Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kasolet

Selamun Aleyküm arkadaşlar. 2 haftadır araba alıcam diye kafayı sıyırdım. Sanırım sonunda bir Getz alıp oturucam aşağıya. Topic sayfası yüzlerce olduğu için hepsini okuma şansım ne yazıkki olmadı. O yüzden öğrenmek istediğim soruyu direk size sormak istiyorum.

Otomatik vites - Benzinli mi, yoksa düz vites dizel mi, yoksa LPG mi tavsiye edersiniz ? Bir de kaç motor tavsiye edersiniz, bu motor kaç lira yakar ortalama ?

- Eğer yakıt olayı beni üzmezse şehir içinde haftaiçi hergün ortalama 60 KM yol yapmayı düşünüyorum.
    - Eşim rahatlık açısından otomatik vites istiyor. Ama benim için önemli olan aracın bakımlarına ve yakıta vereceğim ücret.

Ne tavsiye edersiniz ?

quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

2009 model otomatik getz aldı arkadaşım eşine. Boğaz köprüsü dur kalk trafiğinde ümraniye - mecidiyeköy güzergahında 13 litre yakiyordu. :) aynı güzergahta kocaman Ford mondeo 2.0 otm 11 lt yakiyordu. :) bence uzak durulması gereken bir makina otomatik getz özellikle şehir içi trafiğinde. Bence bütçeyi biraz daha arttırıp jazz alın kafanız rahat etsin

kısaca otomatik getz alınmazzzzzzzzzzzzzzzzz

• BU SABAH 2007 MODEL 1,5 VGT SİYAH BİR GETZ ALDIM 110.000 KM DE 16.000 BİN ARABADA KÜÇÜK HASARLAR OLUŞMUŞ (TAMPON SÜRTMESİ ÇAMURLUK SÜRTMESİ EN BÜYÜK HASAR ARKA SOL KAPI ORJ. SERVİSDE DEĞİŞMİŞ) ARABAYI ALIP İŞE GELDİM ÇOK HOŞ BİR ARABA FÜME İNŞALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAK NASİP OLUR BU ARACA BİRAZ YABANCIYIM DAHA ÖNCE LPGLİ CLİO KULLANMIŞTIM BUNDAKİ ÖZELLİKLER VEYA İNCE AYARLAR VARMIDIR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Optimus21

BU SABAH 2007 MODEL 1,5 VGT SİYAH BİR GETZ ALDIM 110.000 KM DE 16.000 BİN ARABADA KÜÇÜK HASARLAR OLUŞMUŞ (TAMPON SÜRTMESİ ÇAMURLUK SÜRTMESİ EN BÜYÜK HASAR ARKA SOL KAPI ORJ. SERVİSDE DEĞİŞMİŞ) ARABAYI ALIP İŞE GELDİM ÇOK HOŞ BİR ARABA FÜME İNŞALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAK NASİP OLUR BU ARACA BİRAZ YABANCIYIM DAHA ÖNCE LPGLİ CLİO KULLANMIŞTIM BUNDAKİ ÖZELLİKLER VEYA İNCE AYARLAR VARMIDIR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

öncelikle hayırlı olsun.clio ile sürüş zevki ve motor gücü,çekişi arasında bir kıyaslama yaptınmı.
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var..

1 kaç haftadır getz dizel bakıyorum. malum piyasa yüksek bi türlü aradığımı bulamadım istediğim paraya..

bugün bi arabaya baktım bi tanıdık dan aracın km si orjinal 136 bin km de 2006 model tek hava yastıklı ve abs yok araçda. baskı balata alt takım ve muayane yeni yapılmış akü sıfır ve birde alarmla kapatınca 4 cam kaldırma modülü var kapılar kitlenince yani... arac da değişen yok sadece sağ çamurlukda ve sol çamurlukda olmak üzere 2 parçada lokal boya var.. rengi klasik mavi getz lerde meşhur saten.. fiyat olarak en son 17.000 diyor.. sizce alsam mı almasam mı antalyada piyasa biraz daha yüksek ve baska sehirlerede pek bakmadım lütfen yardım edin sizce eder mi bu araç 17 bin ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi singlegun! -- 18 Kasım 2011; 21:03:16 >
  • Baskı balata değişmiş te, Turbo dan ne haber... ???
    O kmlerde turbolar yavaş yavaş ıslık çalmaya başlar , sonrası da malum zaten...
  • valla abi motorunu göstermedim daha turbo bu kadar cabuk mu gidiyor ya.. tavsiye etmiyormusun yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: singlegun!

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var..

