Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1083. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10811082108310841085
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: firatonal

quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kararver

slm.arkadaşlar dün itibari ile 2008 model gri 60000 de getz vgt aldım.ilk defa getz kullandım.almadan önceki kriterlerim yüksek model,düşük kilometre ve temiz olmasıydı.getzleri çok araştırdım.vgt motorun daha verimli olduğu kanısına vardım.3 yıldır 2008 toyota corolla 1,6 elegant kullanıyorum iş gereği.abartmadan söylüyorum atikliği kalkışı toyotoyu kıskandırıyor diyebilirim.konforuda toyotodan aşağı kalır yanı yok.çevremdekiler klasik kelimeleri yaptı hundaiye binilir mi vs. biliyosunuz söylenenleri.pişmanlığım yok.fiyatı ruhsat plaka değişimi dahil maliyeti 19.350 tl.ikinci sahibiyim.

bence toyotanın o modeli ile getz kıyaslanamaz..aynı sınıf değiller..bende getz kullanıyorum ama toyotanın o modeli varken bu getze binilmez.yarisle kıyaslasanız tamam eyvallah derimde corolla elagant olmaz

Bizim bacanakta hem 2010 dizel toyota hem 2008 dizel Getz var, yukarıdaki arkadaşın dediği şeyin aynısını söylüyordu kendisi. Yani atiklik yönünden getzin üstünlüğü tartışılmaz, Toyota 1.4 olduğu için kağnı gibi diyordu. Ama konfor ve diğer tüm özellikler açısından zaten kıyaslanmaz hem marka hem sınıf farkı malum.

2011 1.4 dizel corolla arkadas almıstı kullandım.şimdi kendim getz aldım .hangi mantık corolla ile kıyaslıyor onu anlamadım..getz bence aşırı bir atik araba değil..corollaya karsı üstün tek yönü bile yoktur bence!!!

Neye göre aşırı atik bir araba değil ???
    D-4D motor çok mu atik bir araç , Getz in kalkışlardaki atikliği herkes tarafından bilinen bir gerçek...
    Sürüş konforu ,güvenlik , işçilik olarak her türlü Corolla ama iş akselerasyona çevikliğe geldi mi her zaman Getz...

GETZ VGT CRDI
    Motor Gücü: 110 HP - 4000 d/d'de
    0-50 km/s : 3.8 sn
    0-100 km/s : 11.5 sn

COROLLA D4D
    Motor Gücü: 90 HP – 3800 d/d
    0-50 km/s : 4.0 sn
    0-100 km/s : 12.3 sn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 29 Temmuz 2011; 17:44:01 >

• quote:

slm.arkadaşlar dün itibari ile 2008 model gri 60000 de getz vgt aldım.ilk defa getz kullandım.almadan önceki kriterlerim yüksek model,düşük kilometre ve temiz olmasıydı.getzleri çok araştırdım.vgt motorun daha verimli olduğu kanısına vardım.3 yıldır 2008 toyota corolla 1,6 elegant kullanıyorum iş gereği.abartmadan söylüyorum atikliği kalkışı toyotoyu kıskandırıyor diyebilirim.konforuda toyotodan aşağı kalır yanı yok.çevremdekiler klasik kelimeleri yaptı hundaiye binilir mi vs. biliyosunuz söylenenleri.pişmanlığım yok.fiyatı ruhsat plaka değişimi dahil maliyeti 19.350 tl.ikinci sahibiyim.

slm.arkadaşlar amacım corolla ile getzi karşılaştırmak değil,ancak getzi ilk defa kullandım,toyotoyu 3 yıldır kullanıyırum 90 bin km yaptım.4 kişiyle araç resmen eziliyor.rampaları zaten saymıyorum.aynı yollarda getzle aynı şartlarda kullandım bu gün;abartmıyorum samimiyim getz 4 değil 8 kişi de binse banamısın demicek.anlatmak istediğimi anlayan arkadaşlar var eminim.benzin canavarı corolla,dizeli koklayan getz.herkese kazasız günler

• Arkadaşım kıyaslama açısından bahsettik, atikliği dedik, biri 1080 kg biri 1400 kg , Toyota daha iyi bir araba diye her yönden üstün olması gerekmiyor, biz de biliyoz ikisi arasında siklet ve kalite farkı olduğunu, aynı arabayı 2 yıl kullanmış adam söylüyor bunu sen ısrarla hayır diyosun.
    Geçen hafta 2010 1.4 TSI DSG Passat kullandım kalkışları falan hiç atik gelmedi bana, bu passatın kötü bir araba olduğunu göstermez, performans arayan gider 120 BG ve üstü alır.

