Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1081. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

2007 2008 araclarına 20 binden fazla isteyen getz sahipleri umarım aracınızı sattığınızda sizinde alacağınız araca piyasa fiyatının 3 5 bin fazlasını isterler

2009 dizel start 31000 km 20000e gider diyorum ama satmayı düşünmüyorum şimdilik heralde eder 20000:)
  • quote:

2007 2008 araclarına 20 binden fazla isteyen getz sahipleri umarım aracınızı sattığınızda sizinde alacağınız araca piyasa fiyatının 3 5 bin fazlasını isterler

Kendimde Bir Getz sahibi olmama ve 3 senedir problemsiz olarak kullanmama rağmen benim görüşüme göre ikinci el getz almak için 20 K gibi bir paralar vermek amaçsız bir durumdur..

20 K fiyatlara daha geniş iç hacme sahip motoru daha tutumlıu Fiat GP bile alınabiliyorken getz e o kadar para vermem ben

Getz için verilebilecek en yüksek bedel benim gözümde 18 K dır... Ondan bir kuruş fazla vermem.. 18 K ya kadar alınabilecek her türlü getz ün başımın üstünde yeri var

• 2005 3 silindir dizel getzin 1 yıllık masrafları ve herşey dahil bana kilometre başına maliyeti şöyle. otomobil almak isteyen ve getz almak isteyen arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşıyorum.

araç geçen temmuzda 75.000 kmdeydi. şu anda 105.000 km de.

bu 30.000 km de yaptığım tüm masraflar şu şekilde.

GENEL MASRAFLAR
    Yakıt gideri 5700 TL
    Motorlu taşıtlar vergisi 304 TL ( 1 yıllık)
    Trafik sigortası 250 TL ( 1 yıllık)

SERVİS MASRAFLARI

3 defa yağ değişimi, 135 TL ( yağ, işçilik dahil)
    4 teker fren balataları değişimi 60 TL ( balata işçilik dahil )
    3 polen filtresi,2 yağ filtresi, 1 mazot filtresi 60 TL ( filtreler, işçilik dahil)
    Pompa conta takımı yenilemesi 120 TL
    Alternatör kasnağı değişimi 100 TL
    Yıkama,Cam suyu,Silecek, Ivır zıvır masraflar 200 TL.

ömrü belli olan parçalardan Triger kayışı ve Lastiklerin ömrü yarılandı, 175+200 TL

30.000 km için getze 7.304 TL para harcamışım.

km başına 25 kuruş ediyor.
    çoğu araç için sadece yakıt masrafı bile km başına bundan daha yüksektir.

getz, öncelikle ekonomikliği, sonrasında sağlamlık ve performansıyla beni hiç üzmedi.

parçaları çok ucuz, işçiliği ucuz.. sanayide VW Polo ile gitsem işçiliğe 200 TL isteyecek usta getzle gidince 70 TL istiyor.. buna binenlerin ekonomi için bindiğini herkes biliyor.

performansı dillere düşmüş durumda, kim duysa çok iyi kaçıyor onlar diyor..

araçı büyütmek haricinde satıp almak isteyeceğim bir emsali yok bu aracın..

herkese tavsiye ederim..

• arkadaşlar 15.000 - 16.000 e getz almak istiyorum. acelesinden.

hangi modeli tavsiye edersiniz. bana denk gelirseniz sahibinden ya da başka site ilanı verebilirmisiniz. kullananlar oluru daha iyi bilir.

ya da satmak isteyen olursa (forumdan almanın güveni mevcut) bana ulaşırsanız sevinirim.

aklımda 1,3 benzin ya da 1,5 dizel var (dizel olursa forumdan olmasını isterim)
  • arkadaşlar 2007 model 48500 de 1.4 benzinli getz boya değişen yok abs siz model sağ arka kapıda ufak sürtük var baskada bişey yok 15500 fiyat nasıldır
  • normal fiyat hocam.
  • normal derken bu model bu km edeceği bumudur 3 4 ay daha beklesek daha uygun bi araç bulabilirmiyiz
  • quote:

normal derken bu model bu km edeceği bumudur 3 4 ay daha beklesek daha uygun bi araç bulabilirmiyiz

hocam bende çok baktım. aslında bu bile değil ama yaz mevsiminden dolayı edeceği budur. tabii ki beklerseniz fiyatlar düşer. bu aralar talep çok olduğundan fiyatlar uçmuş.
  • 16500 dedi almaktan vazgeçtim 4 lastik de değişmesi gerekiyordu ayrıca temmuz pulunuda bana ödetmeye kalktı arkama bile bakmadan ayrıldım oradan
  • quote:

16500 dedi almaktan vazgeçtim 4 lastik de değişmesi gerekiyordu ayrıca temmuz pulunuda bana ödetmeye kalktı arkama bile bakmadan ayrıldım oradan

500 de 4 lastik tutar , vergi hariç araç gelir 17.000 TL ye... Total de çok para ya gelir..
  • aynen öyle bıxı hocam
  • direksiyon kursundaki getz ler araba olmaktan çıkmış artık :) o nasıl bir direksiyon dur yaw sanki iki yönlü yaylar çekiyormuş gibi ortaya çekiştiriyo :D vitesler geçmiyo debriaj pedalı geri gelmiyo falan :D
  • Benim araçta dönüşlerde lastklerden veya ön takımdan vıyırr vıyırr sesler gelmeye başladı... Hani yüksek sürat ile viraj dönerken lastikler ciyaklar ya aynı öyle.. Ama döner kavşaklar da yavaşlayıp 30-40 km ile dönsem bile ses geliyor Dönüşü tamamlayıp direksiyonu düzeltince kesiliyor...

