Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12251226122712281229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nrcnft

Getzin saltanatımı vardi ki bitsin. Haa yoktu ama artık var. Hyundai yetkilileri ile görüşecem getz değil 407 tokatlayan olsun bu aracın adı :)

2 ay sonra görüşelim o zaman şanzıman + 170 BG 380 Nm tork ile geleyim, Yalnız mümkünse düz yol seçelim, maazallah bir virajda 407 dönerken siz yolun dışında kalmayasınız :D
    diyor arkadaş...
  • 130 beygir olsa iyi 8 tane midilli 4 tane kaniş 6 deve 18 tane de küçük baş koyun var. Ama biraz daha çipleyip şu ıvız zıvır yerine 3 tane çita koysam hepsine yetecek gibi :)
  • senin aracına yapacağın tüm elentilere karşılık ben sadece araçtan 1 yolcu indiririm o kadar söylüyorum. Arkadaşınıza söyleyin BMW ile çıksın karşıma :)
  • quote:

senin aracına yapacağın tüm elentilere karşılık ben sadece araçtan 1 yolcu indiririm o kadar söylüyorum. Arkadaşınıza söyleyin BMW ile çıksın karşıma :)

Aracınıza çok güvenmeyin. 130hp hızlanmasını bildiği gibi, yolda kalmasını ve durmasını da bilmeli ;)
  • valla yenilen pehlivan güreşe doymazmış. Ama o arkadaşınıza iyi ders olmuştur bundan sonra getz gördüğü yerde usulca ve yavaşca geçsin gitsin. Mazallah getzin sürücüsü yarıştığınızı filan zanneder üzülen siz olursunuz sonra :)
  • Haha yahu ne 407 ymis arkadas, gecmek bu kadar mi sevindirir bir getz sahibini. tebrik ederim bu arada hem sizi hem de koreli hyundai muhendislerini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi koptum ya
    bu ne muhabbet böyle
    iki gün giremedik foruma bayram seyran derken forum almış başını gidiyor.

bu arada herkesin bayramı mübarek olsun..

bu pejocunun arkadaşı kendi olmasın sonra ;);););)

bizim forumda pecoyu çok kolluyor..
  • iyi bayramlar sayın forumdaşlarım. durumu en iyi sizin yorumlayacağınız düşüncesi ile sormak istedim. aylardır otomobil arıyorum. forumda da pek çok kez konu açtım, sordum, bilgi aldım. en son olarak 2006 model makyajlı kasa, 4 silindir, 97.000 kilometrede, abs olduğu belirtilen 1.5 crdi bir getz buldum. araçta hata boya olmadığı söyleniyor, fiyat ise son olarak 17.700 deniyor.

ne derdiniz fiyat için? bir de ağır bakımlarını sormadım ama kaç bin de yapılması gerekiyor son olarak? şimdiden teşekkür ederim.
  • Bence fiyati uygun. Ben 4 ay önce eski kasa 2005 model dizele 17000 tl vermistim. Benim aractada hata boya yok. Km 84500 deydi. Eger hata boya yoksa km de dazla degil eder. Eski dizel getzlerin bakimi 10000 km de yapiliyor yeni kasa getzlerin ise 15000 km de. Bildigim kadariyla triger ve v kayisi eski kasalarda 60.000 de yeni kasalardada 90000 km de oluyor. Eski kasalarda triger olarak kayis varken yeni kasalarda zincir var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimyapı -- 28 Ekim 2012; 21:06:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Valla arkadaşlar en son ben pejoyu geçtikten sonra sürücüsü kafasını direksiyona vuruyordu sonra ne olduya patika bir yola doğru yukarıya doğru sürmeye başladı. ARacı uçurumdan aşşağı ataak sanırım.

