Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA ANA KONU (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.071
Cevap
68
Favori
811.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mevcut Sonatalar zaten 55.000-65.000 arası satılıyor. Yeni Sonata en azından 55.000-70.000 arası olur. Modeller yenilendikçe fiyatlar artıyor.
  • Daha önceki msj da da belirttiğim gibi aracın canlısını görmüştüm. Geçen hafta yine urfaya giderken tır filosunu gördüm mola vermişlerdi. Yanımda arapça bilen arkadaşda vardı aracı incelemek istedik izin verdiler sadece dıştan gerçekten çok güzel olmuş dış tasarım sınıfına göre baya iddaalı. İç tasarımda yine kendi sınıfına göre güzeldi konsol baya hoş duruyordu. Şansımıza araç ülkemize suan için gelmiyor.
  • güzel hoş araba . bence 40 000 tl gibi bir fiyatı olur
  • Süper olmuş yani gelse satış lideri olur.Şu an piyasada bu dizaynda araç yok zamanının ilerisinde bi tasarıma sahip yani sıradışı .Passat cc gibi klasmanda ama c sınıfı satılacak.

Bence biran önce BAŞARISIZ VE TİPSİZ İ30 serisi üretimden kalkarda bu gelir i30 hyundai yi geriye götürdü.IX35 te çok güzel olmuş.

Bu araç 1.6 CRDI ile satış rekorları kırar yani rakiplerini düşünün fluence,corolla,focus yenilenecek focus bile bunun yanında demode duruyor..
  • geçen gün derince limanından çıkan tırların stünde yeni elantra doluydu ayrıca genesis coupe de vardı elantra gerçekten burada gözüken resimlerden daha çekici bi araç tasarımını çok beyendim
  • Arkadaslar size Hyundai nin Kore sitesi. Arac satista fiyati 13.400.000 wondan baslayip 18.900.000 kadar cikabiliyor.Dolar olarak 11.700$ ile 16.500$ arasi fiyati var. Asagidaki linke tiklarsaniz gorebilirsiniz. Yalniz site Korece
    http://www.hyundai.com/kr/ShowRoom/ShowRoom.aspx?code=Avante&types=01
  • quote:

Orijinalden alıntı: marduk

Arkadaslar size Hyundai nin Kore sitesi. Arac satista fiyati 13.400.000 wondan baslayip 18.900.000 kadar cikabiliyor.Dolar olarak 11.700$ ile 16.500$ arasi fiyati var. Asagidaki linke tiklarsaniz gorebilirsiniz. Yalniz site Korece
    http://www.hyundai.com/kr/ShowRoom/ShowRoom.aspx?code=Avante&types=01

Dünya piyasasında 1 usd = 1,171.58 KRW paritesinde...

arbitraj hesabı içinhttp://www.x-rates.com/calculator.html# sitesinden yardım aldığımda

Getz in baz modeli 8,700,000 Won dan satılıyor türk parası ile 11.100 Tl ye geliyor ancak bizde ise 22.400 TL yani kore fiyatının tam iki katı..

Kısaca hesap yaparken koredeki araç fiyatını TL ye çevirip ÇARPI İKİ yapmak gerekiyor

Aynı mantık ile düşünürsek ki pek doğru olacağını sanmıyorum bu düz mantığın ;
    Full modelinin 19.000.000 Won olduğu kore fiyatını TL ye çevirdiğimizde 24.250 TL yapıyor bu çıkan fiyatı da ÇARPI İKİ yaptığımızda 48.500 TL çıkıyor

Kaba bir hesap ile baz model 35.000, full modeli içinde 48.500 Tl gibi bir fiyat olabilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIXI MAN -- 4 Ağustos 2010; 16:14:26 >

• Sen hesap isine fazla dalmissin arkadasim. Ben sadece buradaki satis fiyatlarini yazdim. Elbette memleketimde kesinlikle ayni paraya satilmaz.
  • ben bu arabayı mersinde gördüm ya 5 6 tane arap plakalı gerçekden güzel araç baktıkça bakılası geliyor insanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: marduk

Sen hesap isine fazla dalmissin arkadasim. Ben sadece buradaki satis fiyatlarini yazdim. Elbette memleketimde kesinlikle ayni paraya satilmaz.

