Şimdi Ara

Hyundai BAYON Ana Konu (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
912
Cevap
54
Favori
111.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayilerde hazır bayon varmı kaça veriyorlar yakın zamanda fiyat alan varmı? Faiz kampanyası vs varmı?
  • Oğuzhan YILDIRIMyoutube
    Hyundai Ferhat Plaza'ya teşekkür ederim. Arkadaşlar herkese selamlar, öncelikle kanala abone olup videoyu beğenirseniz sevinirim. Kanalın büyümesi için desteklerinize ihtiyacım var. Instagramda 54passatb8 hesabına hepinizi beklerim orada 42.5 bin kişiyiz. 00:00 İntro 00:06 Giriş 1:22 Hyundai Bayon Dış Tasarımı 4:56 Bagaj Alanı 5:52 Hyundai Bayon İç Tasarımı 8:49 Pov Sürüşe Başlıyoruz 9:41 0-100 Hızlanması 12:22 Sürüş Hissiyatları 16:35 Motora Bakıyoruz 18:30 Devir Aralıkları 19:40 Çukur Testi 20:17 Sizce Egea Cross Mu? Hyundai Bayon Mu? 21:00 Ses Sistemi Nasıl?
    https://www.youtube.com/watch?v=hjaL9LcgjAg
  • Bayon alan arkadaşlar hep aksesuarlı mı aldınız araçları? Hyundai ve diğer markalar hep aksesuar oyunu oynuyor. En az 10 bin aksesuar istiyorlar. On bini verince zaten elite paket fiyatına geliyor.
  • Style paket aldım ben ve aksesuarlardan kastınız nedir bilmiyorum ama; multimedya ekranı, kablosuz şarj standı, açılabilir kol dayanak, iç ambiyans aydınlatma gibi özellikler zaten donanıma dahil gelen özellikler. Ekstra ödeme bildiğim kadarıyla çift renk tavan ve Boss ses sisteminde oluyor. Lakin çift renk tavanda açılabilir tavan olmuyor ve Boss kadar olmasa da standart ses donanımı gayet yeterli müzikle ilginenen, amatör kayıtlar yapan biri olarak bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sadece bu iki özellik talep edilirse ekstra veriyorsunuz. Ki 2007 yılından beri Atos Prime, i20, Accent Blue deneyimlemiş biri olarak bahsettiğiniz ekstralara hiç rastlamadım. Özellik donanımda varsa vardır yoksa yoktur. Hatta hayran kalmıştım 2013'te Hyundai'ye arabada standart donanım olarak bluetooth bağlantının gelmesine ve 1 Serisi BMW'ye binen arkadaşımın arabasında Bluetooth olmamasına üzerine bir de o dönem 4,000₺ istemelerine sadece bir kablosuz modüle.

• arda_yaman kullanıcısına yanıt
    Hocam araç bulunmadığı için tüm markaların bayileri aksesuarlı satıyor. Kaput koruma, cam filmi, bağaz havuzu, yan basamak, seramik kaplama 10.000tl'den başlıyor. Bayiye göre değişiyor. Hatta bu sebeple herkes şikayetçi bu durumdan.
  • en azından kendi adıma söyleyebilirim ki Konya Öntur plazada değil seramik kaplama , cam filmi muhabbetinin c'si geçmedi. Hatta özellikle cam filmini teklif etseler kabul ederdim bile, sonradan başka yere yaptıracağıma. Ama burası Türkiye, dedikleriniz maalesef hiç şaşırtıcı gelmiyor. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi çıkarlarına kullanma ülkesi olduğumuz için fırsatçı bayiler öyle dayatmalarda bulunuyorlardır eminim.

• Estimatoreng E kullanıcısına yanıt
    Ben alırken hiçbir bayide araç yoktu, bir tek bayide tek bir stok buldum o da liste fiyatının 10 küsür bin üzerinde fiyat verdi, bu fiyatı verirken tabi bana aksesuarları hediye olarak vereceklerini söylediler, direk aksesuar ücreti alıyoruz demediler, ama eklenebilecek tüm aksesuarları da verdiler. Ama satış temsilcisi ile görüşme halindeyken en az 4-5 telefon geldi, sıraya almak koşulu ile de onlara aynı fiyatı söyledi.
  • Her ne kadar farklı kulvarlarda olsa da Elantra ve Bayon arasında kalıyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Fiyat anlamında Elantra nın giriş paketi bayon a oldkça yakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuncayt -- 7 Eylül 2021; 12:24:48 >
  • tuncayt T kullanıcısına yanıt

Ne desem boş açıkçası çok da bir şey diyemedim çünkü olay tamamen zevk ve tercih meselesi. Misal veriyorum babam ben Bayon ile ilgilenirken yeni Elantra'lara bayılarak geçiriyordu vaktini. Donanım seviyelerini, motor farklılıklarını bilmiyorum açıkçası sorduğunuz soru o kadar size özel ve sizin karar vermeniz gereken bir soru ki =)

Ha Bayon ile alakalı deneyimlerimizi elimizden geldiğince paylaşıyoruz burada bunlar bir referans olabilir. Ama Elantra hakkında bir bilgi sahibi olmadığım için size maalesef cevap veremiyorum.

