Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.788.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11251126112711281129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: BaTuhanBS

Öncelikle iyi günler ben 6 bin km 2011 model 1.4 doch start hasarsız bir getz alıcam fiyat fln anlastık ama internetten arastırmalarım beni hayalkırıklıgına urattı getzi kotuleyen birçok kişi var.Bunlara örnek olarak bazıları diyor yokuşlarda zorlanırsın bazıları vasat araba saglam degil sınıfının en kötü arabası vs..Ben bu araçla ilgili biraz bilgi almak istiyorum alıcagım araç cidden temiz ama getze güvenemiyorum yardımlarınızı bekliyorum getzle ilgili görüşleriniz nedir ?

Öncelikle getzin forumuna bakın yüzlerce sayfa olmuş. Tutulmasa bu kadar yorum, paylaşım olmazdı. Öncelikle fiyat performans oranı çok iyi. Satmaya kalktığına piyasası çok güzel.

Az para ile birçok donanıma sahip oluyorsun. Bu da bazı insanlarda acaba sorusu oluşturuyor? Ya da aynı donanıma 6-7 bin lira fazla verenlerin gücüne gidiyor.

Ayrıca Getz N-cap çarpışma testinden 4 yıldız aldı biliyorum.

Araç çok ama çok atak. Yokuşta kalkışta hiçbir tereddütünüz olmasın. Ama biz ne söylesek boş. Deneme sürüşü yapıp kendiniz görmelisiniz. Işıklarda kestir gözüne birini bir kalkış yap bakalım. Durdururken aynı ataklığı sağlamıyor o ayrı. Kızaklama yapıyor.

Kronik problemi yok, problem çıktı diyelim 5 yıl garantin var.

Beğenmediğim özellikleri.

Ağır dönen direksiyon.
    Çok yakması. Özellikle otomatikler.
    ABS siz fren kızaklamaya müsait.

O sebeple öncelikle ABS li modellere bakın derim.

cevap için teşekkürler.yinede kafamda soru işaretleri kaldı en iyisi dediginiz gibi test sürüşü :)
  • quote:

quote:

quote:

Öncelikle iyi günler ben 6 bin km 2011 model 1.4 doch start hasarsız bir getz alıcam fiyat fln anlastık ama internetten arastırmalarım beni hayalkırıklıgına urattı getzi kotuleyen birçok kişi var.Bunlara örnek olarak bazıları diyor yokuşlarda zorlanırsın bazıları vasat araba saglam degil sınıfının en kötü arabası vs..Ben bu araçla ilgili biraz bilgi almak istiyorum alıcagım araç cidden temiz ama getze güvenemiyorum yardımlarınızı bekliyorum getzle ilgili görüşleriniz nedir ?

Öncelikle getzin forumuna bakın yüzlerce sayfa olmuş. Tutulmasa bu kadar yorum, paylaşım olmazdı. Öncelikle fiyat performans oranı çok iyi. Satmaya kalktığına piyasası çok güzel.

Az para ile birçok donanıma sahip oluyorsun. Bu da bazı insanlarda acaba sorusu oluşturuyor? Ya da aynı donanıma 6-7 bin lira fazla verenlerin gücüne gidiyor.

Araç çok ama çok atak. Yokuşta kalkışta hiçbir tereddütünüz olmasın. Ama biz ne söylesek boş. Deneme sürüşü yapıp kendiniz görmelisiniz. Işıklarda kestir gözüne birini bir kalkış yap bakalım. Durdururken aynı ataklığı sağlamıyor o ayrı. Kızaklama yapıyor.

Ağır dönen direksiyon.

cevap için teşekkürler.yinede kafamda soru işaretleri kaldı en iyisi dediginiz gibi test sürüşü :)

Tıklayınız: GETZ N CAP TESTİ

• Arkadaşlar sizce bizim araçlarımızın motor ömrü nedir?

Kaç bin km'de rektefiye ister?

Dizel/Benzinli

Bakımları zamanında İyi Kullanılmış / Bakımları zamanında hor kullanılmış
  • quote:

bizde otomatik şanzımanlısı var yokuşlarda önce düşük devir giriyor baktın ki yavaş çıkıyor , gaz ver gayet rahat ve güçlü çıkıyor + şimdiye kadar gördüğüm en geniş iç hacmine sahip araba , kliması hem kışta hem yazda gayet yeterli çalışıyor , eksi gibi görünen bişey var oda süspansiyonları biraz sert yoldaki tümseklere girdiğinde biraz fazla hissediyorsun , bi eksi daha şehirlerarası yolda uzun fakat fazla eğimli olmayan rampalarda eğer araba da biraz da yolcu varsa düşük devirde çıkıyor .

bizim araç 2010 model bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 6 Mart 2012; 0:42:40 >
  • quote:

Bak dostum ben 2009'unu 4 ay kullandım, yazılanların bi kısmına hak veriyorum zira yanlış hatırlamıyorsam 2005'den öncekilerimiy'di neydi motorları düşükdü ve rapmada zorlamadan çekmiyordu alacağın araba 97 beygir it gibi tırmanır afedersin köpek gibi de gider, benim arkadaşım da vardı eski motorlu olanı benim aracı kullandı bu ne ya böle dedi, çoğu bilmez yüksek modeller de 97 beygir olduğunu onun için de sallayıp dururlar, ben otm.getz ile 3. vites de 160'ı gördüm ne gitmemesiymiş, onu diyen bana gelsin, bu gün o sınıf araç alacak olsam gözümü kırpmadan gider Getz alırım
  • benim getz 1.3 82 beygir ama rampalarda falan canavar gibi 4. viteste bile gaz yiyo memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-getz-bayandan-full-full-bakimli-orjinalll-77124290/detay

araç ahkkında yorumlarınız alınırmı bu araç?

