Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (104. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir kaç sorum var yardımcı olabilirmisiniz,
    arabamı yeni aldığım için hiç bilmiyrum bi ara lastiklerin havası ile ilgili birşey duymuştum düşürmek gerekli diye,+benzin konusunda yardım alacağım nerden almamı önerirsiniz vede eklenecek bir şey varmı ilk olarak yapmam gerekenlerden.
    yardımcı olursanız çaok sevinirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: suadiye

Arkadaşlar bir kaç sorum var yardımcı olabilirmisiniz,
    arabamı yeni aldığım için hiç bilmiyrum bi ara lastiklerin havası ile ilgili birşey duymuştum düşürmek gerekli diye,+benzin konusunda yardım alacağım nerden almamı önerirsiniz vede eklenecek bir şey varmı ilk olarak yapmam gerekenlerden.

gerekli lastik basınçları sol kapının altında yazıyor. Dizeller için 32 olması lazım, benzinlilerde de 30 du hatırladıgım kadarıyla. Benim tavsiyem yollar çakır çukur oldugu için 32 yap, yoksa jantı yamultabilirsin. Ben hatta 33 de kullanıyorum.

Benzin konusunu bilmem ama dizel alacaksan total doco istasyonlarını yada işlek opet istasyonlarını öneririm.
  • ya nasıl bir mantık bilmiyorum ama bp den aldığım benzinle opet arasında fark var, ilk opetten aldığımda araba bayılıyordu çekiş konusunda, şimdi düzenli bp den alıorum canavar gibi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: enjoy_76

bu sorduğum şeyin adı karter muhafazamıydı?
    quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

var ama sert plastikten.yani sac değil.

evet karter muhafaza

bu arada angaralı sabah gelirken viesi boşa atıp yol bilg 0ladım ve önce 0.6 gösterdi sonrada 1.1 gösterdi.

viteste baya bi gittim ma yol bilg hep--- gösterdi ama mesafe kısa idi bide uzun da deneyeyim
  • ilk olarak lastiğin havasını vakit kaybetmeden indir 40 - 50 bar hava vardır onda 30-32 ye düşürmelisin. benzin konusunda opet-total uygun benim fikrim.
    quote:

Arkadaşlar bir kaç sorum var yardımcı olabilirmisiniz,
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

bu arada angaralı sabah gelirken viesi boşa atıp yol bilg 0ladım ve önce 0.6 gösterdi sonrada 1.1 gösterdi.

viteste baya bi gittim ma yol bilg hep--- gösterdi ama mesafe kısa idi bide uzun da deneyeyim

Tamamdır abi sagolasın.
    Demekki ECU yakıtı tamamen kesiyor yada yol bilgisayarı sıfır "--" gosteriyor vitesde inerken
  • Arkadaşlar dün Gayrettep BP'den benzin bidonumu doldurdum (Deneme amacıyla).
    Bidon standart olarak 5 lt kapasiteli.

Ancak yetenekli pompacı 5 lt'lik bidona 5.88 lt. yakıt doldurdu.
    Aynı bidon aynı semtin Opet'in de 5.1 lt. (Buradaki farkın nereden kaynaklandığını bilmiyorum).

Ayrıca BP 95 oktan kurşunsuz benzini 2.589 YTL'ye satıyor. İstasyonlardan aldığınız yakıt fiyatı ile ligili bilgi verebilir misiniz.
  • Arkadaşlar,
    bildiğiniz orijinal getz aksesuarı satan bi site biliyomusunuz yerli veya yabancı merak ediyorum ama aksesuar yani yedek parça değil
  • selam arkadaşlar,
    dün akşam getzime kavuştum sonunda. ve yanlış seçim yapmadığımı anladığım için mutluyum. araba gerçekten kullanımı çok kolay, rahat ve performanslı bir araba. rodajda bağırtmıyorum arabayı ama normal kullanımı bile çok hoşuma gitti. akşam gölbaşından otobana çıktım ve eskişehir ayrımına kadar 90 sabit hızda gittim. tam 90 ile hafif rampa aşağı giderken ayağımı da gazdan çektim ve tüketim göstergesini sıfırladım. 3.3lt\100km gösterdi. kaç lira yakıyo muhabbeti yapmamak için kimseyle dizel araç aldım. giderken gözünüzün yakıt ibresine takılmaması ya da öyle bir ihtiyaç hissetmemek güzel bir duygu bu ekonomik şartlarda. yeni alacak arkadaşlara dizeli tavsiye ederim.

