Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.965
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kontak anahtarın tuşları aşınmıştı. kabı satılıyormuş. iç elektronik kısmını ve pilini taktım yeni oldu
    http://urun.n11.com/oem-yedek-parca/volkswagen-kumanda-kabi-passat-caddy-bora-polo-golf-3-buton-P96888728
  • a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acent -- 19 Mart 2016; 17:11:17 >
  • Selamlar arkadaşlar uzun zamandır yazamıyordum.
    10 gün kadar evvel Getz imi sattım. Model yükseltme niyetindeydim ne zamandır. Geçen Temmuz ayında yapmış olduğum kazada bunda çok etkili oldu.
    Belki konu dışı gibi olabilir iki marka arasında kaldım bilgisi olan daha önce binip denemiş olan varsa tecrübesini aktarırsa Sevinirim.
    2015 model i 30 otomatik skypack crdi ile 2015 model peugeot 308 dizel otomatik eat6 active modeli arasındayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 kia ceed deneme firsatim oldu. I30 kardesi guzel aracti. Sahsi gorusum . Benim getzi satar isem i30 alirim

• Merhaba arkadaşlar. Ağustos 2015 te ilk aracim 2011 dizel 1.5 vgt getz imi aldım. 78000 km de yağ. Yağ filtresi. Hava filtresi değiştirdim. Şimdi aracim 89600 km oldu. Aracı 90000 km bakımına tam km sinde mi götürmek lazım. Birde ankara da onerebileceginiz usta var mi. Cevapladınız için şimdiden teşekkürler

• Hyundai i30 aldım. Dusunceleriniz için teşekkür ederim. 3 yıla yakın süredir forumü takip ediyordum burada emeği geçenlere takip edenlere geçen süre zarfında gösterdikleri ilgiden dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Sürçü lisan etti isek affola. Kalın sağlıcakla.

• ustad_10 U kullanıcısına yanıt
    hocam hayırlı olsun i 30zunuz.
    ilerleryen zamanlarda ,30 hakkında degerlendırmenızı beklıyoruz.
    getzınızı kaça verdınız?
    i30 u kaça aldınız?

...arkadaşlar bende bugun fıat egea 1.6 otomatık benzınlıyı test ettım
    benım hoşuma gıttı dogrusu full bır 6 ılerı otomatık 62bın tl fıyatı var temmuz ayındada dızel otomatıgı gelecekmış.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün 120 bin bakımı yaptırdım.dizel 2006 model getz'ime.460 tl ye mağloldu. tüm filtreler, helix hx7 10W30 motor yagı ve fren hidroliği degişti.
    Baskı balata debriyaj sistemi de ömrü azalmış.Yakın zamanda onu da degişmem lazım fakat verilen fiyat 920 tl.
  • Merhaba arkadaşlar. Baskı balata değişim zamanım geldi. Fiyat ve parça araştırırken parçaları kendim almaya karar verdim. Yalnız şanzıman yağı ile ilgili aklıma soru takıldı. Daha önce bu aşamadan geçen arkadaşlar bilgi verebilir mi? hangi şanzıman yağını kullandınız ? Hangi parça seti aldınız.? 75w-85 API GL-4 düz şanzıman yağı castrol de ticari araç kategorisinde geçiyor o açıdan merak ettim.

Aktuz üstadım senin de önerilerin varsa dinlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuvanda86 -- 25 Mart 2016; 14:19:44 >
  • Baski balata yi ben degistim.
    Cikan valeo marka.
    Piyasada bir cok marka var. Valeo biraz daha pahali ben alman mali taktirmistim hatiralayamadim ismini.
    Baski balatayla sebriyaj ust merkezi de degismisti benim.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Hocam nerede yaptırdın Ankara'da ? İşçilik ne tutmuştu ? Çatal dediler bir de yetkili serviste belki o da gerekebiliyormuş.
  • Nuvanda86 kullanıcısına yanıt
    Iki yil once hocam ivedikte akbak tan ayrilma fatih ustaya sokturmustum.
    150 iscilik aldi 200 set ivir zivir ust merkez 80 tl idi yagi contasi 500 bulmustu.
    Gecen yil 1 kez daha sanzumana ondirttim 3. Vitesde cirttlama oldu ondada sekromenti degisti.
    Tahminim 200 iscilik 250 civari balata merkez degismesi olmassa 500 e hallolur gibi.
    Ama gercekten sokumu zor 2saat suruyor.
    Lazimsa tlfnu pm lerim. Kafana yatarsa yaptirisin.
    Ama sakin onceden alma seti uymayabiliyor.
    Birde mutlaka 3-5 yere sor.
    Bide herkez kendi elinde ne varsa onu ovuyor.
    Icinden cikan valeo (fransiz)marka.
    Ben valeo ile ayni kalitede olan alman mali ni taktirmistim.
    Yerliside var 150 den basliyordu fiyatlari.

• Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Kendi ustama yaptırmayı düşünüyorum hocam Fatih beyi bir kere daha duymuştum. Benim usta yıldız sanayinde. Seti valeo alacağım o yüzden 100 tl gibi bir fiyat farkı çıkıyor söylediğiniz fiyatla. Şaşmazda bir kaç parçacı var onlardan kendim almayı planlıyorum seti. 3-4 farklı firma var seko, stahl-eisen, mapa var valeo dışında. 100 tl falan farkediyor. şase numarasına göre alıyorum parçayı sorun çıkmaz umarım olmadı değişiklik yapılır diye tahmin ediyorum. Sadece şanzıman yağı kısmına takıldım biraz. üst merkez den kastın ne ? vites kısmı mı?
  • Münür hocam herşeyi yazmış zaten dostum, ustanda varmış.

Şanzıman yağı çok spesifik değil, ticari dediği de olur.
  • ustad_10 U kullanıcısına yanıt
    Hayirli ugurlu olsun . kazasiz belasiz kullanin

• arkadaslar selam,

arac ici benzn kokusu gelmeye basladım, istanbul maslak oto sanayide guvenilir bir usta var mı tavsite edebileceginiz gidip gostermek istiyorum. arac hyundai getz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssuqunet

arkadaslar selam,

arac ici benzn kokusu gelmeye basladım, istanbul maslak oto sanayide guvenilir bir usta var mı tavsite edebileceginiz gidip gostermek istiyorum. arac hyundai getz

Önemli olay. Benimde başıma geldi, geçen yıl benzin hortumum yırtılmış inanılmaz sızdırıyordu.

Araç lpg ye geçtikten sonra ilgili benzin rolesini söküp ustaya gitmiştim.

O zaman benzin pompalama duruyor.

Sızıntı varmı dikkat edin, yoksa acilen bir ustanın yolunu tutun.

• Arkadaşlar bi tanıdıkta getz gls var 1.3 benzinli 2005 model 4 silindir 120 bin de 4cam otomatik çelik jant sis farı elektrikli aynalar vs dolu bir araç.. Almak istiyoruz ama aklımda soru işareti var benzinli olması ile alakalı..Bizde şuan clio 1.5 dizel var 20 liraya bir dünya yol yapıyoruz alıştık az yakana..Bu getz nasıldır can yakar mı acaba yada bi kaç binip lpg taktırsam değermi aracı bozmaya fikirleriniz nedir bu konuda.. Ayrıca 18bine 18500 felan ikna edip alabileceğimi düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metin* -- 27 Mart 2016; 0:42:05 >
  • tavan ampullerini değiştirdim, beyaz güçlü floresan ışığı veriyor. az akım çekiyor. tavsiye ederim.
    http://urun.n11.com/ampul/dreamcar-inwells-9-beyaz-smd-led-39cm-12v-sofit-ampul-2-ad-P95753910
  • selamlar bende 2005 model hyundai getz 1.5 crdi almayı dusunuyorum 174.000 km de beyaz renk on kaput değişik camurlukta kısmı boya varmıs aracı göstermedım daha motoru ıyı cıkarsa almayı dusunuyorum internetten çok araştırdım herkes memnun motor omru bakımları duzenlı yapılınca ne kadar gider acaba sonucta 10 yıllık arac kmsı cok yuksek değil ama yınede ınsan cekınmıyor değil bılgılendırırsenız sevınırım
  • 
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.