Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1265. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12631264126512661267
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: AvalancHe_86

quote:

quote:

quote:

meraba arkadaşlar bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

araç getz 1.3 2004 model.

Sorun: direksiyonu sağa 3/4 civarında döndürdüğümde hareket halinde iken hafiften tak tak sesleri geliyo. ama sola döndürdüğümde hiçbir problem yok..

bu durum biraz canımı sıktı açıkası. problemin asıl nedeni sizce nedir? fikir verin.

Sorun aks'lardaymış arkadaşlar. Her iki tarafın akslarıda değiştirildi. problem ortadan kalktı

2000bin 3000bin...

Ne kadar ödediniz?

iki aks için 120 tl verdim. akslar+yağ+hava filtresi+polen filtresi+yağ filtresi+ve bi kaç şey daha vardı hatırımda değil toplamda işçilik dahil 250 TL verdim.

araç 112 binde.

Fiyat gayet iyiymiş.

İyi günlerde kullanın.

teşekkürler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

meraba arkadaşlar bi sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.

araç getz 1.3 2004 model.

Sorun: direksiyonu sağa 3/4 civarında döndürdüğümde hareket halinde iken hafiften tak tak sesleri geliyo. ama sola döndürdüğümde hiçbir problem yok..

bu durum biraz canımı sıktı açıkası. problemin asıl nedeni sizce nedir? fikir verin.

Sorun aks'lardaymış arkadaşlar. Her iki tarafın akslarıda değiştirildi. problem ortadan kalktı

2000bin 3000bin...

Ne kadar ödediniz?

iki aks için 120 tl verdim. akslar+yağ+hava filtresi+polen filtresi+yağ filtresi+ve bi kaç şey daha vardı hatırımda değil toplamda işçilik dahil 250 TL verdim.

araç 112 binde.

Fiyat gayet iyiymiş.

İyi günlerde kullanın.

teşekkürler

İstanbul'da güvenilir bi usta bulursam bu yakınlarda ben de arabamın ön takımını göstermeyi düşünüyorum. Burçların yıpranmış olabileceğinden şüpheleniyorum. Bakalım hayırlısı...

• Şehitlerimizi Rahmet ve Saygıyla Anıyoruz!

Bir Destandır Çanakkale!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Petrol Ofisi Maxima ÜCRETSİZ Yağ Değişim Merkezleri

Araç bakımı 140bin bakımı

http://www.poas.com.tr/Default.aspx?pg=70000

Bugün 50tl verip LPG bakımını yaptırdıktan sonra Yetkili servisten almış olduğu hava,yağ filtrem. 17.5tl

Hepsiburadadan almış olduğum orijinal 4 adet bujim 16tl ile, Champion RC10YC4

Sanayide içime sinen bir yer olmadığı için yukarıdaki merkezden birine gittim. Denizli Özkanlar Petrol.

Genelde mobil s3000 5w 40 tam sentetik yağ koyardım.75tl

PO da 5w 40 yağ 83 tl idi. Değişim dahil.

Nasılsa yaz geliyor havalar ısınacak dedim ve maxima Auto lpg 10w 40 - 60tl aldım. (10w 40 yağlar yarı sentetiktir)

Değişimini yaptırdım. Sağolsun usta araç altını inceledi, tekerleklerde boşluk varmı vs. diye baktı. Hidrolik seviyelerini, motor suyunu kontrol etti. Cam suyu ilavesi ile en önemlisi bujilerimi de değiştirdi. Sıcak bir nescafe ikramı ile de gönlüm aldılar.