1 kaç haftadır getz dizel bakıyorum. malum piyasa yüksek bi türlü aradığımı bulamadım istediğim paraya..

bugün bi arabaya baktım bi tanıdık dan aracın km si orjinal 136 bin km de 2006 model tek hava yastıklı ve abs yok araçda. baskı balata alt takım ve muayane yeni yapılmış akü sıfır ve birde alarmla kapatınca 4 cam kaldırma modülü var kapılar kitlenince yani... arac da değişen yok sadece sağ çamurlukda ve sol çamurlukda olmak üzere 2 parçada lokal boya var.. rengi klasik mavi getz lerde meşhur saten.. fiyat olarak en son 17.000 diyor.. sizce alsam mı almasam mı antalyada piyasa biraz daha yüksek ve baska sehirlerede pek bakmadım lütfen yardım edin sizce eder mi bu araç 17 bin ??

hocam 2007 model absli 72binde 19300e aldım 2 hafta önce 1.5 88 beygir vgt motor sizinki vgt midir?

• hayır hocam 1.5 crdi 88 beygir yani yeni kasa..
  • arkadaslar 17 kasımda petlas 711 ultra sport lastıklerımı aldım gereklı evreakları fakslayıp yol yardıma kayıtta oldum , lastıklerden cok memnunum kayma yok ses yok , aracım sınıf atladı resmen herkeze tavsıye ederım :) 185-55-15 i 140*4 : 560 lıraya aldım 5 taksıt yaptırdım .
  • makinamı boğazına kadar ffulledim.bu mevsimde kaç km yapacak acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Optimus21

BU SABAH 2007 MODEL 1,5 VGT SİYAH BİR GETZ ALDIM 110.000 KM DE 16.000 BİN ARABADA KÜÇÜK HASARLAR OLUŞMUŞ (TAMPON SÜRTMESİ ÇAMURLUK SÜRTMESİ EN BÜYÜK HASAR ARKA SOL KAPI ORJ. SERVİSDE DEĞİŞMİŞ) ARABAYI ALIP İŞE GELDİM ÇOK HOŞ BİR ARABA FÜME İNŞALLAH KAZASIZ BELASIZ KULLANMAK NASİP OLUR BU ARACA BİRAZ YABANCIYIM DAHA ÖNCE LPGLİ CLİO KULLANMIŞTIM BUNDAKİ ÖZELLİKLER VEYA İNCE AYARLAR VARMIDIR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

hayırlı olsun, genelde yeni kullanan arkadaşlara özellikle dur kalklarda öndeki aracı beklemelerinin öneririm alışık olmayınca öndekide ağır kalkınca dokunabilirsiniz

• ACİL YARDIM!!!

Herkese selam benim 1.4 doch hy klm. 2006 model hyundaı getz var.araç çoğunlukla anahtarı takıp da kontağı çevirdiğimde göstergedeki anahtar resmi yanıp sönüyor böyle olduğunda da araç çalışmıyor ancak kontağı açıp kapatınca anahtar resmi aynıyor o zaman araç çalışıyor.Bazen bu anahtarın yanması için kontağı iki üç sefer açıp kapatmam gerekiyor.Merak ettiğim bu sorun sadece benim aracımda mı var yoksa bu getzlerde normal mi
  • Aracınızdaki İmmobilizer sistemi arızalı.. Anahtardaki Chip ile aracın immo ünitesi şifreyi çözemiyor...
    Servise gidiyorsunuz , İmmo anteni zamanla oksitleniyor , onu temizliyorlar canavar gibi çalışmaya başlıyor sonrasında...
    Benim araç 2006 model olmasına rağmen ücretsiz olarak bu işlemi yaptılar...
  • Merhaba , aranıza yeni katıldım.Keyifli paylaşımlar dilerim.
    2 gün önce eşime 2004 model beyaz bir Getz 1.3 Gls benzinli Otomatik vites araç aldım.55000 km de ekspertiz arkadaşım buldu.Araba da dediğine göre 0 hata varmış.Araç ta yol bilgisayarı , 4 tane yeni lastik , 2 senelik vize , klima , 4 cam ve kapı otomatik , elektirikli aynalar ve hava yastıkları var.Hiç kaza geçirmemiş , çizilmemiş bile :) .Piyasaya göre çok temiz bir araç .Eşim otomatik vites diye tutturunca 1 günde bulabildiğim en temiz araç bu idi.aracın yakıtını forumdaki yazılara göre kıyaslama şansım daha olmadı,bu konu hakkında ki bilgileri daha sonra paylaşacağım.Günde ortalama 45 km yol yapacak ama trafiğe pek girmeyecek(Güzelbahçe-Balçova arası kullanıyor ). Bence fiyatı biraz yüksek .Sizin fikrinizi de almak isterim.Aracı 18500 TL ye aldım.Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MukanErdem -- 23 Kasım 2011; 4:03:19 >
  • 2004 model 1.3 otomatik Getz 18.500 fiyatı çok yüksek

Kasa ağır , motor ufak hacimli ve Beygir Gücü düşük olunca arabayı götürmek için fazla yakıt yakıyor. 100 km de 10-12 litre arası.

