Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12261227122812291230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • burası gercekten çok samimi güzel bi kulüp
    ama hala getz ariyorum bir türlü bulamadım
  • merhaba arkadaşlar geçen arabanın arka kapısını açtığımda kapı fitilinin dibinde su olduğunu farkettim bir gün önce yağan yağmur suyu oraya sızmış sanırım sorun bu kapı fitilinde. Sağa sola baktım ama 100 -150 tl ücreti olduğunu gördüm bu lastiğin, sizce değiştirmekten ziyade başka bi çözümü varmıdır bunun çünki fitilde bi çatlaklık veya aşınma yok yada değiştirmem gerekiyorsa izmirde bu işi uygun yapan yerler varmı bilgi verirseniz çok sevinirim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vavien_pro -- 31 Ekim 2012; 2:37:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

quote:

Orijinalden alıntı: nrcnft

Valla arkadaşlar en son ben pejoyu geçtikten sonra sürücüsü kafasını direksiyona vuruyordu sonra ne olduya patika bir yola doğru yukarıya doğru sürmeye başladı. ARacı uçurumdan aşşağı ataak sanırım.

getz le geçemeyeceğin araç yok kadar az Türkiyede özellike 0 100 hızlanması ve ramparlarda doğru vites değişimleriyle.Ben 5 yıl kullandım şimdi 2012 jetta var.Sadece tavsiyem şudur getzci arkadaşlara arabanın belli limitleri var virajlarda ve özellikle yokuş aşağı dan sonra gelen sert virajlarda çok dikkatli olun derim 5 yıl boyunca yarıştığım ve tek geçemediğim model bir golf 6 idi o da düz yolda hız avantajını kullandı ben 180 e yakınken tabi o 200 ü rahat buldu ve geçti ama rampada 120 ps lik bir tsi golfü ya da jetta yı bile zorlar.ki bunu da şimdi ki jettamdan biliyorum vw nin tek artısı çok üstün bir yol tutuşa sahip.Bir de şimdi düşünüyorum da Getzi benim kullandığım kadar limitlerini zorlayarak yani aslında gerçekten tehlikeliymiş arkadaşlar bu araba aslında az daha zorlasak her zaman sizi atabilir savurabilir esp li bir vw ye binince bunu çok iyi anladım..ama vw ciler boşuna da artistik yapmasın inanın ki bir jettayla golf le yarışmak çok kolay çünkü araba zaten tren rayında gibi gidiyor.Bir de tsi motorları küçümsemeyelim doh motorun bağırtısı zevki de başka ama inanın 1.2 tsi jettamla 200km hıza sanki hiç zorlanmadan belki yaklaşık 20 25 saniyede çıkabiliyorum.
    Araç sanki 1.2 değil 2000 veya daha fazla bir güç var.zaten tork 175 tork ki 1.2 benzinli bir araç için çok fazla bir tork.Getzimin torku 3800 dveride 128 torktu düşünün ki 1.2 tsi jettamın torku 1550 -4000 devir arası 175 tork..
    Pejo 407 ye gelince 240 nm bir tork var bu araçta kuzenimin var 5 yıldır biniyor ben de çok zaman kullandım uzun yolda ş içinde pejo 407 nin güvenlik ve yol tutuşunu getz asla veremez ama hızlanması ve ramplardaki atikliği geçebililir bir de dediğim gibi arabayı kullanmaktaki ustalığınız iyiyse bir audi veua mercedesi bile zorladığınız anlar olabiliyor.Ancak arkadaşlar son sözüm getzlerin motorları atmosferik motor türü ve artık turbo benzinli motorlar yaygınlaştı ve getzin hızlanlardaki üstünlüğü de artıık yavaştan bitti bitiyor.2007 de sıfır aldığımda getzin 0-100 hızlanması bir üst segmentteki araçalrdan bile iyiyken şimdi yukarda verdiğim 1.2 jetta örneğinde olduğu gibi artık getzi piyasada geçebilecek araçlar arttı..Keşke i 20 falan değil de getz ismiyle yeni araçlar çıkarsaydı hyundai. getz ilerde aynı isimle dvm etseydi bir golf serisi gibi kendi sınıfında efsane olabilirdi.

