Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (699. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ihsan1987

Aracım kalan depoyla 135 km gidebilir gösteriyordu.15 ytl euro dizel, 5 gün sonrada 20 ytl euro dizel aldım yalnız bu km değeri suan 65 gösteriyor.Aracımdaki analog depo göstergesi ise yarım depodan bir cubuk aşağıda.Yani 65 kmden cok fazla gitmesi gerekiyor.Bu 65 km göstergesi sıfıra fln yaklaştığında bir sorun olurmu.?

o göstergeye bakma

bazen bende yarım depoda 100km kaldı diyor

ışıktan sonra 40km say ve doldurt

veya benim depo 650kmye kadar gidiyor
  • Benim ışık bugün turlarken yandı.
    835. km'de
    Daha 115 km gider diye gösteriyor ekran.
  • ihg 70 nasıl bir sürücüsün gaza hiç mi basmıyorsun veya güzergahın nasıl geçen bi uzun yol sayılır 250 km gitti 120-130 6.0 gösteriyordu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: jacks

arkadaşlar aramızda photoshop bilen var mı?bana getz'e 94 opel astra gsi jantını takıp gönderebilir mi?arabama düşünüyorum daaa

arkadasım ıstedıgın jantın resmını vede kendı aracının resmını yolla seve seve yardımcı olurum gigabyte2184@hotmail.com maille resımleri gerisi 5dk:)
  • genel olarak cok tecrubelı bı sofor degılım yasım genc toplasan toplasan adam akıllı 4,5 yıldır araba kullanıyorumdur şimdi sorum şu _?
    motoru sıkştırmadan dolayı 3500,4500 arası devırlerde ama devamlı 3,4,4,3 oynuyosunuz motorla bi sıkıntı olurmu _? (turbo ,vs,vs )
  • quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

genel olarak cok tecrubelı bı sofor degılım yasım genc toplasan toplasan adam akıllı 4,5 yıldır araba kullanıyorumdur şimdi sorum şu _?
    motoru sıkştırmadan dolayı 3500,4500 arası devırlerde ama devamlı 3,4,4,3 oynuyosunuz motorla bi sıkıntı olurmu _? (turbo ,vs,vs )

neden turboyu bağırttırıyorsunuzki,
    olması muhtemeldir

şuraya bir bakın sorunuzu orayada sorabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_22026445/mpage_1/key_//tm.htm#22026445
  • hocam tesekkur ederım cok faydalı bılgıler mevcut orda
  • 2005 Hyundai Getz almayı düşünüyorum. 2005 olacaksa Mart sonrası olmalı ki hatasız olsun bilgisini edindim. Aracın Mart sonrası olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de 2006'lar 97hp 2005'ler 83hp sanırım, bu durumda öneriniz nedir?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kontrolet

2005 Hyundai Getz almayı düşünüyorum. 2005 olacaksa Mart sonrası olmalı ki hatasız olsun bilgisini edindim. Aracın Mart sonrası olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de 2006'lar 97hp 2005'ler 83hp sanırım, bu durumda öneriniz nedir?

Teşekkür ederim.

Bir de yeri değil ama 2001 Accent GT yorumu alabilir miyim?

Son olarak, sizce 2005 Getz ve 2001 Accent GT için fiyatlar ne olmalı? (Temiz araçlar için)

Tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

quote:

2005 Hyundai Getz almayı düşünüyorum. 2005 olacaksa Mart sonrası olmalı ki hatasız olsun bilgisini edindim. Aracın Mart sonrası olduğunu nasıl anlayabilirim? Bir de 2006'lar 97hp 2005'ler 83hp sanırım, bu durumda öneriniz nedir?

Teşekkür ederim.

Son olarak, sizce 2005 Getz ve 2001 Accent GT için fiyatlar ne olmalı? (Temiz araçlar için)

Tekrar teşekkür ederim.

Bir de bunları Accent Admire 1.5 CRDi ile kıyaslasak, çok şey mi istemiş olurum?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim.

Tekrar teşekkür ederim.

Bir de bunları Accent Admire 1.5 CRDi ile kıyaslasak, çok şey mi istemiş olurum?

2005 getzler 1.3 motor ve 83 beygir.2006 getzler ise 1.4 motor 97 beygir.tabiki hacimli motor daha iyidir.daha az yakar.anladın sen benii
    accent gt'yi bilmem gerekte yok.almana değecek bi araba değil bence
    son sorunla ilgili olarak ise getz'in eski kasasını kullanmışsan accentte biraz daha geniş versiyonu.yakıt farkı var mı bilmem ama motorlar aynı

getzcrdi_88 resimleri göndericem de resimlerimi bulamadım

• quote:

Teşekkür ederim.

