Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1029. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10271028102910301031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar 2004 benzinli getz aracımın 60bn bakımı geldi gecen servise sordun 60bn bakım nekadar diye 850 tl dedliler bana cok palı geldi bende parcaları kendim alıp yaptırmaya karar verdim sizlerde bişey rica etcem ist avrupa yakasında hundai getz ten iyi anlıyan dürüst bi usta bula bilirmiyiz eyer aranızda tanıdık bildik iyi bi hundai ustası bilen varsa yardımcı olusa sevinirim şimdiden tşkr ederim arkadaşlar
  • Sn. serdar ist, benim de 2005 benzinli getz vardı, I30 aldığımdan dün sattım, 50.000'e kadar yetkili servise gitmiştim. Garanti bitince kendime servis buldum bir tane çünkü 60.000 için yetkili servis 600 TL demişti, ben 420'ye yaptırmıştım 1.5 sene önce, daha da ucuza yapılabilirdi ama ben polen filtresi, balata vs gibi parçaları orijinal kullanılsın istedim... Yetkili servisteki gibi listeden değil de kendi gördüğü parçaları değiştireyim mi diye soruyor, eğer 60.000'de listede örneğin balata değişir veya polen filtresi değişir yazıyorsa yetkili servis tak değiştiriyor hiç bakmadan, ama benimki abi daha gider bu 70.000'de değiştririz diyor mesela... Olması gereken de bu zaten.

Gittiğim servis, Maslak Atatürk Oto Sanayi'de Galip Oto... Murat Bey var orada, işinin ehli iyi bir servis, ustaları da güzel. Ben memnun kalmıştım. Sıkı pazarlık da edersen ucuza çıkarırsın, servislere kesilmeye gerek yok. İstersen iletişim bilgilerini veririm karşılıklı... Bursa'ya gelme ihtimalin varsa Şentürk'e beklerim, süper bir yetkili servis...

• arkadaşlar benim getz'in korna bozulmuş. yeni korna taktırmam lazım. elektrikçinin biri orijinal 60 tl dedi. Bir de 10 tl'lik var dedi. Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?
  • 10 tl liğin sesi yeterli çıkıyorsa taktır gitsin.altı üstü düdük:)))))
    quote:

Orijinalden alıntı: sene1983

arkadaşlar benim getz'in korna bozulmuş. yeni korna taktırmam lazım. elektrikçinin biri orijinal 60 tl dedi. Bir de 10 tl'lik var dedi. Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?
  • :))

teşekkürler jetdevriye, gerçekten bu topicte jet gibisin :D
  • Bu Getzlerin direksiyonlar normal hidrolik direksiyondan daha mı sert yoksa benim araçta mı bi şey var...?? 1.4 Dohc 2006 model aracım var. Eps felan da yok bildiğin atadan kalma hidrolik sistem var..

Ama diğer muadillerine göre manevralarda daha ağır bir direksiyonu var.. Geçen Clio kullandım manevrada Tüy gibi direksiyon... Valla çok imrendim...

Benim araçta mı bi şey var , yoksa Bu modellerin hepsinde mi böyle...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BIXI MAN

Bu Getzlerin direksiyonlar normal hidrolik direksiyondan daha mı sert yoksa benim araçta mı bi şey var...?? 1.4 Dohc 2006 model aracım var. Eps felan da yok bildiğin atadan kalma hidrolik sistem var..

Ama diğer muadillerine göre manevralarda daha ağır bir direksiyonu var.. Geçen Clio kullandım manevrada Tüy gibi direksiyon... Valla çok imrendim...

daha sert,bence sert olmasıda ıyı cunku arac cok serı

• Aman kiliyo'nun direksiyonundan başka birşeye imrenmeyin, Getz'lerimiz yer o tip araba bozmalarını, havada karada... Getz'imi sattım ama hala Getz'çiyim yau gönül bağım var...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesmo

quote:

Bu Getzlerin direksiyonlar normal hidrolik direksiyondan daha mı sert yoksa benim araçta mı bi şey var...?? 1.4 Dohc 2006 model aracım var. Eps felan da yok bildiğin atadan kalma hidrolik sistem var..

