Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1148. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tabikide hayırlı olsun. burada yazılan yorumları okumadığınız belli oluyor. Özellikle son sayfalarda yapılan yorumları okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.
  • Kullanma kılavuzunda lastık havası olarak 30 diyor.Yalnız araç tam dolu olursa 33 vurulmalı diyor.Sizce lastik havası kaç olmalı.Yüksek hava basıncı olan lastikler virajlarda daha kolay savruyormuş aracı.Yalnız yakıtta tasarruf sağlıyormuş yüksek basınçlı lastikler.
  • ben 33te tutuyorum lastikleri, tek başıma işe gidip gelsem de. sanki 33 te iken yakıt tasarrufu sağlıyormuş gibime geliyor, ne zaman araç çok yakmaya başlasa direk lastik basıncına bakıyorum ve ne zaman baksam 28-30larda geziniyor.
  • yarın 2007 start model 35binde gri renkli getz arabamı alıyorum 17,500 e anlaştık bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

Kullanma kılavuzunda lastık havası olarak 30 diyor.Yalnız araç tam dolu olursa 33 vurulmalı diyor.Sizce lastik havası kaç olmalı.Yüksek hava basıncı olan lastikler virajlarda daha kolay savruyormuş aracı.Yalnız yakıtta tasarruf sağlıyormuş yüksek basınçlı lastikler.

bende önlere 32 basıyorum.arkalara 30.bizim aracın (dizeller için)ön tarafı ağır.lastik yere çok yapışıyor az basınca.arkayada hafif olduğu için daha az basıyorum ki çukurlarda yaylansın lastikler.yoksa direkt amortisöre biniyor yük ve araba zıplıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

quote:

selamalar arkadaşlar
    buldugum araçları ya kaçırdım yada anlaşamadım

şu an 2010 model lpg 1,4 getz le ılgılenıyorum 50bınde
    sadece kaput degişmış şaselerde bir şey olmadıgını ve 1 parçada boya oldugun söylüyor satıcı
    20250 tl fıyatı var
    pıyasasa nedır kaça alınır bu araç

2010 MODEL getz 19000 tl bıraktı satıcı kaput ve 1 çamurluk degişmiş..

bır tanedaha buldum 2009model 70bınde lpglı 1 kapı degişmış onun harıcı bır hasar yok
    oda 19500 istıyor ederi nedir

yardımcı olun getz cıler

öncelikle özürdilerim.
    -kaput değişmiş bir araca kimsenin sicak bakacağını sanmıyorum.
    -kaput değişmişse tampon ön iki çamurluk radyatör,klima hortumları değişme (!) olasılığı yüksektir.
    -basit bir darbeyse kaput neden değişmiş....
    vb sorular benim aklıma gelir.
    getzin başka modellerine bakmanı tavsiye ederim.son karar senin.
    temiz getz bulursan keyifli bir araç olduğunu söyleyeblirim.daha öncede yazmıştım ben 2008 corolladan indim 2008 getze bindim çoooook büyük aman aman bir eksikliğini görmedim....hala bu kanıdayım.

• arkadaşlar günaydın
    yukarıda yazdıgım araçlara gıdıp gördüm
    +dun bır tanedaha buldum 2008 50bınde sahıbından çok temız degişensız abs li lpg getz
    19500ılanı var 19000 dedı bende 18500 verdım sanırım verecek gıbı
    bırkaçgun sonra ararım dedım
    hayırlısı bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: kararver

quote:

quote:

selamalar arkadaşlar

sadece kaput degişmış şaselerde bir şey olmadıgını ve 1 parçada boya oldugun söylüyor satıcı
    20250 tl fıyatı var

