünkü dizelin tadı benzinlide yok

dostum bu sözlerine katılıyorum..
      ayrıca arkadaşa tavsiyem, biraz bekle şu aracı bi alanlar alsın, ilk arızalarına bak, memnunluk durumlarına bak...

araç almak evlenmek gibi bişey, aldıktan sonra görüyorsun hassas olduğu konuları ve parçaları aracın, görücü evliliği yapmaktansa bir test verilerine bak. hatta etrafında satın alan varsa alıcı gözüyle çaktırmadan bin gez, tart dene, yokuş yukarı çekişi, motoru, ani frenleri, savrulup savrulmadığı, v.s.

ama i20den se paran varsa i30u da düşün derim...

vaktin yoksa satınal senden öğrenelim problemlerini ve keyiflerini...
      |
      |

• Teğmen
      183 Mesaj
      19 Ekim 2008 14:41:02
      quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: getzci

arkadaşlar benim aracın sol ön taraftan hafif çukurlara girdiğinde
      yada sallandığında küt küt diye bişeyler vuruyor. Pedalların orda iç tarafta.
      nedir acaba? servise gitmeden bilgisi olan varsa bi sorayım dedim. Bana amortisörün
      üst bağlantı noktası gibi geldi. Orda başka ne var bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

O ses KAPİPER PİM'lerinden geliyor arkadaşlar, macera aramayın. getzin kronik sorunu.. 37binde arabam sırf bu yüzden 5 kez servise periyodik bakım haricinde gittim.. çözülmedi.. çözülmesi de mümkün değil.. boşu boşuna servise götürmenize gerek yok..
      KALİPER PİMİ= fren balatalarının olduğu mekanizmayı (fren mekanizmasının tamamını) araç ile birleştiren ucunda dişli olmayan yani çevirerek girmeyen araya sokuşturulan düz bir vida parçası.. çukurllara girdikçe bu parça aşınma yapıyor (döğülmüş demir gibi dövülüyor bu parça) sonra bağlantı yeriyle arası açılıyor ve fren mekanizması yukarı aşağı oynuyor hızlı giderken de sert vurduğu için frenlerin alt kısmından bu sesi içeri alıyor zannediyorsunuz ki öyle...

yapılacak şey
      sanayiye git 10-20 ytl ver, frenleri söksün, kaliper pimlerini çıkarsın, etrafına yapıştırıcı dolgu malzemesi özel solusyonu sıksın, yerine taksın, 1 yıl hiçbir ses yok...
      yada 5-35 ytl ver tek parçasına ustasına da ver takma parasını taksın, 3/4 ay sonra tekrar gel gene değiştir... seçim senin..

kaliperler yazın değişti ön iki kaliper. bu ses amortisör patlak olur ya onun gibi vuruyor.
      ama patlak değil. arefe günü götürdüm amortisörün üst bağlantı noktası olabilir dedilerdi.
      ama üst tarafa bakmak için baya biyeri sökmek gerekiyor bugün yetişmez dediler.
      bakalım müsait bi zamanda götürecem.
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      19 Ekim 2008 23:03:17
      quote:

quote:

quote:

arkadaşlar benim aracın sol ön taraftan hafif çukurlara girdiğinde
      yada sallandığında küt küt diye bişeyler vuruyor. Pedalların orda iç tarafta.
      nedir acaba? servise gitmeden bilgisi olan varsa bi sorayım dedim. Bana amortisörün
      üst bağlantı noktası gibi geldi. Orda başka ne var bilmiyorum bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

O ses KAPİPER PİM'lerinden geliyor arkadaşlar, macera aramayın. getzin kronik sorunu.. 37binde arabam sırf bu yüzden 5 kez servise periyodik bakım haricinde gittim.. çözülmedi.. çözülmesi de mümkün değil.. boşu boşuna servise götürmenize gerek yok..
      KALİPER PİMİ= fren balatalarının olduğu mekanizmayı (fren mekanizmasının tamamını) araç ile birleştiren ucunda dişli olmayan yani çevirerek girmeyen araya sokuşturulan düz bir vida parçası.. çukurllara girdikçe bu parça aşınma yapıyor (döğülmüş demir gibi dövülüyor bu parça) sonra bağlantı yeriyle arası açılıyor ve fren mekanizması yukarı aşağı oynuyor hızlı giderken de sert vurduğu için frenlerin alt kısmından bu sesi içeri alıyor zannediyorsunuz ki öyle...

yapılacak şey
      sanayiye git 10-20 ytl ver, frenleri söksün, kaliper pimlerini çıkarsın, etrafına yapıştırıcı dolgu malzemesi özel solusyonu sıksın, yerine taksın, 1 yıl hiçbir ses yok...
      yada 5-35 ytl ver tek parçasına ustasına da ver takma parasını taksın, 3/4 ay sonra tekrar gel gene değiştir... seçim senin..

