Şimdi Ara

Hyundai Genesis vs BMW 5 Serisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
2.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese günyadınlar öncelikle. Forum ahalisine yine sormak istediğim bir konu var. Bu aşağıdaki iki videoda genesis in hem yol tutuşunda hem de fren mesafesinde 5 serisinden önde olduğu iddaa ediliyor, doğru mudur?

• Benzer fiyatlı araçlarda kimse Hyundai markasını BMW'ye tercih etmez. İstediği kadar iyi falan densin. Hyundai'ın ucuz olması lazım. Amerika'daki gibi fiyatlı. O zaman alınır.
  • 2 aracı test etmek lazım, çünkü yukardaki hyundai motors un reklamı. Gerçek olabilir mi? tabi olabilir, hyundai boş bir marka değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

2 aracı test etmek lazım, çünkü yukardaki hyundai motors un reklamı. Gerçek olabilir mi? tabi olabilir, hyundai boş bir marka değil.

Guzel yorum.ayrica turkiye sartlarinda yuzune bile bakilmaz ama amerikada fiyati falan uygun baya tercihde ediliyor diye biliyorum yanlisda bikiyo olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Killer_Elite

quote:

Orijinalden alıntı: Caipirinha

2 aracı test etmek lazım, çünkü yukardaki hyundai motors un reklamı. Gerçek olabilir mi? tabi olabilir, hyundai boş bir marka değil.

Guzel yorum.ayrica turkiye sartlarinda yuzune bile bakilmaz ama amerikada fiyati falan uygun baya tercihde ediliyor diye biliyorum yanlisda bikiyo olabilirim

Amerikada peynir ekmek gibi satılıyor, fiyatıda uygun, sunduğu konforda mükemmel. Amerikada yaşasam alacağım ilk araç olur. Tam bir FP abidesi.
  • hyundai ile bmw yi nasıl karşılatırıyosunuz bu kadar forum düştü anlaşılan, 5 serisi havada karada 10 çeker hyundai a, bunları hyundai kötülemek için söylemiyorum fiyat performans olarak hyundai tabii tercih edilir ama bmw ile kıyaslanmaz her yönden bmw daha iyi bir araç, prestiji var bir kere
  • quote:

Orijinalden alıntı: Attorney58

hyundai ile bmw yi nasıl karşılatırıyosunuz bu kadar forum düştü anlaşılan, 5 serisi havada karada 10 çeker hyundai a, bunları hyundai kötülemek için söylemiyorum fiyat performans olarak hyundai tabii tercih edilir ama bmw ile kıyaslanmaz her yönden bmw daha iyi bir araç, prestiji var bir kere
    Neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marmaratic -- 19 Şubat 2012; 12:38:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: postal58

hyundai ile bmw yi nasıl karşılatırıyosunuz bu kadar forum düştü anlaşılan, 5 serisi havada karada 10 çeker hyundai a, bunları hyundai kötülemek için söylemiyorum fiyat performans olarak hyundai tabii tercih edilir ama bmw ile kıyaslanmaz her yönden bmw daha iyi bir araç, prestiji var bir kere

Hocam BMW nin kalitesinde prestijinden ve premiyum marka olarak kabul görülmesinden haberimiz var. Orda bir sıkıntı yok;

ancak romantik yorumlar içine girmenin de alemi yok. Hyundai ile BMW karşılaştırılamaz diye bi kaide de yok sonuçta yumurta kasa accent

ile karşılaştırılmıyor. Buradaki kıyas genel bir karşılaştırma değil, yol tutuşu ve fren mesafesi üzerine öne sürülmüş bir iddaa.
  • e60 dan belki üstün olabilir ancak,f10 ile karşılaştırmak gerek asıl..
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Neyse.

