Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1002. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10001001100210031004
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hundai getzden (yeni model- 4*100) cıkma 4 adet 175*65*14 kumho lastik orj sac cant-orj jant kapağı ve bijonları satıyorum.

janlarda eğik yamuk vs yok tertemiz. jant kapakları ciziksiz orjinal ..lastikler cok iyi durumda.dişleri ilk günki gibi desem yeridir.(biri fena değil) hepsini alana 100 tl pazarlıksız.

tek isteyenlere orjinal jant kapakları takımı 40 tl bijonlarla.

lastik ve jantlarda 80 tl

arkadaşlar birinin işi görülsün diye fiyatlar makul pazarlık lütfen etmeyin. kızılay yada batıkentten teslim edebilirim. ankara
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

quote:

Orijinalden alıntı: albati

Getzte Pioneer teyp kullanan var mı?
    Montajı kolay oluyor mu?
    Bir de üzerindeki hoparlörler 4x50watt çıkış için uyumlu olur mu?
    Sorularım bu kadar

Ben imzadaki Kenwood USB li bağlattım
    Cok güzel oluyor
    Kasetli teyp vardı
    Bunu takınca cok iyi oldu
    Bir de aynaların iç kısmına tweter takınca muhteşem oldu ses cok iyi

Orjinal hoparlörleri mi bağladınız?
    Aslında ben teypten ve sesten oldukça memnunum, çok temiz ve dengeli bir ses alıyorum fakat sırf USB özelliği için bi Pioneer teyp almak istiyorum.
    Kimilerine göre tiz biraz zayıf kalıyor ama fazla tiz beni yorduğu için bu şekil daha iyi benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati
    Orjinal hoparlörleri mi bağladınız?
    Aslında ben teypten ve sesten oldukça memnunum, çok temiz ve dengeli bir ses alıyorum fakat sırf USB özelliği için bi Pioneer teyp almak istiyorum.
    Kimilerine göre tiz biraz zayıf kalıyor ama fazla tiz beni yorduğu için bu şekil daha iyi benim için.

Aynen öyle orj hoparlör üzerinde
    Şu andaki sesten memnunsan o zaman kenwood veya pioneer alınca şu şanki sesi beğenmeyeceksin emin ol.
    Yapacağın iş basit
    bir tane RW CD ye bütün mp3 lerini atacaksın
    İstediğin gibi sıraya sokup keyfine bakacaksın
    Yeni şarkı ekleyceğin zaman aynı CD yi sil yeni şarkılar at dönsün dursun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 23 Haziran 2010; 8:09:54 >

• aracımdaki motor sesi problemi için tüm forumları araştırdım fakat hiçbir bilgi bulamadım. En son egr temizliği denememiz gerekiyordu. Teknik servis motoru komple indirdi. Sorunun kaynağını bulduk dediler. Kablolarla ilgili bir problemmiş ısınınca sarkıp bir yerlere deyiyormuş. Tam anlamadım. Aracı henüz teslim alıp denemedim. En basit problemler en zor anlaşılanlar olabiliyor. İnşallah çözümlenir

Bi ekran kartım vardı. Arada görüntü kayboluyordu. Garantiye gönderiyorum bikaç gün inadına problem oluşturmuyordu. Sorun yok diye kaç kere geri geldi. Bu işte ona benziyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Aynen öyle orj hoparlör üzerinde
    Şu andaki sesten memnunsan o zaman kenwood veya pioneer alınca şu şanki sesi beğenmeyeceksin emin ol.
    Yapacağın iş basit
    bir tane RW CD ye bütün mp3 lerini atacaksın
    İstediğin gibi sıraya sokup keyfine bakacaksın
    Yeni şarkı ekleyceğin zaman aynı CD yi sil yeni şarkılar at dönsün dursun

