Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.495
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      565 Mesaj
      28 Ekim 2008 12:10:28
      evet çakırlar orası.
      |
      |
      28 Ekim 2008 13:05:00
      yaw benim araba yine başladı lokurdamaya

yağmur başladı ve önden lokur lokur ses geliyor yine

2 dir bişeyleri değişiyolar ama 1 ay sonra başlıyo yine sesler
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      28 Ekim 2008 13:16:52
      getzin turbosu ne marka bilen varmı acaba
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
    • Er
      1 Mesaj
      28 Ekim 2008 20:21:37
      slm arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum ve sizinle bişey paylaşak istiyorum bende 2007 1.5crdı getz var aracımdan çok memnunum yanlızca servis biraz karın ağrılı benden kırılan bi parça için komple seti almamı istediler kırılan parça ise kör tapa görevini gören bi kapak tek satmıyolarmışmışta sistemi önerdiler 600ytl değerinde bişey kapak ise 6ytl yapmaz ve ben o kapağı almadığım için araç hava yapıyor ve çalışmıyor kendi bulduğum çözümlerde geçici oluyor sizce ne yapmalıyım?
      quote:

Orjinalden alıntı: Can

*** Getz Kulübü ***

Getz Kulübüne hoşgeldiniz!

Hyundai Getz kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Getz'le ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve fikrinizi söyleyebilirsiniz.

Bir kitap boyutunu aşan bu sayfalar, Getz'e dair ne varsa öğrenebileceğiniz, gerçek kullanıcıların deneyimlerine dayalı bir bilgi ve tecrübe kaynağıdır. Getz almayı düşündüğünüz araçlar içinde bir seçenek oluşturuyor ise veya zaten bir Getz'iniz var ve onun hakkında daha fazla birşeyler öğrenmek veya yaşadıklarınızı paylaşmak istiyorsanız bu sayfalar tam size göre.

İlk olarak 2002'nin sonlarına doğru Singapur'da gün ışığına çıktı Getz. Çok sade ve temiz bir tasarımı olan Getz, bir anda otomobillerle ilgilenenlerin ve yeni otomobil alıcılarının ilgisini çekmeye başladı. O günden beri Getz, hızlı artan satışarıyla dört bir yanı sardı ve bir fenomen olmaya başladı.

Hyundai ailesinin bu minik üyesi şimdilerde boyutlarının çok ötesinde büyük işlere imza atıyor. Son 3 yılda Türkiye'de de artan bir satış trendiyle hızla yayılan Getz, özellikle 2006 başlarından itibaren ilk zamanlarında görülen bazı sorunlarından kurtulmuş ve gücü artırılmış makyajlı modelleriyle artık Türk kullanıcılarının da gönlünü tamamen fethetmiştir.

Minik bir MPV havasındaki Getz düşük fiyatına rağmen sunduğu yüksek donanım ve orta üzeri iç kalitesiyle fiyat/performans ve fiyat/donanım oranlarında nerdeyse rakibi olmayan bir model.

Yakıt tüketiminde ise başarılı 1.4 benzinli ve 1.5 VGT dizel motorları ile yolda şahlanırken benzincide de kullanıcılarını üzmüyor.

Rengarenk olarak caddelerde dolaşan bu sevimli otomobilin direksiyonuna geçenin aklı onda kalıyor. Onu biraz sürüpte takdir etmeyen, beğenmeyen yok.

Şimdiye kadar yapılmış en sade tasarımlı ve en iyi küçük otomobillerden biri.

Onunla ilgili olarak kısaca şunları söyleyebiliriz:

* O Şimdiden bir efsane adayıdır.
      * Çok sevimli bir görünüşü vardır.
      * Belkide Hyundai'nin yaptığı en başarılı modeldir.
      * O'nu kullanan O'nu çok seviyor.
      * O tam bir öğrenci, genç arabasıdır.
      * O tam bir aile arabasıdır çünkü:
      * Dışarıdan küçük görünür ama içi kocamaaaann.
      * O tam bir şehir arabasıdır.

Hazırlayan: ihg70

Orjinalden alıntı: ihg70

+++++++++++++++++++++++++++++++++

Arkadaşlar epey bir süredir forumumuzu meşgul eden bu araba hakkında yapıcı ve yıkıcı yorumlar çok oluyor ve birbirinizi kırıyorsunuz.Bununla kalmayıp birbirine karşı topicler açıyorsunuz.Bir süreliğine bu topic üst konu olarak kalıcak.