üstad eline sağlık çok güzel anlatmışsın

kardeş düşündüklerimi özetleyerek foruma katkı sunmana teşekkürler

getz harikaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vavien_pro

merhaba arkadaşlar geçen arabanın arka kapısını açtığımda kapı fitilinin dibinde su olduğunu farkettim bir gün önce yağan yağmur suyu oraya sızmış sanırım sorun bu kapı fitilinde. Sağa sola baktım ama 100 -150 tl ücreti olduğunu gördüm bu lastiğin, sizce değiştirmekten ziyade başka bi çözümü varmıdır bunun çünki fitilde bi çatlaklık veya aşınma yok yada değiştirmem gerekiyorsa izmirde bu işi uygun yapan yerler varmı bilgi verirseniz çok sevinirim:)

fitilde gevreklik var mı kontrol et, yumuşak kısma dokun anlaşılır,
    Sactan çıkmış veya gevşemiş olabilir, Şayet gevşek ise pense yardımı ile sert kısmın geçme ağzını 1 - 2 mm sık sonra tekrar saca tak.
    çatlak veya aşınma yok ise değiştirmek fayda etmez
    Gözünden kaçan başka bir şey olabilir.

Sızdırmayı nereye yapıyor arabanın içine mi veriyor?
    Kapının alt dibinde mi üst dipte mi,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 31 Ekim 2012; 10:55:31 >

• Geçenlerde 2011 getz aracımın silecek kolunda yukarı kaldırırken takılmalar oluyodu servise gittim aracı bıraktım daha sonra aldığımda garanti kapsamında normal silecek kolu yerine fasılalı silecek kolu takmışlar çok mutlu oldum. Hyundai servisi bence mükemmel.
  • quote:

burası gercekten çok samimi güzel bi kulüp
    ama hala getz ariyorum bir türlü bulamadım

zaman zaman diğer modellerin forumlarına da bakıyorum değişik araçları izlemeye alınca.
    bizim paylaşım ortamımız çoğundan yapıcı ve samimi.
    ilginçtir ilk baştan beri de böyleydi.
    çok arkadaşlar vardı şimdi burda olmayan, çok katkıları olmuştur hepimize.
  • arkadaşlar bu getzlerin fiyatına ne oldu böyle resmen 1.5 2 milyar arası fiyatlar artmış resmen.makyajlı kasa bi getz alayım dedim aylardır bulamadım
    fiyatlar biraz düşsün yada düşeşe temiz birşeyler bulurum derken iyice arttı.
    varsa nasipte gelir hintten yemenden diyerek hayırlısını bekliyorum
    alternatif olarak makyajlı kasa 2006 2007 fiestaya bakıyorum o daha da pahalı.
  • Arkadaşlar 2008 model benzinli otomatik vites getz 82.000 de lpg yok..
    camlar ön arka otomatik
    elekt. ayna
    klima
    ilk sahibinden yedek anahtarı falan klavuzu herşeyi var....
    sizce bu arabının değeri ne kadardır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: vavien_pro

merhaba arkadaşlar geçen arabanın arka kapısını açtığımda kapı fitilinin dibinde su olduğunu farkettim bir gün önce yağan yağmur suyu oraya sızmış sanırım sorun bu kapı fitilinde. Sağa sola baktım ama 100 -150 tl ücreti olduğunu gördüm bu lastiğin, sizce değiştirmekten ziyade başka bi çözümü varmıdır bunun çünki fitilde bi çatlaklık veya aşınma yok yada değiştirmem gerekiyorsa izmirde bu işi uygun yapan yerler varmı bilgi verirseniz çok sevinirim:)

fitilde gevreklik var mı kontrol et, yumuşak kısma dokun anlaşılır,
    Sactan çıkmış veya gevşemiş olabilir, Şayet gevşek ise pense yardımı ile sert kısmın geçme ağzını 1 - 2 mm sık sonra tekrar saca tak.
    çatlak veya aşınma yok ise değiştirmek fayda etmez
    Gözünden kaçan başka bir şey olabilir.

