Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadir1983

iki gün önce yaptığım ufak tefek bakımları anlatmıştım.iki gün içinde de 350 km yol yaptım ve bugün arabayla dışarı çıkarken farketmedim yolda farkettim ki check ışığı yanıyor.sağa çektim stop ettim tekrar çalıştırdım yine aynı.10 km gidip geldim hala yanıyor.
    servisi arayıp sordum onlarda araç lpg li mi dedi evet dedim biyer söyledi oraya pislik kaçmış olabilir dedi.ben geçen gün lpg filtresini değiştirdim ve birde ayar yaptırdım acaba ondan mı oldu yada ilk defa garip bi yerden gaz aldım (büyük sanayi de) ondan mı oldu.ve bugün arabayı çalıştırdım çalıştı ve hemen stop etti sanki boğazına bişey kaçmış gibi oldu.
    ne yapmam lazım nasıl sönecek bu check ışığı.
    (aynı zamanda bujileride değiştirdim)

Bana sorununuz boğaz kelebeği gibi geldi. Onu temizletirseniz belki düzelebilir. Tabi daha detaylı bilgiye ihtiyaç var ama ustalar anlicaktır..

• DeArAnGeL kullanıcısına yanıt
    Yillik 270 lira gibi bisey ama 200e bagliyorum

Dask ile 350 felan veriyorum

25000 esya 1000 de ziynet gibi bi kapsami var benimkinin cam vs vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bilmiyorum artık neden oldu.nerde nasıl yaptıracam bilmiyorum yarın tekrar gaz ayarı yaptırdığım yere gidecek olmadı bujileri değiştirdiğim elektrikçiye gidecek nasip olursa inşallah düzelir.servise gitmeye korkuyorum çok para isterler diye.aktuz abi neredesin sen anlarsın bu işten :)
    @aktuz
    @ozgurgeo

Benim geçen sene lpg enjektörlerine bağlı 4 siyah hortumdan biri çıkmıştı check ışığı yandı .Benzine aldım sürdüm ışık sönmedi atiker bayisine gittiğimde boruyu taktı ve direksiyon altından bir aletle ışığı söndürmüştü zaten bizim arçlarda sorun hep lgp kitinden çıkıyor maşallah daha hyundai parçalarının bir arızasını görmedim

• Arkadaşlar bir de benim lpg kiti atiker sıralı sistem ama safefast mi yoksa fast mi bunu nerden anlıyoruz ? Tamirciye sormayı unuttum pazarlık yapcam diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: vav1en

Arkadaşlar bir de benim lpg kiti atiker sıralı sistem ama safefast mi yoksa fast mi bunu nerden anlıyoruz ? Tamirciye sormayı unuttum pazarlık yapcam diye

faturada yazmıyormu

yada montaj rapotunda
  • yardımcı olan fikir paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    servise gittim ata hyundaiye durumu anlattım lpg den olabilir dedi.ama net öğrenmek için kayıt açıp bakmamız lazım dedi parasını sordum 80 tl dedi.ordan çıktım büyük sanayiye gittim. büyük sanayiye ilk gittiğim filtreyi değiştirip ayar yaptığım batu gaza gittim.durumu anlattım baktı çözemedi birde kendilerine usta diyorlar.
    daha sonra büyük sanayide sebze bahçeleri caddesine gittim orda esnafa sordum bi yer söylediler gittim 20 tl ye hatayı okuttum odb den girdi baktı "fakir karışım hatası" verdi.hatayı sildi,ordan emek otogaz naci ustayı tavsiye etti gittim durumu anlattım oda odb yi bağladı sonra ayar yaptı 20 tl de o aldı gittim 10 tl de gaz aldım çıktım geldim.sanayiye girmeye gör.
    şimdi ışık söndü güzelde bi ayar yaptılar inşallah güle güle kullanırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Arkadaşlar bir de benim lpg kiti atiker sıralı sistem ama safefast mi yoksa fast mi bunu nerden anlıyoruz ? Tamirciye sormayı unuttum pazarlık yapcam diye

faturada yazmıyormu

yada montaj rapotunda

Hocam montajı benim zamanımda yapılmadı, 2009 tarihinde takılmış ama usta akü bağlantısını felan kesince ayarlar kaybolmadı burdan hareketle safefast diyebilirmiyiz ki