benim araç ruhsata göre 1187 kg dır ...
  • javascript:void(AddText('[:\'(]'))
  • quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Merhaba arkadaşlar

Pazar günü 2 Getz Riva sahillerine gittik. Yol boyu herşey güzeldi de eve gelip park ederken direksiyonu tam sağ yaparken son 5cm'lik turda direksiyon sanki motor kapanmış gibi sertleşti. Direksiyonu geri çevirirken de bayağı sertti.

Sorun ne olabilir? Arabayı bir daha sürmedim. Devam ediyor mu sorun bilmiyorum. Ağustos'ta uzun yola çıkıcaz sorun olmasa bari

bence sorun yoktur.elektrik desteği gidip gelmiştir bi kesiklik olduysa.

Hocam bence sen lastiği kaldırıma falan sürttün, umarımda öyledir.

• selam arkadaşlar dün getzin orjinal teybi cd çalarken error verdi cdyi çıkarttım tekrar taktım ondan sonra hiçbişey yok cd yide geri çıkarmyor problem ne olabilir nasıl çözebilirim. servise götürsem bi dünya para istiycek küçücük birşey için.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

quote:

bence toyotanın o modeli ile getz kıyaslanamaz..aynı sınıf değiller..bende getz kullanıyorum ama toyotanın o modeli varken bu getze binilmez.yarisle kıyaslasanız tamam eyvallah derimde corolla elagant olmaz

Bizim bacanakta hem 2010 dizel toyota hem 2008 dizel Getz var, yukarıdaki arkadaşın dediği şeyin aynısını söylüyordu kendisi. Yani atiklik yönünden getzin üstünlüğü tartışılmaz, Toyota 1.4 olduğu için kağnı gibi diyordu. Ama konfor ve diğer tüm özellikler açısından zaten kıyaslanmaz hem marka hem sınıf farkı malum.

2011 1.4 dizel corolla arkadas almıstı kullandım.şimdi kendim getz aldım .hangi mantık corolla ile kıyaslıyor onu anlamadım..getz bence aşırı bir atik araba değil..corollaya karsı üstün tek yönü bile yoktur bence!!!

eğer donanım işçilik kalite olarak kıyaslarsanız zaten baştan yanılırsınız araçlar aynı sınıf değil! tabiki toyota geçecek.ancak kıyaslayabileceğiniz tek şey araçların atikliğidir ki aralarında ki kilo farkı ve motor hacimleri ortada toyotanın kalkışı getz in yanında gölgede kalacaktır. vgt çok kullandım ancak kendi aracım 1.3gls ve o bile torku vgt ye göre az olmasına rağmen kalkışlarda çoğu araca kafa tutabilecek yapıdadır..

• quote:

Orijinalden alıntı: morqq

quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Merhaba arkadaşlar

Pazar günü 2 Getz Riva sahillerine gittik. Yol boyu herşey güzeldi de eve gelip park ederken direksiyonu tam sağ yaparken son 5cm'lik turda direksiyon sanki motor kapanmış gibi sertleşti. Direksiyonu geri çevirirken de bayağı sertti.

Sorun ne olabilir? Arabayı bir daha sürmedim. Devam ediyor mu sorun bilmiyorum. Ağustos'ta uzun yola çıkıcaz sorun olmasa bari

bence sorun yoktur.elektrik desteği gidip gelmiştir bi kesiklik olduysa.

Hocam bence sen lastiği kaldırıma falan sürttün, umarımda öyledir.

Sağol hocam yanıtın için. Sonraki mesajımı atlamışsın galiba

Kaldırıma sürtmediğime adım gibi eminim. Arabayı check-up'a soktuk yetkili serviste, sorun yok dediler hiçbirşeyde. Daha sonraki sürüşlerde de bir sorunla karşılaşmadım ama heralde Jetdevriye'nin dediği gibi birşey oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: chatter

selam arkadaşlar dün getzin orjinal teybi cd çalarken error verdi cdyi çıkarttım tekrar taktım ondan sonra hiçbişey yok cd yide geri çıkarmyor problem ne olabilir nasıl çözebilirim. servise götürsem bi dünya para istiycek küçücük birşey için.