Model biraz daha yüksek olsa 1.4 benzimli olanı alırdınız 1.3 ler 12 valf 1.4 motorlar 16 valf.

Bence o paraya daha üst modellerde bir araba bulunabilirdi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-bayandan-cok-temiz-getz-65143175/detay/

2009 model ve 1.400 cc 22.500 istemiş.

http://www.sahibinden.com/search.php?a=8&&b[detay_6][0]=32466&b[country_id]=1&b[city_id]=0&b[lrt]=1&b[region_id]=0&b[uncompleted]=0&b[pricecurr]=1&b[page]=1&b[sort_field]=date_first_activated&b[sort_order]=desc&c2=23526&c=23526&search_result_page_limit=20&sKlasik=1&c=23526&b[sort_field]=real_price&b[sort_order]=asc&b[page]=1

Aldıysanız hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin.

Almadı iseniz kullandığım araba Hyundai Getz olsada Honda Jazz lara bakmanızı tavsiye ederim , problemsiz az yakan bir araba.

• quote:

Orijinalden alıntı: MukanErdem

Merhaba , aranıza yeni katıldım.Keyifli paylaşımlar dilerim.
    2 gün önce eşime 2004 model beyaz bir Getz 1.3 Gls benzinli Otomatik vites araç aldım.55000 km de ekspertiz arkadaşım buldu.Araba da dediğine göre 0 hata varmış.Araç ta yol bilgisayarı , 4 tane yeni lastik , 2 senelik vize , klima , 4 cam ve kapı otomatik , elektirikli aynalar ve hava yastıkları var.Hiç kaza geçirmemiş , çizilmemiş bile :) .Piyasaya göre çok temiz bir araç .Eşim otomatik vites diye tutturunca 1 günde bulabildiğim en temiz araç bu idi.aracın yakıtını forumdaki yazılara göre kıyaslama şansım daha olmadı,bu konu hakkında ki bilgileri daha sonra paylaşacağım.Günde ortalama 45 km yol yapacak ama trafiğe pek girmeyecek(Güzelbahçe-Balçova arası kullanıyor ). Bence fiyatı biraz yüksek .Sizin fikrinizi de almak isterim.Aracı 18500 TL ye aldım.Saygılar

Aldıysanız güle güle kullanın.. Ama epey bir piyasa fiyatının üzerinde bir bedel ödemişsiniz araca...
    Ama neyse... Alınmış alınmıştır demişler...

Güle güle kullanın...

• Aracınızdaki İmmobilizer sistemi arızalı.. Anahtardaki Chip ile aracın immo ünitesi şifreyi çözemiyor...
    Servise gidiyorsunuz , İmmo anteni zamanla oksitleniyor , onu temizliyorlar canavar gibi çalışmaya başlıyor sonrasında...
    Benim araç 2006 model olmasına rağmen ücretsiz olarak bu işlemi yaptılar...

Bilgi için sağol dediğinizi yaptırıcam neticeyi size bildiririm
  • Arkadaşlar
    Kol saatim bozuldu yeni saat almaya karar vermiştim.
    İnternettem modelleri belirledim
    Pendik çarşıyı ve son olarak AVM leri gezdim dolaştım ( Nemrn ve Pendorya )
    Eve dönerken, PENDORYA AVM kapalı parktan cıkarken arkam ve sol tarafım boş diye geri geri, çıkış şeridine geçeyim dedim guya sağ sol yapmadan geçecektim.

Koruma tellerine sol tarafı sürttüm :(
    Ayna dış sacı çatladı, Çamurlukta da 4 - 5 cm çapında 1 cm e yakın hafif göcük oluştu.

Autokingte mini hasardan faydalanabilirim büyük bir ihtimal
    Ama aynayı değiştireceğiz herhalde..Siy renk direk bulabilir miyim acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 27 Kasım 2011; 21:28:38 >

• Çok geçmiş olsun.

