Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam sen yol bilgisayarını sıfırlayıp yaparsan oyle gösterir tabi 1 ay boyunca hem şehir içi hem şehirlerarası kullan bakayım sıfırlamadan o zaman 5.9-6.3 arası çıkıyor ben en son 2 ay önce sıfırladım sadece şehir içi kullanıyorum 6.2 lt şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculus07 -- 25 Ocak 2015; 0:12:10 >
  • calculus07 kullanıcısına yanıt
    uzun yolda 3.4 civarı yakıyor. yani bir depo ile yaklaşık 1000 km yol yapıyor. şehir içi, kullanıma bağlı değişir. şehir içi benim getz 5.3 civarı yakar. göstergeyi 2 ay önce sıfırladı isen donup kalmıştır ve yanlış değerdir. günlük sıfırlama daha doğru değeri verir. 1 litre ile 15-20 km yol yapar. bunun dışında otobanda 170 hızla gidin hızı göstermez. ama dar yolda 80 hızda çok daha hızlı gittiğiniz hissi verir. arabanın sarstığı doğru. bozuk yollarda çok zıplıyor. daha önce kamyonet kullanıyordum. ona yakın sarsıntı var. ama bu beni rahatsız etmiyor. bu sürücüyü uyanık tutar. uçak gibi sarsmayan sessiz yol alan otomobiller var. böyle bir araçta sürücünün uyuma olasılığı daha yüksektir bence. diye düşünüyorum.
  • acent kullanıcısına yanıt
    Hocam getzlerde anlık tüketimi göstermiyor işte örneğin bir ay önce sufırladın ya o bir ayın ortalamasını veriyor sabit kalmadığınıda şurdan anlıyorım 6.2-6.3 arası değişiyor örneğin benim arkadaşta 2013 focus var onun sıfırlamasına gerek olmuyor çünkü anlık tüketimi ayrı en son ne zaman sıfırladıysan o günden itibaren ortalamayı ayrı gösteriyor getzte bu yok işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calculus07 -- 25 Ocak 2015; 8:26:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba bitane getz var 2006 otomatik 1.4 90000 km de değisen yok 3 parca boyasi var hasar kaydi felan yok lpg li 21.500 kadar indi adam sizce nasil alinirmi araba

• hocam merhaba. 2005 7. ay üretimli 2006 model hyundai getz 1.3 gls lpg'li 110bin km de araç manuel sol çamurluk tarafında biraz boyası var arabayı park ederken vurulmuş. Başka hiç bir değişen boya vs yok. 100bin km bakımlarını geçen 1000TL masraf ile yaptırmış ve 20 bin tl'ye bırakıyor aracı. Baktım sitelere fiyatı uygun gibi siz ne dersiniz. Fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkür ederim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KyzeuS -- 25 Ocak 2015; 14:24:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KyzeuS

hocam merhaba. 2005 7. ay üretimli 2006 model hyundai getz 1.3 gls lpg'li 110bin km de araç manuel sol çamurluk tarafında biraz boyası var arabayı park ederken vurulmuş. Başka hiç bir değişen boya vs yok. 100bin km bakımlarını geçen 1000TL masraf ile yaptırmış ve 20 bin tl'ye bırakıyor aracı. Baktım sitelere fiyatı uygun gibi siz ne dersiniz. Fikirlerinizi merak ediyorum. Teşekkür ederim. :)

2006 degil 2005 model o

Agustos imalati olmasu lazim 2006 olmasi icin

O paraya yazik o araba icin

2007 2008 dizel al 150000 km civarina o paraya

• quote:

Orijinalden alıntı: tuğberk23

Arkadaslar merhaba bitane getz var 2006 otomatik 1.4 90000 km de değisen yok 3 parca boyasi var hasar kaydi felan yok lpg li 21.500 kadar indi adam sizce nasil alinirmi araba

Donanim nedir

• merhaba arkadaşlar,
    hyundai getz 1.4 dohc ile 1.3 gls arasında fark varmıdır ? yani 2. el alırken hangisinin fiyatının düşük olması gerekir. teşekkürler
  • KyzeuS K kullanıcısına yanıt
    Hocam pahali o arac. 18binden fazla vermeyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xhenderon

Hocam pahali o arac. 18binden fazla vermeyin.

