Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA ANA KONU (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
7.071
Cevap
68
Favori
811.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • neredeyse ford focus tan çalıntı olarak üretiliyor.. hak etmiyorum ayrıca sevmedim.. hyundai olmasına :)
  • Bence Türkiye'ye getirmeyecekler. i30 var bunun yerine, i30'u satmaya devam ederler.

Cerato içinde dizel motoru gelmeyecek gibi duruyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderMX

Bence Türkiye'ye getirmeyecekler. i30 var bunun yerine, i30'u satmaya devam ederler.

Cerato içinde dizel motoru gelmeyecek gibi duruyor

Hyundai bu konuda çok pasif davranıyor...
    Cerato dizel de hayal...iki firmaya da
  • bu araç türkiye'ye normalde makul bir fiyata girecektir fakat avrupalı rakipleri karşısında gümrük birliği gibi büyük bir engeli var yoksa uzak doğu araçları hakettikleri fiyatlarla geliyorlar fluence linea gibi yerli üretimler de Mazda honda Hyundai gibi firmaları zora sokuyor buna rağmen uygun fiyata veya benzer fiyatlara araç satabiliyorlar
    bu yüzden baz donanımları biraz kalbur üstü oluyor yada yüksek fiyatlı(donanımı iyiyse) cee'd gibi baz donanımı iyi uygun fiyatlı araçları da var bunlardaki durum ise gümrük birliğinden sıyrılmaları(çünkü kia cee'd slovekya da üretiliyor)

uzun lafın kısası bu araç 34.500 ile 46.700 tl gibi bir fiyat aralığında olacağı kanısındayım baz donanımı kalbur üstü olursa Cerato örneği gibi 31.900-45.700 arasında değişebilir(sahsi kanaatim)

iyi forumlar saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 6 Aralık 2010; 1:18:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza_007

bu araç türkiye'ye normalde makul bir fiyata girecektir fakat avrupalı rakipleri karşısında gümrük birliği gibi büyük bir engeli var yoksa uzak doğu araçları hakettikleri fiyatlarla geliyorlar fluence linea gibi yerli üretimler de Mazda honda Hyundai gibi firmaları zora sokuyor buna rağmen uygun fiyata veya benzer fiyatlara araç satabiliyorlar
    bu yüzden baz donanımları biraz kalbur üstü oluyor yada yüksek fiyatlı(donanımı iyiyse) cee'd gibi baz donanımı iyi uygun fiyatlı araçları da var bunlardaki durum ise gümrük birliğinden sıyrılmaları(çünkü kia cee'd slovekya da üretiliyor)

uzun lafın kısası bu araç 34.500 ile 46.700 tl gibi bir fiyat aralığında olacağı kanısındayım baz donanımı kalbur üstü olursa Cerato örneği gibi 31.900-45.700 arasında değişebilir(sahsi kanaatim)

iyi forumlar saygılar...

Benzinli otomatik modelini kastediyorsunuz sanırım.Dizel otomatik 52 bin tl olur demedi demeyin(sunroof,cruise control takıldığını hesap ediyorum)

• quote:

Orijinalden alıntı: DeepNote

quote:

iyi forumlar saygılar...

Benzinli otomatik modelini kastediyorsunuz sanırım.Dizel otomatik 52 bin tl olur demedi demeyin(sunroof,cruise control takıldığını hesap ediyorum)

yoo dizelinin böyle olacağı kanısındayım tabii sunroof , cruise control için de ekstra opsiyonel donanımda eklerseniz 6 ileri çift kavramalı vites kutusu ile 48 bin gibi bir fiyat isterler...

