Şimdi Ara

Hyundai Getz 1 depo yakıt rekorları. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
454
Cevap
6
Favori
196.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: selim82

quote:

Orijinalden alıntı: volizzi

56,50 LT mazot = 210,00 TL = 870 km gidilen yol, tamamı istanbul şehiriçi kullanım. 24,14 kuruş yakmışım bu hesapla.
    6,49 lt / 100 km ortalama yakıt tüketimi.

getz in deposu 45 lt sen fazladan 10 lt almıssın:)

full depo dememişim ki :)

4-5 kerede aldığım toplam yakıt miktarını, tutarını ve yaptığım yolu yazdım.
  • Getz dizel aracımın yol bilgisayarında,kalan yol mesafesi 98 km. idi.Işık yanıp sönmüştü,pek adetim değil,ışık yanık gezmek.Birden aracım silkelendi ve stop etti.Yakıtın bittiğini düşünerek,en yakın istasyondan 5 litre yakıt aldım.İlave mazotu ekledikten sonra,aracım çalışmadı.Havasını aldım,çalıştı.Yalnız şimdide göstergede check uyarı işareti sönmedi.Bir sıkıntı olur mu ? Bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim,sağolun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dün tatilden döndüm
    615km yakıt işşigı yandı
    90-120km arası yol aldım klıma 400km devamlı açıktı
    yol bılgısayarı 5,8 ile 6,2 arası gösterıyordu
    bursa çevre yolunda 170km kadar surata çıktım
    depoyu fullemedıgım için tam sarfıyatını hesaplayamadım

araç 1,5vgt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 28 Temmuz 2012; 15:11:56 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

dün tatilden döndüm
    615km yakıt işşigı yandı
    90-120km arası yol aldım klıma 400km devamlı açıktı
    yol bılgısayarı 5,8 ile 6,2 arası gösterıyordu
    bursa çevre yolunda 170km kadar surata çıktım
    depoyu fullemedıgım için tam sarfıyatını hesaplayamadım

araç 1,5vgt.

depomu fulledim
    160 tl(50+110) mazot aldı 786 km yapmışım.

tatılım boyunca toplam 2340 km yol yaptım
    2340km karşılıgı 440tl lık mazot harcamışım.
    ortalama 18 krş yakmış aracım
    bu km nın yarısı klimalı yol almışımdır.

136,3 lt yakıt yAKMIŞIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mnr980 -- 31 Temmuz 2012; 20:43:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silverbr

Merhaba arkadaşlar..

2 hafta önce 2007 model dizel getz aldım. Yakıt tüketimi bilgi ekranında en son oratlama 7.6 olarak gözüküyor. Kitapçığında 5.5 litre yazmasına rağmen bu denli tüketmesi üzerine servisi aradım. Bana kış sarları, aracın yeni olduğu ve devirli kullanmamaız gerektiği gibi şeyler söyleyip tüketimin normal olduğunu belirttiler. Sizcede normal mi ? ne yapmam lazım.

bilgi ekranını sıfırlamanda fayda var. 7,6 lt çok yüksek.

ben şehiriçi kısa mesafe kullanıyorum, bilgi ekranımda tüketim 6,5-6,8 arası değişiyor. aldığım yakıt, gittiğim mesafe hesaplarım hemen hemen aynı değerleri veriyor. 6,00 litrenin altında tüketimi olan arkadaşlar var forumda.

bilgi ekranımı sıfırlayıp, gece boş yolda (1.veya 2. çevre yolu) 20-25 km gittiğimde tüketim 5,00 lt'nin altında tüketim gösteriyor. Şehiriçine girince yavaş yavaş tüketim artıyor 6,6-6,8 arasında takılıp kalıyor gösterge.

