Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14561457145814591460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam yarın götürecem tekrardan bakalım.

@biuu hocam lastıklernız hayırlı olsun
    on düzendekı bakımınız hakkında bılgılerı paylaşın buradan
    bendede lokurtu var sanırıom amatusör takozları degişecek.

@TiSKE hocam çok pahalı degilmiş yenısı alınıp takılabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hocam yarın götürecem tekrardan bakalım.

@biuu hocam lastıklernız hayırlı olsun
    on düzendekı bakımınız hakkında bılgılerı paylaşın buradan
    bendede lokurtu var sanırıom amatusör takozları degişecek.

@TiSKE hocam çok pahalı degilmiş yenısı alınıp takılabilir.

Teşekkür ederim, cumartesi günü sabahtan gideceğim. Bilgi veririm.
  • biuu kullanıcısına yanıt
    hocam benim lokurtu özellikle soguk havalarda yapıyor
    nisan ayında baskı balatıyı degiştirken ustama söyledım degiştir dedım
    işguzarlık yaptı degiştirmedi bir yeri yağladı düzelmişti
    tekrar yolum düşmedi baktırmaya.

• Arkadaşlar kontak termiği denilen bir parça arıza yaptığı için malesef marş dinamosundan ses geliyordu. Bugün yaptırdım. Sağlam olsun diye dinamoyu ve kömürünü değiştirdim. El değmişken değiştirmek iyi olur dedi usta. 350 tl dinamoya + 55 tl kontak termiğine verdim ve 420 liraya hallettik. Aklınızda bulunsuz dinamodan ses gelirse önce termiği kontrol ettirin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Arkadaşlar kontak termiği denilen bir parça arıza yaptığı için malesef marş dinamosundan ses geliyordu. Bugün yaptırdım. Sağlam olsun diye dinamoyu ve kömürünü değiştirdim. El değmişken değiştirmek iyi olur dedi usta. 350 tl dinamoya + 55 tl kontak termiğine verdim ve 420 liraya hallettik. Aklınızda bulunsuz dinamodan ses gelirse önce termiği kontrol ettirin...

hocam bu ses sabahları ilk çalışma anında araç çalışınca mınık bır ses geliyor marştan
    o olabilirmıkı?

• Arkadaşlar merhaba. Şubat ayında askere gideceğim için arabamı satılığa çıkarıyorum. 2007 1.5 vgt 110 byg modeli, 142 binde. Boyası değişeni vs. hiç bir şeyi yok. Fazladan üstünde 4 kış lastiği, sony teyp, park sensörü, sustalı anahtar falan var. Fiyat biçme konusunda kararsız kaldım, birisi hocam çok fazla söylüyorsun derken, öteki hocam senin araba hatasız o fiyata verilmez diyor. Benim aklımda 22-22.500 e bırakmak var, şu ana kadar en fazla 21.750 verdiler vermedim. Sizce fazla mı yoksa ayarında mı söylüyorum. Bu arada Van'da yaşıyorum, batıya göre burda araba fiyatları biraz daha fazla bunu da göz önünde bulundurup cevap verirseniz sevinirim.
  • matematiqci kullanıcısına yanıt
    bugün alarmi yaptirdim.
    tesisati kontrol etti içerisinden bi sgortasini değiştirdi usta yapacagini yapti düzeldi gibi
    bakalim zaman ne gösterecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BALCY

Arkadaşlar merhaba. Şubat ayında askere gideceğim için arabamı satılığa çıkarıyorum. 2007 1.5 vgt 110 byg modeli, 142 binde. Boyası değişeni vs. hiç bir şeyi yok. Fazladan üstünde 4 kış lastiği, sony teyp, park sensörü, sustalı anahtar falan var. Fiyat biçme konusunda kararsız kaldım, birisi hocam çok fazla söylüyorsun derken, öteki hocam senin araba hatasız o fiyata verilmez diyor. Benim aklımda 22-22.500 e bırakmak var, şu ana kadar en fazla 21.750 verdiler vermedim. Sizce fazla mı yoksa ayarında mı söylüyorum. Bu arada Van'da yaşıyorum, batıya göre burda araba fiyatları biraz daha fazla bunu da göz önünde bulundurup cevap verirseniz sevinirim.

Hocam araçta ABS var mi donanim olarak hava yastığı 4 cam otomatik falan var midir?

