Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
32.737
Cevap
114
Favori
2.554.631
Tıklama
Giriş
      16874 Mesaj
      25 Mart 2013 21:40:27
      quote:

Orijinalden alıntı: kabde

arkadaşlar 2007 model getz sahibiyim.
      1,4 aracım var.

sıralı sistem lpg taktırmayı artık iyideniyiye düşünür oldum.

zira araç 170 km de 60 70 tl benzin yakıyor ki bu da bana çok geliyor.
      bu yakan durum ise şehirlerarası yol.
      yani ortalama hızım 90-100 fren kullanımı az.

90 ı aşmadan yol katettiğimde 620 640 km yol gidiyorum bir depo benzinle.
      e depoyu 200 e dolduruyorum zaten.

lpg için öneriniz nedir ?

ben 2 hafta önce taktım otomatik getzime

atiker istemiyodum ama gittiğim usta polonya yazılımlı kit için sorun yaşamazsın diye garanti verince taktırdım

250 km yok yaptım geçen depoyu doldurdum 192 kmde 22 litre gaz aldı
      |
      |

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
      SEAGATE 1TB 3.5" HARİCİ // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
      HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS
    • Yarbay
      16874 Mesaj
      25 Mart 2013 21:43:03
      Bu arada bi arkadaş araba bakıyordu fiesta vs

dedim o parayı vereceğine getz bakalım ve bugün bi getz için anlaştık 75000 kmde 110bglik sunrooflu

ama aklıma takılan şu bu 110luklarda alüminyum jant yokmuydu

88bg olanlardada sunroof varmı acaba

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
      SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // SEAGATE 320GB 2.5" HARİCİ // IOMEGA 1TB 2.5" HARİCİ
    • Binbaşı
      1008 Mesaj
      25 Mart 2013 22:27:52
      quote:

Orijinalden alıntı: hannibal_sy

quote:

Orijinalden alıntı: MOBIUS

Herkese selam. 2010 Hyundai Getz 1,5 Dizel CRDI aracım 92000 KM de. Şanzıman yağı değiştireceğim. Bu konuda uyarı, tavsiye veya önerisi olan var mı?

NOT: 424 sayfalık bu forumda bu konu mutlaka yazılmıştır ama bulmam zor.

Hayırlı olsun öncelikle. Aynı aracın 100.300'de olanı bende mevcut. Kötü mazot sonrası mazot deposunun içerisindeki şamandıra değişeceği için aracımdan bi süre uzağım : )
      Şanzıman yağını serviste 3 litresine 60 lira ödedim. Fiyat konusunda bilgilendireyim dedim, ne koydukları hakkında hiç bir fikrim yok maalesef ..

Teşekkürler. Yağ fiyatı çok uygun gerçekten.
      |
      |
      “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir. Yalnız; ilmin ve fennin, yaşadığımız her dakikadaki safhalarının tekamülünü idrak etmek ve terakkiyatını zamanla takip eylemek şarttır. Bin, iki bin, binlerce sene evvelki ilim ve fen lisanının çizdiği düsturları, şu kadar bin yıl sene evvel bugün aynen tatbike kalkışmak elbette ilim ve fennin içinde bulunmak değildir.”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk.
      22 Eylül 1924, Samsun.

Kaynak: Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri. II. Cilt, Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü yayınları: 1., Türk Tarih Kurumu Basımevi, Ankara, 1959, sayfa: 194-195

• Yarbay
      9252 Mesaj
      26 Mart 2013 00:22:15
      quote:

quote:

Herkese selam. 2010 Hyundai Getz 1,5 Dizel CRDI aracım 92000 KM de. Şanzıman yağı değiştireceğim. Bu konuda uyarı, tavsiye veya önerisi olan var mı?