• 2007 dizel getz sahibiyim.şehirler arası yol bilgisayarında ortalama 4.6- 5.2 arası gidip geliyor.. şehir içinde 6.0-6.4 gibi değerlerdeyim..
  • İzmir de sıklıkla uzun yolda 1.5 vgt crdi 1 tam dolu depo ile 970Km gittim. Işık yanma sonrası 30-40KM eklersek 1000Km yi devirecekti..
  • ben 1000 deil 800 e de razıyım keşke olsa..Geçen fulledim kocaeli- istanbul arası gittim geldim azcık köprü trafiği falan derken 300 km oralarda yaptım gerisi de kocaeli de gezmek üzere 650 km de depo tamamen boşaldı benzin istasyonuna zor vardım. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: pulvo47

İzmir de sıklıkla uzun yolda 1.5 vgt crdi 1 tam dolu depo ile 970Km gittim. Işık yanma sonrası 30-40KM eklersek 1000Km yi devirecekti..

• Rekor değil bilgi paylaşmak istedim:

Işık yandıktan kısa süre sonra 36,79 lt mazot aldım.
    (Birim Fiyat 4 tl toplam 147,16 TL)

647 km karışık yol yaptım-büyük çoğunluğu şehiriçi-

KM başına 0,227 TL ediyor. Yol bilgisayarı çoğunlukla 5,6 LT/100KM gösteriyordu.(Yukarıdaki bilgilere göre hesaplanırsa 5,68 LT/100KM gibi birşey oluyor)

NOT: Tam bir ölçüm yapmak adına ışık yanana kadar mazot almadım. Hatta ışık yanarken uzun süre kullandım benzinciye vardım (Shell Vpower). Ancak yanarım da bir gün evvel gece benzine zam gelmesine yanarım. Mazot dibi görmüştü ama yarın alırım dedim mazot 4,35 TL oldu!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Geo -- 24 Eylül 2012; 12:41:09 >

• şehir içi rekorum

tam full depo 38lt aldı

355 km :)
  • Bu getzlerin yakıt deposu tam olarak ne kadar mazot alıyor?

Gösterge çeyrek deponun çok az altında gösteriyordu, 38,30 LT mazot aldı. Pompa otomatik attığında 33-34 LT almıştı. Pompacı deponun ağzına kadar doldurdu başında bekledim. 6-7 defa köpüğün inmesini bekleyip doldurdu.

Bir önceki fulllemede bu kadar uğraşmamıştı pompacı o yüzden hesabım karıştı.

38,3 LT mazotla 465 KM yol yapmış oldum, bu da 8,23 lt/100 km yapıyor ki arabamın bu kadar yakması imkansız. Arabanın göstergesi en fazla 6,8/100 km göstermişti.
  • quote:

Bu getzlerin yakıt deposu tam olarak ne kadar mazot alıyor?

Gösterge çeyrek deponun çok az altında gösteriyordu, 38,30 LT mazot aldı. Pompa otomatik attığında 33-34 LT almıştı. Pompacı deponun ağzına kadar doldurdu başında bekledim. 6-7 defa köpüğün inmesini bekleyip doldurdu.

38,3 LT mazotla 465 KM yol yapmış oldum, bu da 8,23 lt/100 km yapıyor ki arabamın bu kadar yakması imkansız. Arabanın göstergesi en fazla 6,8/100 km göstermişti.

Dizel bir araç için çok fazla yakmışsınız.

Normalde dizel Getz bir depo ile 650-700 Km arası yapması lazım.

Benzinli Getz lerde bir depo ile 450-500 Km arası yapar.

Bu söylediklerim şehir içi kullanımı için.

Dizel getz ile uzun yolda 850-900 Km yapanlar var.

Benzinli getz uzun yolda 650-700 Km arası yapıyor.

Siz ya çok sıkışık trafikte kullanıyorsunuz dur kalklar fazla, yada yüsek devirde kullanıyorsunuz.

Son seçenek olarakda arabanın bakıma ihtiyacı var , filtreler filan.

• Depo meselesine gelince depo 45 LT.

40 LT normal kullanım 5 LT yedek depo.

Bşr kaç kere lamba yanıpda 40 km kadar yol gittiğimde depoyu fullediğimde 45 LT yakıt aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ebu Computer -- 28 Eylül 2012; 10:53:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

quote:

Bu getzlerin yakıt deposu tam olarak ne kadar mazot alıyor?

Dizel bir araç için çok fazla yakmışsınız.

Normalde dizel Getz bir depo ile 650-700 Km arası yapması lazım.

Benzinli Getz lerde bir depo ile 450-500 Km arası yapar.