Uygun fiyata bakım yaptırmak isteyen arkadaşlara duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 4 Nisan 2013; 17:54:58 >

• po nun bu sekilde servidine ankarada raslamadim.
    ama shel in ayni sekildeki servisini gordum.
    ben bakimi otostart.com dan alip bosh car servisinde yaptirmistim. sehl yagini koydular 10 30 zu onerdiginden bu yagi kullandi tum filitreler bosh hepsine 120+15 tl vermistim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Petrol Ofisi Maxima ÜCRETSİZ Yağ Değişim Merkezleri

Araç bakımı 140bin bakımı

Bugün 50tl verip LPG bakımını yaptırdıktan sonra Yetkili servisten almış olduğu hava,yağ filtrem. 17.5tl

Hepsiburadadan almış olduğum orijinal 4 adet bujim 16tl ile,

Sanayide içime sinen bir yer olmadığı için yukarıdaki merkezden birine gittim. Denizli Özkanlar Petrol.

Genelde mobil s3000 5w 40 tam sentetik yağ koyardım.75tl

PO da 5w 40 yağ 83 tl idi. Değişim dahil.

Nasılsa yaz geliyor havalar ısınacak dedim ve maxima Auto lpg 10w 40 - 60tl aldım. (10w 40 yağlar yarı sentetiktir)

Değişimini yaptırdım. Sağolsun usta araç altını inceledi, tekerleklerde boşluk varmı vs. diye baktı. Hidrolik seviyelerini, motor suyunu kontrol etti. Cam suyu ilavesi ile en önemlisi bujilerimi de değiştirdi. Sıcak bir nescafe ikramı ile de gönlüm aldılar.

Uygun fiyata bakım yaptırmak isteyen arkadaşlara duyurulur.

Hocam, hepsiburada'dan hangi bujileri aldınız? Link verebilir misiniz?

• Arkadaslar, geri vitese takinca, geri lambaları bazen yanıyor, bazen yanmıyor. Sanırım geri vites müşürü arızalanmis, bizim araçlarda bu nerede oluyor, ben değiştirebilir miyim, değiştiren var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

po nun bu sekilde servidine ankarada raslamadim.
    ama shel in ayni sekildeki servisini gordum.
    ben bakimi otostart.com dan alip bosh car servisinde yaptirmistim. sehl yagini koydular 10 30 zu onerdiginden bu yagi kullandi tum filitreler bosh hepsine 120+15 tl vermistim.

Evet shell'in servisleri var.

Ankara'da kullanıyorsanız kesinlikle 5w 30 eksiltme yaparsa, 5w 40 kullanmanızı öneririm. Kışın aracınızı bu yağlar çok daha iyi korur ve tam sentetik yağlardır.

Ankara' da PO'nun 20 den fazla istasyonu varmış. Link bu inceleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 21 Mart 2013; 12:14:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: erakan

quote:

.
    .
    .

Hocam, hepsiburada'dan hangi bujileri aldınız? Link verebilir misiniz?

Kullanma kılavuzunun önerdiği buji markasından birisinin ismi budur. Champion RC10YC4

Hepsiburada Buji linki.

hepsiburada da 30 tl üzeri oto alışverişe kargo bedava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 21 Mart 2013; 13:27:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

Arkadaşlar daha önceleri bu forumda çok yazı yazıyordum bi uğrayayım dedim yeniden.
    Getzimi 5 yıl kullandıktan sonra yazın satıp jetta almıştım.
    Getzimi satmadan 1 ay önce de KENWOOD marka (japon malı) bir teyp almıştım sadece 1 ay kullandım ve arabamı satarken söktüm eve koydum öyle duruyor.Yeni aracımda ihtiyacım olmadığı için kaldı öyle satıyım dedim şimdi de.Çok kaliteli bir teyp getzin haporlerini değiştirmediğim halde sesi mükemmel çıkıyordu adeta eski teypten 5-6 kat daha kaliteli bir ses alıyordum.Bütün özellikler mevcut teypte usb çalar profösyonel ekolayzır blackberry vb telefon şarj edebilme uzaktan kumanda vb.
    285 tl ye almıştım haziran ayında.Hiç kullanılmamış kadar temiz halde 200 tl ye satmak istiyorum.Almak isteyen arkadaş varsa özelden mesej atabilir.

teybin tam modeli nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: oznozan394

Merhaba arkadaşlar. Bu sitemizi 5 yıldır takip etmekteyim. Çok yararlı bir sitemiz var.

