Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.555.390
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Getz >> ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7 Mesaj
      07 Mart 2008 01:24:02
      bende bıktım yok senin araba süper mini yok mega mini falan ama benzinli arabalarıyla beni geçememeleride onları delirtiyor o ayrı:)
      |
      |
      07 Mart 2008 01:30:18
      quote:

Orjinalden alıntı: eyup55

bende bıktım yok senin araba süper mini yok mega mini falan ama benzinli arabalarıyla beni geçememeleride onları delirtiyor o ayrı:)

evet orası oyle:)) dizellerde gecemıyo ya oda ayrı:)) fiesta tdci ve corsa cdti i olan arkadaslarim ilk basta neden bu tenekeyi aldin demislerdi ama daha arabanin motoru sıkı olmasına rağman ilk gun bi izmite gitmistik:)) getzin arka tamponundan baska bisi gorememislerdi:))
      |
      |

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      07 Mart 2008 10:28:02
      Arkadaslar sağlık problemleri nedeni ile 2 haftadır evde yatmaktayım aracım bu zaman dılımınde hıc calısmadı çalışmaması sorun yaratırmı dıe merak ettım? hepınıze ıyı gunler...
      |
      |
      07 Mart 2008 11:33:42
      Motorun 2 hafta çalışmamış olması pek bir sakınca yaratmaz.Hatta yararı bile olur.Şöyle ki,yakıt tasarrufu olmuş olur.
      3.hafta ,bence mavi ışık sönene kadar yerinde bile olsa, calışması iyi olur.
      |
      |
      07 Mart 2008 11:52:41
      geçmiş olsun. acil şifalar.
      opxito'nun da dediği gibi bişicikler olmaz merak etme sen

quote:

Orjinalden alıntı: getz_crdi88

Arkadaslar sağlık problemleri nedeni ile 2 haftadır evde yatmaktayım aracım bu zaman dılımınde hıc calısmadı çalışmaması sorun yaratırmı dıe merak ettım? hepınıze ıyı gunler...
      |
      |
      07 Mart 2008 11:58:35
      quote:

evet kaç km yol yaparım bunu sordum. moralim bozuldu bana 150bini zorlar dendi doğrumu?

sen kaç km yapmayı düşünüyosun

400bin kmye kadar kullanıcaksan o zaman kafana tak

yoksa niye dert ediyosunki

sonuçta herhaukarda yapar 300-400bin km
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      07 Mart 2008 12:02:17
      quote:

geçmiş olsun

elektriksel bi sorun olabilir

malum araba çalışmasa bile bazı çalışan şeyler var ve bunla elektrik çekiyor

bu zaman diliminde aküyü zayıflatmış olabilirler

araba çalışmadığı için akü şarj olmaz

eğer akünde eski ise sabah inip marşa bastığında kimse olmayabilir motorda

geçen arkadaşın lagunada başıma gelmişti

tatile gidince arabayı bana bıraktı

araba 2 hafta çalışmadı

havaalanına gitmek için arabayı çalıştırdığımda aa kimse yok

lamba bile yanmıyo

akü 0ı tüketmiş

mecburen benim arabadan takviye yaptım
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      07 Mart 2008 12:18:25
      quote:

Orjinalden alıntı: opxito

Motorun 2 hafta çalışmamış olması pek bir sakınca yaratmaz.Hatta yararı bile olur.Şöyle ki,yakıt tasarrufu olmuş olur.

evet boylelikle forumdaki en az yakan getz heralde benimki 2 haftadir 0Lt yakio:)) aksam anahtarı babama verımde işe onunla gıtsın araba paslanmasın jack daniel arkadasım ıcıme kurt dusurdu:)) Motorda bikaç kişi olsun dimi marşa basınca karşılayan:))
      |
      |
      07 Mart 2008 15:14:22
      quote:

quote:

evet boylelikle forumdaki en az yakan getz heralde benimki 2 haftadir 0Lt yakio:)) aksam anahtarı babama verımde işe onunla gıtsın araba paslanmasın jack daniel arkadasım ıcıme kurt dusurdu:)) Motorda bikaç kişi olsun dimi marşa basınca karşılayan:))

valla öyle

arada bi bakmak lazım kimse varmı diye
      |
      |

• Yarbay
      2891 Mesaj
      07 Mart 2008 19:40:33
      quote:

Ben yurtdışına gittiğimde 3 hafta yerinde durdu, hiç bişi olmadı.
      Fakat artık böyle uzun seyahatlere giderken anahtarı komşuya bırakıyorum. Hem akünün boşalması/zayıflamasını önlemek için hem de sürekli aynı şekilde duran lastiklerin deforme olmaması için. Komşu haftada bir arabayı çalıştırıp bi kaç km dolaşıp yerine getiriyor. Güvendiğin biri veya aileden birinden bu şekilde yapmasını isteyebilirsin.
      |
      |

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      07 Mart 2008 19:47:42
      quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Ben yurtdışına gittiğimde 3 hafta yerinde durdu, hiç bişi olmadı.
      Fakat artık böyle uzun seyahatlere giderken anahtarı komşuya bırakıyorum. Hem akünün boşalması/zayıflamasını önlemek için hem de sürekli aynı şekilde duran lastiklerin deforme olmaması için. Komşu haftada bir arabayı çalıştırıp bi kaç km dolaşıp yerine getiriyor. Güvendiğin biri veya aileden birinden bu şekilde yapmasını isteyebilirsin.

Bu devirde guvenilebilir komsu bulmak zor:)) bikac km die verirsin geldinde arabanin servis kmsi gecmis olur heleki benzinli arabasi varsa yakiti gorunce hep bizimkini kullanirlar:)) en iyisi komsu gezcene aileden biri gezsin
      |
      |

• Yarbay
      2891 Mesaj
      07 Mart 2008 19:51:11
      quote:

evet kaç km yol yaparım bunu sordum. moralim bozuldu bana 150bini zorlar dendi doğrumu?

Bizim şirkette çalışan taşeronun 2 tane Getz'i vardı. Biri 200 bin, diğeri 250 bini geçmişti. İkisinde de tık yoktu. Düzenli bakımlara girmişlerdi ve bakımda değişmesi gerekenler dışında hiç masraf, sorun çıkarmamışlar, yolda kalmamışlar.

Bu taşeronla artık iş yapılmadığı için Getz'lerin akibetini bilmiyorum ama 200-250 bin kilometreyi sorunsuz, masrafsız, üzmeden, can sıkmadan yapacak kaç marka , bu kadar sorunsuz kaç motor biliyorsunuz? 20-30 bin km sonra sürekli sanayiiye servise giden saç baş yolan o kadar insan tanıyorum ki...

Bence sen onların moralini boz "Acaba 100 bini görecek misiniz?" diye
      |
      |

• Yüzbaşı
      590 Mesaj
      07 Mart 2008 20:06:12
      quote:

Orjinalden alıntı: ihg70

quote:

Bizim şirkette çalışan taşeronun 2 tane Getz'i vardı. Biri 200 bin, diğeri 250 bini geçmişti. İkisinde de tık yoktu. Düzenli bakımlara girmişlerdi ve bakımda değişmesi gerekenler dışında hiç masraf, sorun çıkarmamışlar, yolda kalmamışlar.

Bu taşeronla artık iş yapılmadığı için Getz'lerin akibetini bilmiyorum ama 200-250 bin kilometreyi sorunsuz, masrafsız, üzmeden, can sıkmadan yapacak kaç marka , bu kadar sorunsuz kaç motor biliyorsunuz? 20-30 bin km sonra sürekli sanayiiye servise giden saç baş yolan o kadar insan tanıyorum ki...

Bence sen onların moralini boz "Acaba 100 bini görecek misiniz?" diye

Kuzenimin 206 Hdi ı 2 yillik araba daha 40 binde vede kullanici hatasi denilerek turbosu degisti ve yuklu bi miktar odedi ama buda yetmedi servisten cikamıyo araba ıle sonunda dayanamadı ve sattı gectigimiz yilbası , ondan bizim araba gibisi yok:) aman maşallah diyelim nazar deymesin
      NOT: kullanıcı hatası dedıklerıde cok surat yapmıssınız ondan dedıler fakat tamam surat yapsada 40.000 de boyle bısey oolurmu bence olmaz!!!
      |
      |