Sizden ricam Getz ile ilgili yeni topic açmayıp konuyu burada toparlamanız ve getz sahipleri ile getzi beğenmeyen arkadaşların birbirine daha saygılı davranmasıdır.Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Daha önce açılan getz topicleri:
      http://forum.donanimhaber.com/m_3720533/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3490736/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3716216/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3659151/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3043310/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3680655/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3698611/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3708493/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3358189/tm.htm
      http://forum.donanimhaber.com/m_3644035/tm.htm
      |
      |

• Yüzbaşı
      565 Mesaj
      28 Ekim 2008 22:36:35
      kocaman bir alıntı
      |
      |
      29 Ekim 2008 00:32:04
      quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

jack, kullanım kitapçığında bişey bulamadım bu konuyla ilgili yazmıyor...forumda arattır belki çıkar...
      |
      |
      29 Ekim 2008 00:55:33
      quote:

Orjinalden alıntı: şener34

slm arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum ve sizinle bişey paylaşak istiyorum bende 2007 1.5crdı getz var aracımdan çok memnunum yanlızca servis biraz karın ağrılı benden kırılan bi parça için komple seti almamı istediler kırılan parça ise kör tapa görevini gören bi kapak tek satmıyolarmışmışta sistemi önerdiler 600ytl değerinde bişey kapak ise 6ytl yapmaz ve ben o kapağı almadığım için araç hava yapıyor ve çalışmıyor kendi bulduğum çözümlerde geçici oluyor sizce ne yapmalıyım?

şener forumda yeni olduğun için yol göstermek görevimiz...

alıntı yaparken, alıntının kısa olmasına dikkat edersek daha uygun ve akıcı olur,,

komple set olayına gelirsek o kapağın yan sanayide orjinal satan bayilerden araştır, ancak oralarda bulabilirsin...

yoksa servise tek kapak gelmiyor..doğrudur.. ancak yan sanayiden servisler gibi orjinal ithal eden bi dünya hyundai servisi var, onlardan bulabilirsin ancak.. dikkat et, orjinal olan parçaların kutularında hyundai orjinal parça yazısı var.. yan sanayiden yan sanayi parça alırsan işini görmez, özellikle orjinal olmasına dikkat et...

eğer bulunduğun ilde yan sanayide orjinal parça satan hyundai servisi bulamazsan,, istanbulun kartal ilinde (kartal sanayi) denilen yerde, istanbulun pendik ilçesinde (pendik sanayi) denilen yerde, bir de istanbul aksaray ilçesinde ithalatçı firmalardan bulabilirsin.. bunları nasıl bulacağım dersen, googledan arattır bu yerlerde olan hyundai servislerini tel no al görüş, çözüm olsun...

genelde bu tür servislerde setten bozma parçalar bulunabiliyor.. sebebi set fiyatının yarısına veya dörttebirine parçayı satıyorlar (bazen kasıtlı olarak set bozdukları da oluyor fazla para kazanmak için), para hırsıyla... ama senin açından 600 ytl setine verip geriye kalanının elinde kalmasındansa ucuza kapatabilirsin böylece... ama 600e setini alıp servisten kalan parçaları da başka bir servise veya internette sen satabilirsin...

karar senin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      29 Ekim 2008 01:06:39
      quote:

Orjinalden alıntı: ozden61

kocaman bir alıntı

özlemiştik aslında bu arabaları, direk BENİM FORUMLARIM deyip geçiyoruz arkadaşlar değilmi...?...., baya bir yıl geçmiş koca bir 2.5yılı devirdik. way bea, 252 sayfayı devirmişiz... kim tutar bizi...

getz forumuna ilk girdiğim günü hatırlıyorum da,, way bea,, benim arabam bunların üst modeli..deyip gururlanıyordum, ama bu jantlardan ben de de olsa orjinalinde de verseler diyordum..hala yok, nasip olmadı..
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      29 Ekim 2008 08:31:30
      quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

jack, kullanım kitapçığında bişey bulamadım bu konuyla ilgili yazmıyor...forumda arattır belki çıkar...

valla bunca yıldır bu forumdayım

bütün sayfaları bilirim

ama daha bu konuyu merak eden yada bunla ilgili bi yazı gördüğümü hiç hatırlamıyorum

turbo arabanın neresinde onu bile bilmiyorum

gfcyede yazdım ordanda ses çıkmadı

dememkki kimse merak etmemiş bu konuyu
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      29 Ekim 2008 08:34:15
      quote:

öncelikle ne arıyosun bilmiyorum ama çıkmacılara bir sor

yada başka bi markanınki uyuyorsa onu araştır

geçenlerde arkadaşın lagunanın bagaj kapak amortisörünün ucundaki plastik parça kırılmıştı

her gittiğimiz yer bize amortisör satmaya çalıştı

çıkması bile 80 lira

sonra birisi sağolsun kartalınki uyuyor demişti

ve gidip bi parçacıdan 3 liraya alıp taktık

yani çıkmacılarada güvenme

varsa muadilini aramayı dene
      |
      |

• Er
      4 Mesaj
      29 Ekim 2008 10:27:53
      arkadaslar araniza yeni katildim dün sıfır getz aldim crdi 1.5 dizel aldim.sizce dizel alarak dogru karar verdiimi
      |
      |
      29 Ekim 2008 11:09:29
      hayırlı olsun

alınmış alınmıştır

yapacak bişey yok artık

kötü bişey yapmadın sonuçta

bence herzaman dizel zaten
      |
      |

• Yarbay
      4154 Mesaj
      29 Ekim 2008 12:23:13
      cenkreklam hyırlı olsun güle güle kullan
      |
      |
      29 Ekim 2008 12:44:38
      quote:

quote:

quote:

valla bunca yıldır bu forumdayım

bütün sayfaları bilirim

ama daha bu konuyu merak eden yada bunla ilgili bi yazı gördüğümü hiç hatırlamıyorum

turbo arabanın neresinde onu bile bilmiyorum

gfcyede yazdım ordanda ses çıkmadı

dememkki kimse merak etmemiş bu konuyu

turbo arabanın altta motorun solunda ve arka tarafta kalıyor, ama motorun içinde olmalı. motora önden baktığında motorun solunda v kayışının bağlı olduğu arka kısımdaki büyük çember şeklinde merdanenin olduğu yerin tam hizasında ama motorun karşı tarafında yani sağ tarafında kalıyor olmalı. oradan eksoz tahliyesini sağlıyor olmalı.

turbonun şemasının içini bu forumda görmüştüm ama markasını bilmiyorum.
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      29 Ekim 2008 12:47:11
      quote:

quote:

öncelikle ne arıyosun bilmiyorum ama çıkmacılara bir sor

yada başka bi markanınki uyuyorsa onu araştır

geçenlerde arkadaşın lagunanın bagaj kapak amortisörünün ucundaki plastik parça kırılmıştı

her gittiğimiz yer bize amortisör satmaya çalıştı

çıkması bile 80 lira

sonra birisi sağolsun kartalınki uyuyor demişti

ve gidip bi parçacıdan 3 liraya alıp taktık

yani çıkmacılarada güvenme

varsa muadilini aramayı dene

bir de getzin birçok parçası matrix modeliyle aynı kullanılıyor, onu da sorabilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      29 Ekim 2008 12:50:39
      quote:

Orjinalden alıntı: cenkreklam

arkadaslar araniza yeni katildim dün sıfır getz aldim crdi 1.5 dizel aldim.sizce dizel alarak dogru karar verdiimi

DİZELDEN ŞAŞMA 120'Yİ AŞMA...
      |
      |
      29 Ekim 2008 12:52:57
      quote:

Orjinalden alıntı: yuci

cenkreklam hyırlı olsun güle güle kullan

cenk senden sürüş deneyimlerin ve aracın performansı konusunda çok şey bekliyoruz..dikkat edersen senden başka sıfır getz (2009) yok piyasada.. yorumlarını bekliyoruz.
      |
      |
      29 Ekim 2008 12:57:55
      |
      |
      29 Ekim 2008 13:01:35
      quote:

http://img234.imageshack.us/img234/1223/turbo1cc.jpg

http://paultan.org/archives/2006/09/20/getztc-hyundai-getz-turbo-by-hyundai-australia/

maksimum gücün 2750 devir civarı olduğuna dikkat edin dinamometre şemasında
      |
      |

• Yüzbaşı
      848 Mesaj
      29 Ekim 2008 13:10:12
      getzi hiç böyle görmemiştim...

http://img529.imageshack.us/img529/6169/17072007ld9.jpg

206'dan ne kadar uzun olduğunu görün, kırmızı araba 206.

http://img529.imageshack.us/img529/5528/17072007002ux0.jpg
      |
      |

Reklamlar
sohbet
SEO
son dakika
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.