Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (651. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hava filtresinin fiyatı ne kadardır arkadaşlar.
  • yakıt tüketim rekoru ve 1000 km yi duyunca bende yazma gereği hissettim bende hafta sonu ankaraya gidip geldim.toplam 930 km yol yaptım ve 2 depo yakıt harcadım. ortalamam 8.3 lt oldu. 77.5 lt yakıt harcadım. aşagı yukarı yolun tamamını tam gaz gittim. bende uzun yolda çok yaktırma rekoru kırdım galiba. iyi geceler
  • quote:

Orjinalden alıntı: xaphanes

yakıt tüketim rekoru ve 1000 km yi duyunca bende yazma gereği hissettim bende hafta sonu ankaraya gidip geldim.toplam 930 km yol yaptım ve 2 depo yakıt harcadım. ortalamam 8.3 lt oldu. 77.5 lt yakıt harcadım. aşagı yukarı yolun tamamını tam gaz gittim. bende uzun yolda çok yaktırma rekoru kırdım galiba. iyi geceler

abi ben 5.1 yaktım sen 8.3 demekki gaza iyi köklemişsin

zaten hızlı gitsen yakıt ve radar,
    yavaş gidincede insanın sabrı tükeniyor ortasını bulmak lazım
  • selam arkadaşlar, geçen hafta sonu televizyonda Ekomax yakıt tasarruf cihazı ile ilgili bir program izledim. ankarada ivedikte bu cihazı taktıran müşterilerle görüşüyorlardı. konuşanlardan birisi dizel passat marka aracına cihazı taktırdığını, şehir içinde normalde bir depo ile 750km yol yaparken şimdi 1000 km civarınca yol yaptığını, şehir dışında 1300 kmyi geçtiğini söyledi. cihaz benzinli lpgli dizel her araca takılabiliyormuş. internetten takılan yerin telefonunu buldum ve aradım. daha önce dizel getze bu cihazdan taktıklarını, benim aracıma da sorunsuz takılabileceğini söylediler. bu cihaz suyu hidroliz ederek oksijen ve hidrojeni ayrışıtırıyor. çıkan bu iki gazı uygun karışımda emme manifolduna verip motora giren havanın yanma kalitesini baya bi artırıyormuş. tvde izlediğim passat normalde 110 beygirken servisindeki test ölçümlerinde beygir gücü 118 beygir çıkmış. yakıt tasarrufu da beygir gücünün artmasından kaynaklanıyormuş. konuştuğum kişi benim aracımda %15 ila %20 arasında yakıt tasarrufu sağlanabileceğini, 88 olan beygir gücünün 95 beygire yükseleceğini, daha az gaza basarak daha yüksek güç elde edeceğim için yakıt tüketiminin azalacağını söyledi. garanti konusunda ise uygulamanın servisten servise değiştiğini, bazı servislerin bu cihazın takılması nedeniyle aracı garanti kapsamı dışında bırakırken bazılarının garantiyi bozmadıklarını söyledi. kendi servisim olan hyundai akbak ile görüştüm onlar da tıpkı araca lpg takılması gibi böyle bir cihazın takılmasının da motoru garanti kapsamı dışında bırakacağını söylediler. cihazın fiyatını ise 525 ytl diyorlar. ayda 3000 km şehir içi yol yapan biri olarak fiyatını 7-8 ayda amorti edebileceğimi düşünüyorum. taktırmayı da ciddi ciddi düşünüyorum hele ki eurodizelin litre fiyatı 3 ytlyi görüdkten sonra.

merak ettiğim husus bu cihaz hakkında bilgisi olanların, taktıranların, bilgilerini paylaşmalarıdır. gerçekten deidkleri kadar tasarruf sağlamam mümkün müdür, motora uzun vadede bir zararı olur mu?. aracım şu an 50000km.de (2006 crdi vgt hy klm) daha iki sene satmayı düşünmüyorum. olumlu veya olumsuz karar vermeme yardımcı olursanız sevinirim.

herkese kazasız sürüşler.

bu arada merak edenler için internet adresihttp://www.ekomax.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi transitTIR -- 13 Mart 2008; 15:31:48 >

• kesinlikle hikaye

boşver
  • arkadaşlar bugün benim araca xenon far ampulü taktım.şu beyaz ışık verenlerden.90-100 watt ışık veriyomuş fakat eski ampüllerden pek bi farkı olmadı.sadece beyaz ışık veriyo.yalnız xenon kit takılmadı sadece h4 far ampülü takıldı.sebeb acaba kit olmadığı içinmi gene aynı ışık bilgisi olan varmı.ama beyaz ışıkta yakıştı getzime oda ayrı.
  • dikkat etmek lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: JETDEVRİYE

arkadaşlar bugün benim araca xenon far ampulü taktım.şu beyaz ışık verenlerden.90-100 watt ışık veriyomuş fakat eski ampüllerden pek bi farkı olmadı.sadece beyaz ışık veriyo.yalnız xenon kit takılmadı sadece h4 far ampülü takıldı.sebeb acaba kit olmadığı içinmi gene aynı ışık bilgisi olan varmı.ama beyaz ışıkta yakıştı getzime oda ayrı.

