Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1129. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (2 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

Benim dizel getz bir depo mazot ile 550 km yapıyor normalmi sizce.

Not : Aracı seri ve bazen yüksek devirde kullanıyorum.

bence siz arabayı baya fazla sıkıştırıyorsunuz... yolda 80 ila 90 km hızla gittiğinizde emın olun cok rahat 700km göreceksınız... bende arabayı bı ara sıkıştırdım cook fazla harcıyor ozelikle 120 km ve ustunde benzınlı araçtan fazla bıle yakar... cunku motor cok guclu... 70 hp motor olsa bukadar yakmazdı ama dediğim gibi 90 hp motor her zaman sıkıştığında cok yakar... bırde vites değişim aralıklarına dıkkat edin 1900d/dk ile max vitesine göre 250d/dk arası değiştirmenızı öneririm....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gozel2121

arkadaşlar 2005 getz benzinli aracımın sol teker tarafından ses geliyordu uzun süredir nihayet bugün sanayiye gittim ve rot balanscı sesin direksiyon kutusundan geldiğini söyledi yapılmasının zor olduğundan bahsetti bu sorunla karşılaşan varmı izmirde bunu yapacak usta sizce varmı yoksa direk servise gidip direksiyon kutusunumu değiştirecez (pahalıya patlar diye son tercihim)teşekkürler şimdiden

size tavsiyem o sekılde kullanın benım getzdede vardı... gercı benımkınde boşluk vardı her cukura gırdığınde lok lok lok ses gelıyordu dıreksıyondan, sanayıdekı ustama gıtım bunun ''dıreksıyon kuttusu cok ters yerde dedi'' ve sadece ses gelır baska bırsey olmaz dedı.... bende aracımı izmirdeki hyundai servısıne çakırlara götürdüm... adamlar ilk başta test ettiler... hatta ustayla beraber cıktık teste... bu dıreksıyon kuttusunda boşluk var dedi. ve garantı kapsamında dıreksıyon kuttusundakı boşluğu sıktılar ve ertesı gun teslım ettıler arabayı.... eger değişecek diyorlarsa dırek servıse gıtt ve yaptırdığınız. direksıyon kuttusunun 2 veya 3 yıl garantısını isteyın... parayı bır kere verın... cunki 1 sene sonra yıne arıza verırse sana sanayıdeki usta garantı vermez...

• quote:

Orijinalden alıntı: onuraybatan

quote:

bence siz arabayı baya fazla sıkıştırıyorsunuz... yolda 80 ila 90 km hızla gittiğinizde emın olun cok rahat 700km göreceksınız... bende arabayı bı ara sıkıştırdım cook fazla harcıyor ozelikle 120 km ve ustunde benzınlı araçtan fazla bıle yakar... cunku motor cok guclu... 70 hp motor olsa bukadar yakmazdı ama dediğim gibi 90 hp motor her zaman sıkıştığında cok yakar... bırde vites değişim aralıklarına dıkkat edin 1900d/dk ile max vitesine göre 250d/dk arası değiştirmenızı öneririm....

Vites geçişlerine çok dikkat ederim. Evet aracı çoğu zaman sıkıştııyorum baya farkediyormus 700 nerde 550 nerde.Gerçi babam başka bi araçla 1000 km yaparken ben 600 km anca gidiyordum normal dikkat edelim bu kadar fazla para çıkmasın mazot fiyatlarıda malum

• quote:

Orijinalden alıntı: kararsiz_3434

yukarıdaki yazımın devamı olarak hız yapmıyorum. hatta korka korka basıyorum gaza. eski arabam lpgli palio idi. özledim valla.

servise gidip sormak istemiyorum. deli paralar çıkarırlar. nelerin değişmesi veya bakılması gerekiyorsa söylerseniz onlarla ilgileneyim.

millet bir depoyla 900 leri görüyor.

YOK MU BİR FİKİR VEREBİLECEK ??

bende 2006 eski kasa dizel getz var.ben kışın tam boğaza kadar doldurduğum getzimle depo ışığı yanmadan tekrar alırım ve 750 km 're gidiyorum.yazın gene aynı şekilde boğaza kadar doldurduğumda 850 kmre şehir içi gidebiliyorum.sizde bu denemeyi tam boğaza kadar depoyu doldurun ve öyle deneyin.yol bilgisayarı yanıltabilir.bence getzlerin yakıtı gayet normal.(tabiki benim gibi yakanların yakıtı:)
  • quote:

quote:

quote:

Vites geçişlerine çok dikkat ederim. Evet aracı çoğu zaman sıkıştııyorum baya farkediyormus 700 nerde 550 nerde.Gerçi babam başka bi araçla 1000 km yaparken ben 600 km anca gidiyordum normal dikkat edelim bu kadar fazla para çıkmasın mazot fiyatlarıda malum

özür dilerim istemeden muhabbetinize kulak misafiri oldum :) bendede benzinli getz var. bende biraz fazla yakıyorum galiba. sıkıştırmak dediğiniz nasıl oluyor?

