Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1573. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15711572157315741575
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haydar6363

selamlar bende 2005 model hyundai getz 1.5 crdi almayı dusunuyorum 174.000 km de beyaz renk on kaput değişik camurlukta kısmı boya varmıs aracı göstermedım daha motoru ıyı cıkarsa almayı dusunuyorum internetten çok araştırdım herkes memnun motor omru bakımları duzenlı yapılınca ne kadar gider acaba sonucta 10 yıllık arac kmsı cok yuksek değil ama yınede ınsan cekınmıyor değil bılgılendırırsenız sevınırım

2005 modeller 3 silindirli olan araçlar ve gürültülü çalışması ve bana göre sorunlu araçlar olması yüzünden şahsen ben tavsiye etmiyorum

birde eğer bakımları zamanında yapıldıysa 180000 kmde triger değişimi vs var baya masraflı olur

2006 sonrası 4 silindirli araçlara bakın derim
  • Son bakımda Debriyaj baskı balatası ömrü az kalmış yakın zamanda degişmesi gerekir denilmişti.Dün kendimce test etmeye çalıştım.Yokuş bir yolda stop edip parkettim.Geri viteste takılıken yavaş yavaş el frenini indirdim ve hakikaten araba aşaya dogru adım adım da olsa gitmeye başladı.Daha sonra aynisini 1. viteste de yaptı.
    Daha sonra düz yolda motoru çalıştırıp yüksek vitete kalkış denedim ve malesef tüm viteslerle de stop etmeden araba hareket etmeye çalıştı,tabi ben devam ettirmedim herhangi bir zarar olmasın diye.
    Enteresan bir şekilde arabanın çekişinde hiç bir şikayetim yok ve de pedal normal yerinde kavramaya devam ediyor.Vites geçişlerinde de hala bir sıkıntı yok gibi.
    Yetkili servis degişim için 920 tl fiyat istedi.Bana çok yüksek geldi.Dışarda iyi bir usta tanıdık olan varmıdır Avrupa yakasında yakın zamanda degişmem şart oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

Son bakımda Debriyaj baskı balatası ömrü az kalmış yakın zamanda degişmesi gerekir denilmişti.Dün kendimce test etmeye çalıştım.Yokuş bir yolda stop edip parkettim.Geri viteste takılıken yavaş yavaş el frenini indirdim ve hakikaten araba aşaya dogru adım adım da olsa gitmeye başladı.Daha sonra aynisini 1. viteste de yaptı.
    Daha sonra düz yolda motoru çalıştırıp yüksek vitete kalkış denedim ve malesef tüm viteslerle de stop etmeden araba hareket etmeye çalıştı,tabi ben devam ettirmedim herhangi bir zarar olmasın diye.
    Enteresan bir şekilde arabanın çekişinde hiç bir şikayetim yok ve de pedal normal yerinde kavramaya devam ediyor.Vites geçişlerinde de hala bir sıkıntı yok gibi.
    Yetkili servis degişim için 920 tl fiyat istedi.Bana çok yüksek geldi.Dışarda iyi bir usta tanıdık olan varmıdır Avrupa yakasında yakın zamanda degişmem şart oldu.

avrupa yakasında yok malesef

getzlerde otomatik debriyaj ayarı olabilir bu yüzden kavrama yeri değişmiyor olabilir bilemiyorum
  • opxito kullanıcısına yanıt
    Hocm km ne?
    Pedalda sertlesme varmi?
    Cikan voleo marka.
    200-350 parca
    200 de iscilik le disarida degistirilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • opxito kullanıcısına yanıt
    yokuşta araba viteste iken, pistonlar hareket ettikçe araba yürür durur. debriyajın bittiği bu şekilde anlamak güç. benim arabanın debriyajı bitikti ve debriyaja sonuna kadar basıyordum ve vites cartlayarak geçiyordu. bu durumda bittiği anlaşılıyor. sizde bu durum olmadığına göre debriyajda sorun yok bence.
  • Bugün yazlık lastıklerimı taktırdım.
    Balans ayarı yenılenıce çok fark edıyor doğrusu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

Arkadaşlar bi tanıdıkta getz gls var 1.3 benzinli 2005 model 4 silindir 120 bin de 4cam otomatik çelik jant sis farı elektrikli aynalar vs dolu bir araç.. Almak istiyoruz ama aklımda soru işareti var benzinli olması ile alakalı..Bizde şuan clio 1.5 dizel var 20 liraya bir dünya yol yapıyoruz alıştık az yakana..Bu getz nasıldır can yakar mı acaba yada bi kaç binip lpg taktırsam değermi aracı bozmaya fikirleriniz nedir bu konuda.. Ayrıca 18bine 18500 felan ikna edip alabileceğimi düşünüyorum

2004 2005 modeller 3 silindir değil mi hocam ? Bi ustaya baktırın isterseniz ben öyle biliyorum. 2007 üstü getz baksanız kafanız ağrımaz.
  • ug35ur kullanıcısına yanıt
    Aynen öyleymiş bi an aceleye gelmisti zaten 10 tane hasarı vs çıktı dediginz gbi getz de 2007 ve üstü bakmak gerek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaslar konumuz nedencok sessiz.

Benim trafik sgorta zamani geldi
    Soyle bi arastiriyim dedem
    Gecen yil halksgortadan 200 tl yaptirmistim.
    Bu yil malu siteden 1248 tl ile724 arasinda teklif geldi

% kac artti bu meret.
    Tamam zam geldi ben 400 raziyim ama 3.5 kat fiyat geliyor

Ay sonunu bekliyim bakayim.
    Ay badinda bide muayene var.