Sızdırmayı nereye yapıyor arabanın içine mi veriyor?
    Kapının alt dibinde mi üst dipte mi,

tiske cevabın için öncelikle teşekkürler dostum :) lastikte herhangi bir aşınma yok ama dediğin gbi eklem yerlerine tekrar bakayım.Kapıyı açınca dipte ayak basma yeri varya siyah plastik su oranın dibinde hep, içeriye akmıyor ama kapıyı bi açıyorum hem kapının altındaki sacından damla damla akıyor hemde bahsettiğim ayak basma yeri sırılsıklam oluyor içeri bi sızma sözkonusu değil ama silikon onarımını okudum bi kaç yerde sanayide yaptırabilirim belki senin dediklerini uyguladıktan sonra :)

• quote:

Orijinalden alıntı: murat_uzun14

Arkadaşlar 2008 model benzinli otomatik vites getz 82.000 de lpg yok..
    camlar ön arka otomatik
    elekt. ayna
    klima

Bizimki de aynı durumdaydı. Farkları manuel olması ve 27300km'deydi. 18.000TLye satıldı. 1,5 ay kadar ilanda kaldı.
  • Araba fiyatları uçmuç 1bin 2bin artmış ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 1 Kasım 2012; 19:38:01 >
  • Arkadaslar benim arac 2005 model crdi. 2 defa aracimi yakin zamanda yakit konusunda test ettim.sehirici 50 tl lik mazota 170 km vivari gidiyor. Bana biraz fazla gibi geldi. Gerci havalar sogudu. Sizce nasil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

Orijinalden alıntı: murat_uzun14

Arkadaşlar 2008 model benzinli otomatik vites getz 82.000 de lpg yok..
    camlar ön arka otomatik
    elekt. ayna
    klima

Bizimki de aynı durumdaydı. Farkları manuel olması ve 27300km'deydi. 18.000TLye satıldı. 1,5 ay kadar ilanda kaldı.

Alıntıları Göster
    getzzz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir1983 -- 1 Kasım 2012; 21:54:35 >

• quote:

getzzz

kadir aga vazgeç bu sevdadan :D:D:D
  • dizel gezt kullanan arkadaşlar
    aracımla ilk kışımı yaşıyacagım
    yaz aylarında aracım hıç dızel gıbı sesı gelmıyordu
    havalarının sogumasındanmı yoksa başka nedenlerdenmı aracın sesi dizel gıbı gelmeye başladı
    tatlı bir ses
    sızde farkına vardınızmı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aracimin deposunu fullemiyorum isik yaninca 50 tl aliyorum diger ısiga kadar kullaniyorum.

• Arkadaşlar 2010 model gets sahibiyim, aracı burada ki yorumlari okuyarak sıfır almıştım.Arabamdan çok memnunum, bu sene kış lastiği almaya karar verdim. Conti winter ts800 ile ultragrip 8 arasında kaldım. Satıcıların hepsi ne satiyorsa en iyi benim ürünüm diyor. Kullanıcı yorunlari benim için önemli, sizce hangisini almalıyım?

• quote:

Orijinalden alıntı: yeniyil09

quote:

getzzz

kadir aga vazgeç bu sevdadan :D:D:D

vazgeçemem usta
    Getz bir tutku Getz bir aşktır benim için

bir gün elbet kavuşacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

dizel gezt kullanan arkadaşlar
    aracımla ilk kışımı yaşıyacagım
    yaz aylarında aracım hıç dızel gıbı sesı gelmıyordu
    havalarının sogumasındanmı yoksa başka nedenlerdenmı aracın sesi dizel gıbı gelmeye başladı
    tatlı bir ses
    sızde farkına vardınızmı

ses ısınana kadar biraz fazla olabilir bir de yakıt tüketimi az miktarda artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramir1903

Arkadaşlar 2010 model gets sahibiyim, aracı burada ki yorumlari okuyarak sıfır almıştım.Arabamdan çok memnunum, bu sene kış lastiği almaya karar verdim. Conti winter ts800 ile ultragrip 8 arasında kaldım. Satıcıların hepsi ne satiyorsa en iyi benim ürünüm diyor. Kullanıcı yorunlari benim için önemli, sizce hangisini almalıyım?

üstad ultragrip 8 al bende ondan alıcam ayın 15inde kafan rahat olur :) 4 5 sayfa öncesinde kış lastigi ile ilgili konusunu açmıstım orada bir link var onu incele derim.
  • 
Sayfa: önceki 12261227122812291230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.