Yeni aldığımda aynısı bana da olmuştu, teybin servisine götürdüm garanti dahilinde yaptılar.
  • arkadaşlar 1.5 crdi lerin hepsi abs li mi yoksa yılına göre değişiyor mu.

veya hangileri abs li.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar 1.5 crdi lerin hepsi abs li mi yoksa yılına göre değişiyor mu.

veya hangileri abs li.

ABS li olanıda var olmayanıda var.

Baz versiyonlarda ABS yok.

Hyundai GETZ GLS der ama bu ad altında 10 tane farklı versiyon vardı.

Şimdi ise sitede versiyonları azaltmışlar.
  • arkadaşlar bizde 1.3 gls 2005 model getz var , abs yok diye biliyorum öyle dimi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar bizde 1.3 gls 2005 model getz var , abs yok diye biliyorum öyle dimi?

1,3 GLS 2005 modellerin ABS li olanıda var olmayanıda var.

Sanıyorum kontağı ilk açtığınızda göstergelerin içinde yanan lambalarda abs lambasıda yanmalı abs varsa.

Yada sert fren yaptığınızda fren pedalından vuruntu geliyorsa abs var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

quote:

Orijinalden alıntı: Mertcan.

arkadaşlar bizde 1.3 gls 2005 model getz var , abs yok diye biliyorum öyle dimi?

1,3 GLS 2005 modellerin ABS li olanıda var olmayanıda var.

Sanıyorum kontağı ilk açtığınızda göstergelerin içinde yanan lambalarda abs lambasıda yanmalı abs varsa.

Yada sert fren yaptığınızda fren pedalından vuruntu geliyorsa abs var demektir.

+ olarak arka tekerlekler disk ise abs vardır.
  • Getz in kullanım klavuzunda Şerit değiştirme sinyali gibi bir şey var... Ama nasıl çalıştığını anlamadım.. Bunu kullanan var mı ?
    Ford Fusion da vardı, onun ki çok kolaydı ama bundan bi şey anlamadım...

• bunun normal sinyalden ne farkı var?
  • çokta anlaşılmıycak bişey yok aslında tıpkı sinyal verir gibi kolu aşağı yukarı indiriyosun ama tam yerine oturtturmuyosun. bıraktıgıgn an sinyal kesilmiş oluyor. ona şerit değiştirme sinyali deniyo ama çok da kullanışlı bişey değil şerit değiştirirken sinyali kendin aç kapat emin ol daha kolay :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: toroslu_07

çokta anlaşılmıycak bişey yok aslında tıpkı sinyal verir gibi kolu aşağı yukarı indiriyosun ama tam yerine oturtturmuyosun. bıraktıgıgn an sinyal kesilmiş oluyor. ona şerit değiştirme sinyali deniyo ama çok da kullanışlı bişey değil şerit değiştirirken sinyali kendin aç kapat emin ol daha kolay :D

Eğer ki sizin dediğiniz gibiyse bir anlamı yok zaten...

Ford Fiesta , Fusion ve Focuslardaki şerit değiştirme sinyali daha değşik ve daha kullanışlı yapılmış.. Ford da ki durum şu şekilde , sinyal kolunu yukarı veya aşağıya hafif indirip bıraktığınız zaman sistem şerit değiştirme sinyali olarak algılıyor ve hangi yöne doğru kolu hareket ettirdiyseniz 3 veya 4 defa o tarafın sinyali yanıp kendi kendine kapanıyor... yani hafif yukarı kaldırıp bıraktığınızda sağ sinyal 3 defa yanıp sonra kapanıyor...

Yani sizin dediğiniz gibi kolu yerine oturtmadan tutup bırakınca tekrar normale dönmesi gibi bir manuellikten daha değişik ve kullanışlı bir sistem yapmış Ford....

• bahsettiğiniz sistem gercekten güzelmiş ama malesef getzde yok
  • Getz kullanan arkadaşlarım;

Aracında NAVİGASYON aleti kullanan var mı?

Hangi ebat yakışıyor. 4.3inç - 5 inç arasında kaldım.

5 inç çok kaba olmayacaksa almak isterim ama nasıl durur bilgim yok.

Hepsiburadadan alacağım yerinde görme şansım yok.

Navitech, QX-B512 Primo, 5" 249 TL

Navitech, QX-B432 Primo, 4.3" 199 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 5 Ağustos 2011; 16:32:24 >

• 
Sayfa: önceki 10811082108310841085
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.