Hayırlı olsun öncelikle. Aynı aracın 100.300'de olanı bende mevcut. Kötü mazot sonrası mazot deposunun içerisindeki şamandıra değişeceği için aracımdan bi süre uzağım : )
      Şanzıman yağını serviste 3 litresine 60 lira ödedim. Fiyat konusunda bilgilendireyim dedim, ne koydukları hakkında hiç bir fikrim yok maalesef ..

gecmis olsun
      kotu mazot derken
      nasil oldu farkedemedinmi
      depo harici bir yere zarari oldumu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
      569 Mesaj
      26 Mart 2013 01:01:25
      quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

dedim o parayı vereceğine getz bakalım ve bugün bi getz için anlaştık 75000 kmde 110bglik sunrooflu

88 liğinde sunrooflu olanı geldi 110luk olmayabilir

ilk gelen sunrooflular sadece 110luk geliyordu sonradan 88likte gelmeye başladı
    • Çavuş
      91 Mesaj
      26 Mart 2013 01:05:46
      quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

şimdi anlaşıldı elektrik konusunda geçenlerde sert bir kasisten geçtim aracın dörtlüleri kendi kendine normalden daha hızlı bir şekilde çalışmaya başladı ne yaptıysam kapatamadım kontağı kapatıp açtım yine durmadı bu aşa yukarı 1 dakika sürdü sonra kendiliğinden düzeldi böyle bişeyle karşılaşan varmı ki başka acaba

Tam aynı şey değil ama, benim arabada alarm taktırdığımda ve öncesinde olmayan bir şey son 1 yıldır oluyor ve kendi kendine başladı.Araç stop etmiş halde kapıları açınca dörtlüler yanıp sönüyor bir süre, kapıyı kapatınca duruyor ya da uzun süre kapı açık kalırsa duruyor. Benim tahminim alarmda mevcut olan bi özellik muhtemelen şimdi devreye girdi, oysa aynı alarmda araç yola çıktıktan bir süre sonra otomatik kapı kilitlenme özelliği de olmasına rağmen takıldığından beri hiç işe yaramadı. Bunda ucuz (muhtemelen çin işi) alarmın da etkisi vardır diye düşünüyorum, zira ilk taktırdığımda yazın güneye tatile gittim çok sıcaktı ve alarm kafayı yedi, kendi kendine çalmaya başladı ve susmuyordu. İstanbulda başka bi usta sorunu çözdü şimdi tıkır tıkır çalışıyor ama son 1 yıldır bu kapı açıkken dörtlü yanma özelliği devrede. Durup dururken ortaya çıkması enteresan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whitewrite -- 26 Mart 2013; 1:08:11 >
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      26 Mart 2013 08:29:55
      quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

quote:

nasıl anlıyacaz peki araç 2009 model

• Teğmen
      127 Mesaj
      26 Mart 2013 15:31:35
      quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

quote:

gecmis olsun
      kotu mazot derken

Selamlar, Aracım mecidiyeköyde cart diye stop edip kaldı. 3-4 marşa bastım çalışmadı ve bekledikçe akü de boşaldı. Araç hiç çalışmadı. Çekici ile servise kaldırıldı.
      Önce Mazot pompasında sorun olabilir diye bakıldı ve sorun gözükmemiş, depoyu komple boşaltmışlar. İçindeki şamandıra tıkanmış bu yüzden yapıyormuş herşeyi. Sorun sanırım çözülecek gibi hala haber bekliyorum servisten. Bugün yarın haber verirler ben de buraya tekrar yazarım : )

Bu arada son mazotu cevizlibağ PO'dan almışım. Aracımda depo sıfırlanmıştı mazot bitti ışığı yandı ve PO'ya girip 100 liralık dizel aldım. Vatan bilgisayarın hizasındaki Shell'in yanındaki PO'dan (avcılar-cevizlibağ istikametindeki) aldım. Aklınızda bulunsun derim :/

• Yarbay
      16874 Mesaj
      26 Mart 2013 15:48:41
      quote:

quote:

quote:

quote:

gecmis olsun
      kotu mazot derken

Selamlar, Aracım mecidiyeköyde cart diye stop edip kaldı. 3-4 marşa bastım çalışmadı ve bekledikçe akü de boşaldı. Araç hiç çalışmadı. Çekici ile servise kaldırıldı.
      Önce Mazot pompasında sorun olabilir diye bakıldı ve sorun gözükmemiş, depoyu komple boşaltmışlar. İçindeki şamandıra tıkanmış bu yüzden yapıyormuş herşeyi. Sorun sanırım çözülecek gibi hala haber bekliyorum servisten. Bugün yarın haber verirler ben de buraya tekrar yazarım : )