2010 MODEL getz 19000 tl bıraktı satıcı kaput ve 1 çamurluk degişmiş..

bır tanedaha buldum 2009model 70bınde lpglı 1 kapı degişmış onun harıcı bır hasar yok
    oda 19500 istıyor ederi nedir

yardımcı olun getz cıler

öncelikle özürdilerim.
    -kaput değişmiş bir araca kimsenin sicak bakacağını sanmıyorum.
    -kaput değişmişse tampon ön iki çamurluk radyatör,klima hortumları değişme (!) olasılığı yüksektir.
    -basit bir darbeyse kaput neden değişmiş....
    vb sorular benim aklıma gelir.
    getzin başka modellerine bakmanı tavsiye ederim.son karar senin.
    temiz getz bulursan keyifli bir araç olduğunu söyleyeblirim.daha öncede yazmıştım ben 2008 corolladan indim 2008 getze bindim çoooook büyük aman aman bir eksikliğini görmedim....hala bu kanıdayım.

ben biliyorum bir araç vardı getz kaput değişmiş.Fort transit kamyonete sürtmüş.Kamyonet kasasının ayak basılan yeri kaputu kesmiş ve farı kırmış.Başka bir şey yok.Kazaların öyle çeşitleri varki.Siz her söylenene kulak vermeyin.Gidin ustaya gösterin.Osize ne derece kazası olduğunu söyler.

• Dizel getz sahibi olarak şunu anladım cidden dizel almak eskisi kadar mantıklı değil neredeyse benzinli getz benim aracımdan daha az yakıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neşter61

quote:

selamalar arkadaşlar

20250 tl fıyatı var

ön kaput aracın kaportasından bağımsızdır.Fazla kafana takma.Şaselere bak oynama var mı.Yoksa gönül rahatlığıyla al.Ustaya gösterince anlar zatene ne derece kazası olduğunu.Her zaman demişimdir önce motor sonra kaporta.

2010 model getz 19bıne bıraktı satıcı 2parça degişen var dedı (kaput ve çamurluk)

2009 modelıde son 19bıne bıraktı ama aracın sag arka kapı degişmiş ve çamurluk altında sürtme vardı ben 18500 verdım vermedı aracı (bıraz zaman geçsın tekrar bı arıyacam bakalım)

arabanın kaputu değişmesi hiç önemli olmayabilir önem de arz edebilir.üstüne fırtına da bir şey düşmüştür değişir.bir sorun teşkil etmez.bir araca hafiften çarpıştır ezik olmuştur değişmiştir.2.el alırken Türkiye'de yanlış bir algı var.arabada çizik olsa aa bu araba kötü gibi saçma şeyler var adam arabanın içine dışına bakıp çiziği yoksa temiz araba deyip alıyor. arabanın motoru yürüyen aksamı ve en önemlisi şasesinde yani arabanın asıl iskeletinde sorun yoksa o araç alınabilir.Kaportaya fazla takılma yetkili servis ya da işinde iyi bir usta okeylerse aracı alabilirsin bence..

• quote:

Orijinalden alıntı: ttfvol

quote:

Orijinalden alıntı: huseying1725

quote:

Orijinalden alıntı: assgti

quote:

birde kafama takıldı getz dıreksıyon yükseklık aayarı varmı

2006 ve sonrakilerde direksiyon yükseklik ayarı var, önceki modeller hakkında bilgim yok.

2006 öncesindede var arkadaşlar bendeki 2004 gls benimkindede yükseklik ayarı mevcut

bu ayarı nereden yapıyorsunuz ben sağına soluna baktım birşey göremedim :S

Direksiyonun altına doğru kafayı biraz eğin tam karşınızda bir mandal çıkacak veya direksiyon kutusunun altını yoklayın mandalı göreceksiniz yukardan aşağı itince direksiyon boşa çıkıyor 2 kademe var zaten ayarlayıp tekrar mantalı yukarı kaldırırsanız pozisyonu sabitliyor.