arabanın içine binen dizel olduğunu biraz zor anlar. motor çalışırken dışardan sesini dinleyince de hoşuma gitti. bazı arkadaşlar traktör gibi ses geliyo dizellerden filan demişlerdi de alakası yokmuş. dizeli sevenler bu sesi duyunca zaten mutlu oluyolardır.

aracı almaya honda jazz sahibi bir arkadaşla gittik. o da çok beğendi içini ve oturma poziyonunu. müzik sistemi gayet güzel çalışıyor. 2 yıldır dinlediğim bir mp3 cdsini taktım. gayet güzel ses veriyor.

ben bu arabayı ilk ürgüpte askerde görmüştüm 8 ay kadar önce. o zamandan beri araştırıyordum. sonra bu forumu buldum internette ve neredeyse tamamını okudum. getz almayı düşünen arkadaşlar da bence okusunlar tamamını çok faydasını görecekler. arabaya binmeden daha neresinde ne var nasıl çalışıyor hepsini biliyor oluyorsunuz.

foruma yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. hafta sonu ankaranın tozunu bir alayım şöyle, sonra daha detaylı anlatırım. hepinize kazasız sürüşler...

• selam arkadaşlar,
    dün akşam getzime kavuştum sonunda. ve yanlış seçim yapmadığımı anladığım için mutluyum. araba gerçekten kullanımı çok kolay, rahat ve performanslı bir araba. rodajda bağırtmıyorum arabayı ama normal kullanımı bile çok hoşuma gitti. akşam gölbaşından otobana çıktım ve eskişehir ayrımına kadar 90 sabit hızda gittim. tam 90 ile hafif rampa aşağı giderken ayağımı da gazdan çektim ve tüketim göstergesini sıfırladım. 3.3lt\100km gösterdi. kaç lira yakıyo muhabbeti yapmamak için kimseyle dizel araç aldım. giderken gözünüzün yakıt ibresine takılmaması ya da öyle bir ihtiyaç hissetmemek güzel bir duygu bu ekonomik şartlarda. yeni alacak arkadaşlara dizeli tavsiye ederim.

arabanın içine binen dizel olduğunu biraz zor anlar. motor çalışırken dışardan sesini dinleyince de hoşuma gitti. bazı arkadaşlar traktör gibi ses geliyo dizellerden filan demişlerdi de alakası yokmuş. dizeli sevenler bu sesi duyunca zaten mutlu oluyolardır.

aracı almaya honda jazz sahibi bir arkadaşla gittik. o da çok beğendi içini ve oturma poziyonunu. müzik sistemi gayet güzel çalışıyor. 2 yıldır dinlediğim bir mp3 cdsini taktım. gayet güzel ses veriyor.

ben bu arabayı ilk ürgüpte askerde görmüştüm 8 ay kadar önce. o zamandan beri araştırıyordum. sonra bu forumu buldum internette ve neredeyse tamamını okudum. getz almayı düşünen arkadaşlar da bence okusunlar tamamını çok faydasını görecekler. arabaya binmeden daha neresinde ne var nasıl çalışıyor hepsini biliyor oluyorsunuz.

foruma yazan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. hafta sonu ankaranın tozunu bir alayım şöyle, sonra daha detaylı anlatırım. hepinize kazasız sürüşler...

• hayırlı olsun transitTIR, kazasız belasız zevkli sürüşler, araçtan memnun kalmana bir getz ci olarak sevindim, getz ailesine hoşgeldin
  • quote:

Orjinalden alıntı: telkin

Arkadaşlar dün Gayrettep BP'den benzin bidonumu doldurdum (Deneme amacıyla).
    Bidon standart olarak 5 lt kapasiteli.

Ancak yetenekli pompacı 5 lt'lik bidona 5.88 lt. yakıt doldurdu.
    Aynı bidon aynı semtin Opet'in de 5.1 lt. (Buradaki farkın nereden kaynaklandığını bilmiyorum).

Ayrıca BP 95 oktan kurşunsuz benzini 2.589 YTL'ye satıyor. İstasyonlardan aldığınız yakıt fiyatı ile ligili bilgi verebilir misiniz.

