Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1030. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10281029103010311032
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • banana takın veya orijinal kolları değiştirmeyin gidin parçacıya lastik kessin, 5-10 TL'ye halledersiniz... Ben öyle yaptım, sonuçta yıpranan yer lastikler, kolları bırakın orijinal kalsın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erfe

Arkadaşlar Merhaba,

2006 model vgt abs 4ab srf klm bir araç aldım. 2 aydır kullanıyorum. 1700'ü uzun yol olmak üzere yaklaşık 2500 km yol yaptım ve pişman oldum. "Ben niye önceden getz almadım". 2006 senesinde önceki arabam olan benzinli ford fiestayı almadan önce bir getz e bakmıştım. Bu da araba mı demiştim. Şimdi cevap veriyorum ARABAYMIŞ.

Araçtan memnunum. Yalnız bana diğer dizel araçlara göre yakışı biraz fazla geldi. Tabi bunda benim de payım var. İstanbulda şehir içi 6.3 lt gösteriyor yol bilgisayarı. Uzun yolda 4.9'u gördüm. Gece olduğu için klima kapalı, havalandırma açıktı. Ortalama sürat 100km/s idi.

İzlenimlerimden sonra 4 sorum olacak. Aslında aracı almadan önce forumu okumuştum, benzer sorular vardı ama, güncel cevapları alırsak daha iyi olur diye düşündüm.

1) Gösterge panelinde sürat ve yakıt göstergesi aydınlatmaları çalışmıyor. Servis 60 TL gibi fiyat çıkardı. Sizce nasıl? Sanayi de ustaya bu işi yaptırmak risk midir? Paneli sökme, kapatma kolay mıdır?

2) Silecekleri serviste 30 TL gibi bir fiyata değiştireyim mi?

3) Sağ sis farı ampulu patlamış. Ampul modeli ve fiyat hakkında bilgisi olan var mı? Servis 20 TL diyor.(+İşçilik)

4) Aracıma lastik almayı düşünüyorum. Bridgestone B 330 ile michelin energy arasında kararsız kaldım. Bir yerde brid. kampanyalı 350 TL, Michelin 480 Tl fiyat aldım. Yakın zamanda lastik alan arkadaşlardan güncel fiyatları alabilir miyiz?

Görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada servisten bazı parçalar için fiyatlar aldım. Sanayiden de fiyatlar alıp, size karşılaştırmalı vereceğim. Getz kulübü'ne beni de üye yaparsanız sevinirim.
    Teşekkürler.

ampul ve göstergeyi servisinde hallet bence, sanayine bazı ayrıntı parçaları bulmaları zor olabiliryor çok oyalayabilirler seni, tabi ben hiç elektrik konusunda sanayiye gitmedim, çok da fikrim yok.

lastikte lassa atracta almıştım dayanıklı bir lastik, micheline serviste bakmıştım hem daha hafif hemde daha ince bir lastik daha kötü olduğu anlamına gelmez ama ben kullanmadım bizim yollarda uygun olmayabilir diye düşündüm.

sileceklerim bir kere öldü lastiği serviste değiştirdim, şimdi tekrar değişme zamanı gelmiş gibi bende karar vermedim ne yapacağıma.

• Sis farı ampulu bizim mahalledeki parçacıda bile 50 krş
    20 TL ampul mu olurmuş?
    sök farı Al ampulu götür aynısından al tak gitsin..

Benim sol fren yanmıyordu
    Arkadaki sis farının ampulunü frene taktım oldu bitti
    Parçacıdan aynı ampulden alıp sisfarına taktım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 7 Kasım 2010; 0:12:19 >
  • Yorumlara ve cevaplara teşekkürler.
    Silecekler için aşağıdakileri sipariş etmeyi düşünüyorum. Yalnız fiyatlar çok uygun. Bir sorun çıkar mı acaba? Kargoda ücretsiz. Bir deneyim diyorum. Fakat bunlar bizim araçlara uyacak mı acaba? İçinden bir aparat çıkıyormuş yazıyor. Benzer ürünleri önceden kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20024735&Productid=otelf12544

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20024743&Productid=otelf12543

Lastik olarak aracın üzerinde bulunan STARMAXX da kara kıldım gibi. Ses yok, sarsıntı yok. Fiyat uygun. Forumdaki starmaxx konularına da göz attım. Yorumlar olumlu. Internetten araştırdığım kadarı ile bizim GETZlere uyun olan ölçüler 70 TL civarı.