Onu arabayı ilk aldığımda yapmıştım fakat arabada CDler çabuk çiziliyor o yüzden en fazla 3-4 dolumdan sonra atlamaya başlıyor.
    Madem pioneerla şimdiki sesten daha iyi bi ses alınıyor o zaman biz de pioneer alalım gitsin.
  • getz severler merhaba.. benim 2005 model ilk çıkan getz'im var .. bana bir çift , çıkmada olabilir, komple far lazım. bendekilerinin içindeki ayarlı vida sistemi zarar görmüş ayarlanmıyor.yalama olmuş heralde başka sorunu yok .. yada istanbulda bu farı ekonomik bi fiyata acıp içini tamir edip halledebilen bi yer biliyormusunuz.
    yan sanayide almak istemiyorum , orjinal de çok pahallı.
    herkese sorunsuz seyirler.
  • Aracımdaki ses sorunu için servis çözüm üretemedi. Bazı yerleri sıkmışlar çok az azaldı.Problem 1 di 2 oldu. Serviste egr temizliği yapıldı. Sonra aracın çekişi düştü. Gaza basıyorum 2 3 saniye ivmelenme normal sonrasında belli belirsiz bi tekleme oluyor. Sonra ivmelenme normale dönüyor. Hangi devirde olursa olsun gaza bastığımda tekleme oluyor.
    Daha önce 100 km hıza 12 saniyede çıktığım yerde şimdi 14 15 saniyeyi buluyor.
  • dün sabah itibariyle aracımla default olarak gelen 5 yıllık hankook marka lastiklerden kurtulup yokohama'ya terfi ettim. aslında nokian almaya niyetliydim ama distrübütör değişikliği nedeniyle ebatına göre bulamadım ve yokohama aldım. önce lastikçiden gelirken yaklaşık 15km boyunca farkı yaşadım ama bunun psikolojik olabileceğine kanaat edip, dün akşam hem kuru asfaltta hem de yağmur altında lastiğin performansını görünce bunun psikolojik değil, resmen değişikliğin ve getirdiği rahatlığın farkına vardım. eskiden aracım en ufak çukurda, kasislerde haldur huldur olurken şimdi en ufak bir sarsıntı yaşamıyorum dersem yalan olmaz. kasislerde o kadar yumuşak geçiyorum ki artık bir eziyetmiş gibi gelmiyor. yol sesi artık yok, aracın bu zamana kadar hep izolasyonundan şikayet eder, teyp'in sesini duymamaktan yakınırdım. şimdi camı açsam artık eskisi gibi ses gelmiyor. oh bee.
  • Selam arkadaşlar, jant kapaklarını boyadım geçen gün orjinalinden daha güzel oldu, boyayacaklar için duck'ın jant kapak sprey boyasını tavsiye ederim çok iyi kapatıyor, ben 4 lastiği de söktük çıkardım kapakları zımparalamadan boyadım direkt, eğer boya dökülme dışında zedelenme yoksa siz de öyle yapın çünkü boya zaten kendini kapatıyor. 2 saate kuruyor boya. Çıkarma takma işlemi uğraştırıor biraz ama sonuç benimkinde güzel oldu tavsiye ederim, dedğim boya da tekzende 10 tl ve bi tanesi yetiyor.
  • arkdşlar bi de bişey sorcam, benim arabanın cd çaları kafayı yemiş durumda aldığımdan beri böleydi, orjinal track cd leri %70 okuo(arada okumadığı da oluo da) diğer benim çektiğim trackları okumuo, en yavaş modda çektim cdyi olmadı, piyasadaki tüm cdleri denedim cd kalitesinden mi die o da olmadı, okyucu göz arızalı desem orjinalleri okuyor, işin içinden çıkamadım. Birisi yardım etsin lütfen. Bi de bizimkiler mp3 okuo mu üzerinde mp3 player yazıo ama. benim teyp usb siz ilk cd çalardan. Yardım lüfenn

• quote:

Orijinalden alıntı: punisher-26

arkdşlar bi de bişey sorcam, benim arabanın cd çaları kafayı yemiş durumda aldığımdan beri böleydi, orjinal track cd leri %70 okuo(arada okumadığı da oluo da) diğer benim çektiğim trackları okumuo, en yavaş modda çektim cdyi olmadı, piyasadaki tüm cdleri denedim cd kalitesinden mi die o da olmadı, okyucu göz arızalı desem orjinalleri okuyor, işin içinden çıkamadım. Birisi yardım etsin lütfen. Bi de bizimkiler mp3 okuo mu üzerinde mp3 player yazıo ama. benim teyp usb siz ilk cd çalardan. Yardım lüfenn

mp3 okuyor... kalitesiz cd'lerde ben de sorun yaşıyorum ama verbatim- tdk kullanıyorum hepsini okuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

dün sabah itibariyle aracımla default olarak gelen 5 yıllık hankook marka lastiklerden kurtulup yokohama'ya terfi ettim. aslında nokian almaya niyetliydim ama distrübütör değişikliği nedeniyle ebatına göre bulamadım ve yokohama aldım. önce lastikçiden gelirken yaklaşık 15km boyunca farkı yaşadım ama bunun psikolojik olabileceğine kanaat edip, dün akşam hem kuru asfaltta hem de yağmur altında lastiğin performansını görünce bunun psikolojik değil, resmen değişikliğin ve getirdiği rahatlığın farkına vardım. eskiden aracım en ufak çukurda, kasislerde haldur huldur olurken şimdi en ufak bir sarsıntı yaşamıyorum dersem yalan olmaz. kasislerde o kadar yumuşak geçiyorum ki artık bir eziyetmiş gibi gelmiyor. yol sesi artık yok, aracın bu zamana kadar hep izolasyonundan şikayet eder, teyp'in sesini duymamaktan yakınırdım. şimdi camı açsam artık eskisi gibi ses gelmiyor. oh bee.

hayırlı olsun. tam olarak hangi modeli, kaça aldınız???