Yani adamlar demekki 1litre yerine 800-900ml yakıt basıyorlar. 5litrelik bidon 5,88litre alırsa 45litrelik getzin deposuda 50 litre alır. Bence denemek için güzel bir yöntem, hangi istasyon saglam hangisi çürük bu yolla anlaşılır.
    Bende elimde bidon yarın istasyonları dolaşayım olmazsa

Bu arada transitTIR, hayırlı olsun tekrar. Arabandan memnun kaldıgına sevindim. Eski 3silindirli dizeller (bendeki) biraz gürültülüydü ama yeni 4 silindirli getzler baya sessizmiş. Ben binip denemedim ama senin gibi serviste konuştugum araç sahipleri çok memnunlar getzlerden.

• benzin bidonuyla dolaşmanı tavsiye etmem koku sinince ayyaşa dönüyorsun arabanın içinde
  • Benim araç 2006 dizel yol bilgisayarı 6.5 gösteriyo sehir içinde bundan aşagısını gören varmı?
  • Arkadaşlar,
    dün akşam bol bol dolaşma fırsatım oldu çok eğlenerek kullanıyorum aracı ancak sormak istediğim bir kaç bişey var daha önce bir çoğunuz bu durumdan şikayetçi olmuştunuz heralde arabanın ön sağ tarafından torpido gözünün ordan gaza bastıkça tıkırtı geliyor bütün torpido gözünü boşalttım bulamadım birde benzer tıkırtılar arka bagaj kapağından gelmekte ama onun plaka veya bicon anahtarlarından geldiğini düşünüyorum,
    bu arada arabnın arkasına bizim bayi eşşek kadar sticker'ini yapıştırmış böle saki çıkartsam bütün sacı sökecekmiş havası veriyo bunu nasıl çıkarttırırım bide benim jatlar sanki hafifi dışarı dooru çıkık gibi otoparktaki diğer getzlere baktım gayet sıkı duruyolar
  • transitTIR HAYIRLI OLSUN KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.
    quote:

Orjinalden alıntı: transitTIR

selam arkadaşlar,

• Hayırlı olsun Transittır arabanı güle güle kullan kazasız belasiz..

Suadiye bendeki tıkırtı problemi plakadan geliyordu lastik parçalar sıkıştırıp idare ettim daha sonra 10000 km lik bakım için aldığım bayiden baska bir servise gittigimde bana sormadan üzerinde kendi reklamları olan plastik muhafazayla değistirmisler. iyide olmuş ses kesildi. ikincisi bagajin üzerindeki iple tavana bagli kapağı tam yerine oturtmadan bagajı kapatırsan ordan da ses gelebilir.
    jantlar derken jant kapakları demek istiyorsun galiba.. bende de jant kapakları silme oturmus değil hatta kaldırıma sürtersen yamuk yumukta görünebilir .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birikim -- 24 Şubat 2006 8:21:11 >
  • EVET ARKADAŞLAR BİLDİĞİNİZ BİR YER YADA İNTERNET SİTESİ VARMI. BENDE BAZI ŞEYLER ALICAM AMA BULAMIYORUM...
    quote:

Arkadaşlar,
    bildiğiniz orijinal getz aksesuarı satan bi site biliyomusunuz yerli veya yabancı merak ediyorum ama aksesuar yani yedek parça değil
  • Ben Opet ve Bp karışık mazot kullanıyordum. Opet hakkında forumda olumlu şeyler yazılınca Opete ağırlık verdim ama Bp ye göre çok büyük fark olmasada çekişi düştü ve motorun sesi arttı. Artık Bp ultimate kullanıyorum. Burada ki Total bayilerin hali pek iyi görünmüyor o yüzden onlara da pek yanaşmıyorum. Açık söylemek gerekirse hangisinden alacağımı şaşırdım.
    quote:

Orjinalden alıntı: royartar

ya nasıl bir mantık bilmiyorum ama bp den aldığım benzinle opet arasında fark var, ilk opetten aldığımda araba bayılıyordu çekiş konusunda, şimdi düzenli bp den alıorum canavar gibi..
  • transit hayırlı olsun aramıza hoşgeldin... kazasız belasız binersin inşallah
  • 
Sayfa: önceki 102103104105106
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.