• quote:

quote:

quote:

iyi forumlar saygılar...

yoo dizelinin böyle olacağı kanısındayım tabii sunroof , cruise control için de ekstra opsiyonel donanımda eklerseniz 6 ileri çift kavramalı vites kutusu ile 48 bin gibi bir fiyat isterler...

opsiyon donanımlarını gözönüne alırsak 46-50 bin tl verip (hem de çok güzel ödeme kolaylıklarıyla ) Ford focus titanyum dizel alabiliyorsun. Arkadaşlar ben de hyundai sahibiyim ama bu dediğiniz fiyatlara hyundai almak hiç de mantıklı değil. Ben bu kadar fiyat beklemiyorum açıkçası. Bu kadar fiyat ile hyundai fiyat avantajını kaybeder.

• Eğer ki 46-50 bin fiyat aralığında Yeni Kasa Focus Titanium + Opsiyonlar seçeneğini alabiliyorsan , Avante nin rakibi olarak Focus u görebilirsin.

Avante nin avantajı değişik tasarıma sahip olması olacaktır.
  • quote:

quote:

bu araç türkiye'ye normalde makul bir fiyata girecektir fakat avrupalı rakipleri karşısında gümrük birliği gibi büyük bir engeli var yoksa uzak doğu araçları hakettikleri fiyatlarla geliyorlar fluence linea gibi yerli üretimler de Mazda honda Hyundai gibi firmaları zora sokuyor buna rağmen uygun fiyata veya benzer fiyatlara araç satabiliyorlar

iyi forumlar saygılar...

50 bin + fiyata Avante gelirse Passat 1.6TDI beleş gibi 60 bin civarına...

• quote:

Orijinalden alıntı: bayrakol
    opsiyon donanımlarını gözönüne alırsak 46-50 bin tl verip (hem de çok güzel ödeme kolaylıklarıyla ) Ford focus titanyum dizel alabiliyorsun. Arkadaşlar ben de hyundai sahibiyim ama bu dediğiniz fiyatlara hyundai almak hiç de mantıklı değil. Ben bu kadar fiyat beklemiyorum açıkçası. Bu kadar fiyat ile hyundai fiyat avantajını kaybeder.

Focus'la Avante'yi karşılaştırmak doğru değil. Öncelikle Focus'un yeni kasası gelsin, o zaman 46-50'ye aldığınız Titanium donanım seviyesinin 60'larda gezeceğine eminim. Aynı durum Opel Astra'da da olmuştu...

Passat örneği ise çok klasik bir durum ve kavram karmaşasından ibaret; dolu dolu bir C segmenti mi, yoksa donanımı düşük D segmenti mi... Bahsi geçen 58.000 liralık Passat Trendline ve araçta birkaç ufak lüks donanımı ve ESP gibi 1-2 ekstra elektronik yardımcı dışında pek çok donanım eksik. Yüksek donanımlı Jetta bile 58.000'e zor alınır... (dizel, otomatik)

Ancak Hyundai'nin yükselen kaliteyle birlikte fiyat avantajını kaybettiği bir gerçek, hatta Kia bile eskisi gibi ekonomik değil. Dizel otomatik SW Cee'd 45.000 lira.

• Türkiye ye gelse süper olurdu. Artık değişim şart
  • zaten hyundai bir tek türkiyede uygun fiyata satılıyor diger ülkelerin cogunda özelliklede kanada gibi bir ülkede cok prestijli ve piyasaya göre pahalı satılıyor aracları ve her yer hyundai kaynıyor özelliklede genesis coupe yakında ülkemizde de fiyatı felaket olur ama ne olursa olsun hyundai almaktan vazgecmem gerekirse 2 sene araca binmem birikim yaparım yine hyundai alırım sorunsuz motor güsel tasarım masraf denen bişey yok daha ne olsun
    quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

quote:

Orijinalden alıntı: bayrakol

Focus'la Avante'yi karşılaştırmak doğru değil. Öncelikle Focus'un yeni kasası gelsin, o zaman 46-50'ye aldığınız Titanium donanım seviyesinin 60'larda gezeceğine eminim. Aynı durum Opel Astra'da da olmuştu...