Aynı fiyat demiyorum ki zaten.... türkiyede getz in fiyatı kore fiyatının iki katı oluyorsa, elantranın fiyatı da iki kat olabilir diye düşünüp aracın ortalama fiyatını verdim ben...
  • Bende bu arabayı bir kaç kez Adana-Osmaniye otoyolunda gerek tır üzerinde gerksede Suriye plaka takılı vaziyette seyir ederken gördüm.Arabanın tipine diyecek bir söz yok maşallah gelinlik kız gibi.Hyundai yeni Elantrayı getirmeyecek gibi geliyor bana,bir önceki kasa Elantra çok sağlam ve güzel bir arabaydı ama gelgelelim değeri fazla bilinmedi.Araç fiyatlarının günden güne arttığı bu dönemde insanlar özellikle uzak doğulu üreticilerin modellerine yönelir oldu.Mesela eskiden çok fazla 0 sayılabilecek megane görürken şimdi çok fazla 0 sayılabilecek cruze veya cerato görüyorum.Yeter ki sedan olsun,siyah renkli olsun,heybetli görünsün camlarada film çektir al sana prestijli sedan mantığıyla hareket eden milletimize çok iyi bir alternatif olur.Hyundai eğer bu arabayı herşeyde olduğu gibi arabalarda da arka tasarıma önem veren bir memlektin insanlarının beğenisine uygun bir fiyatla sunarsa orta sınıfta Renault'u baya bir hırpalar.(Renault Türkiyede c sınıfı sedan model ürettiği için örnek olarak verdim.)

• arabam.com da resimlerini gördüm ilk defa hyundai nin bir arabasını sevdim onada aşık oldum

• Arkadaşlar ankarada ki bir bayiye telefon açtım orada ki yetkili bana avrupada satışı ile ilgili sıkıntı çıktığını nedenininde ön tamponun yaya ile çarpışma esnasında tehlike arzettiği için avrupa normlarına uymadığını dolayısıyla çok daha erken pazara girmesi gerekirken bu durum nedeniyle satışların 3-4 ay sarktığını söyledi.Şimdi ne kadar inandırıcıdır o ayrı bir konu ama arap ülkelerine satılan araçlar gözümün önüne gelince 2 sonuç aklıma geliyor:

1- Arap ülkelerinde yaya ile otoların çarpışması gibi hiç bir olay istatistiklere geçmemiş ve olası da görünmüyor ilerleyen yıllarda
    2- Orada da kazalar var ancak arap vatandaşlarını sallayan yok

Son bilgi budur selamlar herkese

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 15 Ağustos 2010; 22:46:53 >
  • turbosuz ve güçlü motor hiçbiryeri sallamaz aksine antipati yaratır (ekonomiden dolayı)

dizeline tercih daha çok olur
  • Yeni Hyundai Elantra gün sayıyor

Hyundai, tüm dünyada 1990 yılından bu yana 6 milyon adetten fazla satılan model olan Elantra'nın baştan aşağıya yenilenen beşinci neslini Kore'de Avante ismi ile satışa sundu.

Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, Hyundai'nin yeni nesil tasarımını ve yepyeni teknolojileri bünyesinde taşıyan Elantra'nın 2011 yılında Avrupa ile aynı anda Türkiye'de satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Hyundai Elantra, toplam 33 ayda 256 milyon dolar harcanarak geliştirildi. Yerine geçtiği araca göre daha sportif ve şık bir dizayna sahip olan Elantra, Hyundai'nin ilk kez ix35 modelinde yer verdiği yeni dinamik tasarım anlayışı doğrultusunda hazırlandı.

Yeni Elantra'da 1.6 litrelik Gamma serisi GDI (Direkt Enjeksiyonlu Benzinli) motor ve ön tekerleklere gücünü aktaran 6 kademeli çift debriyajlı otomatik şanzımana yer veriliyor. Hyundai, dünyada altı kademeli otomatik şanzımanı kendi bünyesinde geliştirip üreten sadece üç üreticiden biri konumunda bulunuyor.
    140 PS maksimum güce ve 167 Nm maksimum torka sahip olan bu dört silindirli yeni nesil motor ve şanzıman birlikte büyük bir uyum içerisinde çalışıyor ve çok noktadan enjeksiyonlu bir motora göre yüzde 13 oranında daha fazla güç, 100 km'de ortalama 6 litre ile yüzde 8 daha düşük yakıt tüketimi, yüzde 15 daha iyi 0-100 km/s hızlanması (10,4 saniye) ve daha az emisyon salınımı sunuyor.