Canı sıkıcı bir durum. En büyük hasarınız bu olsun.
  • Aracımı Kış bakımına sokmaya karar verdim... 2006 Model 1.4 DOHC araç ve 62.000 Km de...
    En son 56.000 de periyodik bakıma girdi , daha doğrusu 5 senesi dolduğu için kafamı rahatlatmak adına tüm gergi ve kayışları değiştirdim ( Triger-Klima- V kayışı Rulmanlar falan felan... ) Bununla birlikte periyodik bakımda olmuştu.... Balataları kontrol ettirmiştim bi 10 bin daha gider dedilerdi...

Son zamanlarda aracı ilk hareket ettirdikten sonra ilk 2-3 dakika da fren yaptığımda aracın arka frenleri sanki daha fazla tutuyor arkayı kasıyor ce ufaktan sürtünme sesi geliyor , sanki balata sesi gibi... Düşündüm ki sanırım balataların değişme vakti geldi...

Araç artık garantiden çıktığı için yetkili servis e gitmeye pek sıcak bakmıyorum o yüzden özel servisleri araştırdım bir kaç yerden fiyat aldım.
    Değiştirmek istediğim parçalar ;

• ÖN FREN BALATASI
    • ARKA FREN BALATASI
    • MOTOR YAGI
    • YAG FİLTRESİ
    • HAVA FİLTRESİ

• Gerekli görülmesi durumunda Ön Fren Disk takımını da değiştirebilirim.. Ama zannetmiyorum ki 60 Binde ki aracın disklerinde değişim gerekecek kadar aşınma veya eğrilme meydana gelsin...

Bu yukarıdaki parçaları Akparça.com dan araştırdım ve çok cüzzi fiyatlarını görünce servislerde ne kadar "öpüldüğümüzü" gördüm. Daha sonra Akparça.com dan mail ile bilgi istedim. Yukarıdaki parçaları sizden almak istiyorum , istanbul ikitellideki merkezinizde bu parçaların aracıma takılarak bakımları yapılabiliyor mu diye ?

Sağolsunlar kısa sürede geri döndüler ve Serpar Servis ve Onarım Hizmetleri diye bir yeri referans verdiler. http://www.serparservis.com/ adresini incelediğimde profesyonel bir hizmet verilen bir yer intibası uyandırdı bende... Kısa süre sonrada servis yetkilisinin e-mail i geldi. Belirttiğim yedek parçaları kendilerinin akparça.com dan temin ederek, kendi servislerinde montajını yapacaklarını ve fiyat bilgisini verdi...

Bunun yanında Bosch Car Service ve Speddy den de fiyat teklifi istedim.. Speedy yi aradığımda telefona çıkan "Usta" diye adlandırılan zevat..!!! 2006 Model Getz lerin 1.4 Motor olmadığını , 1.3 motor olduğunu belirtip ısrar etti... Bende eyvallah diyip kapattım... Aracın motor tipini bilmeyen adama , araç bakımı için emanet edilmez ne de olsa... Speedy öyle reklamlar felan veriyor da önce adam gibi personel çalıştırsın...

Neyse ; Bosch Car Service ve Serpar Özel Servis ten aldığım fiyat tekliflerini aşağıda paylaşıyorum. Sizce fiyatlar nasıl ? Yetkili servise bu parçaları değiştirsek ne kadar tutar dı fikriniz var mı ? Ayrıca Motor yağını 5w 40 mı yoksa 5w 30 mu koydurayım ? Serpar PO Maxima 5-30 , Bosch car service total 5-40 yağ koyuyormuş....

BOSCH CAR SERVİCE FİYAT TEKLİFİ
    Motor yagı – total 5w40 4lt = 88
    Yag filtre = 15
    Hava fıltre = 20
    Ön balata = 60
    Arka balata = 55
    Bujı cıft tırnak Bosch 4ad = 36
    Genel bakım işçiliği = 130

SERPAR ÖZEL SERVİS FİYAT TEKLİFİ
    Parantez içindeki rakamlar Akparca.com dan satışı yapılan parçaların perakende satış fiyatıdır.

Ön Fren Balatası = 30 TL (30)
    Arka Fren Balatası = 35 TL (45)
    Motor Yağı = 50 TL ( ? )
    Yağ Filtresi = 5 TL (5)
    Hava Filtresi = 10 TL (15)
    Buji Tk(Champion) = 20 TL (20)
    Balata Spreyi = 6 TL
    Mekanik İşçilik = 50 TL

Ön Fren Disk takımının değişmesi gerekiyorsa , ÖN FREN DİSK TAKIMI= 120 TL + 25 TL işçilik ücreti alınıyormuş...

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 30 Kasım 2011; 9:54:48 >

• 
Sayfa: önceki 11061107110811091110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.