Şimdi Ara

HYUNDAİ GETZ DEN ANLAYANLAR İÇERİ SORUN BÜYÜK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşım ikinci el 2004 model hyundai getz 1.5 crdi 3 silindirli araç aldı. Araç alındığından beri yakıt tüketimi çok yüksek öyleki 100 km de 11-12 lt yakıt (eurodizel) harcamakta . Araç tamirciye gitti yapılan işlemler;

1- Üç adet enjektör memesi değişti (780 tl)
    2- EGR bakımı yapıldı (200 tl)
    3- Komple triger - devir daim pompası - . . . . gibi yüksek km de değiştirtlmesi gerekenler değiştirildi (650 tl)

Bu aşamadan sonra yakıt sarfiyatı düşmeyince tekrar tamire gitti araç ve araç beyninden şüphelenip yazılım attılar ve öyle denendi ama sonuç gene aynı oldu .

Son olarak tekrar arkadaşım aracı yetkili bosch dizel servise götürdü araç bilgisayara bağlanıp gene kontrol edildi enjeksiyon değerleri ve diğer değerler normal gözüküyor ama hala ve hala yakıt sarfiyatı aynı onca masrafa rağmen. Şimdi merak ettiğimiz bu aracın sorunu ne veya neresinde olabilir .

Bu arada son olarak bir yıl önce aracın baskı balatasıda değişmişti . . . . YARDIMLARINIZI BEKLİYORUZ ANLAYAN ARKADAŞLARDAN . . .

• ustaya sorsanıza bi 200 liraya egr ye ne bakımı yapmış diye
  • aynı araç bende de vardı sıfır almıştım. Kısa mesafe motor ısınmadan kullanımlarda 10 litre yakıyordu uzun yolda 6-7 litre.Bir uzun yol yapın 100km gidin 100 km dünün bakalım ortalama 100 km de ne yakacak .
  • O aracı hemen satsın belalı bı arac aynısı bende var dunyanın parsını doktum adam olmadı zaten tamırcıler bıle dıyo bu aracı elden cıkar dıye hemen satsın yok daha cok masraf yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada egr valfinin kendisi 350 lıra onuda degıstırdıgım ıcın bılıyorum yınede adam olmadı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler arkadaşlar cevaplar için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.