Yeni Hyundai Elantra'dan yıl sonuna kadar Kore'de 83 bin adet, 2011 yılında da 125 bin adet satılması hedefleniyor.2010 yılı sonunda ABD'de ve 2011'de de Avrupa'da kademeli olarak satışa sunulacak olan Elantra'nın 2012'den itibaren dünyada yıllık 400 bin adetlik satışa ulaşması planlanıyor.

kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/15696258.asp?gid=373

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Arkadaşlar ankarada ki bir bayiye telefon açtım orada ki yetkili bana avrupada satışı ile ilgili sıkıntı çıktığını nedenininde ön tamponun yaya ile çarpışma esnasında tehlike arzettiği için avrupa normlarına uymadığını dolayısıyla çok daha erken pazara girmesi gerekirken bu durum nedeniyle satışların 3-4 ay sarktığını söyledi.Şimdi ne kadar inandırıcıdır o ayrı bir konu ama arap ülkelerine satılan araçlar gözümün önüne gelince 2 sonuç aklıma geliyor:

1- Arap ülkelerinde yaya ile otoların çarpışması gibi hiç bir olay istatistiklere geçmemiş ve olası da görünmüyor ilerleyen yıllarda

Bu söylenilen durum 2003-2007 arası elantralarda var ve bu sebeple saçma bir sebeple 2007 den sonra elantra getirilmedi ancak şunu söylemeliyim assan i20 nin tanıtıldığı basın toplantısnıda elantrayı getireceğinin sinyallerini vermişti ve 2011 de gelmesi bekleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kritios

Yeni Hyundai Elantra gün sayıyor

Hyundai, tüm dünyada 1990 yılından bu yana 6 milyon adetten fazla satılan model olan Elantra'nın baştan aşağıya yenilenen beşinci neslini Kore'de Avante ismi ile satışa sundu.

Hyundai'den yapılan açıklamaya göre, Hyundai'nin yeni nesil tasarımını ve yepyeni teknolojileri bünyesinde taşıyan Elantra'nın 2011 yılında Avrupa ile aynı anda Türkiye'de satışa sunulması planlanıyor.

Yeni Hyundai Elantra, toplam 33 ayda 256 milyon dolar harcanarak geliştirildi. Yerine geçtiği araca göre daha sportif ve şık bir dizayna sahip olan Elantra, Hyundai'nin ilk kez ix35 modelinde yer verdiği yeni dinamik tasarım anlayışı doğrultusunda hazırlandı.

Yeni Elantra'da 1.6 litrelik Gamma serisi GDI (Direkt Enjeksiyonlu Benzinli) motor ve ön tekerleklere gücünü aktaran 6 kademeli çift debriyajlı otomatik şanzımana yer veriliyor. Hyundai, dünyada altı kademeli otomatik şanzımanı kendi bünyesinde geliştirip üreten sadece üç üreticiden biri konumunda bulunuyor.
    140 PS maksimum güce ve 167 Nm maksimum torka sahip olan bu dört silindirli yeni nesil motor ve şanzıman birlikte büyük bir uyum içerisinde çalışıyor ve çok noktadan enjeksiyonlu bir motora göre yüzde 13 oranında daha fazla güç, 100 km'de ortalama 6 litre ile yüzde 8 daha düşük yakıt tüketimi, yüzde 15 daha iyi 0-100 km/s hızlanması (10,4 saniye) ve daha az emisyon salınımı sunuyor.

