Şimdi Ara

Hususi, Ticari tanımları ve Boğaziçi Köprüsü Geçişleri. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
0
Favori
157.477
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Citroen ve ford markalarında ruhsatta "hususi ve kamyonet" şeklinde iki ibare de bulunan ruhsat var.
    Arkadaşım bana gösterdi kendi aracına ait. 1.köprüyü kullanıyorum dedi.

Bu tip araç olup ta 1.köprüden geçebileceğimiz araç var mı önereceğiniz?
    Logan Mcv vardı eski kasa station wagon-van arası birşey şeklindeydi, o iyiydi.
    Yeni kasası direk otomobil olmuş.

2.el olarak şahıs üzerine almayı planlıyoruz. Şahıs şirketine KDV vb gider olarak kullanabiliyoruz.
  • bu hafif ticarilerin yasası bi elden gecmesi gerekiyor.caddy doblo connect nedir allah askına kopru gecisine izin verilmemesi filan.memurlar bile hafif ticari alıyor artık daha rahat diye.cok ayrimcilik oluyor.ankarada hafif ticariler kızılay ulus meydani gibi yerlere girişi yasakmış guya.ne alaka anlamadım.
  • Opel Corsa Van kamyonet olarak geçiyor ve köprüye giremiyorum.1 ton araba.Ama koca koca jipler girebiliyor. Komedi ülke.
  • 10 yıldır dobloyla 1. köprüden geçerim daha bişey olmadı, geçen yine köprünün dibinde trafikte bekliyorum yanımda q7 var, en az 2.5 ton vardır, bizim 1300kgluk doblo ağır gelir devlete ama q7 geçer...
  • 1.köprü anadoludan avrupa geçiş serbest mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayıs ayında aldığım turneo courier le birçok defa geçtim.İlginçtir yıldız çıkışının ordaki polisler görmesine rağmen ilgilenmediler.Defalarca hususi araçla ticari araçların polislerin yanından geçerken gördüm ve müdahale olmadı.Birkaç defa yakalanmış ticari gördüm.

• dobloların hususi olarak ruhsatlı modelleri de varmış.

Onlara bakmak lazım sanırım
  • Arkadaslar dun geve asya dan avrupaya gectim 1. Kopruden.yarin da tam ters yol gecegim.Arac Corsa Van tek kapi Ceza gelirse paylasacagim

• Hortlatmak isterim.

Hususi kamyonetim var ford courier
    Ogsm eski arabama kayıtlı

Bu araca donustursem ogs den para ceken sistem bu kamyonmus diyerek geçiş ücreti haricinde bogaz koprusunu kullandigim icin ek bir bedel daha aliyor mu?

• oguzhant O kullanıcısına yanıt
    Aks Mesafesine göre Hgs sınıfları belirleniyor. 2.70 METRE civarı olduğu için 1. sınıf bu araçlar..Standart otomobil ücreti alır..Ek ücret almazlar..
  • 3.15’e kadar olan aks mesafeli olan araçlar 1.sınıf sayılıyor. 3.20’den uzun araçlara ikinci köprü geçişi bile yasaklanmış dünkü habere göre. Geçenlere ise 915₺ ceza geliyormuş. Vito, transporter tarzı araç sahipleri veryansın ediyordu.

Not: aks mesafelerinin rakamlarında belki ufak yanılmam olabilir. Haberin linkini bulursam paylaşacağım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.