• Teğmen
      123 Mesaj
      07 Mart 2008 22:36:36
      arkadaşlar bu peugeot arabaları çok dandik.Halamın oğlu 308 aldı sıfır 110 bg dizel.Araba başladı yıkılmaya.Bu markadan uzak durmak lazım.Sonra kullananlarda neyse bişey demiyelim gene.Geçen bizim burda kaza oldu biri 106 biri 306 İki araba pert 306dakilerin iyi durumu yok herhalde en çok kazaya onlar karışıyorlar.Bizim arabalar iyidir.Seviyorum ben arabamı..Lastik önerilerinizi bekliyorum hiç cevap yazmadınız.
      |
      |
      07 Mart 2008 22:40:19
      düzenli servis bakımlı olsun 400.000 km kesin gider diyor ustalar.İnşallah denerim kaç kilometre yapar diye Allah ömür verirse satmayı düşünmüyorumda.Ama senede 50.000 km yapsam 10 sene sürmem lazım.herkese saygılar...
      |
      |
      07 Mart 2008 23:07:11
      quote:

Orjinalden alıntı: getz61

düzenli servis bakımlı olsun 400.000 km kesin gider diyor ustalar.İnşallah denerim kaç kilometre yapar diye Allah ömür verirse satmayı düşünmüyorumda.Ama senede 50.000 km yapsam 10 sene sürmem lazım.herkese saygılar...

uhuuuuuu i20 midir nedir getzin yerine gelcek araba gelsin hepimizin gozu bence ona kayicak gibi:)) 10 sene zor dayaniriz ehuehue
      |
      |
      08 Mart 2008 20:21:36
      Arkadaşlar 2008 getzimde tümsekten gecerken hafif hızlı gecsem sağ yada soldu suan hatırlamıyorum tak diye ses geliyordu.Arkadaşımdada 2008 era var suanda arabasına bindim benimkinden daha hassas ondada aynı ses sağ ön taraftan geliyor acaba genel bir sorun mu var onun arabasıda 3-4 aylık.
      |
      |
      AMD ATHLON II X4 640 AM3 3.0 GHZ---Biostar A780L3L AM3(DDR3) AMD---Palit GTS450 1GB 128 Bit DDR5---SEAGATE 500GB SATA III NCQ---Philips 221EL2SB/62 21.5" 5ms Dokunmatik Kontrollü Full HD Wide Screen LED Monitör---Vento TA-K52 400W Kasa---A4 Tech KB-8+OP-620D Multimedya Siyah Klavye + Mouse Seti
    • Yarbay
      4154 Mesaj
      10 Mart 2008 11:33:24
      quote:

quote:

evet orası oyle:)) dizellerde gecemıyo ya oda ayrı:)) fiesta tdci ve corsa cdti i olan arkadaslarim ilk basta neden bu tenekeyi aldin demislerdi ama daha arabanin motoru sıkı olmasına rağman ilk gun bi izmite gitmistik:)) getzin arka tamponundan baska bisi gorememislerdi:))

ışıkta kalkarken bize sellektör yapanlar biz 4-5 e atınca dumanımızı yutuyorlar ,
      biz yokuş çıkarken vites büyütürken onlar düşürmek zorunda kalıyorlar
      |
      |

• Yüzbaşı
      293 Mesaj
      10 Mart 2008 11:38:16
      öyle her hangi bir yere elletmek istemiyor..büyük ihtimalle ben yapacağım kablosu vs sorun değil yeterki zarar vermeden sökebilelim, daha önce sökmediğim bir parça için tecrübeli arkadaşlardan fikir edinmek istiyorum..yok mudur kendi uğraşan bu tür işlerle??

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

valla ben gidip 20 lira verdim teypçiye taktırdım

arkadaşında öyle yapsın

çünkü sökmek yetmiyor eski teybin kabloları yenisine uymuyor ve kabloyu kesip ucu değiştirmek gerekiyor vs vs

bide tam sağlam oturtamadı lavuk gevşek duruyor

bende altına karton sıkıştırdım 2 ssenedir öyle kullanıyom
      |
      |

>>> CLIO SERVICE MANUAL (PDF) yıldızlar malum <<<

• Yüzbaşı
      943 Mesaj
      10 Mart 2008 13:39:43
      quote:

Orjinalden alıntı: ramsay

öyle her hangi bir yere elletmek istemiyor..büyük ihtimalle ben yapacağım kablosu vs sorun değil yeterki zarar vermeden sökebilelim, daha önce sökmediğim bir parça için tecrübeli arkadaşlardan fikir edinmek istiyorum..yok mudur kendi uğraşan bu tür işlerle??

