Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1089. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10871088108910901091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozden61

yakında 90.000 km bakımı yaptıran varmı. fiyat ne kadar tutar acaba?

450 tl tutmuştu yanlış hatırlamıyorsam 100000 de yaptırdım triger falan değişmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: maverickoe

quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

quote:

hundai getz 1.3 gls 2005 model araca sıralı sıstem lpg taktırmak ıstıyorum onerılerınız neler??hem marka hem fiyat

brc veya lavato
    bende brc var memnunum 2005 model 46000 km 1yıl oldu taktıralı 1450 tl

1500ü gözden cıkarmıstım. brc dusunuyorum bende kullananlardan fikir alayım dedım. 2005 model 1.3 gls aldım 28.000 de

60in km benzin ile getzimi kullandıktan sonra bende zamlara dayanamayıp BRC taktırdım.

Kesinlikle problemsiz çalışıyor. Kalkışlarda, ara hızlanmalarda, yokuşlarda hiçbir eksiklik hissetmiyorum.

Tavsiye ederim.

Suanki kararım BRC tşk..

• 1.5 crdi (2007-2008) mümkünse 110 hp ufak tefek boya sorun değil kaza dışında. satan arkadaşlar varsa pm atsınlar lütfen. Bende sevdim bu getzi inşallah ayarlarız en kısa sürede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VetBat

1.5 crdi (2007-2008) mümkünse 110 hp ufak tefek boya sorun değil kaza dışında. satan arkadaşlar varsa pm atsınlar lütfen. Bende sevdim bu getzi inşallah ayarlarız en kısa sürede.

2006'dan sonra dizel motorlar VGT oldu diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

quote:

Orijinalden alıntı: mercanim

Ya olurmu hocam Tokat niksarda var işte adam bulmuş, 81000 km de 110 HP adam boyada yok diyor iddalı konuşuyor ama mesafe çok, gidip boş gelmek ihtimali var sonucda ekspertiz alınca birşeyler çıkıyor adamlarda diyorki benden önceki sahibi bana söylememiş, bende ekspertiz almamıştım flan.. o ekspertiz parası benden gitti bu şekilde bir kere ikincisi hayatta olmaz.

Valla benim de arabamı alacak olsam bende benden önceki sahibinin ne yaptığını bilmiyorum. Benim kullanımım da olan şeyleri biliyorum ama öncesi hakkında fikrim yok. Şimdi ekspertize gitsek benden önceki sahibinden kaynaklı benim bilmediğim bir hata çıksa bende kabul etmem ekspertiz ücretini ödemeyi. Ya ilk sahibinden alacaksın aracını ya da piyango dan ne çıkarsa yapacaksın ekspertizde

Olur mu hocam ya, aldığın arabada durum nedir baktırmadın mı bir ustaya götürüp baktırmışsan oda tamamdır,diyelim senden önceki sahibi tavanı boyatmış, sende ilan veriyorsun buraları boyandı bunları değişti diye bu yalancılık sahtecilik değilmidir. benden önceki sahibi neyi değişti neyi boyattı bilmiyorum demen gerekmez mi ilanında veya aranıp sorulduğunda ?

• quote:

1.5 crdi (2007-2008) mümkünse 110 hp ufak tefek boya sorun değil kaza dışında. satan arkadaşlar varsa pm atsınlar lütfen. Bende sevdim bu getzi inşallah ayarlarız en kısa sürede.

Hocam senin aradığın araçtan istanbulda çok var, bir araştır sahibinde. Kesinlikle Turbosu VGT olan bir motor almak lazım. Dikaktli bak CRDI ler arasında VGT olanalr var bazısı uhsata bakmadan koyuyor. Ben istiyorum ki aracım 100 km ye 11-12 sn lerde çıksın, seri hareketli araba seviyorum ben, fiyatıda aşağı çekmek için kilometreyi çok artırmadan model düşürmeye çalışıyorum. Fiyat konusunda rahatsan aradığın aracı anında bulursun. Bana çok fazla kredi vermiyorlar 17.500 ü geçemiyorum, inatlada 100 HP istiyorum, geçebilsem alınabilecek çok araç var. Birde değişensiz, boyası az istiyorum model yükseldikçe bu ihtimalde azalıyor. Sen temiz aracı daha rahat bulursn.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

2006'dan sonra dizel motorlar VGT oldu diye biliyorum.

Arkadasimda var arkasinda CRDI yaziyor ama bilemiyorum artik.
  • quote:

Arkadasimda var arkasinda CRDI yaziyor ama bilemiyorum artik.

VGT'ler (değişken geometrili turbo) 2006 makyajlı kasalardan itibaren kullanılmaya başlandı.

2006 makyajı, görünürde makyaj olmasına rağmen önemli, radikal değişiklikler içerir:
    - VGT'nin haricinde triger zinciri de vardır, bu yüzden bunlarda triger değişimi yoktur.
    - Motorlar 4 silindirli olmuştur. Makyaj öncesindekiler 3 silindirlidirler. Biraz daha gürültülü çalışıp azıcık daha fazla yakarlar.
    - Eski kasalar 82 beygir iken makyaj sonrasılar 88 beygirdirler
    Yani yeni 4 silindir ve VGT'li dizel motorlar daha güçlü, daha sessiz ve tasarrufludur.

Peki makyajlı kasayı nasıl ayır edeceğiz derseniz:

1- Ön farlara bakın. Pejo206 gibi olanlar makyajlıdır. Köşeli far olanlar eski kasadır
    2- Arka sis lambası makyajlı kasada ortadadır, eskilerde ise sol taraftadır.