Senelerdir bu işi yaparım zevk için alır satarım, eğer bi araç da 7 parça boya var'sa uzak dur dedim, hem araba alacaksam en son seçimim "bayandan" olur...
  • anladım teşekkürler

bu araç kaç beygır kaç sılındırlı?
  • quote:

anladım teşekkürler

Valla çok emin değilim de bunların 3 silindir 4 silindir olanları var 88 hp 110 hp olanları var, sanırım yüksek modeller 4 silindir 88 - 110 beygir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coşkun Uçar -- 6 Mart 2012; 12:48:31 >
  • ilandakı aracı sorgulattım tam 8 adet hasar kaydı geldı 4 tane çarpma 198 tl ile 2774 tl arası hasar, 1 tane halk hareketi 270,1 tane cıhaz çalınmalı 2774 tl

8 taneden 6 bu şekılde 2 kayıp

gerçekten degişensız bır araç olduguna kanaat getırdım
  • quote:

anladım teşekkürler

selam
    bu araç kasasından da anlaşılacağı üzere 1.5 crdi, yani vgt olmayan motor 3 silindirli 82 hp olanlardan heralde.
  • quote:

ilandakı aracı sorgulattım tam 8 adet hasar kaydı geldı 4 tane çarpma 198 tl ile 2774 tl arası hasar, 1 tane halk hareketi 270,1 tane cıhaz çalınmalı 2774 tl

siz en iyisi biraz daha araştırın derim 16.500 bu durumdaki araba için fazla, bu arabayı 15 bin gibi bi rakama alınacak yada bütceniz daha fazlasına vermeye müsaitse bu arabaya değilde bşka emsallerine bakmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-getz-bayandan-full-full-bakimli-orjinalll-77124290/detay

Senelerdir bu işi yaparım zevk için alır satarım, eğer bi araç da 7 parça boya var'sa uzak dur dedim, hem araba alacaksam en son seçimim "bayandan" olur...

Bu araca bu rakam fazla geldi bana birde model'in düşük olduğunu düşünürsek 16,500 baya yuksek aynı paralara 2006-2007 modelini ve düşük km bulabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun Uçar

quote:

Bu araca bu rakam fazla geldi bana birde model'in düşük olduğunu düşünürsek 16,500 baya yuksek aynı paralara 2006-2007 modelini ve düşük km bulabilirsin.

bendeki getz de devrildi, yürüyen aksamında en küçük sorun yoktu, 3 parça dışında boya lazım dediler komple boyattım. keyif için araba boyatırmıyım? hayır. ilan sahibi keyif için 7 parça boyatırmı? boyaya sebep olan çizikmidir kazamıdır bunu açıkça söyleseler tamam problem yok alırım yada almam diyebilirsin. ama sadece boya var ama kaza yok acaba dedirtiyor.
  • quote:

ilandakı aracı sorgulattım tam 8 adet hasar kaydı geldı 4 tane çarpma 198 tl ile 2774 tl arası hasar, 1 tane halk hareketi 270,1 tane cıhaz çalınmalı 2774 tl

geri geri giderken arka park lambasının üstünü römorka vurmuştum sanayide pazarlıkla 100 lira istediler kasko zaten delindi oradan yaptıralım deyince 230 lira fatura kestiler. kasko için rakamlar serviste şişirilmiş olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ss480 -- 6 Mart 2012; 16:19:46 >
  • Cihaz çalınma dediği Radyo Teyp çalınmasıdır..
    Gerçekten Orjinal Radyo teyp i çaldılarsa veya RT bozulduğu için katakulli yapıp çalındı diyip kaskodan tazmin ettilerse o fiyatlar doğrudur.
    Çünkü Orjinal RT çok pahalı oluyor servislerde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss480

quote:

geri geri giderken arka park lambasının üstünü römorka vurmuştum sanayide pazarlıkla 100 lira istediler kasko zaten delindi oradan yaptıralım deyince 230 lira fatura kestiler. kasko için rakamlar serviste şişirilmiş olabilir

Fiyat km ye göre gayet güzel. Hasarların ne olduğu serviste öğrenilebilir. Getz anlaşılan acemi bir bayanın işkencelerine maruz kalmış.

Hasarlar çok mühim olmasa da hor kullanılmış olabilir. Debriyaj seti, şanzıman vb. yıpranmış olabilir.

Yeni kasa olan 4 silindirlilere bak. Daha sessizdir ve daha az yakarlar.
  • Cevaplarınız için teşekkürler bugun alıcagim arabayla bi deneme sürüşü yaptım cidden cok atak araba seri araba.Arabayı kullanmadan önyargıda bulunanların tuzagına düşmeyin hic benim gibileri varsa eger :)
  • quote:

quote:

Ağır dönen direksiyon.

Kırmızıyla işaretlediğim yer Start modeli ve günümüze daha yakın olan modellerde malesef pek geçerli değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Niyet 0070 -- 6 Mart 2012; 20:16:59 >
  • 
Sayfa: önceki 11251126112711281129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.