Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.860
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11051106110711081109
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben aldığımda araç 58 bindeydi şimdi 64 binde daha yeni aldığım için çok fazla denediğim söyleyemem ama uzun yolda 1km'de 0,34 krş, şehir içinde de 1km'de yaklaşık 0,38 krş yaktı.değoyu full'leyip ulaştım bu sonuçlara. arabam alırken kazalıydı ben de çok masraf yaptım aldıktan sonra, şimdi tüp taktırsam yine masraf yapıcam, çekincem bu kadar masraftan sonra satarken zarar etmek ...
  • Arkadaşlar, 1,4 Benzinli motorlarda DOHC ile GL serisi arasında bir fark varmı ? Varsa nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Arkadaşlar bende enteresan bir arıza meydana geldi.

Araba 1.3 motor 2004 model benzinli getz.

Bu modellerde kaset çalar var bende kaset çalara bir aparat takıp diğer ucunuda mp3 playera takıp istediğim müziği dinliyorum.

Fakat bu şekilde müzik dinlerken bir kitlenme oldu ses gelmemeye başladı.

Radyoya geçtim normal daha sonra tekrar kasetçalara geçmek istedim tuş yanıt vermedi.

Kasedi çıkarma butonuna bastım oda yanıt vermedi.

Ama dikkatli dinleyince kaset çaların dönme sesi geliyor.

Şu an kasetçalara geçemiyorum , içindeki kaset adaptörü çıkaramıyorum.

Radyoda her şey normal.

Akşam arabayı park ederken baktım kontağı çekmiş olmama rağmen ses sisteminde hiç bir ışık yanmamasına rağmen kaset çaların duyabileceğim kadar hafiflikte dönme sesi geliyor.

Bu olay 3-4 gündür devam ediyor , tahminim böyle giderse aküyüde bitirecek.

Komik ve ilginç bir arıza.

Kontak anahtarını çıkardıktan sonra kasetçaların dönmeye çalışmasının normalde imkanı yok ama böyle bir arıza oldu. :)

Bu gün müsait zamanda ses sistemine ait sigortayı çıkarıp takıcam belki fayda eder.

aracımı aldığım 1.hafta dediğiniz başıma geldi :)
    aracı parkettıgımde yan koltukta duran kalemım ayak basılan yere dusunce almak ıcın uzandığımda kulağıma bı ses geldi sizinkı gıbı kasetcalar donup duruyodu kaset yoktu tabıkı :)
    hemen bı kaset buldum komsuda taktım kasedı çalıstırdım sonra cıkardım duzeldı :)

• arkadaşlar 2004 1.3 gls benzin+lpg
    çelik jant 15''
    üzerinde bulunan lastık 185.55.15
    lastıklerım cok kotu durumda
    yenı lastık almak ıstıyorum kışa geldk fakat hem kışa hem yaza ayrı lastık alamam 4 mevsım dusunuyorum
    öneriniz varmıdır petlas starmex i onerıyolar fiyatlarıda cazip
    yorumlarınızı bekliyrm tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: knngndz

arkadaşlar 2004 1.3 gls benzin+lpg
    çelik jant 15''
    yenı lastık almak ıstıyorum kışa geldk fakat hem kışa hem yaza ayrı lastık alamam 4 mevsım dusunuyorum

Pirelli nin yeni çıkan bir 4 mevsim lastiği var. Onu öneriyorlar bir bakın isterseniz..
    http://www.pirelliotolastik.com/?urun-255-PiRELLi-175-65-14-82-T-P2500-EURO-4-S.html

Ben de aslında lastikleri değiştireceğim... bakalım ne bulacaz aklımda bir iki marka var ama daha detaylı bir araştırma da yapmadım...

Cınturato uygun fiyatı ile cazip geliyor ilk görünüşte... Ayrıca kullanıcılarından da çok kötü yorumlar gelmemiş... 115 TL adet fiyatı..
    http://www.pirelliotolastik.com/?urun-411-PiRELLi-175-65-14-PiRELLi-P4-CiNTURATO.html

Good Year Duragrip te Pirelli ile aynı fiyatlara satılıyor...