Ben 5 yılı doldurduğu için Hyundai getz imi satacağım 2008 mayıs fabrika çıkışlı, otomatik, lpc li. tek hava yastıklı çiziği bile yok, bütün bakımları serviste yapıldı ve 57500km de 4 cam ve kapılar otomatik ve fasılalı silecekler ; acaba en iyi fiyatı nedir. Yada hangi fiyattan işlem görmekte.rengide havai mavi
    İzmirde ikamet etmekteyim. Çakırlar hem satıcım hemde serviscim...

21bin-22bin arası
    http://www.sahibinden.com/hyundai-getz/benzin-lpg/otomatik?a4_min=0&a4_max=70000&a5_min=2008&a5_max=2008

• Selam Getz Kulübü : )

Ben de Getz sahibi oldum sonunda. 2010 1.5 VGT CRDI Siyah aldım. Aracı 2,5 aydır kullanmaktayım ve inanılmaz derecede hastası oldum.
    Aracı ilk aldığımda Hyundai Elmas servisine expertise'e soktum. Triger setinin komple değişmesi gerektiğini söylediler ve 3500 liralık masraf çıkarttılar. Satın alırken fiyattan düşürdüm ve Bayrampaşa Elif Oto'ya götürdüm. 1400 liraya arabayı resmen komple yenilediler. Detaylı olarak buraya da asarım neyi ne kadara yaptırdım diye. Dün de bakırköy sahil yolunda arabam bir anda stop etti, tüm ışıklar söndü. Zar zor kenara çektim. 1-2 çalıştırmamda çalışmadı araç sonra 3.ye çalıştırırken çook zor ve sarsılarak çalıştı. Hemen yakıt filtresi lambası yanmaya başladı. Araç direk devrinden düştü sanki araba hiç çalışmıyormuş gibi, o dizel araç sesinden eser kalmadı. Benzinli araç kullanıyormuş hissi gibi sıfır ses ile evime kadar geldim. Sabah tekrar Elif Oto'ya götürdüm. 45 Lira karşılığında mazot filtresini değiştirdim ve hava akış yollarını temizlettirdim. Sonuç ise kötü mazot! Sürekli PO'dan alırken en son yakıtımı Opet bayiisinden aldım. Bir daha tövbe! ... Sonuç olarak Getz ile çok çok iyi anlaşıyoruz.. canım benim yav.. : )

• quote:

Orijinalden alıntı: hannibal_sy

Selam Getz Kulübü : )

Ben de Getz sahibi oldum sonunda. 2010 1.5 VGT CRDI Siyah aldım. Aracı 2,5 aydır kullanmaktayım ve inanılmaz derecede hastası oldum.
    Aracı ilk aldığımda Hyundai Elmas servisine expertise'e soktum. Triger setinin komple değişmesi gerektiğini söylediler ve 3500 liralık masraf çıkarttılar. Satın alırken fiyattan düşürdüm ve Bayrampaşa Elif Oto'ya götürdüm. 1400 liraya arabayı resmen komple yenilediler. Detaylı olarak buraya da asarım neyi ne kadara yaptırdım diye. Dün de bakırköy sahil yolunda arabam bir anda stop etti, tüm ışıklar söndü. Zar zor kenara çektim. 1-2 çalıştırmamda çalışmadı araç sonra 3.ye çalıştırırken çook zor ve sarsılarak çalıştı. Hemen yakıt filtresi lambası yanmaya başladı. Araç direk devrinden düştü sanki araba hiç çalışmıyormuş gibi, o dizel araç sesinden eser kalmadı. Benzinli araç kullanıyormuş hissi gibi sıfır ses ile evime kadar geldim. Sabah tekrar Elif Oto'ya götürdüm. 45 Lira karşılığında mazot filtresini değiştirdim ve hava akış yollarını temizlettirdim. Sonuç ise kötü mazot! Sürekli PO'dan alırken en son yakıtımı Opet bayiisinden aldım. Bir daha tövbe! ... Sonuç olarak Getz ile çok çok iyi anlaşıyoruz.. canım benim yav.. : )

geçmiş olsun?
    triger seti neden degişti?
    en az 250bın km ömür biçiyorlarda?

