Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Roy arkadaşımın dediği gibi sıkıntım sadece kaset çalar yani arabanın makyajsız eski kasa olduğunu bende biliyorum o yüzden ucuz olduğunuda ama mp3 çalar olmaması beni düşündürdü yani..acaba bana 2006 diye çoook eski bir arabayı göstermiş olmasın diyerekten sıkıldım
    quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

Orjinalden alıntı: suadiye

yarın tekrar bi konuşmam lazım,
    banada biraz garip geldi,

arkadaşım

2006 modeller iki tip

1-makyajsız
    2- makyajlı

senin alıcağın makyajsız

zaten bu sebeple sana okadar indirim yapmışlar

• yok sanmıyorum sen iyice bir konuş gör, bize de sonucunu yazarsan sevinirim..
  • quote:

Roy arkadaşımın dediği gibi sıkıntım sadece kaset çalar yani arabanın makyajsız eski kasa olduğunu bende biliyorum o yüzden ucuz olduğunuda ama mp3 çalar olmaması beni düşündürdü yani..acaba bana 2006 diye çoook eski bir arabayı göstermiş olmasın diyerekten sıkıldım
    quote:

Orjinalden alıntı: Akincl

quote:

yarın tekrar bi konuşmam lazım,
    banada biraz garip geldi,

arkadaşım

2006 modeller iki tip

1-makyajsız
    2- makyajlı

senin alıcağın makyajsız

zaten bu sebeple sana okadar indirim yapmışlar

forum uçtuğu için okumamışsındır diye kısaca tekrar yazıyom.

sunrooflular mp3 lüdür.

yani senin araban sonradan gelen getzlerden ve dizelini 26.5 a alanlar vardı forumda o da 24 civarı ediyordu normalde.

şimdiki modellerle aynı donanımı bi kıyasla istersen çok fiyat farkı yoksa yenisini al bence.

• Arkadaşlar,
    arabayı satın aldım dediğiniz gibi mp3'lü salak bayideki(benim arkadaşım olur)karıştırmış kaset çalar diyerekten kredi yarım saatte çıktı yarın muhtemelen teslim alıyorum(forum bi ara kaybolunca korktum yazamıycam diye)arabaya bindim kokpiti(nası havaya girmişim hemen)biraz dar gibi geldi gözümde fazla büyüttüm tabi aylarca ondandır ama alıştım hemen bir iki tur attım tabi heyecanla bişey anlayamadım ama direksiyon süper yumuşak ve kullanımı çok zevkli oturunca böle arabya bi hakimiyet havası hissettim güzel bişiy işte ya yarın teslim alınca daha detaylı yazacağım.
    Allah herkese kazasız belasız günler nasip etsin
  • hee unutmadan renk kristal mavi
    nassı sizce benim hatun çok ısrar etti yoksa her türlü siyah derim
  • hayırlı olsun öncelikle kazasız belasız sürüşler...

ben de kristal mavi alacaktım gerçekten hoş, iç açıcı bir renk, gerçi siyah aldım ama son saniyeye kadar kristal mavi alıyordum, bence 2 side güzel seçimdir..

bu arada mp3 playerın sadece lafta bi yanılma olduğuna sevindim, bence güzel seçim tekrar iyi sürüşler..
  • alınmış alınmıştır ne diyelim hayırlı olsun.

ben şahsen açık renkleri renkten saymam kesinlikle.

yani gri idi beyaz idi bana hiç renk hissi uyandırmıyor.
  • ah be kardeşim saol yani zaten içim içimi yiyo sende tuz biber ek oldumu
    zaten iddaa yattı rezil madrid
  • ya bunun tuz atmakla ilgisi yok bence, zevk meselesi... bence güzel senin de hoşuna gitmişse problem yok
  • eyvallah kardeş,
    bu arada 4 freninde disc olduğu doğrumu bugün bakmayı unuttum ama öle dediler eğer gerçekten öyleyse bu süper olur çünkü çoğu kaliteli arabada yok bu özellik
  • quote:

eyvallah kardeş,
    bu arada 4 freninde disc olduğu doğrumu bugün bakmayı unuttum ama öle dediler eğer gerçekten öyleyse bu süper olur çünkü çoğu kaliteli arabada yok bu özellik

getzlerde standart 4 fren disk galiba yanılmıyorsam.

disk fren fren mesafesinde avantaj tabii ama ömürde avantajlı değil galiba.kampana balatası kadar dayanmıyor
  • evet yeni tip kasa da makyajlı sadece full+full de var arka ön disc fren, eski kasalarda 4 disc fren standart.. ve gerçekten bu arabanın frenlerine HASTAYIM..

honda accorddan bile daha rahat daha güven veriyor bana FREN konusunda.. ondanda disc ama bilmiyorum bu arabada daha rahat durabilicekmişim gibime geliyor.. gerçekten iyi bişi, ama dediğin gibi kampana kadar uzun ömürlü olmayabilir ama sonuçta güvenliği sağladıktan sonra, ömrü bitince değiştirilir, biraz tuzludur belki o kadar bilgim yok
  • bu arada kimse tüketimim ile ilgili yorum yapmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 21 Şubat 2006 23:48:41 >
  • baba tüketimin nedirki??
  • gitmiş yazılar, sanırım db problemi yüzünden tekrar yazim o zaman

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜNDEN, Ankara/Bostancı çıkışına kadarki uzun yoldaki tüketimim 96 km sabit hızla...
  • valla eyi bir tüketim dizelle aynı nerdeeyse.

o mesafe yaklaşık 30 km lik düz bir güzergah tır bu arada bilmeyenler için söyleyeyim.
  • roy! yoksa senin araba dizel de sen farkındamı değilsin :)
  • Arkadaşlar, son damlasına kadar doldurulmuş depo ile istanbul trafiğinde, 364 km. gidebildim. Bu noktada sarı uyarı ışığı aldım. bununla beraber bilgisayar 82 km. gidebilirsiniz notunu gösteriyordu.
    Ancak bundan sonra yaptığım her iki (2) km için beş km. eksiltmeye başladı.
    Sarı uyarı ışığından sonra depo 43.9 yani yaklaşık 44 lt. yakıt alıyor.