• arkadaşlar dün metro marketten castrol magnatec dizel 10w40 yağda indirim yapmışlar.2 li paket şeklinde ambalajda 4lt+1lt yağı 75 tl'ye indirime sokmuşlar.1 tane aldım.aynı yağın benzinlisinide 70 tl'ye satıyorlar.almak isteyenlerin haberi olsun.bu arada ben ankara metrodan aldım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

@bhtbhtbht
    Hayırlı olsun

@fenomenozgur
    Ben benzinliyle çok şehiriçi trafiğe girmeden 500-550 km arası yapıyorum kış şartlarında. Ya siz ÇOK FAZLA sıkıştırıyorsunuz arabayı, yada bir sorun var. Bilemedim...

Sanmıyorum bir problemi olduğunu ama evet galiba çok sıkıştırıyorum aracı ama normal şartlarda 1 depo ile maksimum kaç km gider yani en azından sıkıştırarak ne kadar gereksiz para çıktığını anlarsam sakin sürerim

Dizel konusunda fazla bilgim yok. onuraybatan'a kulak vermek lazım :)

@ss480
    Ben de sorunuza kulak misafiri oldum

Fazla yüksek devir çevirmek diyebiliriz. Yakıt tüketimini etkileyen bir sürü etken de var.
    Düşük devir de yakıt tüketimini arttırır. Uygun vites, uygun devir aralığı.
    Kısa süreli sürüşler.
    Fazla dur-kalk.
    Eğer acemiyseniz genelde park ederken bayağı yakıt tüketiliyor.
    Yokuş aşağı gazdan ayağı çekmemek.

Şuan aklıma gelenler.

• quote:

Merhabalar arkadaşlar. alalı 3 hafta oldu arabayı. ancak yakıt konusunda sıkıntılarım var.

öncelikle her gün 5 km yolda işime gidiyorum. bazen trafiği ve genelde 3 tane beklediğim trafik ışıkları oluyor.

Ancak sıkıntı şu. aldığımda ışık yeni yanmıştı arabada.

30 tl mazot aldım. 65 km de ışık yandı.
    50 tl sonrasında tekrar mazot aldım. yol bilgisayarı 210 göstermeye başladı. çeyrek depoya çıktı gösterge. ancak 110 km de yine ışık yandı. kalan km göstergesi 83 tü.
    50 tl tekrar koydum mazot. bu sefer de 210dan başladı gidecek km göstergesi. 115 km sonra yine ışık yandı. 82 km daha gider diyor.

bu rakamlar beni hayal kırıklığına uğrattı. yetkili servis bakımlı bir araç olduğu için aldım ama sanırsam yanıldım.

en önemli mesele. bu yakıtı düşürmek için neler yapmam lazım. lütfen fikir verirseniz sevinirim. şimdiden çok tşkler.

birde sizin en büyük sorununuz çok kısa mesafelerde araba kullanmanız.5 km re yolda arabanın motoru ısınmaz.tam ısınmaya başlarken zaten sizin yol bitiyor.bu sebeble fazla yakıyor.bende benim iş yerim 2,5 km're ve işe araba ile gidersem ısınmadığından nerdeyse 300 kr yakıyor o ay.ama normal bi trafikte 220 kr yakıyor.oda kış olması sebebiyle.dizeller geç ısınıyor.

• quote:

ARKADAŞLAR RİCA ETSEM E DEVLET ŞİFRESİ OLAN BİR ARKADAŞ 34 TD 3415 PLAKALI MOTORU BİR SORGULATABİLİRMİ 2 SENE ÖNCE SATTIM YAZI GELDİ VERGİ DAİRESİNDEN KONUYLA ALAKASI YOK BİLİYORUM AMA ACİL ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Plaka No34TD3415
    MarkaKANUNİ
    Model2007
    Sahiplik Belge Tarihi10/04/2007
    Tescil BirimiBEŞİKTAŞ
    Renk 1MAVİ (Lacivert)Renk 2 BİLİNMİYOR
    CinsiMOTOSİKLET
    Çalıntı mı?HAYIR
    Hak MahrumiyetiYOK

Araç nizami görünüyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 9 Mart 2012; 23:15:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Arkadaşlar sizce bizim araçlarımızın motor ömrü nedir?