• Teşekkür ederim. Aracı satın aldığımda zincir seti komple değişmeli "şangıl şangıl" ses geliyor denildi. Bunun üzerine serviste komple sıfırlandı. Aracı 98000 km'de aldım şimdi 100.300km'de. Sanırım zamanı gelmiş ben de pek bilemedim :/ Bu arada faturayı paylaşıyorum;

• hayırlı olsun

bu fiyatlar yan sanayi fiyatlarımı acaba

fiyatlara göre öyle görünüyor ama

açıkçası ben bakımı sanayide aracı bana aldıran ustama yaptırdım ama araba şıkır şıkır ötüyor şuan

dizel gibi oldu

yan sanayi parça kullandırtmam artık

gazı taktırdığım kişi yağın numarası tutmuyor ve subapları doldurmuyor olabilri dedi

bilemiyorum
  • merhaba arkadaşlar getz aracıma 1000 lik sony slim kasa subwoofer taktırmayı düşünüyorum fakat sanırım bi tanede ampli almam lazım ev ses sitemi amfilerinden anlıyorumda araç için pek çakmıyorum. kaç lık almam lazım sadece woofer için aracım kapılarındaki hoparlörleri değiştirmeyi düşünmüyorum ses gayet yeterli bassları kısıp sadece wooferdan almayı planlıyorum.
  • @hannibal_sy hayırlı olsun
    bendede 2006 getz vgt 113000de ben aldıgımda bılen ustalar 200 bınden sonra kontrol edılır ses gelırse degışım yapılır demışlerdı.
    yakıt sarfıyatın nasıl?
    tekrar hayırlı olsun

• Teşekkür ederim herkese. Şu an mecidiyeköy de kalmış bulunuyorum. Dün servisten sonra araç düşük devirlerdeyken durmaya başladı. Kırmızıda durunca araç devri otomatik düşüp stop ediyor. Servis hemen çekici yolluyormuş beklemekteyim araç içinde :/ bu arada parçalar yan sanayi değil, soran arkadaşlar olmuş..

@Mnr980 ben biraz hırçın kullandığım için 6.9-7.0-7.1 arasında sürekli gidip geliyorum. Geçen tekirdağa gittim 5.4 yaktı hayretler içerisinde kaldım :)

Edit: Aracın aküsü komple bitmiş sorun bu yüzdenmiş, araç servise kaldırıldı :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannibal_sy -- 22 Mart 2013; 16:09:47 >
  • Valla demek ki benim sıfır aldığım 2010 ve halen 37000km de olan dizel 1.5 vgt startımı öpüp koklamam lazım. Her ne kadar 1 yıla kadar satmayı düşünsem de çocuk nedeniyle, sanırım satarken benim araba kadar az km ve temizini alan arkadaş bana dua edecek desenize.

Benim sorum şu. Epeyce bir zaman önce ön sis farı ve sis farı düğmesi aldım, sadece far ampulü ve kabloları yok. İstanbul'da mesela Bostancı sanayii de filan bunu hakkıyla tampona zarar vermeden takacak fazla da fiyat çekmeyecek bir usta bileniniz var mıdır? Varsa ve bana adres verirse çok memnun olurum. Aldık farı öylece duruyor hiç değilse artık taktırayım.
  • @hannibal_sy benim getzde çok soguklarda 7 lt aşşa inmedi şu an 6,2-6,5 lt cıvarı
    aracınızın eskı sahıbı bıraz hor kullanmış sanırım?
    kaça aldınız alırken bıryerlere gostermedınızmı?
  • 
Sayfa: önceki 12631264126512661267
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.