Bunun yanında Mıchelin Energy Saver piyasada oldukça tutulan bir lastik ve 135 TL lik fiyatı var gördüğüm kadarı ile... Pirelli ve Mıchelin arasında genel toplam bazında 80 TL lik bir fark var

• quote:

Orijinalden alıntı: Perigetz

ben aldığımda araç 58 bindeydi şimdi 64 binde daha yeni aldığım için çok fazla denediğim söyleyemem ama uzun yolda 1km'de 0,34 krş, şehir içinde de 1km'de yaklaşık 0,38 krş yaktı.değoyu full'leyip ulaştım bu sonuçlara. arabam alırken kazalıydı ben de çok masraf yaptım aldıktan sonra, şimdi tüp taktırsam yine masraf yapıcam, çekincem bu kadar masraftan sonra satarken zarar etmek ...

Bende 2006 1.4 Dohc Getz var , 61.000 Km de... aldığımda 42.000 Km deydi , 3 senedir kullanıyorum...
    Bu bayramda istanbul trafiğinde 7.1 Lt ortalama ile gidip geldim.. Genellikle yollar çok fazla sıkışık değildi.. Pik saatlerde köprü trafiğine girmemeye özen gösterdim. Arefe günü Full Akaryakıttan 4.14 TL den 95 Oktan benzin aldım... ortalama 100 km gidip tekrar yakıt aldığımda ortaya çıkan hesaplarımda araç 7.1 Lt benzin tüketmiş 100 Kmde...

Ayrıca yine Full den aldığım 95 oktan bir depo benzin ile yine çok fazla sıkışık trafiğe bulaşmadan 500-520 Km yol yapabiliyorum...

Getz ile düşük yakıt tüketimine ulaşmak için belli başlı kurallar var... Aracın vites değişimlerini 2000-2500 dd de yapmak gerekiyor.Ayrıca yüksek sürat ve yüksek devir bizim araçlarda benzinin baş düşmanı...

Bir de havalar soğudu artık , bu zamana kadar tutturduğumuz ortalamalara en az 1 Lt daha eklemek gerekecek kış aylarında.. Ben yazın 7 Lt ile dolaştığım istanbulda kışın 8 - 8.3 ile dolaşıyorum...

Lpg bir alternatif olabilir size , bagaja simit depo koyuyorlar , stepneyi evde bırakıp lastik tamir köpüğü alıp bagaja koyarak olayı çözebilirsiniz. Hyundai nin bizim motorlarına uyum sağlayan kit olarak BRC yi öneriyorlar...

• quote:

aracımı aldığım 1.hafta dediğiniz başıma geldi :)
    aracı parkettıgımde yan koltukta duran kalemım ayak basılan yere dusunce almak ıcın uzandığımda kulağıma bı ses geldi sizinkı gıbı kasetcalar donup duruyodu kaset yoktu tabıkı :)
    hemen bı kaset buldum komsuda taktım kasedı çalıstırdım sonra cıkardım duzeldı :)

Sigortayı çektim taktım sorun devam ediyor.

Belki biraz beklemeliydim bilmiyorum 15- 20 dk filan.

İçinde kaset adaptör var onuda çıkaramıyorum.

Çıkart tuşu yanıt vermiyor.

Type moduna geçmiyor.

İçinde kalan kaseti çıkatmak için bir yere ince bişey sokup zorla çıkartıyorduk galiba ama orası nereydi hatırlamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

arkadaşlar 2004 1.3 gls benzin+lpg
    çelik jant 15''

Pirelli nin yeni çıkan bir 4 mevsim lastiği var. Onu öneriyorlar bir bakın isterseniz..
    http://www.pirelliotolastik.com/?urun-255-PiRELLi-175-65-14-82-T-P2500-EURO-4-S.html

Ben de aslında lastikleri değiştireceğim... bakalım ne bulacaz aklımda bir iki marka var ama daha detaylı bir araştırma da yapmadım...