• 6 aydan fazla fazladır almak istediğim arabamı aldım birde getz aldığım için daha bir mutluyum
  • güzel araba
  • Dizel kullanan arkadaşlar yakıt tüketimi ne kadar oluyor .
  • UZUN YOLDA 4,5 İLE 5 ŞEHİR İÇİNDE 6 TUTTURUYORUM BAKIMLARINI SÜREKLİ YAPTIRIRIM BİR DEPO İLE YOL BİLGİSAYARI 600-610 YAZIYOR AMA 700 ÇOK RAHAT ÇIKARIR BİRDE MAZOT ALIRKEN DEPO FULLERKEN ÇOK BOŞLUK KALIR EĞER DEPOYU AĞZINA KADAR DOLDURURSANIZ 850 KM ÇOK RAHAT ÇIKARIR BEN FULLE DİYORUM TABANCA ATIYOR DEVAM DİYORUM EN AZ 20 TLLİK DAHA DOLDURUYOR DEPOYA ONA GÖRE
  • HAYIRLI OLSUN SÜRÜŞ OLARAK ZEVK ALACAĞINI SANIYORUM BEN 5 AY ÖNCE ALDIM CUMARTESİ ÇELİK JANT TAKTIM LASTİKLERİ YENİLEDİM (NOKİAN) ŞUAN YOLDA 140-150 YAPIYOR SES SIFIR İNAN ARABAYLA UZUN YOLA ÇIKMAK DAĞ BAYIR GEZMEK İSTİYORUM BU KADAR MI ZEVK VERİR VERİYOR VALLA AH BİRDE MAZOT UCUZ OLSA :)

BİRDE ARKADAŞLAR NOKİAN DİYE BİR LASTİK VAR FİNLANDİYA MALI ÇOK UZUN ARAŞTIRMALAR SONUCU GETZ CRDİ 1,5 VGT ARACIMA ALDIM ALLAHIM BU KADAR MI GÜZEL OLUR LASTİK DIŞTAN DOKUN TAM BİZİM YOLLARA GÖRE İÇTEN HİSSEDİLEN MİCHELİN Mİ (PAMUK PAMUK) YANINDA SIFIR KASİSLERİ ADETA EMİYOR ARABAYI SARSMIYOR FREN MESAFELERİ MÜKEMMEL ZINK DİYE DURUYOR BİR DAHA ALAYIM YİNE NOKİAN ALIRIM 175,65 R14 82H 130 TL ÇOK MEMNUNUM ARTIK KİM LASTİK DESE GÖĞSÜMÜ GERE GERE NOKİAN DERİM BİZİM MİLLET TUTTURMUŞ MİCHELİN BRİDGESTON CONTİNENTAL VS. İNANIN 1 OLUMSUZ GÖRÜŞ BULAMAZSINIZ DENEMENİZİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM

• quote:

Orijinalden alıntı: Optimus21

UZUN YOLDA 4,5 İLE 5 ŞEHİR İÇİNDE 6 TUTTURUYORUM BAKIMLARINI SÜREKLİ YAPTIRIRIM BİR DEPO İLE YOL BİLGİSAYARI 600-610 YAZIYOR AMA 700 ÇOK RAHAT ÇIKARIR BİRDE MAZOT ALIRKEN DEPO FULLERKEN ÇOK BOŞLUK KALIR EĞER DEPOYU AĞZINA KADAR DOLDURURSANIZ 850 KM ÇOK RAHAT ÇIKARIR BEN FULLE DİYORUM TABANCA ATIYOR DEVAM DİYORUM EN AZ 20 TLLİK DAHA DOLDURUYOR DEPOYA ONA GÖRE

depo taşana kadar doldurdum 730 da kırmızı yandı,baya bir yük vardı,ortalama 110-120 ile gittim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kararver

quote:

Orijinalden alıntı: Optimus21

UZUN YOLDA 4,5 İLE 5 ŞEHİR İÇİNDE 6 TUTTURUYORUM BAKIMLARINI SÜREKLİ YAPTIRIRIM BİR DEPO İLE YOL BİLGİSAYARI 600-610 YAZIYOR AMA 700 ÇOK RAHAT ÇIKARIR BİRDE MAZOT ALIRKEN DEPO FULLERKEN ÇOK BOŞLUK KALIR EĞER DEPOYU AĞZINA KADAR DOLDURURSANIZ 850 KM ÇOK RAHAT ÇIKARIR BEN FULLE DİYORUM TABANCA ATIYOR DEVAM DİYORUM EN AZ 20 TLLİK DAHA DOLDURUYOR DEPOYA ONA GÖRE

depo taşana kadar doldurdum 730 da kırmızı yandı,baya bir yük vardı,ortalama 110-120 ile gittim.