• BALCY kullanıcısına yanıt
    hocam 250 tl içinmi vermedınız aracı
    bence iyi fiyat
    müşterinızı küstürmeyın

• 20.000 tl altında 100.000 km geçmemiş istanbuldan getz arıyorum.
  • Bizim arkadaş 2005 getz benzinliyi 15 e tanıdığa verdi
    Çelik jant pioneer tape, kaza boya yok. km 100 bin altı.

Yerine Patronun QHASKAI yi aldı 2010 model.

Yabancıya gitseydi ben buraya yazardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 11 Aralık 2014; 13:58:07 >
  • Gercekten ucuza vermis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DntRx -- 11 Aralık 2014; 19:00:57 >
  • Arkadaşlar dizel getze ne kadar yağ konuyor yeni filtre ile? Yağ çubuğunda hangi seviyede olmalı? 10 mu 15 bin km mi değişim zamanı?
  • Söylev kullanıcısına yanıt
    hocam 5 lt al. 4.6 lt yağ aliyor.
    ben castrol edge 5 40 kullanıyorum
    normalde 15 bin bakin araligi ama ben 10 binde degistiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

hocam 5 lt al. 4.6 lt yağ aliyor.
    ben castrol edge 5 40 kullanıyorum
    normalde 15 bin bakin araligi ama ben 10 binde degistiyorum.

Tüşekkürler hocam servisler tam sentetik mi koyuyor? Öyleyse 15 i beklerim. 8 bin oldu bakıma gireli. Yağ seviyesi fullun üzerindeydi. Fulle gelmiş. Gerçi 300 km kullandıktan sonra baktım eksiltmemiş olabilir. Tekrar kontrol edeceğim. Servis çok para alıyor parçaları orjinal olarak alıp dışarıda yaptırmayı düşünüyorum.
    hocam yağ değişim 1 yol veya 10-15 bin km lerde değiştirilmeli.
    şehir içi kullanımda 10 bini gecmiyorum. yağ önemli hocam erken değiştirmekte yarar var.
    disarida 200 e hallolur.servis 400 den assa fatura cikartmaz.
    hangi ilçesin bilmiyorum. ben ankara sörf yağ ve filitre üzerine kurulu bir tesiste bu bakimlarim yaptiyorum hem ekonomik hem de iyi isçilik yapıyorlar
    yakit filtresi ni değişimi baya zor diğerleri kolay.

Hocam gecen gun biladerin getzine ozel serviste 10bin bakimi yaptirdik. Castrol magnatec 5w40 kullanildi. Araba benzinli. Kendi getzimde ayni sekilde yapildi.
    Toplam 175 lira fatura odendi.

• Sunroof hariç hepsi var dostum. Aslında sadece 250 tl için değil, pek güvenilir gelmedi alıcı, onun da baya etkisi oldu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BALCY

Sunroof hariç hepsi var dostum. Aslında sadece 250 tl için değil, pek güvenilir gelmedi alıcı, onun da baya etkisi oldu :)

110 hp lilerde tavanda açılır cam var normal standart pakette.Sizinkinde neden yok acaba?
  • Hafifleyen cüzdan

Geçen 460 tl 4 lastik değişiminden sonra rot ayarı öncesi yapılması gerekenleri yaptırdım.

Ön amortisörler ve takozları 120 + 40 X 2 = 320tl
    Sol aks kafası ve körüğü
    Sağ sol viraj dikmeler
    Viraj orta lastikleri
    Bujiler değişti. 30tl
    120 tl işçilik ile
    Toplam585 tuttu.

Sonra 20tl rot ayarı yaptırdım.

Hareket halinde tekleme silkelenme problemi cuma günü bir daha başlamıştı.

Brc Lpg ye gittim sorunun lpg den değil ateşleme sisteminden kaynaklı olduğunu söylediler.

Başka ustaya gittik 50 tl buji kabloları 20 tl işçilik buraya bıraktık.

Su birikintisine girince araç kasıp kayış sesi yapıyordu altta motor koruması yokmuş 35 tl ondan sipariş ettik.

Ha geçen hafta da 160 tl trafik sigortası yaptırmıştım.

Keşke araç vergisi de bu ay olsaydı inanılmaz hafifledim ya, cüzdanım havada uçuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 13 Aralık 2014; 18:12:02 >

• 
Sayfa: önceki 14561457145814591460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.