kaliperler yazın değişti ön iki kaliper. bu ses amortisör patlak olur ya onun gibi vuruyor.
      ama patlak değil. arefe günü götürdüm amortisörün üst bağlantı noktası olabilir dedilerdi.
      ama üst tarafa bakmak için baya biyeri sökmek gerekiyor bugün yetişmez dediler.
      bakalım müsait bi zamanda götürecem.

autoclub sitesine verdiğin aracın görüntülerine baktım, o yollar o dağlar neresi? o yollarda bu aracı kullandığında sık sık bakım yapman icap edeceğini düşünüyorum.. zorlanmıyorsun?
      |
      |

• Yüzbaşı
      573 Mesaj
      20 Ekim 2008 11:06:20
      lastikçiler adam gibi kampanyalar yaparlar yakında, nede olsa petrol fiyatları düştü lastik satışları da düştü, bu kış lastiği ayağına satacakları nı umuyorlar herhalde ki ciddi bir kampanya görünmedi.

fiyatı düşüreceklerine reklamı artırmaya karar vermişler boyna lastik reklamı izliyoz.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: umutbaran

arkadaşlar 49.000 de kumho powerstar lastiklerimle dün vedalaştım.fulda ecocontrol 175 65 r14 t 4 lastik aldım.Yahu bu zamana kadar işkence çekiyormuşum.en ufak tümsek çukur arabanın içindeydi.yeni lastiklerle araba bambaşka oldu.aynı geçtiğim çukurların üzerinden yağ gibi akıyor.hala powerstar kullanan varsa hemen koşsun lastiklerini değiştirsin.işkenceden kurtulsun.

aynı dertten muzdaribim de tüylenmeyi bekliyorum, bu kış böyle geçecek heralde...
      |
      |

• Teğmen
      183 Mesaj
      20 Ekim 2008 12:26:45
      ffmsahin ben anamurluyum. o yerlerde toroslar.yazın annemler yaylaya çıkar
      toroslara bende yaz tatillerinde sık sık giderim. evet anamur yollarının kötülüğünü
      çoğu arkadaşımız bilir. çok virajlı ve dağlıktır. ama o yollar bizim getzlerin kendini bulduğu yollar inanın.
      toroslara tırmanırken üst sınıf araçlara nal toplatmak çok keyifli.
      |
      |
      20 Ekim 2008 13:51:00
      çalıştığım yer yozgat boğazlıyan zaten düzlük. memlekete sadece tatillerde gidiyorum o
      yüzden zor olmuyor.
      |
      |
      20 Ekim 2008 15:37:04
      Getz 2008 model araç için sileceklerin ölçüsünü nereden öğrenebilirim.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
      |
      |
      AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti
    • Onbaşı
      26 Mesaj
      20 Ekim 2008 16:32:51
      mrb. arkadaşlar. 2007 model 1.4 doch getz aracım var. lpg. li 38000 km. de. satmak istiyorum. 18.250 ytl. fiyat verdim. sizce bu fiyat uygunmudur..izmir de oturuyorum...
      |
      |
      20 Ekim 2008 16:40:35
      mrb. arkadaşlar. 2007 model 1.4 doch getz aracım var. lpg. li 38000 km. de. satmak istiyorum. 18.250 ytl. fiyat verdim. sizce bu fiyat uygunmudur..izmir de oturuyorum...
      |
      |
      20 Ekim 2008 19:01:02
      quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Getz 2008 model araç için sileceklerin ölçüsünü nereden öğrenebilirim.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

arbanın sileceklerini metre ile ölçsene yaw

bildiğim 55-35 arkada 35

sanırım silecek ölçüsü değişmemiştir

ama ben değişirken piyasada 35 bulamadım ve 38 aldım

arka camda tam tepeyi silmiyor bu yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 20 Ekim 2008; 18:58:10 >
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      20 Ekim 2008 19:05:48
      quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

lastikçiler adam gibi kampanyalar yaparlar yakında, nede olsa petrol fiyatları düştü lastik satışları da düştü, bu kış lastiği ayağına satacakları nı umuyorlar herhalde ki ciddi bir kampanya görünmedi.

fiyatı düşüreceklerine reklamı artırmaya karar vermişler boyna lastik reklamı izliyoz.