bende taşana kadar dolduruyorum mazotu.uzun yolda rahat 850-870 görüyorum ışık yanmadan. 90 - 110 arası sürüşte.hatta 1 kere 1005 km're gittiğimi bilirim.ama o ilk ve son oldu:))) bi dahada göremedim o rakamı

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: burak12398

Lpg ile ilgili bir sorum olucaktı. Lpg taktırdıktan sonra bırdaha gene gene ayar yaptırmaya gitmek gerekiyormu?.Lpgyı hafta sonu bursada taktırıp İzmire okuluma gidicem.Ruhsata işletme işi var birde sanırım o ne kadara mal oluyor bir hafta sonunnda halledebilirmiyim yani lpg montajıydı ayarıydı ruhsata işletmesiydi.

LPG taktırdığın yer sana birsürü belge verecek (garanti, fatura,proje) bu belgeler ile:

1) Sızdırmazlık raporu: Önce 25tl Makine Müh. Odasından LPG muaynesi yaptırıyorsun.

Sonra araca LPG takıldığı için aracın ağırlığı falan değişiyor. EK1 denen bir form var öncelikle onu doldurman gerek, kendin doldurman zor. Takipçiye doldurtabilirsin. 10 tl alır. En iyisi eline 30 tl ver sabah başlasın işlemlere akşam teslim etsin. Ben kendim yapacağım diyorsan aşağıdan devam edelim.

Ek1 belgesi: Ben dolduracağım dersen Türkiye şoförler ve otomobilciler fedarasyonundan 1tl ye alınıyor.

2) Doldurulan EK1 ve Makine mühendislerinden aldığın belgeler ile TUV Türk'e gidip araç muaynesi yapılacak. 135 tl

3) Araç sigortasının fotokopisi yanılmıyorsam kimlik fotokopisi ve elindeki belgeler ile Emniyet'e gidiyorsun.

Ruhsatınız yeni ruhsatlardan ise tek kapak değişecek. Ruhsatın bir kapağı değişecekse 50 tl. İki kapak için 100 tl veriyorsun (kapağı 60 tl'de olabilir unuttum)

Ve işlem bitiyor.

Makine müh. Odası : 25tl
    Muayne : 135 tl
    Emniyet: 120 tl
    Toplam: 280 tl

Kendi başına yapman illet bir durum ver takipçiye hepsini yaptırsın. Pazarlık yaparsın 20-30tl ye yaptırırsın.

Yukarıdaki işlemler haftaiçi yapılıyor.

* Lpg taktırmadan önce randevu al. 7 saat sürüyor. Sabahtan başlamaları gerek. Cumartesi yetişmezse pazartesiye sarkar.

* Taktırdıktan 3-4 depo sonra ayar yaptırman gerekiyor. (10 dk lık iş)

NOT: Yeniden egzoz emisyon yaptırmana gerek yok.

Önemli Not: Lpg taktırdıktan sonra projenin mühendise onaylatılması lazım. Burada LPG takanın insafına kaldınız. Montaj 1 gün sürdüğü için genelde ertesi güne kalıyor. Bu belge elinizde olmadan ruhsatı işletmeye gidemezsiniz.

tesekkür ederim ugrasıp anlatmıssınız. parayı denklestıremedıgım ıcın lpg taktıramadım henüz . bursa- izmir 1.3 getz benzinle geldim. ortalama 5.7 litre yakıt tüketti.80-105 km hızla geldim genelde.

• nihayet debriyaj sorunumu hallettim pamuk gibi oldu pedal valeo marka 120 TL 55 TL 75-80 tam sentetik şanzıman yağı 7 taksite böldüler 100 tl de işçilik verdim toplamda 275 TL ye geldi. yetkili servis sade debriyaj takımına 380 TL fiyat çekti işçilik hariç
  • 
Sayfa: önceki 11461147114811491150
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.