Cınturato uygun fiyatı ile cazip geliyor ilk görünüşte... Ayrıca kullanıcılarından da çok kötü yorumlar gelmemiş... 115 TL adet fiyatı..
    http://www.pirelliotolastik.com/?urun-411-PiRELLi-175-65-14-PiRELLi-P4-CiNTURATO.html

Good Year Duragrip te Pirelli ile aynı fiyatlara satılıyor...

Bunun yanında Mıchelin Energy Saver piyasada oldukça tutulan bir lastik ve 135 TL lik fiyatı var gördüğüm kadarı ile... Pirelli ve Mıchelin arasında genel toplam bazında 80 TL lik bir fark var

benim arabanında lastikleri değişecekti çevremden michalen tavsiye ettiler, pirelli diyecek oldum sadece takvimi güzel dediler :) 135x4 ten kış lastiği michalen aldım 8 taksit paspas hediyeliydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Perigetz

Merhaba arkadaşlar ben de 4 aylık yeni bir getz kullanıcısıyım. aracım 2008 model 1.4 Doch benzinli. alırken çok fazla km yapmayacağımı düşünerek benzinli olmasını sorun etmemiştim ama şuan da sorun :) hala çok km yapmasam da çok fazla yakıt tüketiyor, aracımı mı değiştirmeliyim yoksa tüp mü taktırmalıyı bilemedim. tüp taktıranlardan da sorun yaşayanlar var kararsız kaldım :(

aslında aracın yakıt tüketimi benzinde iyi ama malum benzinin litre fiyatı ortada devirde tasarruf devri.eğer aracına benim gibi çok biniyorsan tüp baya ekonomik oluyor %40 gibi yaklaşık bi tasarruf sağlıyor.ben sorun yaşadım ama benim tüpüm voltran! kullanıcıları bilir yedek parçası zor bulunan benim bulunduğum ildede pek servis ilgilenmiyodu sabahları zor çalışma sorunu yapıyodu ancak onuda ayarla çözdük araç tüpte şimdi süper sana tavsiyem aracına italyan bi tüp taktır yok türk malı olsun dersen atiker sonra keyfine bak derim ben

• Merhaba forum üyeleri,
    Ben eşime araç araştırıyorum.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-orjinal-2008-otomatik-18-000-km-de-sifir-gibi-cok-tem-64180532/detay/ linkte bir araç buldum ama getz'leri hiç bilemiyorum. DOCH ne anlama geliyor? Fiyat sizce nasıl? Ve bir de hyundai otomatiklerinde ciddi maliyet çıkaran sorunlar var mıdır? (Biliyorum son soru çok genel oldu. İfade etmek biraz güç oldu ama müzmin bir sorun var mı aslında onu çözmeye çalışıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

• quote:

Orijinalden alıntı: silent blue

Merhaba forum üyeleri,
    Ben eşime araç araştırıyorum.http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-sahibinden-orjinal-2008-otomatik-18-000-km-de-sifir-gibi-cok-tem-64180532/detay/ linkte bir araç buldum ama getz'leri hiç bilemiyorum. DOCH ne anlama geliyor? Fiyat sizce nasıl? Ve bir de hyundai otomatiklerinde ciddi maliyet çıkaran sorunlar var mıdır? (Biliyorum son soru çok genel oldu. İfade etmek biraz güç oldu ama müzmin bir sorun var mı aslında onu çözmeye çalışıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler,

Şehir içi trafiğinde dur kalk 10-11 litre yakar haberiniz olsun.

Otomatik vitesler bir depo ile 350-400 km arası yol yapıyor.

Uzun yolda iyidir ama şehir içinde fazla yakar.

Bulabiliyorsanız eski kasa Honda Jazz Otomatiklere bakın , Jazzda 7 vites var ve az yakar.

Ama fazla yol yapmayız diyorsanız linkini verdiğiniz getzide alabilirsiniz.

5 sene garantiden 2 sene daha garantisi kalmış.