Sizce bu durumda aracı servise götürüp, "yakıt sarfiyatı problemli" riye kontrol mü ettirmeliyim.
    Yoksa 90 km. standart hızla 100 km.'de ben mi deniyeyim.
    Ya da bu değerler normal mi ?
    Vereceğiniz bilgi ve katkılar için teşekkürler.
  • Selam arkadaşlar. Dün yazdigim yazının web sayfasındaki bakım çalışmaları nedeniyle silindiğini görüp yeniden yazma gereğini hissettim.

Ben 9 aydir getz 1.3 gls kullanıyorum. Arabam şu an 13000 km yi gecmiş durumda 1 ay bekleyerek dizel alabilirdim. aradaki 2 milyar kusurluk farkı verecek durumdaydim ama emin olamadigim için benzinlide karar kıldım.
    Arabayi ilk aldığım zamanlarda benzin tüketimini eski arabamla karşılaştırdığım zaman gercekten çok canım sıkılmıştı. ve pişmanlik duymuştum dizeli beklemediğim için. Arabanın rodaj süresi vardir ilerde
    daha az yakacaktir diye bekledim. Çünkü daha önce kullandığım 3 aracımıda 0 km almıştım ve ben açmıstım motorlarını. ilk 5000 km de yakıt tüketimi fazla oluyordu. Gerçektende motorun calışan parçalarinin alışması ile tüketimde azalmalar oluyor.
    Ama maalesef bu arabamda bu azalma umut ettigim kadar olmadı ve hatta bu yüzden birkaç defa servise gidip sordum arabamı kontrol ettiler ve her sey normal dediler. söylendiği gibi 10000 lik bakımdan sonrada çok bir değisiklik olmadı açıkcası..

Fakat burada yazilanları görünce de haksizlık edildigini düşündüm getz 1.3gls ye. O yüzden benim deneyimlerimi aktarmak istedim arkadaşlara.

1982 den beri araba kullanan yarim asırlık biri olarak:) daha öncede bu forma yazmış oldugum gibi getz 1.3gls tam bir sehir içi arabasi yani yakıt
    tüketimi, düşük hizlarada hafif direksiyonu vede park yeri sorunlari en az olacak boyutta olmasina ragmen ic hacminin çok genis olmasi açısından. sehir içi tüketim degerleri bana göre çok iyi. bunu daha once yazmistim ama şehir içi kullanim çok değişken bir ifade oldugu için herkesin vereceği değerler farkli cikabilir.

Evet dün silinen yazimda pazar günü sırf gezmek niyetiyle ankaradan haymana istikametine 120 km lik bir gidiş geliş yaptığımı yazmıştım. acelem olmadığı içinde ve etrafı seyretmek amaciyla hızımı 80-85 civarinda tutarak bu kadar km yaptım vede gaz pedalını hassas bir sekilde kullanıp gereksiz abanmalar yapmadan. yol bilgisayarini yola çıktıktan sonra sıfırlamıştım. göstergemde tüketim değerim 5.7lt / 100 km oldu. ( ytl değeri vermiyecegim çünkü benzin fiyatı her şehirde farklı ve her zaman değişebilir. Arkadaslar buradaki lt ile fiyatı çarpıp bulabilirler.)

Şunuda hemen söylemek istiyorum. yol bilgisayarım uzun yol seyahatlarimde deponun silme doldurulup . varılan noktada tekrar silme doldurulmasi vede alınan benzinin yapılan km ye bölünüp 100 ile çarpılmasıyla yapılan hesaplara tamamen uymaktadır.

Ama bu dedigim şartlarda böyle. diyeceksiniz ki uzun yolda bu şekilde gidilirmi? Bencede gidilmez o yüzdende uzun yol ortalamalarim 7lt / 100km ye kadar çıkmakta çünkü ortalama hızım 120 km nin üzerinde. ve hemen şunuda yeri gelmişken belirteyim eğer 180 km / h yada üzerinde sürat yapmaya kalkarsaniz tüketim değeriniz 10 lt /100 km yide geçecektir. bizzat bunu ekranda izledim 10 kusur lt lik tüketimi görünce gaz pedalından ayağımı cekmek zorunda kaldım..

Sonuç olarak arabanızın az yakmasını istiyorsanız sizlere tavsiyem gaz pedalına abanmayın. gereksiz ani frenleme ve hızlanmalardan kaçının vede arabanın çekmekte zorlandığı yerlerde mutlaka vites düşürün böyle durumlarda vites düsürmek tüketimi arttırmıyor aksine azaltiyor.

hepinize kazasız sürüşler diliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birikim -- 14 Mart 2006; 21:19:09 >

• BİRİKİM ANLATTIKLARIN İÇİN SAĞOL ELLERİNE SAĞLIK....
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.