• quote:

yardımcı olan fikir paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    servise gittim ata hyundaiye durumu anlattım lpg den olabilir dedi.ama net öğrenmek için kayıt açıp bakmamız lazım dedi parasını sordum 80 tl dedi.ordan çıktım büyük sanayiye gittim. büyük sanayiye ilk gittiğim filtreyi değiştirip ayar yaptığım batu gaza gittim.durumu anlattım baktı çözemedi birde kendilerine usta diyorlar.
    daha sonra büyük sanayide sebze bahçeleri caddesine gittim orda esnafa sordum bi yer söylediler gittim 20 tl ye hatayı okuttum odb den girdi baktı "fakir karışım hatası" verdi.hatayı sildi,ordan emek otogaz naci ustayı tavsiye etti gittim durumu anlattım oda odb yi bağladı sonra ayar yaptı 20 tl de o aldı gittim 10 tl de gaz aldım çıktım geldim.sanayiye girmeye gör.
    şimdi ışık söndü güzelde bi ayar yaptılar inşallah güle güle kullanırız.

Hocam ben atiker servisine gittim bana ısı müşiri bozuk değişcek dediler filtre vs değişti ama ayar yapmadılar.Aynı ayarlar yüklü dedi sadece ileride çıkaracağı herhangi bir arıza için ben şu kablodan almayı düşünüyorum xp ve win7 de çalışıyormuş usb bağlantısıyla programını kurduktan sonra hem ayar hem arıza tesbiti yapılabiliyor.Zaten enjektörleri kendim değiştireceğim ömrü azaldı baya filtre vs. hepsini kendim değiştireceğim bu kabloyuda alıcam bunlarla beraber size de tavsiye ederim.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vav1en -- 11 Temmuz 2014; 18:12:13 >

• quote:

quote:

quote:

faturada yazmıyormu

yada montaj rapotunda

Hocam montajı benim zamanımda yapılmadı, 2009 tarihinde takılmış ama usta akü bağlantısını felan kesince ayarlar kaybolmadı burdan hareketle safefast diyebilirmiyiz ki

valla ben hiç anlamam o işten

usta bana polonya yazılımlı atiker takacam sorun yaşamazsın dedi bende ok dedim

zaten beynide ön tarafta sileceklerin altına gömmüş hiç görünmüyor bile

geçen akü bittiğinde değiştiler aküyü

ama ayarlar kayboldumu kaybolmadımı bilmiyorum

binip geziyorum

• quote:

quote:

quote:

faturada yazmıyormu

yada montaj rapotunda

şurdan anlaşılırmı acaba

bu fast düğmesi benimki böyle

http://www.atiker.com.tr/urundetay.asp?UrunStokKodu=K01.003360

buda safefast düğmesi

http://www.atiker.com.tr/urundetay.asp?UrunStokKodu=K01.003520

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JackDaniels -- 11 Temmuz 2014; 18:24:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

faturada yazmıyormu

yada montaj rapotunda

şurdan anlaşılırmı acaba

bu fast düğmesi benimki böyle

http://www.atiker.com.tr/urundetay.asp?UrunStokKodu=K01.003360

buda safefast düğmesi

http://www.atiker.com.tr/urundetay.asp?UrunStokKodu=K01.003520

Benim anahtarda sizinkinden hocam fast demek ki bütün fast sistemlerde bu kullanılıyor olmalı o kadar da atikerin sitesine baktım neden farkedemedim anlayamadım Teşekkür ederim

• Arkaslar bu gün ev arıyordum aksan 8 de eve gelırken check ışığı bendede yandı
    Mazotun dıbıne geldı full kılma çalıştı neden olabırkı?
    Yarın bakıcım sagına soluna bakayım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • göstergelerden anlaşıldığı üzere benim lpg atiker safe fast.bende merak ediyordum sağolun.
    fast ile safefast arasındaki fark neki.

vav1en hocam,resmini gösterdiğin lpg ayar kablosu için teşekkür ederim fiyatıda uygun ama bi ayarı tutunca 15000 km ellemem ayarına diyorum. 15000 km yapana kadar heralde arabayı satarım.

birde bunların bilgisayardaki arayüzleride karışık bir sürü şey var bence iyi anlamak lazım oda benim içinden çıkacağım şey değil.

usta benim lpg ayarını fakir karışımdan benzinle ne kadar yakıyorsa o orana göre ayarladığını söyledi inşallah bu seferde çok yakmaz.