Passat örneği ise çok klasik bir durum ve kavram karmaşasından ibaret; dolu dolu bir C segmenti mi, yoksa donanımı düşük D segmenti mi... Bahsi geçen 58.000 liralık Passat Trendline ve araçta birkaç ufak lüks donanımı ve ESP gibi 1-2 ekstra elektronik yardımcı dışında pek çok donanım eksik. Yüksek donanımlı Jetta bile 58.000'e zor alınır... (dizel, otomatik)

Ancak Hyundai'nin yükselen kaliteyle birlikte fiyat avantajını kaybettiği bir gerçek, hatta Kia bile eskisi gibi ekonomik değil. Dizel otomatik SW Cee'd 45.000 lira.

• izmirde oturuyorum
    izmirdeki bayilerden sonra istanbulu aradım
    i30 dan pahalı olacağını sonatadan ucuz olacağını
    tahmini fiyat istedim
    45-50.000 tl arasında olcağaını söylediler
  • 9997 adlı arkadaşa katılıyorum.Hyundai bizde uygun fiyatlara satılıyor ve ucuz olarak biliniyor.Oysa Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya, Kore, Hong Kong, Singapur gibi deniz aşırı gelişmiş ülkelerde pahalı ve prestij markası olarak bilinir.Ben iş icabı gittiğim bu yerlerde hyundai arabalarının yollarda çokluğunu bizzat gözlerimle gördüm ve açıkçası hayrete düştüm.Ama nedense Avrupa'da aynı ilgiyi göremiyor.Büyük bir ihtimalle Avrupalıların kendi markalarını tercih etmelerinden dolayı milliyetçilikten olabilir.Yoksa kalbur üstü markadır ve Türkiyede satışı uygundur ama ilerde artarmı bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

yapıyo hyundai helal olsun her zaman tercih ederim

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektronikmühendisi

quote:

Orijinalden alıntı: over and under

yapıyo hyundai helal olsun her zaman tercih ederim

+1

+2 oldu...
  • Vallaha bizim şirkette eralar genelde tercih ediliyor biliyorsunuz işte; yedek parça bo,l ucuz, lpg rahat takılıyor.Ben pek beğenmezdim ama bir iki defa adam gibi dinleyince arabayı hiç de fena bulmadım.Açıkçası süspansiyonları tatminkar bu sınıf bir araca göre en azından benim eski aracımdan daha konforlu.Hızlanması gayet iyi zannedersiniz ki 100-110 bg.Malzeme kalitesi eh işte ama idare eder,gece olduğunda gösterge takımı çok hoş görünüyor.Şimdi en düşük kalite aracı bile bana yeterli, alınabilir geldiyse ben önyargı falan dinlemem arkadaş.Şu verna ile avante gelsin fiyatlara bakıyım c4 ve ds4 ile karşılaştırma yapıp ona göre kararımı vereceğim.Ancak şu an avante ağır basıyor .2-3 ay kaldı sanırım avantenin gelişine nisanı bulmaz dediler.Ancak doğrulatamadım bilgiyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepNote -- 25 Aralık 2010; 22:32:14 >
  • bu araç avrupada satışa çıktı mı satıldığı bir ülke yok mu ?
  • Kore'de satılıyor.Korecen iyi ise al sana link :

http://www.hyundai.com/kr/ShowRoom/ShowRoom.aspx?code=Avante&types=01
  • Bu aracın Türkiyede Era fiyatlarına satılacağını bekliyorsanız yanılıyorsunuz... Araç Türkiye ye Fluence , Focus hegamonyasını yıkmak için gelecek .. Yani bir anlamda İ 30 un Sedan versiyonu gibi düşünün..

Aracın baz modeli 32 bindeb başlar Full Donanımlısı Otomatik vitesli versiyonu 45 Bin liraya kadar gelir.. ...

Kore fiyatı 18.000.000 Won olarak gözüküyor.. Bakalım bize ne kadara gelecek...
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.