• 2009 model otomatik getz aldı arkadaşım eşine. Boğaz köprüsü dur kalk trafiğinde ümraniye - mecidiyeköy güzergahında 13 litre yakiyordu. :) aynı güzergahta kocaman Ford mondeo 2.0 otm 11 lt yakiyordu. :) bence uzak durulması gereken bir makina otomatik getz özellikle şehir içi trafiğinde. Bence bütçeyi biraz daha arttırıp jazz alın kafanız rahat etsin
  • her fırsatta yazıyorum. kusuruma bakmayın. ş.içi 5,5 litre şehirler arası 4,5 litre crdi 88hp getz.

otomatik şart değilse herkese tavsiyem.
  • quote:

2009 model otomatik getz aldı arkadaşım eşine. Boğaz köprüsü dur kalk trafiğinde ümraniye - mecidiyeköy güzergahında 13 litre yakiyordu. :) aynı güzergahta kocaman Ford mondeo 2.0 otm 11 lt yakiyordu. :) bence uzak durulması gereken bir makina otomatik getz özellikle şehir içi trafiğinde. Bence bütçeyi biraz daha arttırıp jazz alın kafanız rahat etsin

Doğrudur bende bu tüketim rakamlarını duymuştum fakat arkadaş ürkmesin diye 10-11 yazdım :)

Şaka bir tarafa otomatik getz çok fazla yakıyor.

1.300 cc ve bg düşük olunca birde kasa ağır olunca yoğun şehir içi trafiğinde malesef söylediğiniz tüketim değerine ulaşıyor.

Bize benzinliğin önünden geçince benzinin kokusu ile 10 Km gidecek araba lazım.

http://video.mynet.com/yaa_ben/Tokat-ta-araba-pazarligi/1107329/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 16 Kasım 2011; 9:33:15 >

• Zaten 8 ay dayandılar araca , ondan sonra satıp Honda Jazz aldılar...
    O da garip bir araç.... Yavaş ta gitsen 6.3 Lt yakıyor , seri de gitsen 6.5 Lt yakıyor... Bu Caponların teknolojisi gerçekten hayran olunacak bir şey..

Belki yeni İ 20 nin otomatiği Getz otomatik kadar yakmıyordur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Doğrudur bende bu tüketim rakamlarını duymuştum fakat arkadaş ürkmesin diye 10-11 yazdım :)

Şaka bir tarafa otomatik getz çok fazla yakıyor.

1.300 cc ve bg düşük olunca birde kasa ağır olunca yoğun şehir içi trafiğinde malesef söylediğiniz tüketim değerine ulaşıyor.

Bize benzinliğin önünden geçince benzinin kokusu ile 10 Km gidecek araba lazım.

http://video.mynet.com/yaa_ben/Tokat-ta-araba-pazarligi/1107329/

quote:

Zaten 8 ay dayandılar araca , ondan sonra satıp Honda Jazz aldılar...
    O da garip bir araç.... Yavaş ta gitsen 6.3 Lt yakıyor , seri de gitsen 6.5 Lt yakıyor... Bu Caponların teknolojisi gerçekten hayran olunacak bir şey..

Belki yeni İ 20 nin otomatiği Getz otomatik kadar yakmıyordur...

İ 20 otomatik, 4 ileri vitese sahip.

4 ileri vitesli i 20nin, 7 ileri vitesli aynı cc otomatik araçtan az yakması mümkün değil.

Yakıt düşünüyorsanız hyundaiden otomatik araç alınmaz.

O sebeple B sınıfı otomatik araç alınacaksa...

Yakıt cimrisi, benzinli motorda usta olan honda jazz'ı alacaksın tepe tepe bineceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 16 Kasım 2011; 16:55:57 >

• Güzel tespit.

Hyundai nin otomatikleri çok yakıyor.