münir hocam şimdi aklıma geldi anten işini ne yaptınız büyük sanayide 35 tl ye alıp elektrikçide taktırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 11 Temmuz 2014; 23:13:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Arkaslar bu gün ev arıyordum aksan 8 de eve gelırken check ışığı bendede yandı
    Mazotun dıbıne geldı full kılma çalıştı neden olabırkı?
    Yarın bakıcım sagına soluna bakayım

münir hocam inşallah gönlüne göre ev bulursun Allah kolaylık versin.sıkıntı yapmayın sakin sakin bakın.ben bi ara bunalıma girecektim
    bende full klima ile kullanıyordum.servise gidip para vermeyin 100 lira.büyük sanayide 20 liraya bakıp sorunun nerde olduğunu makine söylüyor ve isterseniz söndürüyorlar.
  • sanırım yazın sıcağı çarptı bizim yavruları.klima açıkken geçen bi frene bastım sertleşme hissettim klimayı kapatınca yumuşadığını hissettim sizdede böyle birşey var mı bana mı böyle geldi yoksa.alt alta çok yazdım kusura bakmayın.
  • kadir1983 kullanıcısına yanıt
    Hocam daha oncede yandıydı sonra söndü.
    Yarın ıs yerinde bir bakayım sagına soluna bıde ıyı bı mazot alayım bakayım ne olacak.
    Ev konusunda evlerın cogu emlakçılarda mecbur ıstemeyerekte olsa kucaklarındayız bakıyoruz baktılar karar vermemız zorlasıyor
    Ister ıstemez stres ve gergınlık oluyor
    Bıde oruç üne etkisi.
    Yaa mınık oğlumda mecbur bızımle gezıyor .
    Ofkiii offff.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

Hocam daha oncede yandıydı sonra söndü.
    Yarın ıs yerinde bir bakayım sagına soluna bıde ıyı bı mazot alayım bakayım ne olacak.
    Ev konusunda evlerın cogu emlakçılarda mecbur ıstemeyerekte olsa kucaklarındayız bakıyoruz baktılar karar vermemız zorlasıyor
    Ister ıstemez stres ve gergınlık oluyor
    Bıde oruç üne etkisi.
    Yaa mınık oğlumda mecbur bızımle gezıyor .
    Ofkiii offff.

Gerçekten aynısı benim başımda benimde iki yaşında kızım var.bildiğin resmen rezillik ya.çok dua edecek sizede.iyi geceler tüm foruma.(emlakçılardan o kadar nefret ettim ki)

• Her yıl yarı getz parasını kira diye ödeyen bana ne demeli. İ30 alamıyorum bu yüzden. Bir an önce Ev sahibi olmalıyız dostlar. Allah kimseyi yıldız'da kiracı yapmasın. Ev sahibi ayrı dert emlakçı ayrı. 3 yıldır aynı evde oturuyorum emlakçı bana gıcık. Arada bir görüyorum balkondan, arabayla geçiyor. Daha taşınmıyor mu bunlar diye bakıyor.....
    Geleyim asıl meseleye. Benim aracımda Allaha şükür daha ışık yanmadı. Anten olayında da böyle dediydim 10 güne kalmadan koptuydu genellikle yakıt sistemiyle alakalı oluyor sanırım. Özellikle mazot bitene kadar kullanmamak lazım. Benim depo ışığı 100 km de yanıyor. 60 km'den sonra da menzil (----) şeklinde gözüküyor. Zaten o sırada benzinliğe girmiş oluyorum.

• Merhaba arkadaslar
    Bugün işe aracımla geldım halen arıza lambası yanıyordu tp d en 50 tl mazot aldım şimdi arıza lambası söndü
    Sanırım deponun sonu olsa gercek birde katkı koymuştum ondanda olabilir.
    Sımdılık bri problem york gibi. Hava fılıtresını çıkartıp temısledım. Yağına suyundan baktım.
    Ankara'da hava çok sıcak baygın bıcımde zamanı geçirmeye çalışıyorum

• Arkadaşlar bu ara arabaya iyi para harcadım dun servisten hava filtresi aldım 10 tl ye bugün taktım.bir seneden beri egzoz emisyon pulu yoktu öyle biniyordum aklıma geldikçe sıkıntı yapıyordu gittim bugün onuda hallettim 41 tl de ona verdim muayene 35tl kart yoktu 6 tl de kart toplam 41 tl ediyor.durumlar böyle.
    Unutmadan plaka lambasının biri patlaktı bide onu değiştirdim servisten 3tl ye aldım osram.
    Şaka maka çıraklıktan ustalığa doğru gidiyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 12 Temmuz 2014; 18:01:46 >
  • 
Sayfa: önceki 14041405140614071408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.