Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1473. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ruhsatta yazmıyorsa,

sis farları, çift hava yastığı ve yol bilgisayarı vs.. olması active gl olduğunu gösteriyor sanırım.
  • Arkadaşlar merhaba benim şoyle bi sorunun var kaloriferi açtığımda 1-2 seviyede çok az üflüyür hissedilmiyor nerdeyse ön cam buğulanınca çözsün diye çözme moduna alıp son ayarda açıyorum 5-10 dkda zor çözüyor arkadaşta cerato var adam bi açtı 30 saniyede buğu muğu kalmadı sorum şu benim polen filtresimi değişmesi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: calculus07

Arkadaşlar merhaba benim şoyle bi sorunun var kaloriferi açtığımda 1-2 seviyede çok az üflüyür hissedilmiyor nerdeyse ön cam buğulanınca çözsün diye çözme moduna alıp son ayarda açıyorum 5-10 dkda zor çözüyor arkadaşta cerato var adam bi açtı 30 saniyede buğu muğu kalmadı sorum şu benim polen filtresimi değişmesi gerekiyor

evet değişmesi gerekiyor ama polen filtresi hemen tıkanıyor zaten hiç olmasa da olur alerjiniz yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enemy -- 18 Ocak 2015; 20:54:06 >
  • enemy kullanıcısına yanıt
    Usta alerjim falan yok ya eğer arabaya zarar vermiyecekse olmaması komple çıkartayım

• quote:

Usta alerjim falan yok ya eğer arabaya zarar vermiyecekse olmaması komple çıkartayım

Ben sonbaharda söktüm, yenisini aldım ama takmadım şimdilik.

Torbido kapağını yanlardaki kulaktan kurtardıktan sonra polen filtresi kapağını görürsünüz.

Filtre tıkanmış ama şu da var.

Hava akış çubuğu vardır, kışın dıştan temiz hava gelen konumda yani sağa itilmiş durumda olmalı, yoksa buğu yapar araç.

Yazın daha iyi soğutsun diye sola çekersiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biuu kullanıcısına yanıt
    Usta benim soldaymış o ve çok bığu oluyordu şimdi gittim düzelttim sagolasın

• quote:

Usta benim soldaymış o ve çok bığu oluyordu şimdi gittim düzelttim sagolasın

Muhtemelen sorununuz düzelecek, normalde 20bin km de polen filtresini değiştirilir ama tozlu ortamlarda kullanıyorsanız daha sık değiştirmeye bakın.

Fakat siz ağır üflediğini söylüyorsunuz buğu yine oluşabilir, filtreyi yenileyin.

hocam kendim söküp bi bakma imkanım var mı tozlanmışsa tozunu temizlerim değişmesine gerek yoksa kırmayalımda sökerken zormudur
  • quote:

hocam kendim söküp bi bakma imkanım var mı tozlanmışsa tozunu temizlerim değişmesine gerek yoksa kırmayalımda sökerken zormudur

Yok yok değişimi çok kolay. Birtek torpidodaki kulakları çıkarması zor gibi, ama abanınca kırılmıyor korkma.

Ama tozunu üfüttürmek pek işe yaramaz, sakın yıkamaya da kalkmayın. Şimdilik sökün gitsin, sanayide bulursunuz yan sanayi 15 orjinali 20 tl.

Aşağıdaki linkte getz polen filtresi değişimi var. Zamanında @albati görsellemiş ben foruma eklemiştim.

http://forum.donanimhaber.com/m_40362833/f_/key_getz%252Bpolen//tm.htm#47638546

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 19 Ocak 2015; 11:41:44 >

çok sağolun hocam
  • geçenlerde antifriz koydurmuştum ama değerini ölçememiştik.aktuz hocamla da paylaşmıştım konuyu

iş yerinde ölçüm cihazı buldum ölçtüm ve resmide burda paylaşayım dedim
     ██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Yok yok değişimi çok kolay. Birtek torpidodaki kulakları çıkarması zor gibi, ama abanınca kırılmıyor korkma.

Ama tozunu üfüttürmek pek işe yaramaz, sakın yıkamaya da kalkmayın. Şimdilik sökün gitsin, sanayide bulursunuz yan sanayi 15 orjinali 20 tl.

Aşağıdaki linkte getz polen filtresi değişimi var. Zamanında @albati görsellemiş ben foruma eklemiştim.

merhaba biuu hocam internetten polen filtresi sipariş edeceğim site var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

quote:

Hyundai için en rahat parça bulunan site, akparca.com yağ hava polen seti de var, tek tek de.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

quote:

Hyundai için en rahat parça bulunan site, akparca.com yağ hava polen seti de var, tek tek de.

çok teşekkür ederim biuu hocam
    iyi günler

usta şimdi sanayiden geliyorum değiştirttim filtreleri bi çıkardı çamur gibi simsiyah bi taktı yenisini ohh mis gibi tertemiz hava geliyor ve baya basınçlı
    usta bu konum doğrumu
  • quote:

usta bu konum doğrumu

Yanlış, bu konumu yazın klima yetmediğinde kullanın.

Bu konumda iken hem içerisi havasız kalır hem buğu yapar.
    usta benim hep diğer tarafta duruyordu çok buğu oluyor diye dün gittim boyle yaptım işte siz demiştiniz ya
  • quote:

usta benim hep diğer tarafta duruyordu çok buğu oluyor diye dün gittim boyle yaptım işte siz demiştiniz ya

Yok yanlış anlaşılma olmuş. Yazımdan alıntı yaptım.

quote:

Hava akış çubuğu vardır, kışın dıştan temiz hava gelen konumda yani sağa itilmiş durumda olmalı, yoksa buğu yapar araç.

Yazın daha iyi soğutsun diye sola çekersiniz.

Sağa itilmiş durumda olduğunu belirtmiştim. Zaten okun yönüne bakarsanız dışarıdan temiz hava geldiğini gösterir.

Resimdeki gibi yaparsanız araç buğu yapmaya başlar.

Bu modu yazın ve kokulu bir ortamda kullanın.

Yani ileride duman gördünüz. Resimdeki konuma getirin, dumandan çıkınca sağa ittirirsiniz.

ben yanlış anlamışım usta eyw saol
  • 
Sayfa: önceki 14711472147314741475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.