En azından şu an için durum böyle.
  • Sevgili arkadaşlar hepinize merhaba. Çok uzun süredir forumdaki yazılarınızı okuyorum, bugün bende yazmak istedim.
    2011 Mart ayında bende sıfır dizel getz aldım(4cam otomatik,ısıtmalı ve elektrikli ayna, tek hava yastığı, abssiz, yükseklik ayarlı koltuk ve kol dayama ), üretiminin bittiğini bile bile belki çok değer kaybedeceğini bile bile. Abimde de dizel getz var onu sürdükten sonra bende bu arabadan almalıyım dedim, çok araştırdım, beni üzmeyecek, garip garip arızalar çıkarmayacak, yolda bırakmayacak, benzinlikte utandırmayacak bir araç aradım vede buldum.
    Dışarıdan küçük görünmesine rağmen içi çok geniş, 4kişi hatta 5kişi içine çok rahat oturmaktadır; ben kilolu olmama rağmen içinde rahat ettiğim nadir arabalardandır. Bagajı evet küçük ama benim işimi fazlasıyla görüyor,bagaja çok daralırsam arka koltukları yatırıyorum olup bitiyor.
    Arabanın ölçüleride onu şehir içinde kedi gibi yapıyor.
    Yakıt konusuna gelirsek, benim ölçümlerime göre;
    uzun yolda 90-100 arası hızla giderseniz 4,7lt,
    uzun yolda 110-120 arası giderseniz 5,2lt,
    şehir içinde aşırı dur kalk, 2.vitese bile zor atıldığı durumlarda 7-8lt yi bile görüyor
    ama iç-dış karışık günlük kullanımda 6lt yi geçmiyor.
    Bence 1250kglik (neden bu kadar ağır onuda bilmiyorum acaba havalanmasın diye beton ağırlıkmı koyuyorlar içine) bir araba için yakıt durumu gayet güzel ( hemde içerisinde toplamı 200kg olan iki yetişkinle beraber :) )
    Getzimi alalı 9 ay oldu, kilometresi 21500 de, sanırım çok geziyorum ama çok memnunum arabamdam. Tek kafama takılan direksiyon sistemi sanki daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum ama çokda kafama takmamaya çalışıyorum.
    Arabamı liste fiyatı 27700tl iken 25750tl ye aldım, sürüşü çok keyif verici bence (tabiki çok daha fazla paralara çok daha güzel arabalar var ama bu fiyata alınabilecek en iyi arabaydı.)
    Bence boyutlarına göre çok güçlü bir araba, 2000devir üzerinde iseniz devir kaybetmeden tırmanamayacağı yokuş yok. 120yle giderken gaza basınca 150ye kadar ivmelenmeye devam ediyor 160-170 çizgisine kadar gitmeye devam ediyor, daha fazlasını yaparmı bilmiyorum ama bana 120fazlasıyla yetiyor.
    Yüksek olmasından dolayı yan rüzgarlardan etkileniyor, dikkat etmek lazım, frenleri absli olmamasına rağmen bence gayet iyi.
    Aklıma gelenleri sizlerle de paylaşmak istedim, herkese iyi forumlar, herkese kazasız belasız sürüşler...

• Selamun Aleyküm arkadaşlar. 2 haftadır araba alıcam diye kafayı sıyırdım. Sanırım sonunda bir Getz alıp oturucam aşağıya. Topic sayfası yüzlerce olduğu için hepsini okuma şansım ne yazıkki olmadı. O yüzden öğrenmek istediğim soruyu direk size sormak istiyorum.

Otomatik vites - Benzinli mi, yoksa düz vites dizel mi, yoksa LPG mi tavsiye edersiniz ? Bir de kaç motor tavsiye edersiniz, bu motor kaç lira yakar ortalama ?

- Eğer yakıt olayı beni üzmezse şehir içinde haftaiçi hergün ortalama 60 KM yol yapmayı düşünüyorum.
    - Eşim rahatlık açısından otomatik vites istiyor. Ama benim için önemli olan aracın bakımlarına ve yakıta vereceğim ücret.

Ne tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasolet -- 17 Kasım 2011; 0:12:00 >
  • Günde 60 Km için dizel.

88 bg 200 küsür tork var çekişi kaçışı iyidir.

Fazlası ile memnun eder.
  • 
Sayfa: önceki 11051106110711081109
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.