Yeni Hyundai Elantra'dan yıl sonuna kadar Kore'de 83 bin adet, 2011 yılında da 125 bin adet satılması hedefleniyor.2010 yılı sonunda ABD'de ve 2011'de de Avrupa'da kademeli olarak satışa sunulacak olan Elantra'nın 2012'den itibaren dünyada yıllık 400 bin adetlik satışa ulaşması planlanıyor.

kaynak :http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/15696258.asp?gid=373

Arabanin tasarimi gayet guzel olmus, Hyundai'nin suandaki araclarina gore kiyaslarsak zaten mukemmel denebilir. Ancak motor konusunda yanlis birseyler var, bilen aciklasin..
    1-) 140 HP gucundeki motorla 0-100 hizlanmasini nasil bu kadar yavas yapabiliyor? 10,5 sn.
    2-) Acaba 140 hp yi cok yuksek devirde ve bir anda veriyor da direk asagiya mi iniyor grafik?
    3-) Bir de yakit tuketimi ortalama 6 lt denmis, bu da sehir icinde maximum 7.7 lt ongorulmus demek oluyor. Bu aracin motoru gucunu surekli olarak veremedigine gore, yukaridaki bilgilerden yola cikiyorum, nasil olacak da bu kadar dusuk sehirici tuketimine sahip olacak?

Bir de Hyundai ucuz satar bu araci aliriz diye bekleyenlere soyleyeyim, Accent'e bile 30.000 civari fiyat isteyen firma bu araci Jetta-Octavia-Golf-Corolla fiyatlarina denk bir fiyatla satisa sunacaktir.

• Hyundai bu yeni geliştirdiği motoru (1.6 New Gamma GDI) tanıtırken, şu an güncel Gamma 1.6 motorla karşılaştırmıştır.
    Örneğin, güncel Gamma 1.6 (126 ps-124 hp) motor otomatik şanzımanla birlikte 0-100 km hızlanma 12-13 sn ve ortalama yakıt tüketimi 6,6-7,1 lt'dir.
    Yeni motor olan 1.6 New Gamma GDI'da (140 ps-138 hp) 0-100 km hızlanma 10,4 sn ve ortalama yakıt tüketimi 6 lt'dir.

Tüm bunlar göz önüne alındığında yeni motorda önemli gelişmeler olduğu ortada. Ayrıca yeni elantra 6 ileri manuel şanzımanla kombine edilirse yakıt 0-100 km hızlanma 9,5 sn ve ortalama yakıt tüketimi 5,6 lt seviyelerinde olabilir.

2011'i beklicez artık. Fiyat olarak 40.000 i rahat görür gibime geliyo.. Ama donanım çeşitliliği olursa eğer, 37.000 ile 45.000 arasında olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonatave6

quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

Arkadaşlar ankarada ki bir bayiye telefon açtım orada ki yetkili bana avrupada satışı ile ilgili sıkıntı çıktığını nedenininde ön tamponun yaya ile çarpışma esnasında tehlike arzettiği için avrupa normlarına uymadığını dolayısıyla çok daha erken pazara girmesi gerekirken bu durum nedeniyle satışların 3-4 ay sarktığını söyledi.Şimdi ne kadar inandırıcıdır o ayrı bir konu ama arap ülkelerine satılan araçlar gözümün önüne gelince 2 sonuç aklıma geliyor:

Bu söylenilen durum 2003-2007 arası elantralarda var ve bu sebeple saçma bir sebeple 2007 den sonra elantra getirilmedi ancak şunu söylemeliyim assan i20 nin tanıtıldığı basın toplantısnıda elantrayı getireceğinin sinyallerini vermişti ve 2011 de gelmesi bekleniyor.

Hakikaten bu satış temsilcileri saplama ya.Bizim bildiğimiz kadarını bile öğrenmekten acizler.Çok ilginç bir olay yaşamıştım geçen sene yeri gelmişken anlatayım.
    Araba bakarken ford'a uğradım kıza soruyorum donanım falan nedir diye.Yahu niye modellerinde sunroof bulamıyoruz bir de amerikan arabası olacak dedim.Demeseydim keşke.Olur mu efendim dedi ford alman arabası!Yahu henry ford kim dedim nazi lideri mi? Yok arabalar almanyadan geliyor o bakımdan dedi.O zaman honda sanırım türk malı çünkü gebzede üretiliyor diyerek apar topar uzaklaştım.Hesap edin kot kafaları işte

• Arabanın tasarımı bir harika birde kırmızısı var ben direk genesisi felan sandım :) Bu arada yeni sonatanın gelip geşmeyeceği bellimi? oda çıktı ve satılıyor. Daha öncede yazdım, yeni elentrada sonatada gürcistan ve azerbaycanda cirit atıyor...
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.