Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.697
Cevap
69
Favori
695.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba
    1-rölanti lpg ile ilgilide olabilir. yazılımsal kaynaklı başıma gelmişti. hem lpg ayarlarına hem aracın yazılımında kontrol ettirin
    2-benim aracımda alarm takılı idi cenmax marka. ancak orjinalinde mevcut sadece kapı kilitli iken anahtarla açılırsa sesli ikaz veriyor diye hatırlıyorum. bunu daha iyi bilen arkadaşlar vardı forumda
    3-sensorle alakalı bir durum kanımca. ancak bacağınızla kapıyı ne kadar esnetebildiğiniz de ayrıca merak konusu. net bir çözüm için sebebi kesinleştirmek gerek, bir ustaya gösterin olmadı
    4-çok rahatsız etmiyorsa normal diyebilirim. bu modellerde olduğunu düşünüyorum. anlık olarak titreme benm aracımda yapıyor.
    5-yakıt konusu malesef yüksek otomatik elantrada. sorun değil teknoloji meselesi. ş.içi tüketim normal. takma kafana
    6-akslar büyük sorun. orjinali olmazsa randıman vermiyor, orjinali serviste 5 bin üzeri isterler, dışarıda iki buçuk civarına değiştirirsin. tamir veya yan sanayi pek iyi olmuyor. aynı sorunu bende yaşıyorum
    bu şekilde çok fazla gitme bir baktır derim ben güvenlik önemli
  • 4 numarayı akünün ömrü dolduğunda da yapabilir.Kaç yaşında akü?
  • Selamlar 2005 elentram var.bagaj içine led taktım.ledden sonra bagajı kapattığımda ön göstergede bagaj açık işareti sönük yanmaya devam etti.açtığımda göstergedeki bagaj işareti normal.swich kontrol ettim.taktığim ledi söktüm soket boştaykende yapiyor.bende akşam sigortsını söktüm problem ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jettem J kullanıcısına yanıt
    hocam bende 2005 otomatik var...

2- numara aracı kitleyince sinyal yanmaması kumanda pili ömrü bitmiştir, yada akü zayıflayınca oluyor, ortalama bir akü ömrü 3-5 yıl arası değişir, ortalama yine 60 bin km de akü bitiyor...
    5-numara yakıt için bursada bende lpg ile şehir içi 25-27 kuruş şehirler arası 20-22 krş yakıyor, aracı yetkili lpg servisine götür bir bakım yapsınlar 50 tl ye filtre ve gaz ayarı yapıyorlar...
  • turan54 T kullanıcısına yanıt
    Sinyalllerin yanmamasının kumandanın pil ömrü ya da akünün bitmesi ile alakası yok. Kumanda pili bitse veya akü bitse kapılar da kilitlenmez.
  • hyundai elantra 2006 model 77.000km aracım var mobil yağ 0w 40 new life alıyımmı? yoksa 5w 30 mobil mi alıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pusat1249

hyundai elantra 2006 model 77.000km aracım var mobil yağ 0w 40 new life alıyımmı? yoksa 5w 30 mobil mi alıyım?

2004 otomatik aracım vardı senin gibi ince yağ kullandık yağ pompasını bozduk ve motora 1,400 lira masraf açmıştım.Bu yüzden ince yağ kullanırken iyi sor uygunmu değilmi.5/40 ve 10/40'dan aşağısı pek yaramıyor gibi dohc motorlara.En son new life 0/40 yağ kullandım yağ lambasını yaktı motor.Sonra baktım pompa gitmiş bazı parçalar gitmiş yağı değiştirirken baktım su gibi akıyordu o yüzden iyi sorup sorgula.
  • pusat1249 kullanıcısına yanıt
    Söylediğin iki yağ da kullanılabilir ama 5-40 veya 10-40 kullanman daha iyi olur.
  • Arkadaşlar Hyundai Elantra 1.6 CRDi Elite Sürüş İzlenimi videosunu linkte tıklayarak izleyebilirsiniz.

http://www.vidyoto.com/surus-izlenimi/hyundai-elantra-1-6-crdi-elit-surus-izlenimi.html
  • Arkadaşlar merhaba,
    dün hyundai accent blue bakmak amacıyla bayiye gittim, 80.900'e dizel otomatik elantra elite verelim dediler, araba da hoşuma gitti, almak niyetindeyim.