Rot balans felan mı istiyor acaba araç, yoksa ön takımlar nanay duruma mı geldi... Başına böyle bir şey gelen var mı ? Bu dönüşlerde ki ses neden olabilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Benim araçta dönüşlerde lastklerden veya ön takımdan vıyırr vıyırr sesler gelmeye başladı... Hani yüksek sürat ile viraj dönerken lastikler ciyaklar ya aynı öyle.. Ama döner kavşaklar da yavaşlayıp 30-40 km ile dönsem bile ses geliyor Dönüşü tamamlayıp direksiyonu düzeltince kesiliyor...

Rot balans felan mı istiyor acaba araç, yoksa ön takımlar nanay duruma mı geldi... Başına böyle bir şey gelen var mı ? Bu dönüşlerde ki ses neden olabilir...

Aynı sorun bendede var.

Lastiklerin eski olmasına bağladım o sorunu.

Servis bakımından çıkalı 1 ay olmadı.

Balatalart değişti filan.

Bence lastiklerde sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Benim araçta dönüşlerde lastklerden veya ön takımdan vıyırr vıyırr sesler gelmeye başladı... Hani yüksek sürat ile viraj dönerken lastikler ciyaklar ya aynı öyle.. Ama döner kavşaklar da yavaşlayıp 30-40 km ile dönsem bile ses geliyor Dönüşü tamamlayıp direksiyonu düzeltince kesiliyor...

Hocam o ses kesinlikle lastikle alakalı bir durum. Özellikle yazın oluyor, sıcak asfalttan kaynaklı. endişeye mahal yok

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar... Korkulacak bir şey olmadlığı bu durumda ortaya çıktı.. Şimdilik cüzdana bir zarar ziyan yok demek ki...

Lastikleri zaten değiştirecem vakti geldi yavaş yavaş ta , sonbaharın gelmesini bekliyorum , yazı atlatalım sonbaharda Brıgstone B 250 önerdiler ondan almayı düşünüyorum. Mıchelin ES için yumuşak hamurlu olduğu için konforlu ancak çabuk yıpranıyor diyorlar... Valla her sene lastik alacak halimiz yok aldığımız lastiğinde biraz uzun ömürli olması şart...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 19 Temmuz 2011; 8:43:38 >
  • Cumartesi günü aracı 15000 bakımına götürdük İzmir Yükselişe. Babam saat 10'a randevu almış. Aracı teslim ettik, 14'te araç hazır diye aradılar gittik aldık. Toplamda 200 lira verdik. Faturayı görmediğim için ne değişti bilmiyorum ama aracı ilk kez bakıma götürecek arkadaşlara bir fikir verir en azından. Bu arada teybin sesini sonuna kadar açmışlar sağolsunlar. Kulaklarımızın zarı patladı radyoyu açınca. Serviste gizli bir apaçi olabilir dikkat edin.
  • Merhaba arkadaşlar

Pazar günü 2 Getz Riva sahillerine gittik. Yol boyu herşey güzeldi de eve gelip park ederken direksiyonu tam sağ yaparken son 5cm'lik turda direksiyon sanki motor kapanmış gibi sertleşti. Direksiyonu geri çevirirken de bayağı sertti.

Sorun ne olabilir? Arabayı bir daha sürmedim. Devam ediyor mu sorun bilmiyorum. Ağustos'ta uzun yola çıkıcaz sorun olmasa bari
  • direksiyon kutu sorunu olabilir. bir yakınımın fiestası aynen oyle.. yuklu bır maliyeti var. inşallah baska bir problemdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerdalg -- 20 Temmuz 2011; 11:23:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

Merhaba arkadaşlar

Pazar günü 2 Getz Riva sahillerine gittik. Yol boyu herşey güzeldi de eve gelip park ederken direksiyonu tam sağ yaparken son 5cm'lik turda direksiyon sanki motor kapanmış gibi sertleşti. Direksiyonu geri çevirirken de bayağı sertti.

Sorun ne olabilir? Arabayı bir daha sürmedim. Devam ediyor mu sorun bilmiyorum. Ağustos'ta uzun yola çıkıcaz sorun olmasa bari

bence sorun yoktur.elektrik desteği gidip gelmiştir bi kesiklik olduysa.
  • 
Sayfa: önceki 10791080108110821083
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.