getz le geçemeyeceğin araç yok kadar az Türkiyede özellike 0 100 hızlanması ve ramparlarda doğru vites değişimleriyle.Ben 5 yıl kullandım şimdi 2012 jetta var.Sadece tavsiyem şudur getzci arkadaşlara arabanın belli limitleri var virajlarda ve özellikle yokuş aşağı dan sonra gelen sert virajlarda çok dikkatli olun derim 5 yıl boyunca yarıştığım ve tek geçemediğim model bir golf 6 idi o da düz yolda hız avantajını kullandı ben 180 e yakınken tabi o 200 ü rahat buldu ve geçti ama rampada 120 ps lik bir tsi golfü ya da jetta yı bile zorlar.ki bunu da şimdi ki jettamdan biliyorum vw nin tek artısı çok üstün bir yol tutuşa sahip.Bir de şimdi düşünüyorum da Getzi benim kullandığım kadar limitlerini zorlayarak yani aslında gerçekten tehlikeliymiş arkadaşlar bu araba aslında az daha zorlasak her zaman sizi atabilir savurabilir esp li bir vw ye binince bunu çok iyi anladım..ama vw ciler boşuna da artistik yapmasın inanın ki bir jettayla golf le yarışmak çok kolay çünkü araba zaten tren rayında gibi gidiyor.Bir de tsi motorları küçümsemeyelim doh motorun bağırtısı zevki de başka ama inanın 1.2 tsi jettamla 200km hıza sanki hiç zorlanmadan belki yaklaşık 20 25 saniyede çıkabiliyorum.
    Araç sanki 1.2 değil 2000 veya daha fazla bir güç var.zaten tork 175 tork ki 1.2 benzinli bir araç için çok fazla bir tork.Getzimin torku 3800 dveride 128 torktu düşünün ki 1.2 tsi jettamın torku 1550 -4000 devir arası 175 tork..
    Pejo 407 ye gelince 240 nm bir tork var bu araçta kuzenimin var 5 yıldır biniyor ben de çok zaman kullandım uzun yolda ş içinde pejo 407 nin güvenlik ve yol tutuşunu getz asla veremez ama hızlanması ve ramplardaki atikliği geçebililir bir de dediğim gibi arabayı kullanmaktaki ustalığınız iyiyse bir audi veua mercedesi bile zorladığınız anlar olabiliyor.Ancak arkadaşlar son sözüm getzlerin motorları atmosferik motor türü ve artık turbo benzinli motorlar yaygınlaştı ve getzin hızlanlardaki üstünlüğü de artıık yavaştan bitti bitiyor.2007 de sıfır aldığımda getzin 0-100 hızlanması bir üst segmentteki araçalrdan bile iyiyken şimdi yukarda verdiğim 1.2 jetta örneğinde olduğu gibi artık getzi piyasada geçebilecek araçlar arttı..Keşke i 20 falan değil de getz ismiyle yeni araçlar çıkarsaydı hyundai. getz ilerde aynı isimle dvm etseydi bir golf serisi gibi kendi sınıfında efsane olabilirdi.

• Cumhuriyeti Kutlamam Sana Rahatsızlık Veriyorsa, Verdiğim Rahatsızlıktan Dolayı GURUR DUYARIM..

29EkimCumhuriyetBayramımızKutluOlsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Bence fiyati uygun. Ben 4 ay önce eski kasa 2005 model dizele 17000 tl vermistim. Benim aractada hata boya yok. Km 84500 deydi. Eger hata boya yoksa km de dazla degil eder. Eski dizel getzlerin bakimi 10000 km de yapiliyor yeni kasa getzlerin ise 15000 km de. Bildigim kadariyla triger ve v kayisi eski kasalarda 60.000 de yeni kasalardada 90000 km de oluyor. Eski kasalarda triger olarak kayis varken yeni kasalarda zincir var

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mimyapı

Bence fiyati uygun. Ben 4 ay önce eski kasa 2005 model dizele 17000 tl vermistim. Benim aractada hata boya yok. Km 84500 deydi. Eger hata boya yoksa km de dazla degil eder. Eski dizel getzlerin bakimi 10000 km de yapiliyor yeni kasa getzlerin ise 15000 km de. Bildigim kadariyla triger ve v kayisi eski kasalarda 60.000 de yeni kasalardada 90000 km de oluyor. Eski kasalarda triger olarak kayis varken yeni kasalarda zincir var

90.000 de v kayışları değişiyor zincir olduğu yerde duruyor. 120 000 km de değişiyor olabilir ya da kontrol ediliyor emin değilim daha 105000 km ye geliyorum.
  • Herkesin Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerle kutlarım.

Triger Zinciri ses gelmedikçe değişmiyor. 150 bin km olsa da farketmiyor, servisten aldığım cevap bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

quote:

Orijinalden alıntı: kararver

quote:

Orijinalden alıntı: memocelikays

meraba arkadaşlar

bugun yolda giderken sağ camı actım alt gecitten yada bir araba otobüsün yanından gecerken cik cik cik diye sesler geliyo bu neyden olabilir acaba

bilyelerden olabilirmi dicem bundan öncede aynı ses vardı ustaya götürdüğümde ses kesilmişti yolda bişi bulamamıstı şimdi tekrarlamaya basladı acaba triger zinciri değişme vaktimi geldi arabayı calıstırırken yolda camlar kapalı giderken cik cik cik diye bir ses duymuyorum servise götürcem ama bu konu hakkında bilgisi olan varmı acaba

o sesi çok iyi tanıyorum.