DÜZENLEME 10 EYLÜL CUMA 17:34 ;

Bu cevabı yazdıktan sonra girdim siteye inceledim biraz Elantranın paketlerini. En azından Bayon Style paketle gelen donanımlara sahip olabilmek için Yeni Elantra'da Smart paket seçmeniz gerekmekte. Style Bayon ve Smart Elantra fiyat farkı da azımsanacak bir miktar değil; 326.000 Elantra fiyatı 223,000 Bayon Style fiyatı. Özellikle Elantradaki 1,6 motoru istemiyorsanız sanırım seçim oldukça açık görünüyor =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda_yaman -- 10 Eylül 2021; 17:38:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zaferfb

Şu an 980 km oldu 5.7 karma ortalama tüketim. Yaklaşık 250 km si şehir içi kalanı uzun yol. Daha önceki mesajlarımda da bahsetmiştim ilk uzun yolda 480 km de ortalama 4.2 yakmıştı, klimasız. İkinci uzun yolda yaklaşık 250 km de ve çoğunlukla inişli çıkışlı yolda klimalı 5.6 idi. İkisinde de full yük vardı. Şu ana kadar beklediğimden az görünüyor.

Gerçekten ilginç bu veriler 1.0 motor için mi?

• Bayon ile ilgili paylaşımları okudum. Herkese teşekkür ederim. Sonunda şu kanaate vardım. Bayon şu an rakiplerine göre bir tık tercih edilebilir özelliklerde duruyor. Fakat şu an bayilerde sıraya alınıyor.

Sitil paketinde keşke anahtarsız çalıştırma olsaymış. Honda city de var. Yakıt dışında bayon bazı özellikler açısından daha iyi duruyor. 17. inç cant, suv tipi yüksekte olması vs. gibi.

• Youtube dan incelediğime göre 1.0 motorlu olanlar Avrupa ülkelerinde boy gösteriyor. Üst donanım versiyonları ile.

Autohiveyoutube
    *) http://log42.com/l/bayon *** Hyundai Bayon Leasing-Angebote! Höchstgeschwindigkeit im Video: 185 km/h Top speed reached in clip: 185 kph / 115 mph Deutscher Test: http://youtu.be/43YS9MDv5sM Hier kurz die wichtigsten Angaben zu unserem im Tachovideo gezeigten Testwagen, dem 2021 Hyundai Bayon 1.0 T-GDI MHEV (120 PS) 6-iMT Prime : Motor: 1.0l Reihendreizylinder Turbo Hubraum: 1.0 Liter Leistung: 120 PS (88 KW) Maximales Drehmoment: 172 Nm zwischen 1.500 und 4.000 U/min Antrieb: Frontantrieb Getriebe: 6-Gang Handschaltung iMT Beschleunigung von 0 auf 100 km/h: in 10.4 Sekunden Höchstgeschwindigkeit: 185 km/h Leergewicht: 1.230 kg NEFZ-Verbrauch: 0.0 l/100 km CO2-Ausstoss: 0 g/km Here are the most important facts about the 2021 Hyundai Bayon 1.0 T-GDI MHEV (120 PS) 6-iMT Prime which you see in the Acceleration clip : Engine: 1.0l 3-Cylinder Turbo Capacity: 1.0 Liter Power: 120 hp / 118 bhp / 88 KW Torque: 172 Nm / 127 lb-ft between 1.500 and 4.000 rpm Powertrain: front wheel drive Transmission: 6-Speed iMT Acceleration from 0 to 100 kph / 62 mph: in 10.4 Seconds Topspeed: 185 kph / 115 mph Curb Weight: 1.230 kg / 2.712 lbs
    https://www.youtube.com/watch?v=PfbyEOfBagk
  • 1.4 style paket araca sahibim. Şu ana kadar çok memnunum. Özellikle ani hızlanma gerektiği durumlarda vitesi Manuel’e alıp ihtiyacı karşılıyorum. Bu hali ile ihtiyacımı karşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferfb

1.4 style paket araca sahibim. Şu ana kadar çok memnunum. Özellikle ani hızlanma gerektiği durumlarda vitesi Manuel’e alıp ihtiyacı karşılıyorum. Bu hali ile ihtiyacımı karşılıyor.

Araca LPG sistemi taktırmayı düşündünüz mü?

• Ayrıca Elit ile, Style paket arasında 10000 TL var, ama her nedense elit bayilerde yok, ve Style paketleride elit fiyatına veriyorlar malesef.

• ccc24 kullanıcısına yanıt
    Yok hiç öyle bir düşüncem olmadı.
  • ccc24 kullanıcısına yanıt
    Elit paket bosuna beklemeyin gelmeyecekmis. Style bile bulmak cok zor 6500 tane ureteceklermis 2021 icin. Hal boyle olunca da liste fiyati 223 bin olan style paketler 245 lere, 235 olan elitler 265 lere gidiyor. Elite le style arasinda bu kadar fiyat farkini vermeye deyecek ozellik yok bana gore. Bu yuzden style aldim ben. Elite bekleyenler de bosuna beklemesin bence
  • Hanıma i20 aldık, ruhsatta araç i20/bayon olarak geçiyor. İkisi teknik olarak aynı arabaymış.
  • meyegen M kullanıcısına yanıt
    Ayni platformdan cikiyor zaten. Ic konsol da nerdeyse ayni sadece dis tasarim ve olculeri farkli. Test surusuni bile bayon yokken millet performansi gormek icin i20 ile yapiyordu. i20 de guzel bu arada dis tasarimini ben begendim 🙂
  • Dün itibariyle ismimizi sıraya yazdırdık. Style + extra ayaklık alıyoruz. Ayaklık 1500 lira fakat bana çok mantıklı geldi, o yüzden ekletmek istedim. Toplamda 225 bin liraya falan denk geliyor. En geç kasıma teslim edilecekmiş. Umarım kazasız belasız binebiliriz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.