hocam piyasa bu şekilde hasarlı değisenli arabaya 18-19 istiyorlar temizi 22-23 bin tl piyasa baya yüksek bu aralar yaz da geliyor düşmez gibi daha. 19 a falan alsak iyi değil mi bu araç?
    sen JackDaniels i dinle 2006 sonrası dizel al
    Hocam haklisiniz ama 2006 ve sonrasi modellere bakin. Her yonden daha iyiler.
    Ornek verey size benim arabam 2003 model getz. 1.3 82 bg olan. Subat ayinda 17250 aldim. 50bin km idi. Boya degisen kaza bela hic bir sey yok. Uzun suredir 2006 1.4 luge de bindik. Kesinlikle 1.4 yani 2006 ve sonrasini almaniz.
    Alternatif olarak hb clio ve fabia onerebilirim.

• ericponti E kullanıcısına yanıt
    1.3 lerin dusuk olmasi beklenir. Hem model olarak hemde teknoloji olarak daha eskidirler. 1.3 ler makyajlanip 1.4 e birakmislardir yerini. Bir cok farklilik bulunur.

• quote:

Hocam haklisiniz ama 2006 ve sonrasi modellere bakin. Her yonden daha iyiler.
    Ornek verey size benim arabam 2003 model getz. 1.3 82 bg olan. Subat ayinda 17250 aldim. 50bin km idi. Boya degisen kaza bela hic bir sey yok. Uzun suredir 2006 1.4 luge de bindik. Kesinlikle 1.4 yani 2006 ve sonrasini almaniz.
    Alternatif olarak hb clio ve fabia onerebilirim.

hocam ilk aracım olacak 1 aydır bakıyorum piyasa hep böyle vw polo ya vs baktım 20-21 temizi vw tamam kaliteli ama 2000 model boyalı değişenli araca 20bin vereceğime 2006 model tertemiz kmsi düşük arabaya vermek daha mantıklı değil mi?
    Bende sizin gibi dusunuyorum. Vw olup eski olacagina yeni olsun hyundai olsun.
    Zaten ulkemizde vw karsi bi sempati var. Fiyatlari ucmus gitmis.
    Getz olsun ama 2006 ve sonrasi olsun. Yani makyajli kasa olsun.
    Birde araba pazarlarina bakin. Bazen kendi araclarini saticilar geliyorlar.
    Ben bulmustum iki tane. Biri fotokopici bir esnaf, biride ogretmendi. Oyle denk getirirseniz olabilir. Birde baska araba ilani sitelerede bakabilirsiniz. Bazen arabam.com da olupda sahibinden.comda olmayan ilanlar oluyor.

• quote:

Bende sizin gibi dusunuyorum. Vw olup eski olacagina yeni olsun hyundai olsun.
    Zaten ulkemizde vw karsi bi sempati var. Fiyatlari ucmus gitmis.
    Getz olsun ama 2006 ve sonrasi olsun. Yani makyajli kasa olsun.
    Birde araba pazarlarina bakin. Bazen kendi araclarini saticilar geliyorlar.
    Ben bulmustum iki tane. Biri fotokopici bir esnaf, biride ogretmendi. Oyle denk getirirseniz olabilir. Birde baska araba ilani sitelerede bakabilirsiniz. Bazen arabam.com da olupda sahibinden.comda olmayan ilanlar oluyor.

18 bine bırakırsa alıcaz hocam en fazla 18.500 tl vericez yani daha da fazla vermek benim de içimden gelmiyor 1.3 gls modeline. Bakalım aramalar devam ediyor :)
  • Olabilir... Ben de de getz vardı. 120000de mazot pompası kaçağı yaptı.yolda helak olsun diye aldıydım bana mısın demedi

• quote:

1.3 lerin dusuk olmasi beklenir. Hem model olarak hemde teknoloji olarak daha eskidirler. 1.3 ler makyajlanip 1.4 e birakmislardir yerini. Bir cok farklilik bulunur.

Teşekkürler hocam. Kafamda soru işaretleri vardi 1.4 mu yoksa 1.3 mu alayım diye. Temiz bi tane bulabilirsek 1.4 alicam hayırlısı ile. :)

• Vazgectim arabadan km si oynanmis geldi bana 92000 km araca benzemiyordu ayni zamanda fren pedalinin lastigi degismisti ici cok haşatti

• merhaba arkadaşlar ben getz crdi 2008 dizel aldım 21500 verdim fiyat nasıl sizce 160 binde motorda sıkıntı yok sağ arka kapıda lokal boya var
  • 
Sayfa: önceki 14731474147514761477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.