Kaç bin km'de rektefiye ister?

Dizel/Benzinli

Bakımları zamanında İyi Kullanılmış / Bakımları zamanında hor kullanılmış

Bu sorunun cevabını bilen var mı?

Ya da en çok kaç kmde getz gördünüz? Motor yaptırmamış?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gozel2121

arkadaşlar 2005 getz benzinli aracımın sol teker tarafından ses geliyordu uzun süredir nihayet bugün sanayiye gittim ve rot balanscı sesin direksiyon kutusundan geldiğini söyledi yapılmasının zor olduğundan bahsetti bu sorunla karşılaşan varmı izmirde bunu yapacak usta sizce varmı yoksa direk servise gidip direksiyon kutusunumu değiştirecez (pahalıya patlar diye son tercihim)teşekkürler şimdiden

size tavsiyem o sekılde kullanın benım getzdede vardı... gercı benımkınde boşluk vardı her cukura gırdığınde lok lok lok ses gelıyordu dıreksıyondan, sanayıdekı ustama gıtım bunun ''dıreksıyon kuttusu cok ters yerde dedi'' ve sadece ses gelır baska bırsey olmaz dedı.... bende aracımı izmirdeki hyundai servısıne çakırlara götürdüm... adamlar ilk başta test ettiler... hatta ustayla beraber cıktık teste... bu dıreksıyon kuttusunda boşluk var dedi. ve garantı kapsamında dıreksıyon kuttusundakı boşluğu sıktılar ve ertesı gun teslım ettıler arabayı.... eger değişecek diyorlarsa dırek servıse gıtt ve yaptırdığınız. direksıyon kuttusunun 2 veya 3 yıl garantısını isteyın... parayı bır kere verın... cunki 1 sene sonra yıne arıza verırse sana sanayıdeki usta garantı vermez...

teşekkür ederim bakalım ben,m için çok problem değil direksiyonda hiç bişey hissetmiyorum sadece bozuk yollarda ses gelior bakalım servislerden bi fiyat alıyım manisa-izmir-denizli tekrar tşkler

• Şehir içi benzinli 1.3gls sıcaklık genellikle eksi değerlerde 100km de yaklaşık 11lt benzin gidiyor.normalin yaklaşık 3lt yukarısı.bu normal mi sizce.rahat kullanım yalnız gittiğim yol genellikle 5 km yi geçmiyor.bu aletin daha az yakması için ne yapmalı.yazın düşermi bu biktar.gerçi benzine her gün zam geliyor.ayıpya yemekte kullandığımız yağın kılosu bile daha ucuz.
  • quote:

quote:

quote:

@bhtbhtbht
    Hayırlı olsun

@fenomenozgur
    Ben benzinliyle çok şehiriçi trafiğe girmeden 500-550 km arası yapıyorum kış şartlarında. Ya siz ÇOK FAZLA sıkıştırıyorsunuz arabayı, yada bir sorun var. Bilemedim...

Sanmıyorum bir problemi olduğunu ama evet galiba çok sıkıştırıyorum aracı ama normal şartlarda 1 depo ile maksimum kaç km gider yani en azından sıkıştırarak ne kadar gereksiz para çıktığını anlarsam sakin sürerim

Dizel konusunda fazla bilgim yok. onuraybatan'a kulak vermek lazım :)

@ss480
    Ben de sorunuza kulak misafiri oldum

Fazla yüksek devir çevirmek diyebiliriz. Yakıt tüketimini etkileyen bir sürü etken de var.
    Düşük devir de yakıt tüketimini arttırır. Uygun vites, uygun devir aralığı.
    Kısa süreli sürüşler.
    Fazla dur-kalk.
    Eğer acemiyseniz genelde park ederken bayağı yakıt tüketiliyor.
    Yokuş aşağı gazdan ayağı çekmemek.

Şuan aklıma gelenler.

sizin gibi misafir dostlar başına :) çok teşekkürler.