Wesmo araç seri de , park ve manevra sırasında sorun oluyo valla.. Yüksek hızda sert olması çok iyi bi şey ondan yana bi şikayetim yok ama , manevra sırasında o kadar ağır olmasının bir anlamı yok ki...

Bi ara Elmas ın önünden geçerken uğrayıp bi İ 20 lerin testine katılacam. Bakalım direksiyon yine bizimkiler gibi aynı mı...???

açık-pozisyon @

Valla bende çook memnunum benim kara şimşekten... Dohc motor olması nedeniyle yakıt tüketimi biraz üzüyorsa da , şehir içinde kafam kızdığı zaman topukladım mı aynadan seyrediyorum muadili markaların araçlarını... :) Ama Abs olmadığı için dururken biraz nazlanıyor , bende alıştım ona göre gidiyorum..

Hele bi de 110 luk Dizel olsa demek ki neler neler yapacak...

• 110 luk dizelleri ben de merak ediyorum, sürüşte 88 lik dizele göre ciddi bir fark hissedilmediğini yazmıştı kullanan biri. Benzinlilerle her türlü çok fark olur. o kesin. temiz kuru yolda 2. viteste, yağmurlu yolda 3. viteste patinaj görmek, performans açısından daha ne olsun dedirtiyor. direksiyon sertli tasarımdan gelen birşey. öyle olması tercih edilmiş. yoksa çok hafifte yapabilirlerdi. hafif direksiyonda süratli giderken insanı çok tedirgin eder ve yorar. bir seçim yapmak zorunda kalınınca eps yoksa mecburen biraz sert olması gerekiyor.
  • 2008 dizel getzim son 3 gündür ilk marşta çalışmıyor. dikkat ediyorum hep 3. marşta çalışıyor. Benzinimi sürekli olarak aynı Petrol Ofisi istasyonundan alırım, ama geçen hafta aynı firmadnın farklı bir istasyonundan aldım, daha sonra bu sorun başıma geldi.
    Sorun ne olabilir acaba, bilgisi olan arkadaş var mı ?
  • akü yavaş basıyormu.yani eskiye oranla sesi değiştimi ilk marşta sabahları.akün belki bitiyor olabilir eğer öyleyse.
    quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

2008 dizel getzim son 3 gündür ilk marşta çalışmıyor. dikkat ediyorum hep 3. marşta çalışıyor. Benzinimi sürekli olarak aynı Petrol Ofisi istasyonundan alırım, ama geçen hafta aynı firmadnın farklı bir istasyonundan aldım, daha sonra bu sorun başıma geldi.
    Sorun ne olabilir acaba, bilgisi olan arkadaş var mı ?
  • Akü hiç aklıma gelmedi.
    Hep kötüye yorduğumdan yok kızdırma bujisi, yok mazot pompasındandır diodum.
    Yarın bi bakim aküye. Ama nerden baksan en çok 3 yıllık akü, bitermi ki bu kadar sürede.
  • quote:

quote:

quote:

Wesmo araç seri de , park ve manevra sırasında sorun oluyo valla.. Yüksek hızda sert olması çok iyi bi şey ondan yana bi şikayetim yok ama , manevra sırasında o kadar ağır olmasının bir anlamı yok ki...

Bi ara Elmas ın önünden geçerken uğrayıp bi İ 20 lerin testine katılacam. Bakalım direksiyon yine bizimkiler gibi aynı mı...???

açık-pozisyon @

Valla bende çook memnunum benim kara şimşekten... Dohc motor olması nedeniyle yakıt tüketimi biraz üzüyorsa da , şehir içinde kafam kızdığı zaman topukladım mı aynadan seyrediyorum muadili markaların araçlarını... :) Ama Abs olmadığı için dururken biraz nazlanıyor , bende alıştım ona göre gidiyorum..