Bu arada önceki mesajımda Club üyeliğinden bahsetmiştim ama bir cevap alamadım....

• quote:

Lastik olarak aracın üzerinde bulunan STARMAXX da kara kıldım gibi. Ses yok, sarsıntı yok. Fiyat uygun. Forumdaki starmaxx konularına da göz attım. Yorumlar olumlu. Internetten araştırdığım kadarı ile bizim GETZlere uyun olan ölçüler 70 TL civarı.

Starmaxx ile ilgili olarak ıslak zeminlerde büyük problemler yaşadığı bilgisi var... Bunu göz önüne almanı öneririm.. Lastik başına 15-20 TL daha fazla vererek daha başarılı lastikler almak mümkün..

DUNLOP SPORT LM703 90 TL den satılıyor mesela.. ??
  • nokian h kullanıyordum ben çok iyiydi...
  • bende kumho kullanıyorum hemde orjinal 5 yıllık:)))))))))))))))))
  • Nokian H den çok memnunum. Daha önce Michelin vardı. Nokian Michelin dan daha iyi geldi bana.
  • quote:

Yorumlara ve cevaplara teşekkürler.
    Silecekler için aşağıdakileri sipariş etmeyi düşünüyorum. Yalnız fiyatlar çok uygun. Bir sorun çıkar mı acaba? Kargoda ücretsiz. Bir deneyim diyorum. Fakat bunlar bizim araçlara uyacak mı acaba? İçinden bir aparat çıkıyormuş yazıyor. Benzer ürünleri önceden kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20024735&Productid=otelf12544

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?Categoryid=20024743&Productid=otelf12543

Ben çoğu markayı kullandım. En çok son aldığım RBW markadan çok memnun kaldım. Kesinlikle kenarlarda bırakmıyor.

Bu arada banana sileceklerde önlere kesinlikle 55-38 arkayıda, kenarlardan bazen bıraksada daha geniş görüş açısından ötürü 38 cm öneririm.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/rbw-55-cm-banana-tip-silecek-supurgesi-tuv-belgeli-115151/ProductDetails.aspx?productId=otctn115151&categoryId=20024743

• Beyler konsolda motor ışığı yanıyor. Acaba sorun ne olabilir hani ufak bir sorun olabilirmi şurdan şu çıkmıştır gibisinden. Ne tavsiye edersinizi servisemi götüreyim
  • Teşekkürler biuu
    Kimseden ses çıkmayınca siparişi verdim ben.
    Deneyelim bakalım bunlar nasıl çıkacak.
  • anten kökünden kırılmış ayrıca ayna kumandasıda çalışmıyor
    kaç para sıkışmışdır sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Yorumlara ve cevaplara teşekkürler.

Ben çoğu markayı kullandım. En çok son aldığım RBW markadan çok memnun kaldım. Kesinlikle kenarlarda bırakmıyor.

Bu arada banana sileceklerde önlere kesinlikle 55-38 arkayıda, kenarlardan bazen bıraksada daha geniş görüş açısından ötürü 38 cm öneririm.
    http://www.hepsiburada.com/Liste/rbw-55-cm-banana-tip-silecek-supurgesi-tuv-belgeli-115151/ProductDetails.aspx?productId=otctn115151&categoryId=20024743

Öne 1 tane 55 lik, 1 tane 38 lik
    Arkaya 1 tane 38 lik olacak değil mi üstad.

Bi sorum daha olacak;

http://www.hepsiburada.com/Liste/newstar-aero-dynamic-55-cm-muz-tip-silecek-47a145/ProductDetails.aspx?productId=otm47a145&categoryId=20024743

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?categoryid=264013&productid=otm47a140

bu ürünler nasıl sizce, kampanyalı diyor bi alana bi bedava :)

ps: illa ki 55 - 38 cm mi olmamlı, yani daha büyükleri de var onlardan alsak bir sorun çıkarmı boy bakımından ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAWASH WOLF -- 10 Kasım 2010; 20:02:47 >

• Orjinal boyutlar ön 55 cm +35 cm dir.

Arka 35 cm'dir.

35 cm zor biraz zor bulunur. Ayrıca banana(muz) tip silecekler eski standart sileceklere göre daha çapraz duruyor. Bu sebeple önlere 55-38 takdığımda daha fazla görüş alanı sağlıyorum.