kit olmadığı için tabiiki
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

quote:

arkadaşlar bugün benim araca xenon far ampulü taktım.şu beyaz ışık verenlerden.90-100 watt ışık veriyomuş fakat eski ampüllerden pek bi farkı olmadı.sadece beyaz ışık veriyo.yalnız xenon kit takılmadı sadece h4 far ampülü takıldı.sebeb acaba kit olmadığı içinmi gene aynı ışık bilgisi olan varmı.ama beyaz ışıkta yakıştı getzime oda ayrı.

kit olmadığı için tabiiki

Bende kitiyle birlikte taktır derim pıyasadakı butun o xenon yazan far ampullerı cok kotu (philips diamond vision en iyisidir) kitliler zaten gercen xenon gazının ışıldaması prensıbı ıle calısmakta. Ben aracıma 1-2 hafta ıcınde taktırıcam 8000kelvınlık krıstal mavı ısıklı xenon sende kitli taktır derım ben
    BIDE GENEDE RESIMLERINIDE KOYARSAN GUZEL OLUR:)

• quote:

xenon kiti olmassa ozellikle yagmurlu havalarda cok zorluk çekiliyor tecrubeme gore, bende kit disindaki ampüllerle ugrasmayin derim...
  • mrb, ankarada hyundai getz aksesuarı satan yedek parçacı nerelerde var bana getz Arka Tabla Trimi lazım Ankarada nerede bulabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: transitTIR

selam arkadaşlar, geçen hafta sonu televizyonda Ekomax yakıt tasarruf cihazı ile ilgili bir program izledim. ankarada ivedikte bu cihazı taktıran müşterilerle görüşüyorlardı. konuşanlardan birisi dizel passat marka aracına cihazı taktırdığını, şehir içinde normalde bir depo ile 750km yol yaparken şimdi 1000 km civarınca yol yaptığını, şehir dışında 1300 kmyi geçtiğini söyledi. cihaz benzinli lpgli dizel her araca takılabiliyormuş. internetten takılan yerin telefonunu buldum ve aradım. daha önce dizel getze bu cihazdan taktıklarını, benim aracıma da sorunsuz takılabileceğini söylediler. bu cihaz suyu hidroliz ederek oksijen ve hidrojeni ayrışıtırıyor. çıkan bu iki gazı uygun karışımda emme manifolduna verip motora giren havanın yanma kalitesini baya bi artırıyormuş. tvde izlediğim passat normalde 110 beygirken servisindeki test ölçümlerinde beygir gücü 118 beygir çıkmış. yakıt tasarrufu da beygir gücünün artmasından kaynaklanıyormuş. konuştuğum kişi benim aracımda %15 ila %20 arasında yakıt tasarrufu sağlanabileceğini, 88 olan beygir gücünün 95 beygire yükseleceğini, daha az gaza basarak daha yüksek güç elde edeceğim için yakıt tüketiminin azalacağını söyledi. garanti konusunda ise uygulamanın servisten servise değiştiğini, bazı servislerin bu cihazın takılması nedeniyle aracı garanti kapsamı dışında bırakırken bazılarının garantiyi bozmadıklarını söyledi. kendi servisim olan hyundai akbak ile görüştüm onlar da tıpkı araca lpg takılması gibi böyle bir cihazın takılmasının da motoru garanti kapsamı dışında bırakacağını söylediler. cihazın fiyatını ise 525 ytl diyorlar. ayda 3000 km şehir içi yol yapan biri olarak fiyatını 7-8 ayda amorti edebileceğimi düşünüyorum. taktırmayı da ciddi ciddi düşünüyorum hele ki eurodizelin litre fiyatı 3 ytlyi görüdkten sonra.

merak ettiğim husus bu cihaz hakkında bilgisi olanların, taktıranların, bilgilerini paylaşmalarıdır. gerçekten deidkleri kadar tasarruf sağlamam mümkün müdür, motora uzun vadede bir zararı olur mu?. aracım şu an 50000km.de (2006 crdi vgt hy klm) daha iki sene satmayı düşünmüyorum. olumlu veya olumsuz karar vermeme yardımcı olursanız sevinirim.

herkese kazasız sürüşler.