@ BIXI MAN 2008 getz bizimki ilk aracımız. direksiyon konusunda sizler kadar tecrübem yok diğer arabalarla karşılaştırabilmek için ama, zamanla direksiyona alışılınıyor.

park ederken avuç içiyle çevirmeye çalışırken avuç içim sızlardı.. şimdi çok rahat geliyor.

i20'ler ilk çıktıklarında hyundai'nin çekilişle i20 vs. hediye ettiği test sürüş günlerinde sürmüştüm. daha sonraki dönemde de i30cw. direksiyonları bizimkine nazaran resmen tüy gibi.

bir de komşunun 2006 yada 07 megane hb'sini sürdüm belirli aralıklarla. onun direksiyonuna eş değer gibi geldi yumuşaklık.

hatırlatma: sizler kadar araç ve yol tecrübem yoktur. kendi düşündüklerim..

bir de dohc motor niye fazla yakar dediniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Niyet 0070

quote:

quote:

quote:

açık-pozisyon @

@ BIXI MAN 2008 getz bizimki ilk aracımız. direksiyon konusunda sizler kadar tecrübem yok diğer arabalarla karşılaştırabilmek için ama, zamanla direksiyona alışılınıyor.

park ederken avuç içiyle çevirmeye çalışırken avuç içim sızlardı.. şimdi çok rahat geliyor.

i20'ler ilk çıktıklarında hyundai'nin çekilişle i20 vs. hediye ettiği test sürüş günlerinde sürmüştüm. daha sonraki dönemde de i30cw. direksiyonları bizimkine nazaran resmen tüy gibi.

bir de komşunun 2006 yada 07 megane hb'sini sürdüm belirli aralıklarla. onun direksiyonuna eş değer gibi geldi yumuşaklık.

hatırlatma: sizler kadar araç ve yol tecrübem yoktur. kendi düşündüklerim..

bir de dohc motor niye fazla yakar dediniz ?

Dohc motor muadili araçlarda bulunan motorlara göre daha yüksek güç elde ettiği ve daha seri bir motor olduğu için biraz fazla yakıyor benim kerata..

• getz i nasıl bilrisiniz ?

elimde şuan lada vega 1.5 var ve kendisinden hiç memnum değilim. 1 yıl içinde çıkardığı masraf tam 2bin lirayı buldu. getzin fiyatları oldukça uygun. sık masraf çıkartırmı sizce? birde konfor olarak? konfordan kastım acaba aracın iç malzemesi iyimidir. gıcırtı takırtı yapar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seca2

getz i nasıl bilrisiniz ?

elimde şuan lada vega 1.5 var ve kendisinden hiç memnum değilim. 1 yıl içinde çıkardığı masraf tam 2bin lirayı buldu. getzin fiyatları oldukça uygun. sık masraf çıkartırmı sizce? birde konfor olarak? konfordan kastım acaba aracın iç malzemesi iyimidir. gıcırtı takırtı yapar mı?

Lada dan sonra her şekilde memnun eder seni merak etme.. Yeter ki ikinci el alacaksan almadan önce iyi bi yere ekspertiz yaptır...
  • Arkadaşlar Merhaba,

2006 model vgt abs 4ab srf klm bir araç aldım. 2 aydır kullanıyorum. 1700'ü uzun yol olmak üzere yaklaşık 2500 km yol yaptım ve pişman oldum. "Ben niye önceden getz almadım". 2006 senesinde önceki arabam olan benzinli ford fiestayı almadan önce bir getz e bakmıştım. Bu da araba mı demiştim. Şimdi cevap veriyorum ARABAYMIŞ.

Araçtan memnunum. Yalnız bana diğer dizel araçlara göre yakışı biraz fazla geldi. Tabi bunda benim de payım var. İstanbulda şehir içi 6.3 lt gösteriyor yol bilgisayarı. Uzun yolda 4.9'u gördüm. Gece olduğu için klima kapalı, havalandırma açıktı. Ortalama sürat 100km/s idi.

İzlenimlerimden sonra 4 sorum olacak. Aslında aracı almadan önce forumu okumuştum, benzer sorular vardı ama, güncel cevapları alırsak daha iyi olur diye düşündüm.

1) Gösterge panelinde sürat ve yakıt göstergesi aydınlatmaları çalışmıyor. Servis 60 TL gibi fiyat çıkardı. Sizce nasıl? Sanayi de ustaya bu işi yaptırmak risk midir? Paneli sökme, kapatma kolay mıdır?