Bu arada son mazotu cevizlibağ PO'dan almışım. Aracımda depo sıfırlanmıştı mazot bitti ışığı yandı ve PO'ya girip 100 liralık dizel aldım. Vatan bilgisayarın hizasındaki Shell'in yanındaki PO'dan (avcılar-cevizlibağ istikametindeki) aldım. Aklınızda bulunsun derim :/

ponun dizeli hiç hoşuma gitmiyordu

vuruntulu çalışıyordu benim eski getz podan alınca

shelden şaşmıyordum yada olmadı bp
      |
      |

• Yarbay
      16874 Mesaj
      26 Mart 2013 16:14:53
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onursumer

quote:

nasıl anlıyacaz peki araç 2009 model

sahibindende az bi araştırma ile baktımki 110luklar alüminyum jantlı

demekki 88lik bu araba

fiyatı biraz kıracaz artık başka çaresi yok
      |
      |

• Yarbay
      9252 Mesaj
      28 Mart 2013 15:52:07
      merhaba doslar
      bu gün canim çok sıkkin.
      ben getz i park ettigim yerden cekiciyle parka cektilet
      sabah esimi ise biraktim enistemin ecz. gittim aracimi her zaman park ettigim yaya kaldirmina cikardim ve duvarin kenarina park ettim. kaldirim çok genis hep oglenden sonra 3-4 saatlik kullanirdim sirali 8-10 arac park ediyor.
      park ettikten 1 saat sonra benim getz dukkanin önunden çekicinin uzerinden otoparka dogru yol alirken araci fark ettim.
      elim ayagima dolasti taksiyle arkasindan gitmek icin beklerken yuklu bir cekicidaha gordum sinirli bir bicimde el ettim durdurdum otoparka dogru gittik.
      aracim gittigimde parka yeni indiriliyordu ruhsatim yanimda polisim yanina gittim dedim yardimci ol tama dedi 70 tl cekici ucreti 5 tl park ucreti odedim araci cikardim. polus bey cikarken cezanda adresine gelir dedi bende cok yardim ettin dedim ayrildim.
      sanirim 72 tl de park cezasi gelicek
      sağlik olsun diyorum ama agrima çok gitti dogrusu..

• Teğmen
      146 Mesaj
      28 Mart 2013 19:04:35
      quote:

merhaba doslar
      bu gün canim çok sıkkin.
      ben getz i park ettigim yerden cekiciyle parka cektilet
      sabah esimi ise biraktim enistemin ecz. gittim aracimi her zaman park ettigim yaya kaldirmina cikardim ve duvarin kenarina park ettim. kaldirim çok genis hep oglenden sonra 3-4 saatlik kullanirdim sirali 8-10 arac park ediyor.
      park ettikten 1 saat sonra benim getz dukkanin önunden çekicinin uzerinden otoparka dogru yol alirken araci fark ettim.
      elim ayagima dolasti taksiyle arkasindan gitmek icin beklerken yuklu bir cekicidaha gordum sinirli bir bicimde el ettim durdurdum otoparka dogru gittik.
      aracim gittigimde parka yeni indiriliyordu ruhsatim yanimda polisim yanina gittim dedim yardimci ol tama dedi 70 tl cekici ucreti 5 tl park ucreti odedim araci cikardim. polus bey cikarken cezanda adresine gelir dedi bende cok yardim ettin dedim ayrildim.
      sanirim 72 tl de park cezasi gelicek
      sağlik olsun diyorum ama agrima çok gitti dogrusu..

Caniniz sagolsun,,

Benim de bugun basima malesef uzucu bir olay geldi, apartmanin onune biraktigim getz ime bilinmeyen bi arac carpip kacmis,, sofor tarafindaki kapi baya cizildi,, biraz da gocuk var,, Insanin cani sıkılıyor ister istemez.