Eski kasa önden görünüş

Yeni kasa önden görünüş

Eski kasa arka sis (solda)

Yeni kasa arka sis (ortada)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihg70 -- 7 Eylül 2011; 22:00:21 >

• Bu arada 5.5 yıl ve 60 bin kilometre kullandığım Getz'in aküsü en sonunda iflas etti, buraya kadarmış
    İlk satın aldığımda üstünde gelen orijinal aküsüydü bu.
    Akşam kontağı çevirdim, marş motoru hafifi bir vızıldayıp dönmeye çalıştı ve orda bitti.
    Farlar çok kısık yanıyor.

Bu kadar dayanması bile iyi.
    Yarın yeni bir akü alıp takacağım vakit bulabilirsem.
  • Malım diye söylemiyorum, hala kız gibi Dizel Getz'm var
    2006 makyajlı kasa, 60 bin km'de, herşeyi orijinal, bakımlı, tertemiz.

Satacak olursam ilk bu başılk altında duyuracağım.
  • ilk sahibinden vgt satacak olunursa bende talibim.
  • Anlıyorum. Kısa zamanda satacak olursan pm atabilirsin bana :D Geçmiş olsun akü için ama epey sürede kullanmışsın helal olsun. Dün 1 tane 2007 88000 km de baktım sol kapıda boya var işlem yok. 110 hp lik model 5.5 litre yakıyormuş. 350 lira bakım masrafı var 17000 tl dedi arkadaş. 4 lastik sıfır cantlar sıfır çelik jant. Araç iyi ama 1 ay sonra teslim edebilirmiş olmadı...
  • Arkadaşlar 2005 model 1.3 gls 12 V getz kaç silindir oluyor???
  • arkadaşlar 2006 model getz le 2011 model getzin farkları nelerdir acaba? 2006 modellerin bazılarında sis farı yok sanırım.
    bu arada arabanın boyutu da ortada ama. 5 kişi kullanmış olan var mıdır acaba? arabaya 5 kişi binildiğinde yer sıkıntısı çok oluyor mu?
  • Arkadaşlar elimde 15.500 tl para var. Belki zorlarsam 16 bin olur. Üniversite öğrensiyim. Ufak bir araba bakıyorum. Sizce benzinli getz i alıp lpg taktırsam nasıl olur. Yoksa dizellerine mi yöneliyim. Dizel almak da korkutuyor beni. 2.elde hiç güvenemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: techstat

arkadaşlar 2006 model getz le 2011 model getzin farkları nelerdir acaba? 2006 modellerin bazılarında sis farı yok sanırım.
    bu arada arabanın boyutu da ortada ama. 5 kişi kullanmış olan var mıdır acaba? arabaya 5 kişi binildiğinde yer sıkıntısı çok oluyor mu?

Araç dışarıdan görüldüğü gibi değil. 5 kişi çok rahat sığarsınız.

2006 model ile 2011 arasında kasa farkı yok ama 2006 modelin boşu ile 2011 in boşu çok farklı.

Yıl geçtikçe aracı soyup soğan çevirdiler.

o sebeple donanımlı bir araç bakın derim.

Neler eksildi.

-sis farları
    -arka elektirkli camlar
    -fasılalı silecek kolu
    -gözlük kabı
    -elektrikli yan aynalar

vs vs daha bir çok eksik var.

• quote:

Anlıyorum. Kısa zamanda satacak olursan pm atabilirsin bana :D Geçmiş olsun akü için ama epey sürede kullanmışsın helal olsun. Dün 1 tane 2007 88000 km de baktım sol kapıda boya var işlem yok. 110 hp lik model 5.5 litre yakıyormuş. 350 lira bakım masrafı var 17000 tl dedi arkadaş. 4 lastik sıfır cantlar sıfır çelik jant. Araç iyi ama 1 ay sonra teslim edebilirmiş olmadı...

yaw ben alırım onu, 1 ay sonrada alırım ama satışıda 1 ay sonra alıcam elbette :D
  • Lpg siz Benzinli Getz öğrenci adam için yıkım olur..
    Brc den şaşma...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozcandurak

quote:

Arkadaşlar 2005 model 1.3 gls 12 V getz kaç silindir oluyor???

4 silindir 3gön önce 4 adet buji değiştirdim

eyw hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Orijinalden alıntı: techstat

arkadaşlar 2006 model getz le 2011 model getzin farkları nelerdir acaba? 2006 modellerin bazılarında sis farı yok sanırım.

Araç dışarıdan görüldüğü gibi değil. 5 kişi çok rahat sığarsınız.

2006 model ile 2011 arasında kasa farkı yok ama 2006 modelin boşu ile 2011 in boşu çok farklı.

Yıl geçtikçe aracı soyup soğan çevirdiler.

o sebeple donanımlı bir araç bakın derim.

Neler eksildi.

-sis farları
    -arka elektirkli camlar
    -fasılalı silecek kolu
    -gözlük kabı
    -elektrikli yan aynalar

vs vs daha bir çok eksik var.

5 kişinin sığabilmesine sevindim gerçekten.

ama donanım konusu biraz bulanık sanırım. accent teki gibi team start falan göremedim internette ararken. internet sitelerinde 1.4 dohc ve 1.5 crdi diye ayırmış. e bu arabanın donanım seviyeleri yok mu acaba diye tereddütte kalıyor insan.

benim baktığım model 2006-2007 modeller zaten. şimdiye kadar hiçbirinde de sis farı göremedim mesela. iyice araştırmak lazım. hatta o senelerdeki kataloğu veya donanım listesini bulabilirsek herkes de aydınlanmış olur.

bu arada 2006 dizel getz lere 17.500 civarında fiyat biçiliyor. kışın bu fiyatlar ne kadar düşebilir? bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techstat -- 8 Eylül 2011; 20:26:09 >

• 
Sayfa: önceki 10871088108910901091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.