• Bugün özel serviste 40 bin bakımını 300 TL'ye yaptırdım, fakat içinde LPG filtreleri (büyük-küçük 2 tane) , ön fren balataları ve polen filtresi de dahil.
    Yetkili serviste sadece 40 bin bakıma 253 TL istemişlerdi.
    Fiyat bana uygun geldi.
    Bir de lastiklere nitrojen basmamı özellikle tavsiye ettiler, uzun yolda lastikler ısınmaz ve patlarsa çok geç iner dediler.
    Aslı var mıdır yoksa şehir efsanesi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: semb

quote:

Orijinalden alıntı: audioslave

dün sabah itibariyle aracımla default olarak gelen 5 yıllık hankook marka lastiklerden kurtulup yokohama'ya terfi ettim. aslında nokian almaya niyetliydim ama distrübütör değişikliği nedeniyle ebatına göre bulamadım ve yokohama aldım. önce lastikçiden gelirken yaklaşık 15km boyunca farkı yaşadım ama bunun psikolojik olabileceğine kanaat edip, dün akşam hem kuru asfaltta hem de yağmur altında lastiğin performansını görünce bunun psikolojik değil, resmen değişikliğin ve getirdiği rahatlığın farkına vardım. eskiden aracım en ufak çukurda, kasislerde haldur huldur olurken şimdi en ufak bir sarsıntı yaşamıyorum dersem yalan olmaz. kasislerde o kadar yumuşak geçiyorum ki artık bir eziyetmiş gibi gelmiyor. yol sesi artık yok, aracın bu zamana kadar hep izolasyonundan şikayet eder, teyp'in sesini duymamaktan yakınırdım. şimdi camı açsam artık eskisi gibi ses gelmiyor. oh bee.

hayırlı olsun. tam olarak hangi modeli, kaça aldınız???

teşekkürler. a drive modelini aldım. sanırım bizim ebatlara uygun bu modeli var bir tek, ama emin değilim. a drive en düşük modeli oluyor zaten. ama gerçekten fark etti diyebilirim. ama sanırım bu fark 2-3 yıl boyunca sürmesi gerekliki çok iyi lastik diyebileyim, henüz yeni zaten.. tanesini 90 liradan satın aldım 30 lirada siboplara verdim. 390 a çıktım.

• biri benim probleme el atabilirmi. Teknik servis aracımın içine etti. Gereksiz yere egr temizliği yaptılar. O arada bana söylemedikleri kesin birşeyleri bozdular. Araçta tekleme oluyor. Bilhassa uzun yolda gaza yüklendiğimde bir yakıt yememe gibi küçük bir boşluk oluyor. ve eskisi gibi performans kalmadı.
  • Bence servisi şikayet edin genel merkeze. İmkanınız varsa başka bir yetkili servise gösterin. Burdan çözülecek bir sorun gibi gözükmüyor.
  • orjian ölçüsü 175/65/14 olan lastiklerimi, michelin 185/65/14 yaptım. yol sesi azaldı. merak ettiğim hız ve yol tutuş nasıl olur acaba. uzun süre deneme fırsatım olmadı. acaba yanak genişliğini 60 mı yapsaydım.
  • evet, keşke yanağını 60 yapsaymışsınız, aracınızın tekerleklerinin dönme katsayısını arttırmış durumdasınız, bu da +yakıt tüketimi demektir ve ayrıca çekişi düşürür. ama çok çok da fark etmez, sonuçta inç değişmemiş. ama keşke 60 yapsaydınız, ve buraya danışsaydınız. ben 185/60/14 yapmıştım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: baris43544354

evet, keşke yanağını 60 yapsaymışsınız, aracınızın tekerleklerinin dönme katsayısını arttırmış durumdasınız, bu da +yakıt tüketimi demektir ve ayrıca çekişi düşürür. ama çok çok da fark etmez, sonuçta inç değişmemiş. ama keşke 60 yapsaydınız, ve buraya danışsaydınız. ben 185/60/14 yapmıştım..

60 niyetlendim ama bayide 65 vardı, ayrıca inç değişmeyeceği için fazla sorun olmaz düşündüm. şu an michelinden cok memnunum.
  • merhaba arkadaşlar dizel getzimi uçar ataşehir de 60 bin bakıma soktum.faturada şimdi fark ettim ki yağ olarak tection yazıyor ve 5.5 adet koyulmuş. tanesi 17,5 ten 96,25 e tekabül ediyor.
    1.aracın yağ kapasitesi zaten 4.5 lt. neden 5.5 koyulmuş anlamadım.
    2.asıl önemlisi castrol tectionu araştırdığımda hafif ticari araçlar için üretilmiş bir yağ olduğunu gördüm ve sınıfı api ch sınıfı. aracın servis kitapçığında api cf sınıfı koyulması gerektiği yazıyor. ben bu yağı değiştirip castrol magnatec dizel koysam mı sizce?
  • 
Sayfa: önceki 10001001100210031004
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.