bu arada merak edenler için internet adresihttp://www.ekomax.com.tr

Merhaba bende birara çok araştırdım bu konuyu ama şu soruların cevabını bulamadığım için vazgeçtim .
    1.. madem bu cihazlar bu kadar tasarruf sağlıyor neden otomobil firmaları 150 ytl-500ytl arası cihazları araçlara takıp benim aracım 2 litre daha az yakıyor demiyorlar YOKSA BUNU DÜŞÜNEMİYORLARMI????malum araç alırken artık öncelik yakıt tüketimi değilmi???
    2...hadi firmalar değişik nedenlerden dolayı takmadılar ilgili kurumlar bu işi neden teşvik etmiyor yada zorunlu kılmıyor???malum küresel ısınma çevre kirliliği vs
    Bu sorulara cevap bulamadığım için ve bu cihazlardan (marka vermiyeceğim)kullanan bir arkadaşımın 3 sefer değiştirtmesine rağmen verim alamadığı için bana bu tür cihazlar hiçççç ama hiç inandırıcı gelmiyor.
    yakıt ekonomisi yapmanın en güzel yolu bilinçli,bakımlı araç kullanmaktan geçer unutmayalımki düşük lastik basıncı veya tıkanmış hava filtresi tüketimi %15 e kadar arttırabiliyor.
    bu arada ben de2006 yeni kasa benzinli kullanıyorum şehir içi kısa mesafelerde genelde hızlı kullanıyorum sabah ve akşam trafiğinede girmeme rağmen 7 -7,5 litre civarı benzinyakıyor ortalama 230-240 ykrş tüketiyor şehir dışı ve boş otoban yolculuğunda ortalama 120 140 km hızla gittiğimdede 6-6,5 litre tüketim yapıyor bence bu değerler dizellerle kıyaslanmasa bile gayet iyi bence problem yakıt fiyatlarının yüksekliği malumlpg avantajlıydı kullanım arttı gazı pahalandırdılar son dönem mazot yaygınlaştı mazot artık nerdeyse benzine eşit oldu yani bu işten kaçış yok gibi geldi bilmem siz ne düşünürsünüz

• selam arkadaşlar evde tadilanlat işleriyle uğraştığımdan çok dalgındım ve arabayı çalışır vaziyette bırakıp kilitledim. hemen yol yardımı aradım sağolsunlar hemen gelip kapıyı açtılar.servis ücretide almadılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: umutbaran

selam arkadaşlar evde tadilanlat işleriyle uğraştığımdan çok dalgındım ve arabayı çalışır vaziyette bırakıp kilitledim. hemen yol yardımı aradım sağolsunlar hemen gelip kapıyı açtılar.servis ücretide almadılar.

nasıl becerdin onu nalıyamadım

çaışır vaziyette nasıl kilitleniyor yaw
  • quote:

quote:

selam arkadaşlar evde tadilanlat işleriyle uğraştığımdan çok dalgındım ve arabayı çalışır vaziyette bırakıp kilitledim. hemen yol yardımı aradım sağolsunlar hemen gelip kapıyı açtılar.servis ücretide almadılar.

Şöyle bir alışkanlık var bendede arabadan ınerken kapıyı acınca içerden kıtlıyorum sora kapıyı kapıyorum dolayısı ıle butun kapılar kitlenıyor bikere bende anahtar ustundeyken yapmıstım Allahtan okulla ev arası yakın ablam getırmıstı yedek anahtarı:)) umutbaran
    kardesım dalgınlıktır olur bosver ama sen genede yedek anahtarı iyi sakla:)

• Biraz gözümüz gönlümüz açılsın

• valla kardeş ben de artık bu alışkanlıktan kurtulmaya bakıp anahtarla kilitlemeye başlayacağım. yedek anahtar evdeydi bulunduğum yer avrupa yakasındaydı ev anadolu yakasında..araba çalışmasa yine gider alırdım hani :)
    quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

quote:

quote:

Şöyle bir alışkanlık var bendede arabadan ınerken kapıyı acınca içerden kıtlıyorum sora kapıyı kapıyorum dolayısı ıle butun kapılar kitlenıyor bikere bende anahtar ustundeyken yapmıstım Allahtan okulla ev arası yakın ablam getırmıstı yedek anahtarı:)) umutbaran
    kardesım dalgınlıktır olur bosver ama sen genede yedek anahtarı iyi sakla:)

• Arkadaşlar abimle ben 0-100 testi yaptık 2 kişiydik arabada 160 kg ortalama 100 kmhıza 9sn. de fln çıktık..deneyen varmı aranızda..??
  • getz ne zaman kasa değiştirecek bilen var mı ?
  • bence 2010 modellerde değişir

i30 çıktı 10 çıktı sıra 20 ve 40 ta bence
  • 
Sayfa: önceki 649650651652653
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.