Bu söylediklerim şehir içi kullanımı için.

Dizel getz ile uzun yolda 850-900 Km yapanlar var.

Benzinli getz uzun yolda 650-700 Km arası yapıyor.

Siz ya çok sıkışık trafikte kullanıyorsunuz dur kalklar fazla, yada yüsek devirde kullanıyorsunuz.

Son seçenek olarakda arabanın bakıma ihtiyacı var , filtreler filan.

Bence pompacıdan kaynaklandı, bir önceki fullediğimde ağzına kadar doldurmamışlardı. O yüzden hesap yüksek çıktı.
    Pompa ilk attığında 135 TL civarıydı, pompacı 160,00 TL'ye tamamladı, (litresi 4,17 TL)

2,000 km önce bakım yapılmıştı, filtreler değişti.
    Şehiriçi kısa mesafelerde kullanım oldu, (sabah 6 km, akşam 6 km) 3-4 defa da 20-25 km gidiş gelişler oldu.

• Selamlar.
    Başka bir konuda günü gününe paylaşmıştım yakıt rekorumu.
    ancak bu forumda yeni gördüm bu başlığı.

iki hafta önce İstanbul Tuzladan depoyu fulleyerek Fethiyeye yola çıktım, Ortalama 90 Km hız ile gittim
    Kalan yakıt çeyrekten fazla

Toplam yaptığım yol: 759 Km
    Ortalama yakıt tüketimi : 3,8 lt / 100 km
    Tahmini kalan yakıt : 374 Km

yani 1 depo ile yaklaşık 1100 km ye geliyor.

İnanmayanlar olabilir, baştan söylüyorum üsluplarına dikkat ederek yazsınlar.

Saygılar

Hyundai Getz 1 depo yakıt rekorları.

• Sayın Muratozd

Güzel sonuçlar elde etmişsiniz.

Bu değerleri nasıl yakaladınız bilgi verebilirmisiniz.

Örneğin klima açtınız mı, kaç devirde vites değiştirdiniz, yada kendinize göre bu değeri elde etmek için teknikleriniz var mı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ebu Computer

Sayın Muratozd

Güzel sonuçlar elde etmişsiniz.

Bu değerleri nasıl yakaladınız bilgi verebilirmisiniz.

Örneğin klima açtınız mı, kaç devirde vites değiştirdiniz, yada kendinize göre bu değeri elde etmek için teknikleriniz var mı.

Merhaba;
    Aracımı zorlamam Acelem yok, içinde can taşıyorum, arabama hep nazik davranırım, gereksiz ivmelenme yapmam.
    Çok ta kaplumbağa gibi gitmem, arkamda kimseyi bekletmem, gerektiğinde 110 da yaptım ama arabayı yormadan, araba ivmelenmesi ayağımın gaza basması ile aynıdır hep.
    2200 d/d yı geçirmem. 80km/h altına düşmedim.
    aslında araç ilk hızlanırken yakıtı çok yakar, hızlanırken de arabayı arka amortisörlere baskı uygulayacak şekilde hızlanmam, vites geçişlerinde arabayı sarsmam. sonuç bu.
    Klima açmadım, bagaj full doluydu, arka koltukta da 2 tane büyük valiz vardı. Eşim ve ben.

Bu arada aracım 125 bin km de.
    yağ filtre değişimleri dışında motorunda bir değişim olmamış.
    hatta ben arabayı aldığımda 37 bin km dir bakım yapılmamıştı.
    3 ay önce aldım bu arabayı balataları diskleri yağını filtrelerini değiştim, bir de kaskodan ön salıncakları ve z rotlarını değiştirdim o kadar.

Bundan önce 2008 connect im vardı aynı yolda 1 depo ile onunla da 1100 km gitmiştim.

• Bu arada Hep Opetten alırım yakıtımı.
    Çok nadir, yılda en fazla 1 kez PO dan alırım.
  • Çok iyi değerler, tebrik ederim. Darısı başımıza....

Şehir içi ortalama tüketiminiz nedir? ?lt/100km gibi...

Bana fikir verebilir, belki arkadaşlar da. Bir de nasıl bir kullanım önerirsiniz şehir içinde, dizel için tabi.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.