Hasarsizim bide.
    Arac sahibi olmak çok kulfetli oldu çok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkadaslar konumuz nedencok sessiz.

Benim trafik sgorta zamani geldi
    Soyle bi arastiriyim dedem
    Gecen yil halksgortadan 200 tl yaptirmistim.
    Bu yil malu siteden 1248 tl ile724 arasinda teklif geldi

% kac artti bu meret.
    Tamam zam geldi ben 400 raziyim ama 3.5 kat fiyat geliyor

Ay sonunu bekliyim bakayim.
    Ay badinda bide muayene var.

Hasarsizim bide.
    Arac sahibi olmak çok kulfetli oldu çok.

Ben geçen sene 300'e yaptırmıştım bir ay önce 750'ye Sompo Japan'dan yeniledim. Sigortacı; "her şeyine (kaza, trammer vs) baktım hiç sorun yok neden bu kadar fazla çıktı anlamadım" dedi. Babamın sigortayı da yaptıracağız bu ay, geçen sene 196 TL'ye yaptırmıştık, şimdi sigortam.net ve koalay.com'dan sorguladım en düşük 700 TL çıkıyor kaza falan yok. Böyle bir soygun, hortumlama, rezalet yok.

Genelde en uygun fiyatı Sompo veriyor istersen oraya bir sor.
  • Mrb arkadaşlar 2004 getz 1.3 triger ve V kayışı na kadara değiştirilir?bilgisi olan cevaplarsa sevinirim
  • Sigorta yaptırmadan binsek nolur.

• eem_78 E kullanıcısına yanıt
    150 cıvarı alıyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yolda tesadüfen karşılaştığım getz daş

Merhaba,
    Geçen sene kaskomu 760 a yaptırmıştım bu sene hasarsızlık ile 730 tl ye yeniledim,
    Geçen sene 300 e yaptırdığım trafik sigortamı bu sene hasarsızlık ile 700 tl ye yaptırdım

bu hafta muayene olacak 191tl
    egzos muayenesini yaptırdım 44tl

araba yağ kaçırmış yağ filtresinin contasını değiştirdi usta,
    1 litre kadar 10w30 gibi elf yağ ekledi eksilenin yerine bu işlemler için benden olsun dedi para almadı,

Git motoru ve aracı alttan yıkat dedi opet yapıyordu 35tl ödedim
    Klima gazı koydurdum 70 tl
    arka fıskiye su atmıyordu hortumu çıkmış elektrikçiye 10tl verdim.

rot balansta sıkıntı yok frenlerde sıkıntı yok lambalarda sıkıntı yok.
    7 ayda 2500km yol yapmışım

muayene sırasında 350tl gibi bir rakam harcamış oldum.

trafik sigortasını 300 den 700 e çıkarmayı biliyorlar ama taksit hala 3 taksit onu kasko gibi 8e çıkarmayı akıl edemiyorlar

sigorta ve kasko yu sigortam.net te sompo japan dan yaptım bu arada
  • Merhaba arkadaşlar bende 1,5 crdi dizel 2004 model getz var 260.000 km de araçta ufak tefek problemler var düz yolda sağa çekiyor direksiyonu düz tuttuğumda araba sağa doğru gidiyor 100km/h üzerinde sürat yaptığımda titreme yapıyor bu problemler çözülebilir mi? birde 260.000 de rektefiye yaptırmama gerek var mı? cevaplar için teşekkürler
  • arkadaşlar merhaba
    bugün aracımı gittim çeşmede kendim güzelce yıkadım.arabayı kurularken kaputu kaldırıp motorun tozunu alırken bi parçadan çıkan iki tane hortumun bağlantı kısmından çatladığı ve kırmızımsı bi leke olduğunu farkettim.sanki antifirize benziyor ama antifrizin orda ne işi var .
    resmini çekip atıyorum acaba bu ne parçası önemli bişey mi yarında yola gidecem git gel 300 km tabi araba babamda kalmazsa kalırsa 150 km yol yapacam.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• reklam gibi olmasında lumia 830 da güzel resim çekmiş.resmi yükledikten sonra bakınca daha hoş duruyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deliora1

Merhaba arkadaşlar bende 1,5 crdi dizel 2004 model getz var 260.000 km de araçta ufak tefek problemler var düz yolda sağa çekiyor direksiyonu düz tuttuğumda araba sağa doğru gidiyor 100km/h üzerinde sürat yaptığımda titreme yapıyor bu problemler çözülebilir mi? birde 260.000 de rektefiye yaptırmama gerek var mı? cevaplar için teşekkürler

rot balanscıya ugra ne sıkıntı varsa soyler ler . motorunda sıkıntı yok sa nıe rekleftye yapacaksın kı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

reklam gibi olmasında lumia 830 da güzel resim çekmiş.resmi yükledikten sonra bakınca daha hoş duruyor :)

ıcını ferah tut bir sıkıntı gozukmuyor :) arabayı calıstır biraz yol yap tekrar bak ıslaklık var ıse cıvataları sık hortum catlak olsaydı sureklı su eksıltmesı lazımdı
    . ( hortumun catlak oldugunu sanmıyorum)
  • Bu getzlerde 4 silindir olmasi disinda dikkat etmemiz gereken ne var?4silindirlerinde bir suru varyasyonlari var.

• 
Sayfa: önceki 15711572157315741575
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.