Arkaya takılan 38 cm, 35 e göre daha geniş yeri siliyor. Fakat tam üstten 1 cm lik yeri silmeyebiliyor. Ben yinede 38 takıyorum.

Ayrıca her marka silecekler kesinlikle araçlarımıza uyuyor.

Fiyatı uygun olan hangisi ise onu alın. Serviste tanesine 20 tl verdiğiniz silecekten daha fazla performans alırsınız ve daha yakışıklı durur. Her sonbahar da sileceklerinizi yenileyin derim. Yaz güneşini gören silecek bir daha iflah olmuyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wesmo

anten kökünden kırılmış ayrıca ayna kumandasıda çalışmıyor
    kaç para sıkışmışdır sizce?

Geçmiş olsun.
    Benim sağ aynayı ayarlarken takılıyordu.
    Bugün serviste garantiden değişti.
    KDV siz işcilik hariç 48 küsur bir fiyat vardı.
    İşciliği KDV si 75,80 i bulur serviste bence.
  • Eywallah üstad, yarın vereyim artık siparişi.

Benim jantlarda ufak tefek çizikler oluştu, malum park ederken sürtmüşüz hep.
    Jantları boyama işlemi yapan var mı hiç?
    Ne marka nasıl bir boya kullanılmalı, kapakları sökmeden mi sökerek mi yapılmalı ?
  • Ben boyadım. Hemde 2 tl lik ürünle boyadım. Söküp yıkayıp 2 kere boyadım. 2 kutu harcadım. Hiç bir sorun yoktu. Sonra çok büyük zifte girdim. Aracımı gaz ile yıkatınca jantlardaki boyalar hep söküldü.

Sökmeden boyamayın jantlar çok kötü olur.

Şimdi 10 tl ye büyük boy marshall ın boyasını aldım, birde su zımparası. Müsait bir zamanda tekrar söküp boyayacağım.

Sanayide bu işleri zımpara,astar,boya,vernik işlemleri ile yapıyorlar. Mutlaka daha kalıcı olur.Fiyatıda 30 tl civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAWASH WOLF

Eywallah üstad, yarın vereyim artık siparişi.

Benim jantlarda ufak tefek çizikler oluştu, malum park ederken sürtmüşüz hep.
    Jantları boyama işlemi yapan var mı hiç?
    Ne marka nasıl bir boya kullanılmalı, kapakları sökmeden mi sökerek mi yapılmalı ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/newstar-muz-tip-silecek-universal-yeni-nesil-banana-tip-55-cm-20058/ProductDetails.aspx?productId=otev20058&categoryId=20024743
    sanırım aynısının tekini 3.15 e satıyor.
    Aşağı yukarı aynı hesaba geliyor.
    38lik için ikiliden sipariş verebilirsin ama 2 55 fazla olur. ya da hayrına verirsin birisine

• arkadaşlar merhaba,

biliyorsunuz bende 1.4 doch 2009 model bir getz var. araba tam anlamıyla taş gibi. arabamdan çok memnunum. yakıtı benim kullanımımla şehir içi 8.3 lt/100km. yalnız bir şikayetim var;

aracıma ameliyatlı hastamı bindirince çok rahatsız etti. sarsıntıyı aşırı alıyor. gerçi yollarda bozuk ama araba bayağı bir sarsıyor. corolla ya bindim, baktım od da sarsıyor ama tabi getz kadar değil.

getz in bu sarsma sıkıntısıyla ilgili önerisi olan var mı acaba? süspansiyonların değişmesi, lastiklerin değişmesi (üzerinde orjinal lastikler var) gibi. bir de bu arada,

geçici olarak qashqai aldım ödünç. araba resmen tank. yol mol dinlemiyor. sarsıntı yok denilebilir. sanırım büyük tekerlek boyu da sarsıntıda olumlu etkenlerden biri.

bir de yorum soracağım;

ford focus 2011 model otomatik (veya düz) hatchback araba düşünüyorum. düz vitesin yakıt değerleri;

ş.içi 5.5
    ş.dışı 8.7 lt

otomatik vitesin ş.dışı 10.6 lt.

focusun benzinlisi çok canımı sıkar mı tüketim açısından ve konforu, sağlamlığını tavsiye edebilir misiniz?

focus hakkında kişisel yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim.

sağlıcakla,
    burak
    nnnnn

• düzeltme - düzeltme,

yukarıda 10.6 lt olarak verdiğim değer ş.içi olacak....
  • 
Sayfa: önceki 10281029103010311032
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.