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

valla ben gidip 20 lira verdim teypçiye taktırdım

arkadaşında öyle yapsın

çünkü sökmek yetmiyor eski teybin kabloları yenisine uymuyor ve kabloyu kesip ucu değiştirmek gerekiyor vs vs

bide tam sağlam oturtamadı lavuk gevşek duruyor

bende altına karton sıkıştırdım 2 ssenedir öyle kullanıyom

kardeş sana başka bir forum sitelerinden bu konuyla deneyimlerini paylaşan arkadaşların yazılarını vereyim öncelikle isimini hatırlamatığım bu arkadaşlara teşekkür ederek inşallah işine yarar diyorum

1. anlatım
      Dostum çok zor bir iş değil.İlk önce teybin bağlı olduğu konsolun üst kısmında bulunan 4 adet tırnağı kurtarman gerekiyor.Bunun için birleşme noktasından aşağı doğru bastırıp arkaya doğru çekmen yeterli.Bu işlemden sonra konsol serbest kalacak ama geri çekmeden önce torpido gözünün arkasındaki iç hava dış hava seçici teli ve gaz pedalının üzerindeki sıcak-soğuk seçici teli ve havalandırma çıkış noktaları seçici teli yerinden çıkartman gerekiyor.Ancak daha önce buna benzer bir iş yapmadıysan nasıl takılmış olduklarına bak.Çünkü tekrar yerlerine taktığında tel koruyucu kılıfları sabitleyemezsen bu teller çalışmaz.Bu işlemleri yaptıktan sonra konsolu kendine doğru çek serbestçe yerinden çıkacaktır.Ve final MP3 çaların ortada bundan sonra yapılacak iş sadece teybi tutan civatalrı sökmek ve teybi yuvasından çıkarıp arkasından giren soketle anten kablosunu çıkartmak.Artık MP3 çaların dışarıda .Ama daha önce benzer bir iş yapmadıysan bence elleme çünkü eli yatkın olmayan biri için oldukça sinir bozucu bir iştir.
      2. anlatım
      Servis bunu aça kapaya bağışılık kazanmış ancak bizim teyiplerimizin garantisini yapan firmlarda bunu nasıl söküleceğini biliyor servisinize söylerseniz onlar size çalıştıkları oto teypçiyi söyleceklerdir.
      konsolu sökmeye gelince aslında basit ama biraz ince iş diyeyim geçen kendim söktüm yaptığım işlemleri tek tek anlatayım size

1-Torpidonun kapagını açınca torpidoyu tutan 2 adet pilastik parmak kalınlığında tırnaklar var onları arkaya doru bastırarak çıkartıyorsunuz ve torpido komple aşağıya kadar açılıyor polen filireleride orda bulunuyo.

2-torpido açıldıktan sonra arkada konsoldan uzanan beyaz bir plastik içinde demir teli var ucunda yuvarlak bir halka ve o halkada beyaz bir pilastiğe takılıdır o halkanın ordan kendinize doğru çekiniz tabi küçük bir tırnağı var.
      3- direksiyon altında konsola yakın yerde aynı kablolardan 2 tane var onlarıda aynı şekilde çıkartın bu kablolardan elektirik falan geçmez ve sağlam demir kablolardır onların bağlantıları aracın sıcak soğuk üfleme hızı ve ayağa başa cama veren yuvarlak kollara bağlıdır o yüzden dolayı kopma riskleri çok azdır
      4-bu işlemler yapıldıktan sonra konsoldaki teybin bulunduğu paneli kemdinize doğru alt kısmından tutarak çekiniz tırnaklaradan kırılma sesleri geliyor aslında o kırılma değil tırnakların kurtulma sesleridir.
      5- bütün tırnaklar çıktıktan sonra kendinize fazla çekerek zorlamayınız arkadaki soketleri vardır onların hepsini sökünüz rezistans ve kilimanı ve soketelerinin sökünüz
      6- dörtlülerin ve sislerin soketlerinide söktükten sonra teyip karşınızda olacaktır
      7- teyip yanlarında küçük 2 adet videları sökün artık teybiniz elinizdedir

Yazmak biraz zor oldu hatalarım varsa affola
      Kolay gelsin
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
sohbet
haberler
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.