Hocam belliki açık sözlü bir yorum yapmışsınız ancak göremedim bari gördükten sonra silseydiniz
  • Sonuç gayet doğal iyiler her zaman kazanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Inque

Benzer fiyatlı araçlarda kimse Hyundai markasını BMW'ye tercih etmez. İstediği kadar iyi falan densin. Hyundai'ın ucuz olması lazım. Amerika'daki gibi fiyatlı. O zaman alınır.

boş boş konusuyorsun marka algısına tutulmussun sen benim aracıma fiat diyede yüz vermezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: happynessmud

quote:

Hocam BMW nin kalitesinde prestijinden ve premiyum marka olarak kabul görülmesinden haberimiz var. Orda bir sıkıntı yok;

ancak romantik yorumlar içine girmenin de alemi yok. Hyundai ile BMW karşılaştırılamaz diye bi kaide de yok sonuçta yumurta kasa accent

ile karşılaştırılmıyor. Buradaki kıyas genel bir karşılaştırma değil, yol tutuşu ve fren mesafesi üzerine öne sürülmüş bir iddaa.

Yerim yol tutusunu frenini,turkiyede yasamiyon galiba kardes, kim bunlara bakar bunlar hep ikinci planda kalir, bizim milletin yuzde 80 i isin havasina bakar, bmw mi daha havali hyubdai mi Allah askina, buna gore yorum yapin yoksa yapilan yorumlar hikayedir, haa abd gibiedeniyet olan yerde adam gider hyundai alir orda bizdeki anlayis yoktur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: happynessmud

quote:

Yerim yol tutusunu frenini,turkiyede yasamiyon galiba kardes, kim bunlara bakar bunlar hep ikinci planda kalir, bizim milletin yuzde 80 i isin havasina bakar, bmw mi daha havali hyubdai mi Allah askina, buna gore yorum yapin yoksa yapilan yorumlar hikayedir, haa abd gibiedeniyet olan yerde adam gider hyundai alir orda bizdeki anlayis yoktur

Boş konuşmayın. İlk yorumunuza alıntı yaptım sonra yine neyse dedim, bu sefer demeyeceğim.

Görme bozukluğunuz var sanırım ? Yukarıda ki videoları izleyin.

Videolarda araçların "hava" sından mı bahsediliyor gibi görünüyor ?

Doğrudur ya da yanlıştır tartılışılır, kanıt sunulur "bmw 5 daha iyi fren mesafesi daha iyi yol tutuşu sunar bu videolar reklam amaçlıdır" denir.

Yukarıda ki mesajlar da siz Türkiye'de yaşıyorum ve bmw 5 yerine Genesis tercih ederim diyenini mü gördünüz? Yahut Hyundai BMW'den iyidir diyeni ?

• Aynı sınıf ve başlangıç fiyatları ortada böyle %40 civarı fark olduğu için ABD'de millet Hyundai alabiliyor. Aynı fiyat olunca ABD de bile kimse Hyundai almaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Inque

Aynı sınıf ve başlangıç fiyatları ortada böyle %40 civarı fark olduğu için ABD'de millet Hyundai alabiliyor. Aynı fiyat olunca ABD de bile kimse Hyundai almaz.

Konunun ilk mesajından haberdar mısınz ?
  • Bmw nin hemen hemen tüm modelleri 36 metrede 100den 0a iner.Motor ve performansı hiç saymıyorum zaten dünyanın en iyi 2 3 motor üreticisinden biri(belki de en iyisi).Verimlilik güç tüketim kalite performans ağırlık dengesi gibi konularda Bmw hyundainin ağzına evre devre basar.Genesisi ben de beğeniyorum hoş araç ama hyundai olarak hoş bmw falan hele hele 5 serisi oha yani.
  • Merak etmeyin vw ciler gibi hyundainin bmw-mercedes ten daha iyi olduğunu hiç kimse söylemiyor zaten kafayı yemedik sadece bir kaç alanda hyundai iyi denilmiş. Çoğu şey algıyla alakalı bir gün ben hyundainin bmw den kaliteli araç yapacağına inanıyorum çünkü adamlarda gayret var kendine güven var, ama alman fanatikleri bunu zor anlar nede olsa alman hayranlığı genetik. Dedelerimizin kurtardığı korelileri ibretle izliyorum. Bu arada hyundai sadece araç işi yapmıyor başka sektörlerde de var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fss1403