mart sonrası değil şubat sonrası

orj mp3lüdür onlar

direkt ordan anlayabilirsin

bide üst modelinde sunroof ve yan hava yastıkları vardır

şubat öncekilerde yoktu bu seçenek ve kasetli idi onlar
  • Arkadaşlar hiç aracında motor silk ürününü kullanan oldu mu? Eğer varsa ne gibi değişiklikler gözlemlendi? Ben kullanmayı düşünüyorum. Motor silk aldım ve gelecek haftasonu bakımdan sonra motora boşaltacağım. Sonucu buraya yazarım. Aracım 23000 de. Ne dersiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: handsomeprince

Arkadaşlar hiç aracında motor silk ürününü kullanan oldu mu? Eğer varsa ne gibi değişiklikler gözlemlendi? Ben kullanmayı düşünüyorum. Motor silk aldım ve gelecek haftasonu bakımdan sonra motora boşaltacağım. Sonucu buraya yazarım. Aracım 23000 de. Ne dersiniz?

bence gereksiz

anormal bi para istiyorlar çünkü

elindeki araba yepyeni daha

zaten 200bin kmye kadar kullanmayı düşünmüyorsan boşa masraf

heleki bu kmlerde
  • quote:

Orjinalden alıntı: yuci

quote:

Orjinalden alıntı: bartu dayı

genel olarak cok tecrubelı bı sofor degılım yasım genc toplasan toplasan adam akıllı 4,5 yıldır araba kullanıyorumdur şimdi sorum şu _?

neden turboyu bağırttırıyorsunuzki,
    olması muhtemeldir

şuraya bir bakın sorunuzu orayada sorabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_22026445/mpage_1/key_//tm.htm#22026445

ordaki şu yazı dikkatimi çekti

çok düşük devir ilerde başa bela olabilir

Bir diğer nokta ise dizel araçlarda mazot pompası enjeksiyon sisteminin en önemli parçasıdır. Benzinli bir aracı rölanti devrinde kullanabilirsiniz. Yani çok düşük devirlerde vites yükselterek motoru tekletseniz bile motora ekstra kurum oluşumundan fazla pek bir zarar veremezsiniz.

Ancak dizel bir motorda eğer rölanti devri civarında, yani 1000 devir civarında aracı hızlandırmaya çalışıyorsanız, mazot pompanızı aşırı yüklüyorsunuz demektir. Dizel aracın devirli kullanılması gerektiği sözü de burdan gelir.

Dizel aracı viteste yol alırken veya kalkışta kesinlikle rölanti devrine düşürmemek gerekir. bu mazot pompasını zorlayabilir. ama performans beklenmiyorsa 1500 d/d ya kadar düşülmesinde bir zarar yoktur. ama bu devirlerde ivmelenme gerektiğinde gaza yüklenmeden önce vites düşürmek gerekir.
    Sonuç olarak aracınızda eğer o anda hızlanmayı amaçlamıyorsanız 1500 devir civarında kullanabilirsiniz. Ancak bu devirin altı özellikle mazot pompanız açısından pek de sağlıklı olmayacaktır. Ayrıca kurum oluşumu hızlanacaktır. Hızlanmak için turbonun yeterli basınca ulaştığı 2000 devir civarında gaza yüklenin. Aksi uygulamalar yanlıştır. Zaten genelde maksimum tork da bu devirlerde başlar. Zaten kullanıcıı da bu 2000 devirden itibaren aracın ivmelenmeye başladığını gözlemler...

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Arkadaşlar hiç aracında motor silk ürününü kullanan oldu mu? Eğer varsa ne gibi değişiklikler gözlemlendi? Ben kullanmayı düşünüyorum. Motor silk aldım ve gelecek haftasonu bakımdan sonra motora boşaltacağım. Sonucu buraya yazarım. Aracım 23000 de. Ne dersiniz?

bence gereksiz

heleki bu kmlerde

Aracımı daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Motor Silki 80 ytl ye aldım. Zaten ilk 8000 km den sonra tavsiye ediyorlar.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

bence gereksiz

heleki bu kmlerde

Aracımı daha uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum. Motor Silki 80 ytl ye aldım. Zaten ilk 8000 km den sonra tavsiye ediyorlar.

ilk 8000 km'den sonra tavsiye edenler zaten satıcılar .yok öyle birşey

• jackdaniels,
    1.viteste kalkarken zaten rölantinin az üstüyle kalkılıyor ama hemen devir yükseliyor bence burada sorun yolda ilerlerken özellikle yüksek viteslerde giderken aracı 1500 ün altına düşürünce tekrar hızlanmak gerektiğinde gaza basmayıp vites düşürüp bir müddet sonra vites yükseltilmesi gerektiği söyleniyor,
    oda düşük devirlerde mazot pompasına yükleme yapmanın zararlı olacağındanmış
  • Dün trafik sigortası ve kaskoyu yeniledim.140+510 toplam 650 liraya maloldu.
    Ee ne demişler araba demek masraf demek.Önümüzdeki ay da vergi ödeyecez.
  • hiç hatırlatma..
    bi de vergi var değil mi temmuzda.
    bu arada mazot da 3,30 olmuş biz istasyona uğramayalı, o da ayrı tasa
  • 
Sayfa: önceki 697698699700701
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.