bir araç test videosunda araç durduktan sonra tekrar hareketlenmek istediğinde devir göstergesinin yükseldiği, ancak arabanın hareket etmediği, hatta yokuşta geriye kaçırdığı söylendi. bana kavrama konusunda sıkıntısı var gibi geldi. şu an kullandığım araç otomatikleştirilmiş manuel şanzıman kullanıyor ve yokuşlarda vitesi devri ayarlayamadığı için sıkıntı çekiyorum. yeni araba bakmamın en büyük sebebi de bu.

siz tecrübeli kullanıcılar, 2016 elantra'nın otomatik şanzımanı hakkında ne düşünüyorsunuz? test videosundaki adamın gereksiz pimpirikliği mi yoksa aracın bu tip hataları var mı?
  • Selamlar.aracım 2005 elentra sabah arabayı vitese geçirmeye çalıştığımda biraz zor geçtiğini gördüm.debriyaj pedalı ilk anda biraz yumuşak oldugunu gördüm.sonra biraz sertleşti.vitesler geçti.debriyaj yağ deposuna baktigimda icinde yağ kalmamış.tamamlayacagım yağ ne cins olmalı ve nekadar olmalıdır.yardımlarınızı bekliyorum.

• uzunsamsun81 U kullanıcısına yanıt
    Hocam elantra kesinlikle accentten iyi bir araba. O sorunu bilmiyorum ama kullananalardan genelde sorun çıkarmadıgını duydum. Bu arada ceratoya bakmanı da öneririm. Bir önceki elantranın altyapısına sahip ama donanım olarak güncel elantradan iyi olmasına rağmen fiyatı daha uygun.
  • [size="1"]HOCALAR KOLAY GELSİN HERKESE BUARA ARABA ALICAM ANCAK ARADA KALDIM SİZİN FİKRİNİZİ ALMAK İSTEDİM KULLANAN YENİ ALAN VARSA BANA FİKİR VERİSE SEVİNİRİM..!
    AKLIMDA ELANTRA 1.6 D-CVVT STYLE OTM. (BENZİNLİ) VAR ANCAK YAKIT OLAYI ÇOK YAZIYOR GERÇEKTEN ÖYLE Mİ TÜP TAKILINCA NE OLUYOR VAR MI KULLANAN LT/100KM DE DURUM NEDİR ?
    ELANTRA 1.6 D-CVVT STYLE OTM. (BENZİNLİ) Mİ TOYOTA COROLLA 1.6 TOUCH ARASINDAYIM SİZCE HANGİSİ MANTIKLI..?
    YORUMLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
  • Merhaba arkadaşlar, hyundai elentra 2012 model arac kullaniyorum fakat cruise control tuşu on/off u %90 oraninda calismiyor cok nadir olarak calisiyor. Sebebi sanjiman yagindan dolayidir dediler ama emin olamadim sanayide bir bilgisayara baglayip hata bilgisi almayinca bunu soylediler. Oldugum sehirde servis olmadigi icin servise de gosteremedim. Bu konuda bilgisi olan varmi
  • Dayanıklı ama bozuk yolda falan biraz ses yapabiliyor. Aracın yol tutuşuna olumlu katkısı var. Bakımları yaptırıldıktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • an4cond4 kullanıcısına yanıt
    Eğer Radyo tuşları da düzgün çalışmıyor ise direksiyon zembereği sıkıntı olabilir. Bizde radyo tuş ayarı yapıldıktan 20 sn sonra ayarlar bozuluyordu. Ses açma tuşu frekans değiştiriyordu. En son zemberek değişti normale döndü tuşlar

• Arkadaşlar 2005 Elantra aracım var, araca hangi renk antifiriz koymalıyım? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-kayseri-nissan-hyundai-bayisi-inoto-guvencesi-ile-elantra-tune-384044481/detay

arkadaşlar bu araç alınır mı tavsiyeleriniz çok değerli kullanıcısısınız diye buraya yazdım yanlış ise kusura bakmayın
  • 99 2000 1.6 gls modelleri nasıldır elentralarin piyasası nedir sorun çıkartirmi kronik sorunları varmi tipi pek güzel diil ama özellikleri çekiyo veya başka araç tavsiyeleri

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.