quote:

quote:

arkadaşlar 49.000 de kumho powerstar lastiklerimle dün vedalaştım.fulda ecocontrol 175 65 r14 t 4 lastik aldım.Yahu bu zamana kadar işkence çekiyormuşum.en ufak tümsek çukur arabanın içindeydi.yeni lastiklerle araba bambaşka oldu.aynı geçtiğim çukurların üzerinden yağ gibi akıyor.hala powerstar kullanan varsa hemen koşsun lastiklerini değiştirsin.işkenceden kurtulsun.

aynı dertten muzdaribim de tüylenmeyi bekliyorum, bu kış böyle geçecek heralde...

valal dün gazetede okuduğum yazıdan sonra lastikelrimden korkmaya başladım

bi gazetemi dergimi ne test yapmış

yeşil lastikler diye bi konu

test sonucu pirelli p6 22puan

conti eco2 19puan

mich energy 13puan

ve benim duragrip 6puan almış

bu nasıl bir rezillik anlıyamadım

acaba reklammı diyorum birde

çünkü 1.pirelli nasıl olur anlıyamadım
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

• Yarbay
      16874 Mesaj
      20 Ekim 2008 19:11:46
      bu arada yeşil lastik yakıt tasarruflu lastikmiş sanırım

buda haber

http://www.gozlemgazetesi.com.tr/haberdetay.asp?ID=1358
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      20 Ekim 2008 19:14:41
      quote:

Orjinalden alıntı: relics

donanım neki

biraz eksik bilgi olmuş

satıldığı yer neresi vs
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      20 Ekim 2008 19:25:54
      quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

ölçü aramana gerek yok dostum, alacan arabayı gidecen silecekçiye, hangisi en uzunsa ondan hangisi en uyuyorsa ondan alacan.. en garantilisi bu..birde arka cam cileceğini uzun almaya gayret etme, uzun olunca bombe yapıyor ve orta kısmı silmiyor.. bilgine...
      |
      |
      20 Ekim 2008 19:32:42
      quote:

Orjinalden alıntı: relics

dostum aşağıdaki linkte hesaplamıştım,

http://forum.donanimhaber.com/m_3717171/mpage_246/key_yipranma%2Cpayi//tm.htm#26648848

eğer hesaplamakta zorlanırsan beraber hesaplarız
      |
      |
      20 Ekim 2008 19:38:50
      quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

quote:

quote:

valal dün gazetede okuduğum yazıdan sonra lastikelrimden korkmaya başladım

bi gazetemi dergimi ne test yapmış

yeşil lastikler diye bi konu

test sonucu pirelli p6 22puan

conti eco2 19puan

mich energy 13puan

ve benim duragrip 6puan almış

bu nasıl bir rezillik anlıyamadım

acaba reklammı diyorum birde

çünkü 1.pirelli nasıl olur anlıyamadım

pirelli michelin gibi yumuşak bir lastiktir... türkiye yollarına en iyisi orta sertlikte lastikler gider, lassa veya goodyear gibi.

türkiyede yazın 42dereceyi geçiyor, bu sıcaklıkta uzun yolda yumuşak lastikler eriyor çok tehlikeli oluyor. özellikle de soğuk asfalt yollarda daha tehlikeli, çünkü eriyen lastik mucura yapışıyor ve lastik küçük parçalar halinde kopup tükeniyor..

kıışın ise yumuşak lastiklerden en fazla verim alınıyor, soğuk havalarda sertleşmediği için..
      |
      |

• Binbaşı
      1010 Mesaj
      21 Ekim 2008 09:31:51
      Arkadaşlar aracım 40000 km bakımına girmek üzere, 3 silindir dizellerin 40.000 KM bakımını bu sıralar kaç lira?

Kış kampanyası yine aynı tarihlerde mi yapılacak ? ( Kasım sonu-Aralık başı )

**** Aracıma kış lastiklerini taktırdım, Lassa Snowways 2, aracın takırtılı mucurlu yollarda gidiş konforu arttı ama yol sesi daha fazla alıyor, bayağı bir uğultu var aracın içinde *****
      |
      |
      21 Ekim 2008 12:10:49
      pirelli yumuşak lastik değildir aksine sert bi lastiktir
      michelin yumuşak lastiktir lassa,goodyear,biristone micheline gore birazdaha sert bi yapısı vardır
      |
      |
      21 Ekim 2008 12:13:31
      aracın özelliklerini yazayım
      2007 model - 1.4 motor - 97 beygir
      38.000 km.de
      sağ ön çamurluk değişti sadece.
      sürücü hava yastığı
      klima
      elektrikli cam ve aynalar
      atiker sıralı sistem tüp takılı

özellikler bunlar...yazmış olduğunuz fiyat hesabı için teşekkürederim ama karıştırdım ben biraz onu anlayamadım..
      |
      |

Reklamlar
sohbet
haberler
üniversite
son dakika
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.