Merak etmeyin vw ciler gibi hyundainin bmw-mercedes ten daha iyi olduğunu hiç kimse söylemiyor zaten kafayı yemedik sadece bir kaç alanda hyundai iyi denilmiş. Çoğu şey algıyla alakalı bir gün ben hyundainin bmw den kaliteli araç yapacağına inanıyorum çünkü adamlarda gayret var kendine güven var, ama alman fanatikleri bunu zor anlar nede olsa alman hayranlığı genetik. Dedelerimizin kurtardığı korelileri ibretle izliyorum. Bu arada hyundai sadece araç işi yapmıyor başka sektörlerde de var.

Gelecek için konuşuyorsak olabilir tabi her marka her markayı geçebilir.Düne kadar Audinin gelip lüks segmentte bu kadar başarılı olması mümkün müydü?Porsche gibi süper spor otomobil üreten bir firmanın birden bire farklı segmentlerin tozunu atması düşünülebilir miydi?Veya ters örnek saab gibi klas bir markanın iflası insanlara şaşırmak için yeterli delil vermiştir bence.Burada mesela alman fanatikliği değil soru sorulmuş üstün yönlerden bahsedilmiş şu aşamada genesis denen aracın 5 serisine hiçbir anlamda üstünlüğü falan yoktur.Ezilir her türlü onu belirttik.Ama ilerde daha iyisini çıkarırlar yaparlar,biz de alkışlarız.

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirlil35

Boş konuşmayın. İlk yorumunuza alıntı yaptım sonra yine neyse dedim, bu sefer demeyeceğim.

Görme bozukluğunuz var sanırım ? Yukarıda ki videoları izleyin.

Videolarda araçların "hava" sından mı bahsediliyor gibi görünüyor ?

Doğrudur ya da yanlıştır tartılışılır, kanıt sunulur "bmw 5 daha iyi fren mesafesi daha iyi yol tutuşu sunar bu videolar reklam amaçlıdır" denir.

Yukarıda ki mesajlar da siz Türkiye'de yaşıyorum ve bmw 5 yerine Genesis tercih ederim diyenini mü gördünüz? Yahut Hyundai BMW'den iyidir diyeni ?

Hocam sorumu anlayıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim çünkü artık kendimden şüphe etmeye başlıyordum

Açtığım her konuda sorularımın tam cevabını bir türlü alamadım hep sorular yanlış anlaşılıyor, çarpıtılıyor ya da başka taraflara yoğunlaşılıyor.

Umarım bu konumda konularımın makus talihi değişir.

bu "Hyundai Genesis Smokes BMW in Cornering" başlıkta yol tutuşu skid pad değerlerinde

Genesis için ---> 0,94G
    5 serisi için ---> 0,90G

olduğu iddaa edilmiş. Buradaki farkın büyüklüğünün (0,04) tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum ama sanıyorum önemsiz ölçüde genesis

lehine (bilmiyorum belkide 0,04 fark önemlidir). Önemsiz olduğunu bile varsaysak genesis aynı segmentteki premiyum marka bir rakibi ile

aynı yol tutuşunu yakalayabilmiş yorumunu yaparız. Buradaki sorun bu değerler doğru mu?

Ayrıyetten video incelendiğinded araçların dönüşteki tepkileri benzer gözüküyor ve aynı şekilde parkuru tamamlıyorlar. Belki biraz genesis dönüşe

girerken az biraz daha sağa yatıyor ve arkasını salmaya daha meyilli gözüküyor ama emin değilim.

not: rakam düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unicorn_10 -- 19 Şubat 2012; 13:59:03 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.