|
      |

• Yarbay
      9252 Mesaj
      28 Mart 2013 20:58:19
      @ustad_10 teşekkürler sizede çok geçmiş olsun umarım çızıkler derin degildir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      28 Mart 2013 23:38:25
      Arkadaşlar kışlık lastikleri ne zaman söktürmek lazım sizce?
      aykhut, nerazelnı, eren1984, zaga35, dawson20, getupandgo, asts, s_memocan, fevziuzungel, Noxco, savastek, infernox, HALO®, ata_kaya5, erenun, jakin33, weba, garuda, ngndrn, jacks, murat23, ıspanak, arsoy, 99emre99, HighVoltage, osman06, pisina, gossipmusty, sinan3344, zybydy, radreSword, serdaraltay, nevz@t, zydek, kaon_kaon, gonzalez45, ORooT, m@r@b@, icebergmetii, Olasılıksız, densenblood, draltuk, satici_52, RONIN, SupremeXXL, ethefalcon, barisozer83, chevanton
    • Binbaşı
      1134 Mesaj
      29 Mart 2013 09:39:07
      quote:

geçmiş olsun insanın başına ilk defa gelince stres oluyo maalesef. geçen hafta hastam vardı çarşı içinde park edecek yer bulamadım mecbur bir aracın yanına bıraktım üzerinede telefon numaramı bıraktım çıkmak isterse arasın vatandaş diye neyse polis amcalar sağolsun eşşek kadar tel.nosu bıraktığım halde alıp götürmüşler hastaneden çıktım çocuk kucağımda baktım bizim getz cooper yerinde yok hanımla çocuğu gönderdim taksiyle bi güzel polise saydırdım oda bana aynısını iade etti bi ağız dalaşı 70 TL bayıldık aldık geldik aracı
      |
      |

• Kurmay Yarbay
      5813 Mesaj
      29 Mart 2013 10:44:05
      quote:

Orijinalden alıntı: OmsaOTO

Aracınıza uygun oto aksesuar fotoğrafları;
      Daha fazlası içinwww.omsatuning.com sayfasını ziyaret edin.
      Sorularınızı özelden sorabilirsiniz.

Hyundai Getz Krom Bagaj Alt Çıtası

Hyundai Getz Bagaj Havuzu

Hyundai Getz Cam Çıtası

Hyundai Getz Cam Rüzgarlığı

Hyundai Getz Krom Kapı Kolu

Hyundai Getz Kol Dayama

Hyundai Getz Ledli Stop

Hyundai Getz Krom Ön Panjur

ilanda belirtilen kol dayamanın siyahını sipariş verdim. 110tl 12 taksit.
      daha önce kullanan var mı, bu ürünü, yerine uyuyormu, vidasız montaj diyor.
      yarın elime geçerse yorumları paylaşırım.
      reklam yaptığı için arkadaş engellenmiş, neyse yazık olmuş

• Teğmen
      146 Mesaj
      29 Mart 2013 11:37:58
      quote:

Cizikler derin malesef,, kazasiz aracim nazar boncugunu takti,, cana gelecegine mala gelsin,,

Bugun gozumun onunde fena bi kaza yasandi,, o kazayi gorunce arabama olan cizikler gozumde kayboldu.

|
      |
      29 Mart 2013 17:41:18
      quote:

Orijinalden alıntı: boramir1903

Arkadaşlar kışlık lastikleri ne zaman söktürmek lazım sizce?

yerine göre değişir hala kar yağan yerler var

ama ben söktürdüm çoktan 15 gün oldu
      |
      |

• Yüzbaşı
      771 Mesaj
      29 Mart 2013 22:58:06
      bende 2 hafta önce söktürdüm kış lastiklerimi.
      |
      |
      30 Mart 2013 01:37:48
      Arkadaşlar bir bayan öğretmen arkadaşımda 2010 model Getz 1,4 var. Benzinli modeli yani. Geçen hafta muayene olması için gitmişler ancak "Bu araçlara tüp takılamaz" denerek muayeneye sokmamışlar. Neden olarak da aracın ruhsatında ağırlığının -sanırım- 1180 kg olmasıymış. O da aracı 2 ay önce birinden satın almıştı. Satın aldığı kişi tüpü 1 hafta önce taktırmış, vaktim yok siz ruhsata işletirsiniz diyerek vermiş.

2010 model getzlerde böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu ? Çözümü nedir. tüpü sökecek olursa bu sefer yakıt + satarken edeceği zarar da cabası olacak...

Reklamlar
sohbet
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,390
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.