2) Silecekleri serviste 30 TL gibi bir fiyata değiştireyim mi?

3) Sağ sis farı ampulu patlamış. Ampul modeli ve fiyat hakkında bilgisi olan var mı? Servis 20 TL diyor.(+İşçilik)

4) Aracıma lastik almayı düşünüyorum. Bridgestone B 330 ile michelin energy arasında kararsız kaldım. Bir yerde brid. kampanyalı 350 TL, Michelin 480 Tl fiyat aldım. Yakın zamanda lastik alan arkadaşlardan güncel fiyatları alabilir miyiz?

Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada servisten bazı parçalar için fiyatlar aldım. Sanayiden de fiyatlar alıp, size karşılaştırmalı vereceğim. Getz kulübü'ne beni de üye yaparsanız sevinirim.
    Teşekkürler.

• Ben de dörtbuçuk sene sonra dün aküyü degiştirmek mzorunda kaldım.Marşla ilgili hiç bir sıkıntı olmamıştı.Şikayetlerim daha degişikti.Park yerinde dururken rayonun hafızaları ve saat sıfırlanıyordu.Bir kere yolda giderken birden elektrik kesildi gösterge tamamen kızardı araba stop eder gibi oldu.Tam napacagım derke tekrar geldi.Servise götürdügümde akünün çok zayıfldıgını ve degişmesi gerektigini soylediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erfe

Arkadaşlar Merhaba,

2006 model vgt abs 4ab srf klm bir araç aldım. 2 aydır kullanıyorum. 1700'ü uzun yol olmak üzere yaklaşık 2500 km yol yaptım ve pişman oldum. "Ben niye önceden getz almadım". 2006 senesinde önceki arabam olan benzinli ford fiestayı almadan önce bir getz e bakmıştım. Bu da araba mı demiştim. Şimdi cevap veriyorum ARABAYMIŞ.

Araçtan memnunum. Yalnız bana diğer dizel araçlara göre yakışı biraz fazla geldi. Tabi bunda benim de payım var. İstanbulda şehir içi 6.3 lt gösteriyor yol bilgisayarı. Uzun yolda 4.9'u gördüm. Gece olduğu için klima kapalı, havalandırma açıktı. Ortalama sürat 100km/s idi.

İzlenimlerimden sonra 4 sorum olacak. Aslında aracı almadan önce forumu okumuştum, benzer sorular vardı ama, güncel cevapları alırsak daha iyi olur diye düşündüm.

1) Gösterge panelinde sürat ve yakıt göstergesi aydınlatmaları çalışmıyor. Servis 60 TL gibi fiyat çıkardı. Sizce nasıl? Sanayi de ustaya bu işi yaptırmak risk midir? Paneli sökme, kapatma kolay mıdır?

2) Silecekleri serviste 30 TL gibi bir fiyata değiştireyim mi?

3) Sağ sis farı ampulu patlamış. Ampul modeli ve fiyat hakkında bilgisi olan var mı? Servis 20 TL diyor.(+İşçilik)

4) Aracıma lastik almayı düşünüyorum. Bridgestone B 330 ile michelin energy arasında kararsız kaldım. Bir yerde brid. kampanyalı 350 TL, Michelin 480 Tl fiyat aldım. Yakın zamanda lastik alan arkadaşlardan güncel fiyatları alabilir miyiz?

Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada servisten bazı parçalar için fiyatlar aldım. Sanayiden de fiyatlar alıp, size karşılaştırmalı vereceğim. Getz kulübü'ne beni de üye yaparsanız sevinirim.
    Teşekkürler.

BIXI MAN teşekkürler

hayırlı olsun aracınız. Sadece 2.şıkka cevap verebilirim.. bence servise o kadar para vermektense geçen sene buradaki arkadaşların çoğu BANANA marka silecekleri alıp kendileri taktı. servistekinden daha da kaliteli olduğunu söylüyorlardı.

• 
Sayfa: önceki 10271028102910301031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.