özellikle bu cümle ''sağ camı actım alt gecitten yada bir araba otobüsün yanından gecerken cik cik cik diye sesler geliyo''.

o sesi duymamazlıktan geldim ama anladım ilerde büyük sorun açacak

servise gittim aracım 70 binde olduğu için garantiden ücretsiz değiştiler.iyiki duymuşum

serviste 1 gün kaldı 450-500 tl den kurtuldum

km 100 binden düşükse muhtemelen ücretsiz değiştirirler ama ihmal etme dostum

cevabın icin teşekkür ederim ama neyi değiştirdiler :)

arac 120 binde sorun neydi

triger zincirimi değiştiler

• quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

quote:

Valla arkadaşlar en son ben pejoyu geçtikten sonra sürücüsü kafasını direksiyona vuruyordu sonra ne olduya patika bir yola doğru yukarıya doğru sürmeye başladı. ARacı uçurumdan aşşağı ataak sanırım.

getz le geçemeyeceğin araç yok kadar az Türkiyede özellike 0 100 hızlanması ve ramparlarda doğru vites değişimleriyle.Ben 5 yıl kullandım şimdi 2012 jetta var.Sadece tavsiyem şudur getzci arkadaşlara arabanın belli limitleri var virajlarda ve özellikle yokuş aşağı dan sonra gelen sert virajlarda çok dikkatli olun derim 5 yıl boyunca yarıştığım ve tek geçemediğim model bir golf 6 idi o da düz yolda hız avantajını kullandı ben 180 e yakınken tabi o 200 ü rahat buldu ve geçti ama rampada 120 ps lik bir tsi golfü ya da jetta yı bile zorlar.ki bunu da şimdi ki jettamdan biliyorum vw nin tek artısı çok üstün bir yol tutuşa sahip.Bir de şimdi düşünüyorum da Getzi benim kullandığım kadar limitlerini zorlayarak yani aslında gerçekten tehlikeliymiş arkadaşlar bu araba aslında az daha zorlasak her zaman sizi atabilir savurabilir esp li bir vw ye binince bunu çok iyi anladım..ama vw ciler boşuna da artistik yapmasın inanın ki bir jettayla golf le yarışmak çok kolay çünkü araba zaten tren rayında gibi gidiyor.Bir de tsi motorları küçümsemeyelim doh motorun bağırtısı zevki de başka ama inanın 1.2 tsi jettamla 200km hıza sanki hiç zorlanmadan belki yaklaşık 20 25 saniyede çıkabiliyorum.
    Araç sanki 1.2 değil 2000 veya daha fazla bir güç var.zaten tork 175 tork ki 1.2 benzinli bir araç için çok fazla bir tork.Getzimin torku 3800 dveride 128 torktu düşünün ki 1.2 tsi jettamın torku 1550 -4000 devir arası 175 tork..
    Pejo 407 ye gelince 240 nm bir tork var bu araçta kuzenimin var 5 yıldır biniyor ben de çok zaman kullandım uzun yolda ş içinde pejo 407 nin güvenlik ve yol tutuşunu getz asla veremez ama hızlanması ve ramplardaki atikliği geçebililir bir de dediğim gibi arabayı kullanmaktaki ustalığınız iyiyse bir audi veua mercedesi bile zorladığınız anlar olabiliyor.Ancak arkadaşlar son sözüm getzlerin motorları atmosferik motor türü ve artık turbo benzinli motorlar yaygınlaştı ve getzin hızlanlardaki üstünlüğü de artıık yavaştan bitti bitiyor.2007 de sıfır aldığımda getzin 0-100 hızlanması bir üst segmentteki araçalrdan bile iyiyken şimdi yukarda verdiğim 1.2 jetta örneğinde olduğu gibi artık getzi piyasada geçebilecek araçlar arttı..Keşke i 20 falan değil de getz ismiyle yeni araçlar çıkarsaydı hyundai. getz ilerde aynı isimle dvm etseydi bir golf serisi gibi kendi sınıfında efsane olabilirdi.

üstad eline sağlık çok güzel anlatmışsın

• bursa yeni yalova yolunda ışıklarda beklerken arkadan küt diye bi ses geldi ama ne ses indik baktık chevrolet kalos bizim arabaya dokundurmuş.adam iner inmez özürdilemeye başladı.adam ışıklara yaklaşırken arabaya boşa atmamış ışık hemen yanar diye düşünmüş viteste burakmış.sonra telefonu çalmış adamın açmış konuşurken yandaki araç ilerlemiş biraza buda ışık yanıdı sanmış debriyajdan ayağını çekince bize bindirdi:D sonuç bizim tampon çatladı onun tampon kırıldı (Daha önceden onun tamponda çatlak varmış zaten

az hasar var ama korkuttu :D allah beterinden saklasın fotolar aşağıda

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 30 Ekim 2012; 19:39:42 >

• ilginçtir tampon biraz içeri göçmüştü sonra eve geldik baktık düzelmiş sadece çatlak var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impala25 -- 30 Ekim 2012; 19:41:54 >
  • .

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir1983

quote:

Orijinalden alıntı: 2008getz1979

quote:

üstad eline sağlık çok güzel anlatmışsın

Ben tşk ederim ne demek.Şu an jetta kulübüne de üyeyim ama Getz kulübüme de devam tabi ki tecrübelerimi aktardım sadece..

• 
Sayfa: önceki 12251226122712281229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.