• Ankaradan dizel getz arıyorum mümkünse 88 bg olan modeli... satmayı düşünen varsa bana pm den ulaşabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

yukarıdaki yazımın devamı olarak hız yapmıyorum. hatta korka korka basıyorum gaza. eski arabam lpgli palio idi. özledim valla.

servise gidip sormak istemiyorum. deli paralar çıkarırlar. nelerin değişmesi veya bakılması gerekiyorsa söylerseniz onlarla ilgileneyim.

bende 2006 eski kasa dizel getz var.ben kışın tam boğaza kadar doldurduğum getzimle depo ışığı yanmadan tekrar alırım ve 750 km 're gidiyorum.yazın gene aynı şekilde boğaza kadar doldurduğumda 850 kmre şehir içi gidebiliyorum.sizde bu denemeyi tam boğaza kadar depoyu doldurun ve öyle deneyin.yol bilgisayarı yanıltabilir.bence getzlerin yakıtı gayet normal.(tabiki benim gibi yakanların yakıtı:)

epey zaman önce de yazmıştım, boğaza kadar doldurum 920 km yaptım çoğu şehir dışı ama tam dolu bir kısmı klimalı. yalnız tam dolu demek 5 lt fazla yakıt demek. tabancanın attığı yerde bırakırım. o şekilde de 820-850 yapmanız normal, yalnız bunlar benim için ilk üç sene geçerliydi son iki yıldır böyle sakin sürüşlü bir ölçüm yapamadım 750 km yi geçmiyorum.

• quote:

quote:

Arkadaşlar sizce bizim araçlarımızın motor ömrü nedir?

Kaç bin km'de rektefiye ister?

Dizel/Benzinli

Bakımları zamanında İyi Kullanılmış / Bakımları zamanında hor kullanılmış

Bu sorunun cevabını bilen var mı?

Ya da en çok kaç kmde getz gördünüz? Motor yaptırmamış?

getz değilde 2 yılda 180.000 km olmuş accent era dizel biliyorum sadece rutin bakımları yapılmış ve sorunsuz.
  • quote:

benzinliden dizele geçenlerde devir alışkanlığından olabiliyor, bu aracın kitapçığında 20 de 2 ye, 40 da 3 e, 55 de 4 e 85 de 5 e vitesi geçirirseniz ekonomik kullanırsınız yazıyor. 2000 devir civarı uygundur, 2200 sonrası yakıt artar, 2400 sonrası ciddi artar. hep söylemişimdir 6. vites olsa rahat kaldırırdı da bu defa da kasa uygun değil o hızlara.
  • bu arada 1,5 ay önce 90.000 km bakımını yaptım normal bakıma ek olarak v kayışları devreye giriyor, birde bende önde viraj denge çubuklarının bişeyleride gitmişti ses yapıyordu o parçalarıda değiştirdiler 900 civarı bi masraf oldu serviste tabii.

merak edenler için bu araç oldukça sorunsuz 6 yılı doldurmak üzereyim normal bakım dışında hiç bir sorun çıkarmadı, bir parçası kırılıp düşmedi, bizim yol ve hava şartlarımız için oldukça dayanıklı bir araç.

önceleri bunu söylediğimde çok bilmişler 5 yıl garanti dolsun her tarafı dökülür vs. derlerdi, markaya para vermişlerdi.

aracın tek sorunu yakıt denebilir ama bu ağırlıkta bu ataklıkta bir araç için yakıt gayet normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

ARKADAŞLAR RİCA ETSEM E DEVLET ŞİFRESİ OLAN BİR ARKADAŞ 34 TD 3415 PLAKALI MOTORU BİR SORGULATABİLİRMİ 2 SENE ÖNCE SATTIM YAZI GELDİ VERGİ DAİRESİNDEN KONUYLA ALAKASI YOK BİLİYORUM AMA ACİL ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Plaka No34TD3415
    MarkaKANUNİ
    Model2007
    Tescil BirimiBEŞİKTAŞ
    CinsiMOTOSİKLET
    Çalıntı mı?HAYIR
    Hak MahrumiyetiYOK

Araç nizami görünüyor...

hocam teşekkür ederim ben bu aracı satmıştım ama bana vergi dairesinden bir yazı geldi bununla alakalı olma şansı nedir.
    Not : Bu aralar herkese bu yazıdan gidiyormuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

Plaka No34TD3415
    MarkaKANUNİ
    Model2007
    Tescil BirimiBEŞİKTAŞ
    CinsiMOTOSİKLET
    Çalıntı mı?HAYIR
    Hak MahrumiyetiYOK

Araç nizami görünüyor...

hocam teşekkür ederim ben bu aracı satmıştım ama bana vergi dairesinden bir yazı geldi bununla alakalı olma şansı nedir.

Alıntıları Göster
    quote:

Noter satışı yapıldı'mı üstad...

• 
Sayfa: önceki 11271128112911301131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.